Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 27 Kwi 2015, 21:19

paintball_0 napisał(a):CD Projekt nie jest głupi, wie że jutuberzy a nie sajty o grach są obecnie najbardziej rzetelnymi źródłami wiedzy o grach.

Pewnie dlatego sajty grały w styczniu.

paintball_0 napisał(a):Profesjonalne sajty o grach to praktycznie wylęgarnia ślepego hajpu opłaconego przez wydawcę.

Opisałeś właśnie 99% kanałów na YT.

paintball_0 napisał(a):Jutuberzy muszą trzymać fason bo jak będą lecieć ze swoimi fanami w kulki to fani bardzo szybko ich unsubscribe i adios muczaczos.

Jutuberzy muszą trzymać fason i za bardzo nie krytykować bo gierek nie przyślą.

paintball_0 dlaczego wszystko co ty piszesz jest nieprawdą, pomyłką albo głupotą?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GTR.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 28 Kwi 2015, 16:14

Soviet, głupotą jest stawianie pisemnego sprawozdania ponad filmik z gameplayu.

Załóżmy że przeczytasz recenzję gry na jakimś sajcie. Gra dostała 8/10. Kupisz? Czy może zaciekawiony oceną (a może tekstem recenzji) włączysz najpierw jutub i sprawdzisz jak ta gra wygląda w akcji? Ruchome obrazki nie kłamią. A skoro możesz od razu włączyć sobie filmik, to po co ci ten sajt? Po co marnować czas na czytanie jak można obejrzeć filmik z komentarzem i wiedzieć na pewno?

Jutub jest lepszy. Słowa "jutub" używam tutaj jako skrótu myślowego do "video z komentarzem". Analogicznie do "but sportowy = adidas".

Co do opłacanych jutuberów. Są. I są przeważnie gówno warci bo ich interesuje że dostaną gierkę za darmo. "Prawdziwi" jutuberzy to ci co utrzymują się z jutuba i to ci mają znaczenie, to ich się zaprasza na takie pokazy, nie wyłudzaczy.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Pangia w 28 Kwi 2015, 16:30

paintball_0 napisał(a):Po co marnować czas na czytanie jak można obejrzeć filmik z komentarzem i wiedzieć na pewno?

Bo może ktoś nie lubi pi♥rdolenia za uchem, gdy ogląda gameplay? Albo szuka dobrej lektury do poczytania na sraczu zamiast zwyczajowego składu chemicznego Domestosa?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 28 Kwi 2015, 16:54

Nie mówię o czytaniu dla przyjemności. Mówię o zdobywaniu informacji o grze, którą być może chce się kupić. Czytanie recenzji jest właśnie takim pierdo*eniem za uchem ale bez gameplayu. Wierzysz na słowo kolesiowi widząc co najwyżej screeny. Ale nawet jeśli wyłączyć pierdolenie- wystarczy sam obraz, sam gameplay właściwy bez jakiegokolwiek komentarza. Jutub wygrywa.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 28 Kwi 2015, 21:41

paintball_0 napisał(a):Soviet, głupotą jest stawianie pisemnego sprawozdania ponad filmik z gameplayu.

Jak zwykle nie masz racji. Były teksty oraz gejpleje, czyli coś, czego jutuberzy nie ogarną.

paintball_0 napisał(a):Co do opłacanych jutuberów. Są. I są przeważnie gówno warci bo ich interesuje że dostaną gierkę za darmo. "Prawdziwi" jutuberzy to ci co utrzymują się z jutuba i to ci mają znaczenie, to ich się zaprasza na takie pokazy, nie wyłudzaczy.

"Prawdziwi" jutuberzy nie są opłacani? Najbardziej naiwna wypowiedź w historii Internetu.

paintball_0 napisał(a):Jutub wygrywa.

Wśród gimbów, dla których więcej niż dwa zdania to wyzwanie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Wiedźmin

Postprzez Plaargath w 28 Kwi 2015, 22:20

Dla mnie kilka dorzecznych słów o grze jest dużo więcej warte niż jakikolwiek filmik. Jeśli ktoś rzetelnie, nawet w kilkunastu zdaniach, opisze rodzaj mechaniki, typ balansu, podejście do frustrowania gracza, podstawowe jednostki gameplaya, obecność albo brak innowacji, optymalizację i tym podobne sprawy, na dodatek nie spojlując mi gry, to zdecydowanie wolę tak. A części z tych rzeczy nie da się pokazać na filmie z gejpleja, no chyba, że film będzie strasznie długi - a na to raz, że szkoda mi czasu, a dwa, że to czasem może zdradzać za dużo z rzeczy do odkrycia samodzielnie. Co do samego Wieśka 3 - dla mnie najlepsze podejście to nic nie czytać, nic nie oglądać i zobaczyć potem samemu.
Co kto lubi, każdy szuka trochę czego innego, ma inne intuicje i na innych informacjach wyrabia sobie wstępne podejście.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, The Witcher.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 29 Kwi 2015, 14:49

Ok, ok. Nie zapominajmy że to jest Wiedźmin 3 a nie jakiś ochłap który trzeba ludziom wepchnąć do gardła bo inaczej nikt tego nie kupi.

O jakim łapówkarstwie mu tutaj debatujemy skoro każdy z nas zabiłby za możliwość zagrania w W3 na miesiąc przed premierą? A na tym pokazie CD Projekt pozwolił na nagrywanie zapisu z rozgrywki i jego publikację. Jutuberzy dostali złoty materiał! Mogą pokazać jak się w toto gra grając w to a nie patrząc jak ktoś z cedepu steruje postacią tak żeby omijać bugi i niedopracowane jeszcze elementy gry.

Podsumowując: CD Projekt wie że masa ludzi nie czyta recenzji tylko ogląda je na jutubie. Dlatego ściągnął liczących się jutuberów niech zobaczą grę i powiedzą o niej swoim widzom. Mało który wydawca tak robi i CD Projekt trafił tym w dziesiątkę. O czym sami się przekonamy po premierze kiedy pojawią się informacje o sprzedaży.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Kudkudak w 29 Kwi 2015, 17:21

paintball_0 napisał(a):O jakim łapówkarstwie mu tutaj debatujemy skoro każdy z nas zabiłby za możliwość zagrania w W3 na miesiąc przed premierą?


Ja nie muszę nikogo zabijać, bo nie chcę w to grać przed premierą. Zakładając, że W3 odpaliłby na moim kompie, wolałbym mieć coś w rodzaju tego, na co czekałem, gdy usłyszałem newsy o Darkest Dungeon - po prostu miałem wyje*ane na gameplaye, trailery, opinie itp. - chciałem sam w to zagrać, chciałem sam poczuć, że to moja gra, że to ja w nią teraz gram i ja ją przejdę od początku, nie znając wcześniej zawartości.

To były magiczne czasy, kiedy nie miałem internetu, opinie o grach były dla mnie legendami przekazywanymi z ust do ust, a każde kolejne pudełko było loterią - ale zazwyczaj do takiej gry podchodził się z większym zaangażowaniem i szanowało się ją (te cyfrowe steamowe gry traktuje jak piraty). Tak było, gdy kupiłem choćby SoC albo DoW. Tak więc, ch*j mnie obchodzi co pie*dolą jutuberzy, a także co krąży po sajtach. Interesuje mnie to tyle, co Geralta proces srania u oszluzga. Ja chciałbym tą grę potraktować jako niespodziankę i upić się historią, ale widać niektórzy wolą oglądać gameplaye i porównywać jakość każdego listka na poszczególnym wideo, prawda, paintball?

Czytając Twoje wcześniejsze wypowiedzi miałem ogromną chęć napisania jednej rzeczy, więc

paintball_0 napisał(a):Podsumowując:


["wyjdź:"]

Uwagi moderatora:

Hola, bądź pan milszy. Też się z nim w większości nie zgadzam, ale to nie sb, nie? -Uni
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Omnibus, Szagart, Pangia.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 29 Kwi 2015, 22:26

Image

I jeszcze dla przypomnienia stanowisko CDProjektu: "Nie ma mowy o żadnym downgradzie". Niezłe śmieszki z tych tam pracowników.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 21:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez Dżuz w 29 Kwi 2015, 22:29

A tam czepiacie się chłopaka :E

Kudkudak napisał(a):Ja nie muszę nikogo zabijać, bo nie chcę w to grać przed premierą.


No nie mówcie, że nie chcielibyście już ciupać w wiesława :caleb: Mówię o pełnoprawnej grze, a nie o jakimś buildzie numer ileśtam, z którego gameplaye pokazują nam co raz to różni youtuberzy. Tyle lat czekania, przekładanie premiery, obiecanki cacanki i drażnienie nas nowinkami, na pewno u nie jednego gracza mocno już zaostrzyły apetyt i czas oczekiwania na premierę zdaje się dłużyć w nieskończoność :poetadżuz:

Nie rozumiem natomiast Kud Twojego podejścia do grania przejawiającego się kupowaniem przysłowiowego kota w worku. Bodaj jedyną grą, którą kupiłem w ciemno był, co ciekawe, Morrowind, ale wtedy mogłem sobie pozwolić na wydanie lekką ręką tych niecałych dziewięciu złotych. Właściwie to możliwe nawet, że kupiłem po prostu czasopismo a grę nabyłem niejako mimochodem. Tak czy siak, kupowanie całkowicie na chybił trafił gry wartej dobrze ponad sto złotych, ociera się już jak dla mnie o snobizm :caleb: Nie widzę też nic zdrożnego w oglądaniu filmów z rozgrywki, tak samo jak nie dopatruję się niczego nie stosownego w czytaniu recenzji w stosownych magazynach.

Kudkudak napisał(a):Ja chciałbym tą grę potraktować jako niespodziankę i upić się historią


Żebyś się nie musiał upijać z rozpaczy jak się okaże, że dostałeś nie to co zamawiałeś :suchar: :wink:

A tak serio, to nawet te parędziesiąt minut gameplaya nie zabije frajdy z gry, która ma oferować parędziesiąt godzin rozrywki. Sam rzuciłem okiem na dwa czy trzy filmiki i wcale nie po to, żeby dopatrywać się tego czy jakiś kamień nie lewituje nad ziemią, albo czy postacie mają płynne animacje i żeby potem móc mędrkować o tym w internetach. Zaczynam się pomału wprowadzać w odpowiedni nastrój :P Ale też nie siedzę z uporem maniaka przed kompem i nie wyszukuję jak oszalały każdej możliwej wzmianki o Wiedźminie. Tylko umiar może nas ocalić :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 30 Kwi 2015, 07:54

Kudkudak, nie potrafi ci się pomieścić w głowie, że istnieją tacy (to nie żart ;) ), dla których Wiedźmin 3 to po prostu kolejna ładna gierka, może zerkną okiem może nie, albo wręcz jest to dla nich The Witcher 3 Wild Hunt, gierka o gostku z dwoma mieczami na plecach, trochę przypomina Skyrim a trochę Dragon Age, sprawdzą sobie na jutubie jak toto wygląda, robi go jakieś studio, chyba z Czech albo Rosji? :facepalm:
Innymi słowy- dla przeogromnej rzeszy graczy Wiedźmin 3 to jest po prostu kolejna gierka i tyle. Nie jarają się jak ty i wcale nie chcą kupować w ciemno. Chcą wiedzieć na co idą ich pieniądze.

Co do moich pozostałych bzdur- meJKu tymi dwoma screenami obala aż dwie:
1. Jak pisałem że jest downgrade graficzny to nikt mi nie wierzył. Teraz każdy może sobie zerknąć na obrazek i porównać osobiście.
2. CD Projekt od samego początku pogarsza grafikę w W3 i przez cały ten czas mówi że wcale nie.

ps.: nie podoba mi się HUD. Jest brzydki i mam nadzieję że pojawią się mody albo wręcz sam CD Projekt go zmieni. A już najlepiej jak da kilka opcji HUDa żeby każdy mógł sobie wybrać jaki mu najbardziej pasuje.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 30 Kwi 2015, 08:29

Jeśli ktoś wierzy w przedpremierowe zwiastuny czegokolwiek, to jest tylko sam sobie winny.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości