Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 12 Kwi 2015, 13:12

Bądźmy szczerzy:
1. Wszyscy oprócz ciebie mamy karty graficzne droższe od twojego całego kompa wliczając monitor, biurko, fotel i podkładkę pod myszkę.
2. Wszyscy oprócz ciebie czekamy na W3 tylko ze względu na oprawę graficzną.

Zbyt wiele razy okłamano mnie przy okazji przedpremierowych zapowiedzi dwójki, więc przy trójce nie mam zamiaru siedzieć cicho. Patrząc na to co teraz dostajemy widać na pierwszy rzut oka że pierwsze materiały to były prerendery a nie filmiki in-game. Chodzi nie tyle o jakość grafiki co o kłamstwa w żywe oczy.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Soviet, KoweK.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez vandr w 12 Kwi 2015, 13:20

Zarzuć mi jeden z tych filmików "pre render."
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 12 Kwi 2015, 15:18

Właśnie znalazłem ten do którego piję. Od niego zaczął się stopniowy- niemal niezauważalny patrząc z filmika na filmik- downgrade graficzny.

https://www.youtube.com/watch?v=kbXvl7-XlaY

Już przy jego premierze twierdziłem że ta gra tak nie może wyglądać. Że to jest nierealne. To poziom graficzny który najchętniej porównałbym do gameplaya z Team Fortress 2 przerobionego w Source Film Makerze. Powiedz szczerze- czy ogień z najnowszego trailera do W3 choćby w 50% odpowiada płomieniom w których stoją te chaty?

To jest poziom graficzny dem technologicznych silników graficznych od Epica i Cryteka. Niby silnik to uciągnie ale w żadnej grze nigdy tego nie zobaczysz, bo lokacja na demie jest tak zrobiona że jeszcze jeden piksel i wszystko się wysypie. Że już o dynamicznej kamerze, skryptach itd nie wspomnę.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez vandr w 12 Kwi 2015, 16:36

Te sekundowe urywki z gameplay'a (bo tylko je brałem pod uwagę, resztę filmowych wstawek nie) są bardzo wyostrzone, niczym zewnętrzną wtyczką typu FXAA Injector. Widać spore ziarno. Obecne filmiki są bardzo wygładzone.

ch*j tam, zobaczymy.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 12 Kwi 2015, 16:59

Na początku jest czarne tło i napis "in-game footage". Filmik sugeruje że wszystko co zobaczysz jest ściągnięte bezpośrednio z gry. Każde tłumaczenie "po fakcie" że część ujęć jest z gry, część to filmik jest oszustwem bo widz zdążył się nahajpować pierwszym wrażeniem.

Życzę tej grze jak najlepiej ale martwię się że po premierze internet zaleją artykuły i filmiki obnażające tego typu świństwa. Nie zapominajmy co było z Colonial Marines. Wizerunek CD Projektu może bardzo mocno ucierpieć kiedy ludzie zaczną ich rozliczać.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Czipi w 12 Kwi 2015, 18:36

Ciekawe, że na kanale cdp.pl przed początkiem polskiego odpowiednika tego filmu takowej wstawki nie ma:

https://www.youtube.com/watch?v=By701w8Y-2k

A zgodzę się z vandr'em - od razu widać co jest z gry, a co nie i na tej podstawie można sobie wszystko ładnie wydukać. Może po prostu IGN coś zamieszał u siebie na kanale?
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 355
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 10:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 12 Kwi 2015, 18:57

A może machina marketingowa specjalnie robi nas w balona? Nieee, dobry CD Projekt nigdy by nam tego nie zrobił. Te czasy płatnych mikro DLC planowanych na premierę Wiedźmina 2 już dawno minęły. Koszulki rozdawali w zamian za potłuczone popiersia, zrobili nam wersję rozszerzoną i w ogóle Wiedźmin 2 na x360 wygląda równie dobrze jak oryginał i nijak nie jest konwersją. To adaptacja.

ps.: nie wiem skąd mi się wzięła ta eskalacja niechęci do CD Projektu. Chyba z powodu masowego zaniku pamięci i umiejętności analizy faktów w tym temacie.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Darth ReX w 12 Kwi 2015, 20:13

Miło mi słyszeć, paintball, że masz komputer z przynajmniej GTX-em 970, jednak większa część graczy raczej nie ma takiej karty w komputerze. Ale jak chcesz się napatrzeć na grafikę, to odpal sobie demka technologiczne. Są równie ładne i darmowe. Przecież gameplay cię nie obchodzi. :caleb:
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Re: Wiedźmin

Postprzez Red Liquishert w 12 Kwi 2015, 20:43

Już tłumaczone było, że obniżenie wymagań to jest ku*ewsko ciężka i długa praca, związana z całymi dniami roboty przy cyferkach i wywalaniu wszystkiego co zbędne - jedni narzekają na downgrade ("downgrade", ja pier*olę... jakby postacie miały zaciśnięte piąchy jak w Gothiku, to byłby "downgrade!") grafiki, jedni na wymagania... twórcy nie dogodzą, niestety. Chcecie, żeby gra chodziła na metrowych kalkulatorach na ekogroszek - spoko, ale będziecie mieli wizualnie Gothika, który gówno, a nie na siebie zarobi. Albo będziecie mieli dobrą grafę (na którą i tak będziecie, kuźwa, psioczyć) i gra zarobi, tylko niektóre Wolandy, które żyją w latach 90' sobie nie pograją.
Wasz wybór.
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alucard.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 13 Kwi 2015, 00:06

@Darth ReX, Jezu, tak ku*wa ciężko załapać że żartowałem pisząc że wszyscy oprócz ciebie mają super-komputery? :facepalm:

Grafika to obecnie jedyna rzecz o której da się podyskutować, bo ją widzimy. Chcesz podyskutować o gameplayu? Tak więc opowiedz mi jak ci się grało oglądając te filmiki? Powiedz czy pasuje ci czułość i responsywność sterowania, czy menu jest przyjazne w obsłudze i jak teraz działa system kraftingu oraz rozwój postaci. Słowem- opowiedz mi o twoich wrażeniach z gry w którą jeszcze nie grałeś. Jedyny temat który można teraz w miarę poruszyć to oprawa audio-video. A jest o czym gadać. Z jednej strony kwestia optymalizacji, z drugiej kwestia obniżania jakości detali i nazywania tego "ultra".

Idę o zakład że najnowszy gameplay to nie wideo z wersji konsolowej tylko z PC na najwyższych ustawieniach. Bo CD Projekt chce jak najlepiej zaprezentować swoją grę, zwrócić uwagę graczy przepychem graficznym bo grafika zawsze rzuca się w oczy. Wersja konsolowa będzie wyglądać jak pomyje w porównaniu z wersją pecetową, a wersja pecetowa będzie wyglądać jak pomyje w porównaniu z pierwszymi zapowiedziami. Z powodu optymalizacji i konieczności dokonywania ciężkich ustępstw. Już wcześniej pisałem że będę jak najbardziej zadowolony jeśli CD Projekt nie poblokuje nam maksymalnych ustawień tylko je zostawi, żebyśmy mogli zagrać na prawdziwym ultra za parę lat, kiedy sprzęt pozwoli.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 13 Kwi 2015, 07:55

Jest jeszcze jedna rzecz pewna: sterowanie klawiaturą i myszką będzie absolutnie do dupy. Eot.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 21:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez vandr w 13 Kwi 2015, 16:20

Bo?
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości