Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 08 Kwi 2015, 13:49

Nom, ale mogli by nie chwalić się tym DLC na miesiąc przed premierą podstawki dopiero :facepalm:
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 08 Kwi 2015, 15:14

Otóż no właśnie. Zastanowiłem się nad tym i doszedłem do takiego wniosku: Wiedźmin 3 jest teraz na celowniku bardzo wielu graczy. Każda informacja jest warta przeczytania bo żaden gracz nie może sobie po prostu włączyć gry i samemu zobaczyć. Jest zdany na czytanie newsów. Tak więc żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o tych DLC CD Projekt już teraz o nich powiedział.

Co do darmowych mini-DLC. Zagrywka pod publiczkę. "Zobaczcie jacy my jesteśmy dobrzy, dajemy pierdółki za darmo podczas gdy Złe Inne Firmy każą sobie za takie drobiazgi płacić!". Dawniej mini-dlc byłyby skandalem, teraz są standardem i teraz CD Projekt jest chwalony za to, że trzyma się dawnych standardów. Co więcej- te DLC będą dodawane stopniowo przez wiele miesięcy. Czyli przez wiele miesięcy będziemy mogli przeczytać że do Wiedźmina 3 pojawił się nowy dodatek. A więc Wiedźmin 3 będzie ciągle "na pierwszych stronach gazet".

Co do tych dwóch dużych DLC na miarę Nocy Kruka. CD Projekt wziął sobie dodatkowe parę miesięcy na odrobaczenie trójki, prawda? Założę się że przez ten czas wszystkie osoby nie biorące udziału przy optymalizacji gry zostały przekierowane na ten nowy projekt. Zamiast zwolnić niepotrzebnych ludzi dano im zajęcie na którym firma może jeszcze zarobić. Ale to również zagrywka "pod publiczkę". Wyobraźcie sobie jak źle wyglądałaby informacja że CD Projekt zwalnia zbędny balast na kilka tygodni przed premierą swojej gry! Tak robią tylko Złe Inne Firmy, nie Dobry CD Projekt.

Jeśli trójka będzie tak dobra jak mam nadzieję że będzie, jeśli premiera pójdzie sprawnie i gładko (mieli dodatkowy czas na dośrubowanie całego tego burdelu z dystrybucją), jeśli gra nie będzie wymagała jakiegoś gówna z instalacją On-Line i nie wysypią im się serwery, to będzie najbardziej zaje*ista premiera od lat.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 08 Kwi 2015, 16:39

Kurde, bo ja chciałem tylko zauważyć że widzę problem w reklamowaniu PRZED premierą podstawki...

Co mam na myśli? Wiedźmin 3 póki co nie został wydany. Jest tylko wielki hype nakręcany na niego. Nie no, dobra, dotychczasowe części gry były dość dobre. Absurd do tego stopnia że grę już reklamują rosnącą brodą Geralta. A tu jeszcze- na miesiąc przed premierą- wyjeżdzają z info o DLC. Ok, DLC norma. Grałem w DLC Dragonborn i Dawnguard do Skyrima. W zasadzie nie mam nic do DLC nawet (o ile nie są to zbroje do konia). Jednakowoż sądzę, iż zdecydowaną przesadą jest ogłaszanie DLC, ogłaszanie przybliżonych dat premier tychże DLC i zapowiadanie ich fabuł gdy jeszcze nie puszczono podstawki...
No, rozumiecie o co mi chodzi?

Tylko tyle chciałem.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiedźmin

Postprzez KoweK w 08 Kwi 2015, 22:58

Niech się gracze przyzwyczają, że DLC i wszystko inne planuje się już na początku produkcji.

"no chłopaki, zrobiliśmy gre, gimby kupiły, to teraz chodźmy dodatki trzaskać" - to tak nie działa, a wielu myśli, że tak jest, a wszelkie ogłoszenie dodatków przed premierą gry jest dla nich równoznaczne z wycinaniem zawartości.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 23:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 08 Kwi 2015, 23:16

Tym bardziej gdy mówimy o tak dużych DLC, tak samo było też zanim powstała ta "moda na DLC" i mówiło się po prostu o dodatkach jak np. Noc Kruka.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 17:54
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 09 Kwi 2015, 09:53

xKoweKx napisał(a):Niech się gracze przyzwyczają, że DLC i wszystko inne planuje się już na początku produkcji


I co to zmienia? Niezależnie na jakim etapie ta fragmentyzacja służy tylko zwiększeniu dochodów wydawcy. A że gracze są tak głupi, że "muszą kupić w dniu premiery" to ten schemat biznesowy działa świetnie.

Ja poczekam z zakupem Wieśka jakiś czas, aż betatesterzy (nabywcy przedpremierowych i premierowych wydań ;-) ) wyłapią błędy, wydawca je naprawi w 10 patchach i wyda kompletną wersję gry za pół ceny premierówki :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart, Pangia,
Negative The Witcher.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 09 Kwi 2015, 15:04

@Terminus, innymi słowy: CD Projekt przesunął datę premiery nie żeby łatać grę tylko żeby przez cały ten czas śmiać się z frajerów co kupili grę w preorderze?

Prawda jest taka że nie załapałeś się na kolekcjonerkę i teraz odgrywasz szopkę "i tak wyjdzie kicha, więc nie kupuję w dniu premiery". :E

Żarty na bok, liczy się tylko jedno- czy grając w podstawkę będziemy na każdym kroku widzieli "dziury" po usuniętej zawartości? Jaskinie zablokowane stertą kamieni, budynki z komunikatem "potrzebujesz klucza" kiedy podejdziesz do drzwi, kwestie dialogowe typu "niezbadana część wyspy", przedmioty z opisami sugerującymi że podpięto pod nie nieistniejący quest. Tego typu rzeczy.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 09 Kwi 2015, 15:47

Śmiechem żartem, ale akurat Wieśmakowi nigdy bym nie życzył, żeby wyszła kicha :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 09 Kwi 2015, 18:57

Nie no, wiadomo że żarty. Nikogo o nic nie posądzam.

Z innej beczki ale wokółwiedźminowo. Właśnie przebijałem się przez twiterowe subskrypcje i znalazłem taką oto informację:
https://twitter.com/AngryJoeShow/status ... 5160983553

W skrócie: Joe Vargas a.k.a. Angry Joe leci do Polski. Prawdopodobnie CD Projekt znowu go zaprosił.

I moja opinia na ten temat: nie jestem pewien czy to dobre posunięcie. Oczywiście, Joe zyska sporo oglądnięć na swoim kanale dzięki takiemu materiałowi, CD Projekt zyska dodatkową reklamę i rozgłos wśród widzów Angry Joego, ale nie jestem pewien czy Joe będzie teraz chciał nakręcić recenzję tej gry. CD Projekt zaprosił go przy okazji premiery W2 na X360 i Joe zrobił tylko gameplay z komentarzem, nie zrobił recenzji bo nie chciał być stronniczy. Podobnie jakiś czas temu zrobił inny jutuber- Total Biscuit- z grą Homeworld Remastered, kiedy Gearbox na dobrą sprawę zapłacił mu za promowanie gry na swoim kanale.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 09 Kwi 2015, 21:37

A kogo obchodzi czy jakiś krzykacz z jutube zrobi recenzję czy nie?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 10 Kwi 2015, 14:26

Na przykład jego widzów obchodzi.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 10 Kwi 2015, 15:15

Ale wyjeżdżasz z nim jakby to czy zrobi jakąś recenzję miało jakiekolwiek znaczenie, promowanie gry przez takich youtuberów dla gimbazy to tylko ułamek całej kampanii marketingowej...

Tymczasem nowy trailer, z gameplayem.



Yennefer i wypchany jednorożec... :D
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 17:54
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości