[Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Plaargath w 09 Lut 2015, 13:49

Wyłącz emisje i po krzyku.

vandr napisał(a):Config/blowout.ltx

Kod: Zaznacz wszystko
enabled         = 0.0


I voila.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Pure w 09 Lut 2015, 14:15

Dziękuję bardzo kolego. Mam jeszcze pytanie. Nie wiem czy to bug czy co, ale w pewnym momencie ekran zaczął mi się rozmywac tak jak się dzieje to gdy ma się połowę hp. Mam całe, napromieniowany nie jestem ogólnie zdrowy stalkerek a mimo to ciągle mam blura na screenie. I czy da się jakoś sprawdzic poziom napromieniowania? chodzi mi o te małe cyferki w prawym dolnym rogu. One się tylko pojawiają jeśli jest się w strefie promieniowania i to nie zawsze. To taki mały szczegół ale warto byłoby wiedziec :D
Chwała monolitowi!
Awatar użytkownika
Pure
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Gru 2014, 14:09
Ostatnio był: 27 Wrz 2016, 21:23
Frakcja: Monolit
Kozaki: 1

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 09 Lut 2015, 19:41

Ten wskaźnik radiacji pojawia się właśnie wtedy gdy zaczynasz łapać promieniowanie. Jeżeli masz dobry kombinezon albo arty zbijające to pojawia się później i rośnie wolniej. Jak pozbędziesz się promieniowania to znika.

Co do oczopląsu - znajdź ukrycie i się prześpij - Twój GG jest zmęczony i za chwilę Ci padnie.

A tu masz fix na emisje - scal gamedaty https://mega.co.nz/#!9Z8iTJKJ!uG1sFSTBC ... LQ83e7GPIs
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Pure w 09 Lut 2015, 20:50

Co do fixu to dzięki ale już nie potrzebny. Oczopląs faktycznie znikł po przespaniu, ale właśnie mogłem to zrobic dopiero po wyłączeniu emisji ze względu na krasze. Co do tego wskaźnika to nawet jak mam potężną dawkę i spada mi hp to i tak nie widac tych liczb. Raz widac a raz nie. Bez znaczenia jest czy mam dużą dawkę czy nie i czy stoję w miejscu napromieniowanym czy nie. To się pojawia randomowo.
Jestem przy misji gdzie trzeba przesłuchac gościa na wojskowym posterunku w kordonie. I moje pytanie brzmi... Czy tam też będą latac niezniszczalne śmigłowce tak jak w "Ukrytych ścieżkach"?
Chwała monolitowi!
Awatar użytkownika
Pure
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Gru 2014, 14:09
Ostatnio był: 27 Wrz 2016, 21:23
Frakcja: Monolit
Kozaki: 1

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Plaargath w 09 Lut 2015, 23:00

Odpowiedź w spoilerze.
:

Dwa strzały i spadają.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 09 Lut 2015, 23:09

Jak masz coś z granatnikiem to najpierw rozwal BTR-y. A przed śmigłowcem najlepiej się schować w tunelu pod drogą.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Pure w 10 Lut 2015, 21:34

Znów muszę się zwrócić o pomoc. Gdzie jest winchester Kniazia xd? Zwiedziłem 3 barakowozy które są w DM i nic. szukałem w okolicach bo może je kopnąłem czy coś ale pustka. O ile pamiętam to w UŚ było w tym samym miejscu. Zapisów z dialogu nie ma więc nie mogę się upewnić czy w dobrym miejscu szukam bo może coś pokręciłem
Chwała monolitowi!
Awatar użytkownika
Pure
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Gru 2014, 14:09
Ostatnio był: 27 Wrz 2016, 21:23
Frakcja: Monolit
Kozaki: 1

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 10 Lut 2015, 23:53

Pod schodami w piętrowym budynku przy stacji paliw.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Bahus w 21 Lut 2015, 11:32

Moje pytanie dotyczy zlecenia o pomoc dla Woronina podczas ataku bandytów . Czy jest to niezbędne i czy trzeba bezwzględnie uratować Woronina ? Z góry dziękuje za informacje .
Awatar użytkownika
Bahus
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 16 Sie 2012, 13:07
Ostatnio był: 29 Gru 2021, 17:08
Miejscowość: Szczecnek
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 21 Lut 2015, 11:39

Tak - inaczej fabuła stanie. Woronin jest kluczowy do wykonania pewnych zadań.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Pure w 22 Lut 2015, 19:56

Ok Chciałbym się podzielić swoimi przeżyciami z tym modem, a raczej wyrzucić swoje żale. Gry nie ukończyłem. Tak.. będę się wypowiadał o modzie którego nie ukończyłem xD
Od ostatnich misji gdzie należy iść do bunkra sterowania przez Prypeć KAŻDY save się psuje i nie da się go wczytać. Saveów miałem sporo no a wcześniejsze są bardzo późne i nie mam chęci ani motywacji tyrać ten mod kilka dni.
Powiem tak... ten mod to jeden wielki krasz! Gra po prostu wywala na pulpit w najmniej spodziewanych momentach, savy wielokrotnie się psuły i mnóstwo razy musiałem się cofać w grze.
Pomijając to.. wspomnę o niemożności wykonania wielu misji. Np nie mogłem wykonać misji z doręczeniem przesyłki barmanowi od salomona. A nie mogłem ponieważ nie miałem odpowiednich artów, i wykonywałem inne zadania. Po prostu leciałem gdzie mam najbliżej aby wykonać dany quest. Po zrobieniu zadania gdzie Barman idzie za bar, a Sidorowicz do kordonu z korpusu pokoju, wykonanie wszelakich misji, które mamy u nich wykonać przed zamianą miejsc (w tym quest z doręczeniem przesyłki) stało się niemożliwe.... Mam wszystko co trzeba im zanieść a cytatu o danym quescie w rozmowie z nimi nie ma. Zadania są już niewykonalne..
Kolejny żenujący bug uniemożliwiający rozpoczęcie jakichś zadań zaczął się na magazynach wojskowych gdy mamy Wolności pomóc odbić bazę wojskową. Wchodząc pierwszy raz do magazynów powinno się pójść zwyczajnie do Łukasza, pogadać i rozpocząć atak prawda? Ale nie.........Po załadowaniu lokacji na magazynach wychodzimy z domku i już słyszę strzały. No to idę w ich kierunku i co widzę? A no widzę jak wojskowy patrol klepie się z Wolnością, w rezultacie giną osoby które zlecają jakieś późniejsze questy. Nie ważne jest to czy wczytam save nie wiadomo ile razy i czy wcześniejszy. Zanim dojdę do Łukasza, połowa ludzi Wolności leży już sobie na glebie. Loadów poszło chyba z 50 zanim jakimś cudem udało mi się uratować samego Łukasza. Brak mi słów...
Pewnie dlatego w ogóle nie miałem możliwości dostać się na lokacje ATP. Bo nawet przejścia na nią nie miałem heh.
Następną niewykonalną miałem misję, którą mi zlecił gość w barze na zabicie "Kluchy", którego miałem szukać na wysypisku. Miejsce to znałem ale nigdzie go nie mogłem znaleźć, nie wiem co się stało, został zabity przez kogoś czy wcale się nie zrespił nie mam pojęcia.
Kolejnym smutkiem tego moda jest beznadziejne znajdowanie artów po przez detektor. 50% artefaktów nie mogłem wcale podnieść. Dosłownie.. Detektor brzęczy że jest art w pobliżu, jest zaznaczony na minimapie, podchodzę do niego, słyszę "syyk" że artefakt się wynurzył spod ziemi, ale artefaktu nie ma. Wyparował. Doskonałym przykładem na to jest podziemny tunel w Dziczy gdzie się roi od artefaktów i to tych bardziej unikalnych. Udało mi się podnieść tam 2 z 10. No litości.........
Następną wadą, może nie tak rażącą ale jednak, jest zgon po przebudzeniu się ze snu. Giniemy z głodu... Nawet nie mając ikonki potrzeby zaspokojenia głodu i położenie się spać na 8 godzin kończy się zgonem lol. Jak można umrzeć z głodu we śnie, błagam.. xD
I kolejny.. Nie wiem czy to bug czy tak ma być. Ale walka z pijawką która się rzuca na ciebie kończy się w 80% porażką dla nas. Dlaczego? Dlatego, że gdy już nas capnie to ekran automatycznie się obraca o 180 stopni LOL co to ma być? celuje w pijawe i nagle ekran przeskakuje mi w tył za moje plecy wtf?
Mnóstwo też innych bugów było mniejszych ale dało się je przetrawić. Krótko mówiąc ten mod to bug za bugiem zbugowanym bugiem pogania.

Oczywiście są też zalety w tym modzie, a których mi brakowało w "Ukrytych ścieżkach". Co mogę do nich zaliczyć hmm.. to bardziej drobnostki ale bardzo mi uprzyjemniły rozgrywkę. Np. oznaczenie zwłok na minimapie szarymi kropeczkami. Zawszę przeszukuję trupy po oczyszczeniu terenu i gdy nie było tych kropeczek w UŚ to nie znosiłem szukać zwłok po terenie.
Myślę że trochę lepiej zbalansowane właściwości artefaktów.
Zdecydowanie miałem mniej kłopotu z wagą ekwipunku. Niektóre itemy mają mniejszą wagę niż w UŚ, albo tylko mi się tak wydawało.
Oczywiście lepsza grafika otoczenia, mnóstwo zarośli trawy mgły drzew itp. Robi wrażenie zwłaszcza w Lesie. Ale tutaj muszę się przyczepić xd. niektóre tekstury zwłaszcza mutantów są takie metaliczne chromowane. Z bliska wygląda to no nie fajnie.
Dźwięki otoczenia są wyśmienite. Jak nadchodzi burza gra się na słuchawkach to aż chce się stać w miejscu i przysłuchiwać tym dźwiękom. Nagły głośny grzmot po błysku na niebie brzmi super realistycznie moim zdaniem.
Skoro już jestem przy dźwiękach to niestety znów muszę się przyczepić do muzyki tym razem :/ Muzyki właściwie nie odczułem, że jakaś leci podczas gry. Soundtracki są bez klimatu i brzmią prawie tak samo. Oczywiście nie mówię tu o każdej lokacji. Ale zmienienie soundtracka w Czarnobylu 2 czy 1 (chodzi mi o ten przez który idziemy do Prypeci), który w "ukrytych ścieżkach" robił niesamowite postapokaliptyczne wrażenie to już nie to samo... albo X-10, które miało naprawdę mroczny track dla takiego laboratorium. No tu się zawiodłem.

Cóż mogę więcej powiedzieć, na pewno więcej, ale za długo się rozpisywać. Ogólnie balans pomiędzy wadami a zaletami jest bardzo duży moim zdaniem. Niestety wady biorą górę.
Chwała monolitowi!
Awatar użytkownika
Pure
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Gru 2014, 14:09
Ostatnio był: 27 Wrz 2016, 21:23
Frakcja: Monolit
Kozaki: 1

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 22 Lut 2015, 23:09

Niestety - wiele modów trzeba przechodzić z poradnikiem, zazwyczaj przy pierwszym przechodzeniu jest to po prostu wku*wiające. Co do wylotów - AMK tak już ma i nic na to nie poradzisz. Zagryź zęby i graj dalej. Zresztą - jak zagrasz w NS to ten mod jest właściwie bez wylotów. W kwestii niektórych balansów czy dziejących się akcji - najlepszy sposób wczytać save z poprzedniej lokacji i wejść jeszcze raz. Za każdym wejściem od nowa AI się przeładowuje, a tak to powtarzasz to które akurat się załadowało.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości