[Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 23 Gru 2014, 12:01

Natywną rozdzielczość powinieneś mieć w specyfikacji lapka. A - sprawdź czy na pewno Geforce Ci się włącza. Czasem trzeba uruchamiać ręcznie. Kumpel tak miał na Asusie. Jakiś podprogramik musiał wrzucać. Poza tym czasowe, chwilowe ścinki są normalne w Stalkerze. Musiał byś mieć naprawdę dobry sprzęt żeby je wyeliminować. Zwłaszcza kiedy wchodzisz w zasięg online dużej grupy NPC albo handlarzy. Np. w Barze są przez to wyloty bez loga - duże nagromadzenie NPC plus 3 handlarzy = silnik głupieje. Przyzwyczaisz się ;)
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 23 Gru 2014, 22:57

Właśnie wziąłem się za Ścigaczowy Rebuild dla AA2+TŚ2. Jak na razie zmiany, które zauważyłem ( balistyka, obrażenia z AA2.1, zmiany dot. broni) są multo bene ;). Wprowadziłem małe zmiany pod siebie jak configi broni, celowników, dźwięków etc. I z 1 rzeczą nie mogę sobie poradzić... W modzie Vandra/Croma były 2 rodzaje tekstur rąk: te dla broni z AA2.1 i te kiepściutkie dla giwer z TŚ2. Te 2 podmieniłem plikiem act_arm_perchatka.dds te pierwsze pozostały, co mi nie przeszkadzało bo były dobrej jakości. To samo zrobiłem w Rebuild'zie Ścigacza, ale dosłownie tylko kilka modeli rąk udało się tym sposobem podmienićm (np. M110), nóż i lornetkę też. Sprawie komplikuje fakt, że plików dds o różnych nazwach jak perchatkz, perchchatke etc. .dds jest całe multum i nie mam pojęcia, które podmienić. Zależy mi na tym żeby dla wszystkich modeli broni mieć 1 texturę dłoni, najlepiej całych zakrytch ;). Do tej pory używałem modelu Slovanian Army mam też modele z ZOA, ale jestem otwarty na sugestie ;). Wiem, że da się to zrobić bo widziałem na forum screeny Vandra z modelem rąk a'la Freedom z CoP. Za cholerę nie wiem jednak, które pliki w gamedata/textures/act mam podmienić :| :facepalm: ...

EDIT: Czy nowy link do moda wprowadza jakieś zmiany, poprawki względem tego co było w linku 2 dni temu?
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 23 Gru 2014, 23:12

Jak je wszystkie otworzysz np. w PaintNet to zauważysz że są 2 rodzaje - wzór CS (długi rękaw i całe dłonie) i stary wzór z SoC. Po prostu metodą kopiuj-wklej zrób sobie jednakowe styl CS i jednakowe styl SoC. Cześć modeli hakowałem bo miały wpisana nazwę tych z CS ale model SoC i wychodziła kiszka.

W nowym linku to co było dorzucane jest już w paczce. No i poprawiłem udźwig.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 23 Gru 2014, 23:28

Czyli nie wystarczy zmieniając nazwę docelowego act_arm_perchatka.dds na te odrobinę inne, jechać metodą kopiuj - wklej? :|
Te edycja w paint necie chyba mnie przerasta lekko...

EDIT: Naciskając TAB nie widzę poziomu napromieniowania - zmieniło się coś w tej materii??
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez KieŁ90 w 26 Gru 2014, 19:33

Mój problem z płynnością gry o którym pisałem kilka postów wstecz naprawił się od tak, więc na razie nic nie ruszam.
Za to mam kolejny, a mianowicie:
-podczas próby odbicia Ducha od najemników w Prypeci, ci najemnicy zaraz po wypatrzeniu mnie od razu sprzedają Duchowi kulkę. Sądząc po poradnikach tak chyba być nie powinno?
Udanych łowów
Awatar użytkownika
KieŁ90
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 21 Mar 2009, 22:54
Ostatnio był: 22 Lip 2017, 17:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 2

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez vandr w 26 Gru 2014, 19:53

Miałem identyczny problem. Musiałem wczytać sejwa sprzed Prypeci i wejść do niej ponownie. Cholera wie, czemu tak się dzieje, bo wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez KieŁ90 w 28 Gru 2014, 15:51

Wczytywałem po kilka razy z Sarkofagu, za każdym razem go odstrzeliwali.
Poradziłem sobie wbijając do nich na pełnej k***, i ochraniając Ducha posyłałem do piachu jednego po drugim.
Za którymś razem się udało :)
Udanych łowów
Awatar użytkownika
KieŁ90
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 21 Mar 2009, 22:54
Ostatnio był: 22 Lip 2017, 17:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 2

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 01 Sty 2015, 14:14

Rzeczy 2 w modyfikacji Ścigacza:
1. Na Magazynach Wojskowych po zdobyciu dla Wolności bazy oraz bariery, Łukasz, Kutwa i Mechanik ( mega facjata ;)) pojawili się prestiżowo elegancko na swoich miejscach. Nie ma jednak strażnika od zbrojowni - czy jest to powód do niepokoju??
2. W Prypeci i na Magazynach Wojskowych nie ma, na dotychczasowych miejscach ich spawnu, artefaktów rubinowa bateryjka i rubinowa sprężyna ( mam detektor niedźwiedź ) :?: - czy jest to powód do niepokoju??
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Marjan w 01 Sty 2015, 22:19

Linki odeszły do krainy wiecznych łowów, mógłby ktoś je znów wrzucić?
Marjan
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 13 Sie 2007, 21:12
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 22:43
Kozaki: 5

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 02 Sty 2015, 12:33

Marjan łap linka: https://mega.co.nz/#F!sd0yxRwC!Z13kxyWD57ofCX9Ywphq5A
Gram właśnie w tego moda także możemy się wymieniać spostrzeżeniami ;).
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Pure w 04 Sty 2015, 20:33

Witam serdecznie kolegów z Zony jestem tutaj nowy kot więc proszę o wyrozumiałość.
Otóż mam problem z zainstalowaniem tego moda a raczej z uruchomieniem go. Po długiej męczarni i stoczeniu wielu batalii z wyrzucanymi mi na monitor okienek z błędami postanowiłem się poddać i napisać tego posta z nadzieją, że ktoś mi pomoże. No więc do rzeczy.. Na wstępie aby nie było niedomówień mam świeżą podstawkę w wersji 1.0004 bez żadnych modyfikacji etc. Pobrałem najpierw moda z tymi trzema partami, zrobiłem wszystko jak w instrukcji w pierwszym poscie. Następnie te udoskonalenia z dźwiękami, utracone dźwięki burzy itp. No i próbuję odpalić grę ze skrótu z prefixami no ale niestety dostaję na twarz kolejny błąd który mówi mi, że nagle jakimś cudem brakuje pliku o nazwie d3dx9_43.dll. Z jakiej racji? przecież nic nie usuwałem, w folderach z modem też nie ma pliku o takiej nazwie. Więc skąd ten błąd ja się pytam. Raz nawet komputer mi się poprostu zresetował LOL. No dobra.. pobieram takowy dll z googli i wklejam go do folderu "bin". Wreszcie pełen nadziei ze świadomością, że już wszystko jest powgrywane i dopięte na ostatni guzik uruchamiam grę. Nie wyskakuje błąd. Standardowo pokazuję się zdjęcie ze stalkerem na środku monitora jak to przy normalnym odpalaniu gry wiadomo... Ale cóż to?? Gra się nie uruchomiła! włączam jeszcze raz i to samo. Tak jakby automatycznie się wyłączała. Czy ten plik dll jest zły czy co? czy coś źle zrobiłem? nie wiem... Zatem piszę tu z prośbą o pomoc czy ktoś mi pomoże rozwiązać te serie irracjonalnych błędów.
Chwała monolitowi!
Awatar użytkownika
Pure
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Gru 2014, 14:09
Ostatnio był: 27 Wrz 2016, 21:23
Frakcja: Monolit
Kozaki: 1

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Cromm Cruac w 04 Sty 2015, 20:48

Plik dll z googla prawie na pewno jest w innej wersji niż potrzebujesz. Odinstaluj wszystko razem z grą i plikiem user.ltx. Zainstaluj grę ponownie, sprawdź czy dziala. Jeśli tak to pobierz wersję scigacz-a z linka 2 posty wyżej i dorzuć do katalogu gry.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości