Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tormentor w 16 Gru 2014, 15:05

Image
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 16 Gru 2014, 15:17

Nieznajomy X napisał(a): istnieje tylko jedna cywilizacja, na jednej planecie?

Tak właśnie uważam. Bo jak wyjaśnisz fakt, że w pobliżu naszego wcholeręwielkiego kosmosu który udało nam się dostrzec teleskopami, przebadać, przesondować itp. nie ma żadnej innej cywilizacji? Pochowali się, czy co? :omatko:
Znamy już parę planet zdatnych do życia, a jednak nic tam nie ma, no proszę. ;)
Nieznajomy X napisał(a): nie ma bata abyśmy byli we wszechświecie sami.

Przyjmijmy, że gdzieśtam, daleko, coś tam sobie żyje (teoretycznie, bo jak dla mnie to bzdury) - i co w związku z tym? Nigdy tam nie dotrzemy, a nawet, jeżeli odbierzemy stamtąd jakieś sygnały, od ich wysłania minie pewnie tyle lat, że "cywilizacja" która je nadała już dawno odwaliła kichę. Czyli co? Czyli nic to nie zmienia. ;)

Jestem realistą - nie wierzę w nic nadprzyrodzonego, przykro mi, taki mam światopogląd. Spoko, uważaj mnie za ograniczonego czy nudnego - ale to nie ja wierzę w magiczne cywilizacje czy zielone ludziki. ;)

Tak było, potwierdzam:
Image
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Gru 2014, 15:56

Grzechu
1. To co zbadaliśmy do tej pory, na skalę całego kosmosu to gówno jest. W obliczu ogromu wszechświata te planety leżą praktycznie koło nas.
2. To, że tego nie dożyje nasza cywilizacja, to nie oznacza że ich nie ma. A pytanie było czy wierzysz że istnieją.
3. Co ty ku*wa z tymi zielonymi ludzikami? Za dużo filmów s-f dziecko :D Naprawdę pod pojęciem obcych widzisz tylko zielone ludziki i potwory... współczucie.

PS. Też jestem realistą, a realia są właśnie takie, o drodzy chrześcijanie! :D

- - -

Tormentor
1. Faktycznie, użyłem złego słowa, też się czasem mylę. Chodziło mi o to, że nie mają dowodów i wciskają kit.
2. Przegrałem w dyskusji? A co to jakaś wojna, wygrał czy przegrał. Dla mnie to dyskusja, dla ciebie może gimbowojenka na poprawę ego, nie wiem.
3. Ale masz zaje*isty argument, jakiś kretyński mem z google. A póki co nic ciekawego nie wniosłeś do dyskusji.

Memy, wojenki, brak argumentów.
Brawo! Jak rasowy gimbus.

Uwagi moderatora:

Brawo! Po raz kolejny dublujesz posty, warn. - Wheeljack
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 16 Gru 2014, 16:06

Nieznajomy X napisał(a):1. To co zbadaliśmy do tej pory, na skalę całego kosmosu to gówno jest. W obliczu ogromu wszechświata te planety leżą praktycznie koło nas.

Owszem, jest olbrzymi. Ale nic tam nie ma - dlaczego? Ano, dlatego, że nie ma też duchów (też "naukowo" potwierdzonych) ani innego syfu, o którym się można tylko domyślać. Nie ma faktów na życie w kosmosie, do jasnej cholery. Fakty, gdzieś mam domysły! Co z tego, że jest duży - jak dla mnie, to jest jałowa pustynia.

Tak samo, jak nie potrafię udowodnić, że tego życia tam nie ma - ale przykro mi, analizując dostępne fakty, wszystko wskazuje na to, że jesteśmy sami. ;)

Nieznajomy X napisał(a):3. Co ty ku*wa z tymi zielonymi ludzikami? Za dużo filmów s-f dziecko :D Naprawdę pod pojęciem obcych widzisz tylko zielone ludziki i potwory... współczucie.

Serio, można być aż tak durnym? :facepalm:
Image
Nieznajomy X napisał(a):PS. Też jestem realistą, a realia są właśnie takie, o drodzy chrześcijanie! :D

Że co? Jacy chrześcijanie? Co ty masz z tą religią? :E
Ostatnio edytowany przez Grzechu300 16 Gru 2014, 16:53, edytowano w sumie 6 razy
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tormentor w 16 Gru 2014, 16:08

Akurat gimbus to target twojego cytowanego rapera w podpisie więc przykro mi. Wniosłem tyle samo do dyskusji co ty, tu się zgodzę.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Gru 2014, 16:39

Grzechu
Ale ja cię nie obrażam, wręcz przeciwnie, uważam że wniosłeś najwięcej do dyskusji, bo reszta (oprócz Terminusa) to tylko podszczekuje a argumentów brak. A ten tekst z dzieckiem w moim ostatnim poście to był żartem :) więc się nie obrażaj.

Tormentor
Ludzie Twojego pokroju mówią tak o każdym raperze i wogóle całym rapie, albo podniecaja się kilkoma których słuchają a na resztę wylewaja falę hejtu.
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X, 16 Gru 2014, 16:52, edytowano w sumie 1 raz
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 16 Gru 2014, 16:52

Nieznajomy X napisał(a): więc się nie obrażaj.

Nie obrażam się, ale obydwaj zejdźmy na łagodniejsze tory dyskutowania. ;)

Odniosę się do jeszcze jednej kwestii - rzekome sygnały, które miałaby odebrać jakaśtam stacja w Ameryce.
Wątpię, żeby cokolwiek im "wyciekło", nawet jeżeli coś odebrali - rząd unieszkodliwiłby wtedy każdego, kto mógłby cokolwiek wiedzieć. Nie bawili by się w tej sprawie, tylko eliminowali zagrożenie. Dlatego ta teoria jest niewiarygodna.

Wbrew pozorom, czytam sporo w sprawach doniesień o ufo, ale jak dotąd nic mojego zdania nie zmieniło.
Pisałem gdzieś tam na górze tematu o moich obserwacjach - widziałem latające obiekty, i to zachowujące się dość nietypowo, przewiń sobie parę postów. Widziałem, ale zdania nie zmienię - jestem pewien, że były to obiekty wojskowe, albo coś w tym guście. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Gru 2014, 16:58

Zarówno na poparcie mojej jak i twojej tezy nie na "namacalnych" dowodów, więc możemy na tym skończyć dyskusję, bo inaczej możemy tak teoretyzować do us*anej śmierci, więc ja w obcych wierzę a ty nie wierzysz i tego się trzymajmy. Szczerze mówiąc nie wiem kto ma 100% rację, ale i tak się tego nie dowiemy. Pozdro.

Edit:
Akurat z tym że żaden człowiek nigdy nie widział obcych to się zgodzę.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez smok61 w 16 Gru 2014, 17:10

A ja wierzę w istnienie życia w kosmosie. Właściwie to nie mam innego wyjścia. Jako chrześcijanin wierzę w Boga, a przecież Bóg jest kosmitą. Właściwie, to wszyscy wierzący w jakiegoś Boga automatycznie wierzą w kosmitów.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Gru 2014, 17:16

Bóg jest kosmitą? Ciekawy pogląd, jeszcze o tym nie słyszałem :)
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 16 Gru 2014, 18:47

To tylko pokazuje jak niewiele w życiu słyszałeś / czytałeś. W tym Ericha von Dänikena i sporego odsetka literatury Sci-Fi. Czy wierzeń hinduskich gdzie występują niebiescy bogowie latający w złotych statkach kosmicznych.
Religie na świecie nie kończą się na chrześcijaństwie nasz infantylny dysputancie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Mito w 16 Gru 2014, 19:26

Najpierw do tematu: Może nie wierzę, ale uznaję ich istnienie za możliwe. Argument taki, jaki był wymieniany już wcześniej: Wszechświat jest ogromny, a właściwie my, jako ludzie, nie wiemy, jak wielki jest. Obecność planet przynajmniej podobnych do Ziemi - ze strony składu atmosfery, temperatury, ciśnienia, masy itp. "gdzieś tam" właściwie jest nawet bardzo prawdopodobna... Szczególnie mając w uwadze ogrom uniwersum, które jesteśmy w stanie zauważyć, nie mówiąc już o tym, czego nie widzimy ze względu na odległość.
Co do samej kwestii ich obecności, pochodzenia itp. Ja osobiście nie mam żadnego zdania na ten temat. Obcy mogą mieszkać na jakiejś swojej planetce, oddalonej tak bardzo, że nasze pierwsze sygnały radiowe dotrą do nich może za tysiąclecie, może za pięć. Ale to i tak w skali galaktyki właściwie tuż za naszym progiem ;)
Możemy w tej chwili właściwie żyć na długo przed pojawieniem się pierwszych cywilizacji kosmicznych, a może też żyjemy długo po wyginięciu takowych i będziemy znajdywać w kosmosie tylko wraki i ruiny po nich. Obcy mogą nie mieć wcale nic wspólnego z naszą cielesną egzystencją, reszta wszechświata może być tylko jakimś dziwnym złudzeniem, możemy żyć w Matrixie itp. Ilu ludzi, tyle teorii.
Ale w jedno jakoś ciężko mi byłoby uwierzyć: w hollywoodzkie przedstawienie obcych jako niszczycieli, zdobywców, dzikich jakichś kosmicznych zabijaków bez grama rozumu. Ten wątek - obcy znajdują jakąś cywilizację, ale ot tak, bez powodu ją zniszczą. No, nawet jeśli są w jej posiadaniu jakieś surowce niezbędne do przetrwania cywilizacji zdobywców, to może jednak warto zaczynać od dyplomacji? Oprócz tego, ta cywilizacja naraża się na jednak dość duże straty, albo nawet jest jeszcze możliwość, że za cywilizacją podbijaną stałaby duża, oj bardzo duża siła, np. w postaci innej rasy, która to zobowiązała się tą podbijaną chronić. Ale to już nie jest chyba w temacie.

A teraz, Nieznajomy X:
Co? Myślicie, że w całym wszechświecie jesteście sami... heh biedni naiwniacy.
Nie naiwniacy. Patrząc na wyniki ankiety, więcej osób jest wierzących w obcych niż niewierzących w nich... Poza tym, nazywanie kogoś biednym naiwniakiem może być uwłaczające.
A to że ktoś mówi, że nie ma obcych i zasłania się religijnymi zabobonami to kretynizm i najwyższy objaw zacofania polaczków.
Taa, jasne... "Polaczków". Nie wiem, kim jesteś, ale jeżeli urodziłeś się w Polsce i przynajmniej mówisz po polsku, to jesteś Polakiem i właśnie stwierdziłeś, że sam jesteś zacofany.
Nigdy w życiu. Żadnych religii. Zresztą wy nie macie naukowych dowodów na istnienie Boga, a wierzycie w niego w charakterze religijnym. Dziwne nie?
A Ty nie masz żadnych naukowych dowodów na istnienie UFO. Tak samo jak inni w Boga - ty wierzysz w obcych. I robisz to tylko opierając się na prawdopodobieństwie ich istnienia, "bo my jesteśmy to i inni być powinni", tak? Co prawda są bardzo tajemnicze pseudo-dowody na ich działania nawet na Ziemi, np. Stonehenge czy piramidy w Gizie, o których to się mówi, że ludzie sami nie byliby w stanie ich wybudować, ale nie mamy dowodów na to, że to byli obcy, a nie np. ludzie, którzy nauczyli się podróżować w czasie i tak sobie skoczyli do starożytnego Egiptu, żeby postawić parę kamiennych klocków. Np. tacy Aztekowie niby twierdzili, że jesteśmy czwartą z kolei cywilizacją na Ziemi. Zakładając, że wszystkie ziemskie cywilizacje były cywilizacjami ludzi, to może poprzednia z kolei cywilizacja postanowiła postawić te piramidy, a potem wyginęła? Kto wie.
A czemu tego nie porównać, bo zacofane polaczki sie obrażą?? :E
Haha. I ty chcesz, żeby ktoś cię chciał wysłuchać/chciał z tobą dyskutować?
A to że istnieją obce cywilizacje można wydedukować. A Boga się nie da wydedukować, tylko jeb, i jest Bóg poparty sfałszowanymi dowodami istnienia.
Nie wydedukować, że obcy istnieją, po prostu uznać że wszechświat zapełniony tylko nami byłby pusty. A dowody istnienia Boga są raczej pośrednie - ale Jezus i Mahomet są postaciami historycznymi, tego nie można zakwestionować. Wiara w obcych jest popierana różnymi widziadłami bądź relacjami ludzi, którzy przeżyli porwanie przez zielonych ludków. A wiara w Boga jest popierana podobnymi widziadłami, a także relacjami ludzi, do których siła wyższa "przemówiła". A więc argumentów na poparcie istnienia obcych nie masz więcej, niż na poparcie istnienia Boga.
No, są jeszcze cuda, jak np. te opisane w Biblii, ale też Cud nad Wisłą (w podręcznikach do historii jest), bądź całkiem niedawno jeszcze doświadczony przez nas cud w Sokółce (nie wiem, czy to ta miejscowość, ale chodzi o to, że kawałek hostii zamienił się w kawałek... mięśnia sercowego).

Po prostu: Zbyt agresywnie. W szczególności zaatakowały mnie wyrażenia w stylu: "bo zacofane polaczki sie obrażą". Chcesz, żeby ktoś cię wysłuchał? To szanuj go, jego narodowość (przy okazji swoją też, jeśli łaska) i wierzenia ;).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości