Postal

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postal

Postprzez ciuciu w 04 Mar 2008, 16:34

Postal to gra, która od zawsze budziła kontrowersje. Pierwsza część była szokiem dla świata gier, który przecież jest przyzwyczajony do brutalności jednak brutalności, jaka pokazał postal była czymś nowym i kontrowersyjnym. Nie inaczej jest w drugiej części tej gry wcielamy się w postać wydawałoby się przeciętnego człowieka, który swoje problemy rozwiązuje w niekonwencjonalny sposób. Nasz bohater mieszka w małym spokojny miasteczku, aż do pewnego poniedziałku, od którego gra się rozpoczyna. W grze mamy za zadanie przeprowadzić nasza postać przez piec dni wykonując podstawowe czynności takie jak chodzenie do sklepu. Wydawało, bo się ze gra jest nudna jednak twórcy nie dają nam czasu na nudę stawiają przed nam ciekawe wyzwania np. podczas wizyty w kościele atakują go terroryści a my musimy obronić wiernych. W grze spotkamy sporo przeciwników i dlatego twórcy gry oddali do naszego użytku całkiem pokaźny arsenał broni od zwykłej łopaty poprzez pistolet kończąc na wyrzutni rakiet. Najbardziej jednak podobała się mi się zabawa benzyna a szczególnie palenie samochodów ciekawa tez jest opcja sikania .Twórcy gry zamieścili w Postal'u 2 sporo ukrytych bajerów np. kot nie jest zwykłym czworonogiem może służyć jako tłumik a pies potrafi aportować głowy naszych oponentów. Postal 2 to gra zabroniona w sporej liczbie krajów (na szczęście u na jest dozwolony) jest też oskarżana o duża brutalności a co mnie najbardziej szokuje niektórzy oskarżają twórców gry o to ze ludzie mordują pod wpływem Postala 2. Pozostawię to bez komentarza, bo każdy ma na ten temat swoje zdanie. Mogę tylko zaprosić to zagrania w Postala 2 bo naprawdę warto.

Gra bazuję na silniku Unreala więc wychodzi do niej bardzo , bardzo dużo modyfikacji . Przyznam się ,że z 5 zrobiłem z czego 3 takie naprawdę konkretne :P
Awatar użytkownika
ciuciu
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 28 Lut 2008, 20:51
Ostatnio był: 07 Lis 2015, 18:11
Miejscowość: Silent Hill
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez SaS TrooP w 04 Mar 2008, 18:10

Zapodaj linka do tych modów.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Stalk3r w 04 Mar 2008, 18:16

Nawet niezła gra. Miała fajny klimacik który pokazuję, jacy to ludzie są wredni i głupi :)
W tę grę grałem przez jakiś czas nawet z przyjemnoscią :!:, ale do czego mam zastrzeżenia to humor prosto z szatni gimnazjalistów.Przemoc, nie lubię dużej ilości juchy i odpadających głów, a w tej grze jej nie brakowało. No i naśmiewanie się z Kościoła, co mam twórcom gry za złe. Ogólnie to gra średnia, ale miejscami miała swoje przebłyski. Nigdy nie zapomnę demonstracji "Gry są złe...", dalej nie pamiętam co było :P
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Missile w 04 Mar 2008, 18:50

Specjalnie nie przepadałem za tą grą. Co z tego, że było dużo broni, trochę humoru, skoro gra fizyką i grafiką odstraszała... Przynajmniej mnie :D W Postala grałem może 3 godziny, potem przestałem bo mnie znudził i wziąłem się za Far Cry'a; nie ma to jak FPP z konkretną grafiką, fizyką, dźwiękiem i przyzwoitą fabułą. Ja tam lubię realistyczne gierki, a za realistyczne nie uznaję dźwiganie wyrzutni rakiet z 1000 pocisków i do tego 10 innych broni + ammo.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Towarzysz Lenin w 04 Mar 2008, 19:08

Postal nie jest zły, ale jeśli chodzi o rozróby wolę GTA. Podoba mi się jako parodia społeczeństwa, szkoda tylko że nie polskiego. Ale co do brutalność, tą grę można przejść bez zabijania (co moim zdaniem daje o wiele więcej satysfakcji), a i nie można zzrobić akcji w stylu Punishera, gdzie garotą odcinasz głowę itp. Można pograć, ale po dłuższym czasie nudzi. No i to jedna z niewielu gier których multi mi podchodzi :) .

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 04 Mar 2008, 23:50

Gra średnia, dużo zawiasów, wywalania do pulpitu i innych krzaczków.
Co do zarzutów Missile, to od kiedy zacząłeś grać? Znasz takie coś jak Duke Nukem 3D, Wolfenstein 3D, Dooma I i II czy Quake I? Już nie wspominając o tytułach na Comodore/Amigę/Spectrum ZX. Fizyka i grafika to nie wszystko.

Wracając do Postala 2, to jedna z moich ulubionych gier do wyżycia się. Zwłaszcza z modem A Week in Paradise (można pobrać z polskiej postalsite.info).
Obecnie czekam na Postala 3.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez SaS TrooP w 05 Mar 2008, 00:13

Fajna gra, niektóre texty też, zwłaszcza zombie:

Żryj kupę ty zafajdany klockiem gnoju!


albo jego żona:

No, skarbie, nareszcie przyniosłeś choinkę bożonarodzeniową. Przecież mamy sierpień...


Talibowie też fajni. Jednak wrogowie za wytrzymali (10x w heada z łopaty i gościu wieje) no iteż pier****** wtorek i czwartek + to gówniane centrum handlowe, z którego NIGDY nie umiałem wyjść (na kodach przez ściany wylatywałem)
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez KoweK w 05 Mar 2008, 19:13

W Postale grałem tylko po to, aby je ukończyć. Postala 2 przeszedłem jeszcze na bardzo słabym kompie ze 128 mb ram oraz kartą graficzną S3 Savage. W ogóle nie wyświetlało roślinności, oraz wyświetlało okropne błędy graficzne, gra ładowała się 10 min, ale mimo to ją ukończyłem. Apocalypse Weekend bardziej mi się podobał, zombiaki i takie tam horrorowate rzeczy. No, ale najbardziej mi się podobała pierwsza część! Uwielbiałem miotać ogniem w bezbronnych przechodniów, a najbardziej uwielbiałem poziom, gdzie idzie orkiestra... ach... aż chciało by się jeszcze raz uruchomić ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Postprzez ciuciu w 05 Mar 2008, 20:31

Pare naprawdę konkretnych modów z ressurection-studios.com . Oni są zaje*iści

:

Eternal Damnation (ang. Wieczne potępienie) to modyfikacja P2 STP (TAK! Nie trzeba AW!). Zmienia ona praktycznie całkowicie oryginalna grę. Można by nawet powiedzieć, że jest to cos na kształt total conversion. Nasz główny bohater (John) budzi się w szpitalu psychiatrycznym. Mroczną scenkę przerywa nagle krótka scenka filmowa i wyskakujące na ekranie zmasakrowane twarze, których szybka sekwencja powoduje znalezienie się serca w przełyku. Chwilę później wstajemy i poznajemy naszą pierwszą broń – pięści. Podchodzimy do drzwi i od pracownika psychiatryka dowiadujemy się, że jakiś uzbrojony czubek zabija wszystkich na swojej drodze. Jakże by inaczej – pracownik zostaje zaszlachtowany przez ww. czubka, a cela z niewyjaśnionych przyczyn się otwiera. Idziemy po ubranie, a w międzyczasie atmosferę grozy wspomaga odpowiednia ścieżka dźwiękowa. Bełkot psychowi i tym podobne. My idziemy dalej i mamy okazję przetestować nasze pięści. Zabijamy przeciwników i przemy dalej przed siebie. Wchodząc do zaciemnionego pomieszczenia, w którym miga światło zaraz przed nami ze ściany wychyla się ręka, któremu to wychyleniu towarzyszy przerażający wrzask. Nasze serce upodabnia się do MG42 i wydaje się, że z taką prędkością będzie bić już zawsze. Jak się okazuje jest to prawda.

Autorom ED należą się wielkie wyrazy uznania, za pracę jaką wykonali. Często zobaczymy obrazy, które mogą przyprawić o mdłości, przeleją się hektolitry krwi, przesypią kilogramy flaków (warto powiedzieć, ze wszelkie rozbryzgi zostały „podrasowane” i gra jest dużo bardziej krwista niż oryginalny P2). Oprawa muzyczna jest dobrana bardzo trafnie i klimat narastającej grozy podkreśla wręcz idealnie. Jest wiele nowych grafik, postacie zyskały także nowe możliwości (np. przechodząc pewny poziom natkniemy się na kolesia, który w toalecie popełnia samobójstwo przy użyciu pistoletu – ściana zostaje ozdobiona przepięknym czerwonym graffiti). No i chyba najważniejsze – bronie. Dodam tylko, że w 70% gry będziemy eliminowali rzesze zombie, więc i arsenał musi być odpowiedni. Mamy pięści, kastety, młotki, tasaki, wiertarki, glocki, beretty, ingramy, kusze, dynamit, granatniki, shotguny i wiele wiele innych. Niektóre z broni posiadają drugi tryb (glockiem będziemy strzelać automatycznie, przyśpieszymy działanie MP5). Więc w kwestii broni ED otrzymuje także wielki plus. Rozgrywka jest upodobniona do AW, więc nie mamy za wielkiej swobody, ale może to i dobrze, bo to pozwala budować swoisty klimat. Zaskoczeniami, jakie dla nas przygotowano mogą być m.in. przeładowujące się bronie, umiejętność przesuwania różnych dźwigienek, aby uzyskać dostęp do innych miejsc (a także zahamowania pociągu).

Ogólnie mówiąc można by stwierdzić, że Eternal Damnation pobija P2. Owszem, ale tylko, jeśli stawiamy te gry obok siebie. Tymczasem każda z nich mogłaby tworzyć inna odrębną całość. Ja polecam tego moda każdemu. Jeśli lubisz Postala – pozycja obowiązkowa, jeśli nie – może nabierzesz do niego chęci. Warto poświecić trochę czasu na ten 1 GB plik. Z całą starannością.


Kilka filmików prezentujących:

Tnij linki

Tnij linki

Link do Moda: http://postalsite.info/downloads.php?ca ... nfo_id=110

Postal 2 A Week In Paradise.

Jest to jedna z najlepszych modyfikacji jaka ukazała się do postala. Dodaje około 35(! )nowych broni , poza tym znacznie urozmaiva grę o dodatkowe smaczki, lepsza , brutalneiejsza krew , kilka nowych misji , nowe przedmioty , budynki poprostu Total Conversion!

http://pl.youtube.com/watch?v=JMI5yi8ui0U

a tutaj kilka moich filmików :P

kilka broni które zobaczycie na tym fiolmiku będą zrobione przez Polaka ALCRD między innymi: Nailgun , Minigun , kilak pistoletów itp.

http://pl.youtube.com/watch?v=vp9QeJ9Tgi0

A tutaj kilka bronii jakie skombinował dla nas ALCRD :P Jest to tylko kilka naprawdę zrobił około 20-25 ;p

http://pl.youtube.com/watch?v=ZD1N8iM_O ... re=related
Awatar użytkownika
ciuciu
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 28 Lut 2008, 20:51
Ostatnio był: 07 Lis 2015, 18:11
Miejscowość: Silent Hill
Kozaki: 0

Postprzez ThaiWarrior w 05 Mar 2008, 20:44

W Postala 2 grałem, bedąc jeszcze w gimnazjum. Ale radochy miałem przy tym iście nieziemskie ilości. Robiłem w ten sposób. Poniedziałek grałem tylko Mondayi aż do końca świata po jednym dniu na dzień. Do tego w winampie Nagły Atak Spawacza. To był prawdziwy relax przed kompem :)
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez ciuciu w 15 Mar 2008, 15:24

http://postalsite.info/downloads.php?ca ... nfo_id=131

Taki tam mój skromny modzik nie za duży , ale fanom się spodobał :P
Awatar użytkownika
ciuciu
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 28 Lut 2008, 20:51
Ostatnio był: 07 Lis 2015, 18:11
Miejscowość: Silent Hill
Kozaki: 0

Postprzez Michu w 17 Mar 2008, 16:28

Postal 2, hehe trochę się przy tym siedziało :). Reasumując gra niezła, bo i można się pośmiać (jeżeli gramy wersję PL), no i baardzo przyjemnie się gra. Pomysł z takim czymś świetny, dla normalnych ludzi, którzy bardzo lubią zabijać (w grach), a w realu by muchy nie ruszyli :). Czyli dla tych którzy mają rozum, i nie mylą GRY z rzeczywistością.
Ogólnie mile wspominam chwile za sterami ''kolesia'' z jego superowymi pomysłami i tekstami i tą całą przygodę :). Nie wiem czy nie zagrać sobie w te Weekendy Apokalispy, czy te inne..., nie mam weny coś ostatnio do gier komputerowych, w nic mi się grać nie chce :P. (może dlatego, że cały mój luty to 306H komputera :P).
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości