Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez djcycu w 01 Cze 2014, 20:21

Co prawda nie czytałem ale słuchałem popijając piwo książkę "Spalony" Krzysztofa Stanowskiego i Andrzeja Iwana. Książka opowiada o życiu samego Iwana jako piłkarza staczającego się w nałogu. Autor opowiada swoje życie i daje czytelnikowi niejedną okazję do śmiechu, są też i przykre momenty ale zasługuje ona na uznanie. Polecam serdecznie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Rain w 01 Cze 2014, 23:33

Ja skończyłem wczoraj http://www.1939.com.pl a dzisiaj http://www.1944.waw.pl - autor: Marcin Ciszewski.
Do książki podchodziłem od 2lat..jak nie Gra o Tron to seria Assassin`s Creed, no ale w końcu przysiadłem i poczytałem (szczerze polecam czytanie na głos jak ktoś ma małe dziecko, o wiele więcej frajdy z czytania jak robisz miny, zmieniasz tonację i patrzysz się jak "bąbel" reaguje :E )

No ale wracając do tematu, o czym są książki ? Przytoczę ogólny zarys który chyba najlepiej pasuje do przedstawienia książek:
Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht. Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec. Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.


Jak ktoś lubi opowieści wojenne wymieszane z fikcją i zabarwione faktami to szczerze polecam :)
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Co czytacie?

Postprzez Wiewi0r w 01 Cze 2014, 23:41

Czytałem tylko pierwszy tom - czytadło fajne, ale szału to nie ma. Najbardziej od kontynuacji odrzuca mnie to, że mimo bałaganu jaki narobili, wojna dalej toczy się swoim rytmem. Czyżby historii nie dało się zmienić i zawsze wróci na już ustalone tory? Czy to tylko lewizna autora, żeby dalej trzepać kasę w temacie a się nie zagłębiać mocno w historię alternatywną?
Przecież zamieszanie na froncie, plus technologia - mimo, że wyprzedzała tamte czasy zarówno sama w sobie, jak i procesem produkcji - powinna sporo namieszać w toku wojny.
A nie ma jeszcze jednej części? Chyba "Major" się nazywa. O ile kojarzę dzieje się w '43?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Co czytacie?

Postprzez Woland w 02 Cze 2014, 20:20

Ja czytam "Łowcy Dusz" Jacka Piekary. Cykl inkwizytorski.
Wybitne to to nie jest, ot przeczytasz i jedziesz dalej ale może być. Ogólnie bardziej warto niż niewarto to przeczytać, genialne opowiadanie jest o wampirzycy, na marginesie smutno się kończy. A inkwizytor okazuje się mieć faktycznie jakieś ludzkie odruchy.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 08 Cze 2014, 23:00

Pogodny letni dzień.
Przytulone do ściany
drzewo i jego cień.
Wolę cień. Wysmagany
biczem trakt prosto leci
ku sadzawce, ku wodzie.
A ja patrzę na dzieci
bawiące się w ogrodzie.


Josip Brodski "Siedząc w cieniu" (fragment)


... czytam książki i ścieram iryd na stalówkach piór.
Dwa zbiory kartek zadrukowanych czarnymi znakami
przeczytałem w ten cudownie słoneczny weekend:

Image
Klasyka polskiej literatury SF. Zbiór opowiadań.
Jeżeli ktoś nie czytał do tej pory - hańba mu jako i mi.
Zdobyć.
Przeczytać.
Image
Kolejny zbiór opowiadań Pilipiuka. Pisze bo musi. My nie musimy czytać. Możemy.
Miły wypełniacz w słoneczne popołudnie.
Nic poza tym.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co czytacie?

Postprzez STALKIER998 w 20 Cze 2014, 12:23

"Biologia 3" autorstwa Jacka Danowskiego i Dominiki Danowskiej-Klonowskiej, czyli ogółem repetytorium dla maturzystów i kandydatów na uczelnie medyczne. W następnej klasie maturka, a na Gdański Uniwersytet Medyczny bardzo bym się chciał dostać. Najgorzej jest mi się pogodzić z tym, że 6 lat życia mogę sobie wykreślić z kalendarza. :|
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Co czytacie?

Postprzez Wiewi0r w 20 Cze 2014, 14:37

@UP 6? Coś za mało albo za dużo Ci wychodzi, ale zależy jak liczyć. :P

To w temacie: Psychiatria pod redakcją prof. Jaremy i prof. Rabe-Jabłońskiej. Ostatni egzamin w tym roku.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Co czytacie?

Postprzez STALKIER998 w 20 Cze 2014, 14:49

6 lat to jednolite studia magisterskie. Taki w sumie kawałek drewna do ociosania, bo jeszcze dochodzi "profesja", czyli chirurg, gastrolog itd. Ale jeszcze nie wiem na co iść. Mam 6 lat do zastanowienia.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Co czytacie?

Postprzez Wiewi0r w 20 Cze 2014, 16:07

Dalej wam mówią, że po reformie jest 6 lat? No dobrze, tak bardziej 5 lat studiów i rok stażu PRZEDdyplomowego, bezpłatnego ofkors, bo przecież studiujesz. :P

Co do specjalizacji, poszukaj sobie wiosennej listy miejsc na specki - to prawdziwa ściana płaczu. :suchar: (To lista uzupełniająca, ale mimo wszystko... a podobno "nie ma lekarzy").
Kiedy pytasz studenta 4 roku na jaką idzie specjalizację, a on czuje:

Image

Do listy pytań na które można się przygotować dodałbym: Czy będziesz dentystą? Kardiologiem? Chirurgiem? Ginekologiem? :E

Jest jeszcze kwestia samej reformy, która ma podłoże daleko ciekawsze niż to co się powszechnie uważa. Ale nie zniechęcam, broń Boże, życzę powodzenia. ;)

P.S. Sprzedam Bochenka. :suchar:

[EDITH PIAF]

Po długiej przerwie, w której był tylko "Drugi brzeg" :meesh: , kupiłem wczoraj "Stroiciela Ciszy" Wojciecha Szydy, wg. okładki - czołowego polskiego twórcy fantastyki religijnej.
Ciekawie. się zapowiada; po lekturze dwóch opowiadań stwierdzam że ( jak dotąd) skromny styl autora wbrew pierwszym obawom czyta się przyjemnie, daje on pracować wyobraźni oraz pasuje do podejmowanych tematów. Chciałbyś spotkać klona Chrystusa? ;)
Okładka:

Image
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 29 Lip 2014, 13:01

"Krew elfów" Sapkowskiego została wybrana głosami czytelników onetu na najlepszą książkę 25-lecia.

Jak dla mnie wybór odrobinę dyskusyjny, bo odpadli Tokarczuk, czy Myśliwski, ale i tak cieszy mnie bardzo, że literatura fantasy jest aż tak popularna w Polsce, a Sapek pisze naprawdę świetnie. Zresztą, drugie miejsce "Lód" Dukaja.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Mila w 29 Lip 2014, 13:07

Ja po ukończeniu OŚ, ŚP i DB, aktualnie czytam sobie Kodexy Warhammerowskie. I w międzyczasie inne książki Abnetta. Brałem się za Dwugłowego Orła, ale nie wiem czy ją skończę. Liczę na to. :D
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 31 Lip 2014, 12:09

Akurat jestem w trakcie antologii "I żywy stąd nie wyjdzie nikt" i drugiego tomu "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza (tak, czytanie kilku pozycji naraz to u mnie normalka). Antologia całkiem niezła, jestem mniej-więcej w połowie (przy czym opuściłam jedno opowiadanie, bo jakoś klimaty mi się nie spodobały. Zostawiam je na koniec.), a "Pan Lodowego Ogrodu" jak na razie wydaje mi się trzymać poziom poprzedniej części. Jedyne, co mnie jak na razie rozwaliło, to
:

Cyfral-Wróżka. Serio? :E

W kolejce natomiast czeka "Silos" Howeya - wzięłam, bo jakoś Metrem zalatywało. :E

A, no i niedawno skończyłam drugi tom "Demonów wojny" Przechrzty i pierwszy tom "Angelfall" (nazwiska autorki niestety nie pamiętam). "Demony..." trzymają poziom poprzednich części, książkę połknęłam praktycznie w jeden dzień i niezmiernie ucieszyła mnie informacja na okładce, że szykuje się część kolejna. Co prawda nie mam pojęcia, co Przechrzta planuje w niej opisać, bo temat wydaje się być już na wyczerpaniu, ale skoro ma chłopak pomysł, to ja się cieszę. "Angelfall" z kolei to takie typowe czytadło dla nastolatków, ot, odmóżdżacz. :P
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości