Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez impulse_101 w 07 Cze 2014, 21:04

Nareszcie jako pierwsi przełamią schemat i deweloperzy czy to Skyrima czy Risena nie będą mieli wyjścia, skończy się era klikaczowato-fabularnych tworów.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 07 Cze 2014, 21:54

Impulse, rozwiń myśl bo nie załapałem. Grałem trochę w Risen i widziałem Skyrim. Co jest w nich klikaczowatego? I co to słowo w ogóle oznacza? :E
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 07 Cze 2014, 22:56

Darth Rex spier... z nazywaniem mojego kompa złomem.
I wiele osób ma złomy. To że w internecie każda ci*ka musi sobie kompleks małego ptaka leczyć sygnaturką w której się jara co tata z mamą za fajny komp mu kupili, nie znaczy że każdy (wręcz przeciwnie, raczej mniejszość) na bierząco modernizuje. Skąd wniosek? Wskaźniki bezrobocia i wskaźniki osób poniżej progu egzystencji (i wzięcie poprawkę na fakt że prób egzystencji jest zaniżony i powinien wynosić o wiele większy dochód). To po prostu kraj bidoty jest i tyle...
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiedźmin

Postprzez Darth ReX w 07 Cze 2014, 23:03

Nie unoś się tak, bo ci żyłka pęknie. Masz sprzęt bardzo słaby na dzisiejsze standardy i wiemy to wszyscy na forum.
Jeśli kogoś nie stać na sprzęt będący w stanie pociągnąć tego Wiedźmina, to nie wierzę, że będzie go stać na tę grę. Jeśli komuś Wiedźmin 2 jako tako działa, to zapewne Wiedźmin 3 też się uruchomi. I co z tego, że to kraj biedoty? Gra jest przygotowana pod zachodni rynek, a w Polsce i tak się nie sprzeda, bo wszyscy to spiratują. Nawet nie masz pojęcia, ile osób w Polsce ma naprawdę dobre sprzęty. Mój ponad dwuletni laptop (swoją drogą, w ciągu 12 lat to mój drugi komputer) się chowa.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Re: Wiedźmin

Postprzez Pangia w 07 Cze 2014, 23:27

Takie tam pitolenie. Dostawałem (i w sumie jakoś tak wyszło, że dalej dostaję :P) 20 zeta kieszonkowego miesięcznie i jakoś udało mi się uzbierać ~1500 zeta na nowego kompa. Teraz oczywiście ten komp pewnie jest już w ch♥j przestarzały pomimo, że ma zaledwie 2 lata, ale pewnie po postawieniu na nim Win7 i dołożeniu 4 GB RAM-u pewnie by wystarczył na jakiś czas (no i może zmiany wiecznie obrażonego na wszystko Radeona na porównywalną i przepłacaną nVidię, która jednak potrafi chodzić bez zarzutu w grach). Właściwie to nawet mógłbym się wymienić, nawet za 8600 GT (oczywiście, z dopłatą chętnego), bo już mnie ku♥wica momentami bierze. Stranglehold nie chodzi, Red Orchestra 2 nie chodzi, Mafia II nie chodzi i bądź tu człowieku zdrowy.
A co do samego Wiedźmina to ja się zastanawiam, czy Obama albo ktokolwiek z jego otoczenia testował dwójkę, którą dostał przy okazji którejś z wizyt w Polsce. Ot, tak z czystej ciekawości.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 07 Cze 2014, 23:49

Pangia, jeśli wolno z ciekawości, jak ty go kupowałeś?
Ja mam komputer z późnej jesieni 2009 i:
Red Orchestra chodzi, co prawda biorę boost z programu System Advanced Care ale chodzi i w zasadzie bez niego też :)

Strangehold nie mam ale po wymaganiach spełniam wszystko.

Mafia II nie mam. Spełniam prawie wszystko poza wątpliwości moje co do "AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ lub lepszy". Mam AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor 2.81 GHz.
Jednak wpisanie "AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+" skutkuje podawaniem procesorów o tej nazwie z 1.9GHz lub 2.0 GHz czyli spełniam.

Wiedźmina podejrzewam wywalili znając życie ;)

Darth Rex jak mnie nie stać na 2000zł na nowy komputer to na pewno nie stać mnie na 100zł na nową grę. Brzmi logicznie...
Owszem, są ludzie z dobrymi sprzętami. Klasę średnią i wyższą stać...
Mi Wiedźmin chodzi w 40-50fps na najniższych wszystko jak mam, mniej więcej tak jakoś. Coś tam trochę wyżej niż najniższe było.
Sorry ale nie lubię nazywania innych komputerów złomem i genialnych porad "to zmodernizuj", no nie wpadłbym na to.
BTW. żeby pozwolić wielu ludziom grać w wiedźmina 3 nie trzeba myślę wiele. Sądzę że jakby pozwolili po prostu na wyłączanie pewnych efektów dajmy na to roślinność maksymalnie ograniczyć, wyłączyć cienie kompletnie i tak dalej to wiele by to dało. I to bez strat dla tych ze sprzętem zaawansowanym.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiedźmin

Postprzez Kudkudak w 07 Cze 2014, 23:54

To sobie zarób na komputer. Tak trudno pójść na dodatkowe prace w wakacje? Będziemy mieli wolne od Ciebie, a Ty dostaniesz wystarczającą ilość pieniędzy.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wiedźmin

Postprzez KoweK w 08 Cze 2014, 00:24

Woland napisał(a):BTW. żeby pozwolić wielu ludziom grać w wiedźmina 3 nie trzeba myślę wiele. Sądzę że jakby pozwolili po prostu na wyłączanie pewnych efektów dajmy na to roślinność maksymalnie ograniczyć, wyłączyć cienie kompletnie i tak dalej to wiele by to dało. I to bez strat dla tych ze sprzętem zaawansowanym.

Skoro wg Ciebie to takie łatwe, to składaj CV do cdpRED. Oni czekają na takich specjalistów.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 08 Cze 2014, 00:36

Kowek, wiesz że nie umiem ale to nie znaczy że to nie jest proste. Skąd takie podejrzenie? W TES się dało? Dało.
Spójrzeć tylko co robią z grami amatorzy w wolnych chwilach dla zabawy modyfikujący gry. Więc sądzę że dać wyłączenie różnych efektów nie jest trudne...
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 08 Cze 2014, 09:09

Woland napisał(a): Skąd takie podejrzenie? W TES się dało? Dało

Image

Tak się zastanawiam Woland, czy ty czasami masz jakiekolwiek pojęcie o tym co mówisz.

Z innych informacji, edycja kolekcjonerska Wiedźmaka Trzeciego została wyprzedana wczoraj, plus ruszył pre-order na Steamie jeśli ktoś jest zainteresowany przepłacaniem.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez Darth ReX w 08 Cze 2014, 10:54

Może ci to jakoś inaczej uzmysłowię, Woland. Masz pięcioletni komputer.
Skyrim ma trzy lata. To nie jest jakoś mocno wstecz, więc nie było powodów, by nie działał, choć znowu, wszyscy wiemy, że brakuje pamięci. Mafia to gra z 2010 roku, Stranglehold (xD) to gra z 2007 roku, siedmioletnia gra do cholery!
A teraz oczekujesz, że pięcioletni sprzęt pociągnie najnowszą grę? Mój pierwszy komputer to Duron 800MHz, 128MB SDRAM i Riva TNT2 z 32MB pamięci. W 2001 roku taki zestawik był cholernie drogi, a w 2003 roku nie byłem w stanie w ogóle odpalić gier korzystających z DirectX 8 i 9. W ogóle po co ta dyskusja, troll oczywisty.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Re: Wiedźmin

Postprzez Pangia w 08 Cze 2014, 11:06

Woland napisał(a):Pangia, jeśli wolno z ciekawości, jak ty go kupowałeś?

Normalnie, koleś z forum mi pomógł złożyć.
Stranglehold działa do wczytania mapy, wtedy w najlepszym wypadku gra się wywala, w najgorszym dostaję BSoD-a od sterownika Radeona.
Mafia II ma znany bug z migającymi cieniami i oświetleniem na całej mapie, działa tylko na jednej wersji sterowników. Na nVidiach brak problemów.
Red Orchestra 2 niegrywalna, nawet w menu chodzi płynnie przez 5 sekund, po czym obraz zatrzymuje się na kolejne 10, nawet z gry trudno jest wyjść. Czytałem, nie znalazłem nikogo z takim problemem, ale praktycznie każdy, kto coś zgłaszał, miał procka AMD. No to do ch♥ja pana, dlaczego ja mam cierpieć z powodu animozji między firmami komputerowymi? Nigdy więcej Radeonów, choćby miał być 10 razy tańszy niż porównywalna nVidia. Już teraz bym zmienił przynajmniej kartę, ale na razie nie mam forsy (chyba, żebym sprzedał to co mam za dobrą cenę).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości