Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Chisu w 27 Maj 2014, 19:26

Tak samo jak Atik czy GTR, mam 4w5, czyli Włóczęgę. Z pewnym... zmartwieniem? stwierdzam, że zgadza się wszystko w 100%, a nawet by można jeszcze wiele tego typu rzeczy dopisać. :0
Awatar użytkownika
Chisu
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 15 Sie 2013, 21:56
Ostatnio była: 12 Lip 2020, 22:10
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 134

Reklamy Google

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez vandr w 27 Maj 2014, 20:08

No mi również wyszło 4w5, czyli leśny PO jeb. :suchar:
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Terminus w 27 Maj 2014, 20:20

5w4 - "Obrazoburca"
Nie dyskutuję z kartą postaci. Nie mi niektóre własne zachowania oceniać.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez nati20 w 27 Maj 2014, 20:27

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 -
"Obrazoburca"

Zrobiłam drugi raz zaznaczając inaczej odpowiedzi nad którymi dumałam przy pierwszej próbie (były pytania przy których obie odpowiedzi mi pasowały w jakimś stopniu) i wyszło

Szóstka ze skrzydłem pięć: 6w5 -"Obrońca"

W obu opisach jest część cech która do mnie pasuje. Nie jestem w 100% jednym ani w 100% drugim, raczej połączeniem wybranych cech z obu.
:

Get out of here STALKER!

Image

Za ten post nati20 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Realkriss w 27 Maj 2014, 22:02

7w8 czyli "Realista" (jaką mogła dostać inną ocenkę Realkriss :E )

Oczywiście to tylko zabawa, ale u mnie p[rawie wszystko się zgadza, np. "chojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy." No przecież wszyscy to wiedzą...
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Gizbarus w 27 Maj 2014, 23:19

1w2 - "Adwokat"

To skrzydło daje jedynce więcej ciepła i pozytywnych odczuć międzyludzkich. Wysokie standardy i wymagania są nieco stonowane przez bardziej ludzkie oblicze. Jedynka z tym skrzydłem, rozumie i łatwiej wybacza innym za to, że nie spełniają jej oczekiwań. Ciężko pracuje, poświęca swój czas i energię, aby poprawić warunki życia innym.
Gdy jest w stresie, może być bardzo gwałtowna i agresywna. Uważa się za jedyną osobę trzymającą się zasad. Ma przerost autorytatywnych ambicji i jest zarozumiała. Może wygłaszać moralizatorskie kazania lub próbować uderzać w czyjś czuły punkt. Możliwa jest postawa "rób jak Ci mówię, a nie to co Ja robię". W tym co robi i mówi okazuje dużo hipokryzji, ponieważ jest przekonana o swoim wysokim morale, podczas gdy inni nie spełniają jej standardów. Jest też bardzo nie konsekwentna w swoim zachowaniu. Ustala własne reguły, po czym je zmienia w zależności od potrzeby chwili.

Słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.


Nazwa ma się nijak do opisu, to jedna rzecz - druga sprawa, że nie zgadzam się z większą częścią tego opisu. Ba, z praktycznie 90%. Może wynika to z faktu, że część odpowiedzi była tak idiotyczna, że ciężko było jakąś wybrać. Tak czy siak - średnio zgodne ze stanem faktycznym, jak zresztą praktycznie wszystkie te psychotesty ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez djcycu w 28 Maj 2014, 01:43

4w5 czyli Włóczęga i co najlepsze w 100% pasuje z opisem jeśli się dobrze nad tym zastanowię. Może nie wszystko dosłownie się zgadza ale jak czytałem opis to mi życie leciało między wersami i widziałem to co było kiedyś i w końcu jakąś małą odpowiedź otrzymałem dlaczego tak a nie inaczej robię/robiłem. Fajny test tym bardziej że wynik okazał się trafny.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Plaargath w 28 Maj 2014, 09:57

Wiewi0r napisał(a):Jako ciekawostka: psychiatrii jest kilka skomplikowanych testów osobowościowych, które mają po 100, albo i 300 pytań...

Ciekawostek ciąg dalszy: psychiatria nie produkuje testów psychologicznych. Tworzy je psychologia, a konkretnie jedna z gałęzi psychologii (psychometria). I wytworzyła ich istne multum, nadprodukcję wręcz. Ilość pytań testowych nie przekłada się wprost na wartość testu. Jeśli chodzi o testy z wielką ilością pytań, to najbardziej znany jest MMPI-2. Ma ponad pół tysiąca itemów. Ale to jest porządny test kliniczny, a nie enneagram czy psychozabawa. Enneagram nie spełnia wymogów testu psychologicznego i nim nie jest. Jest ciekawostką właśnie, której twórca bardziej oparł się na intuicyjnym kategoryzowaniu niż na jakiejś całościowej teorii człowieka i - co nieuniknione w takich przypadkach - grzeszy schematycznością i fałszywymi założeniami a priori. Jest też echem po popularności w kulturze masowej typologii Junga, która funkcjonuje wyłącznie jako część całościowej teorii. Była ona pierwszą i ostatnią tak rzetelną typologią osadzoną na teorii całościowej - ale też masowy odbiorca teorią całościową się nie interesował. To stąd w języku potocznym takie słowa jak na przykład introwertyk, ekstrawertyk czy archetyp, które to terminy znaczą coś innego niż się potocznie przez nie rozumie. A wracając do tematu - to wszystko oznacza również, że wyniki enneagramu nie określają struktury osobowości, w przeciwieństwie do na przykład MMPI, ani nie mówią nic o charakterologii, która jest częścią całej osobowości (nie wchodząc w szczegółowe dyskusje). Enneagram jest jednym z bardzo wielu tego typu wynalazków, zyskał popularność, bo wiele ludzi ma niekłamaną frajdę z przyglądania się sobie w ten sposób. Tym bardziej, że wielu osobom wynik "się zgadza" i może to być bardzo twórcze. Przestrzegam jednak przed traktowaniem go jak tesu psychologicznego.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez KoweK w 28 Maj 2014, 11:12

Gizb, wg mnie pasuje do ciebie jak ulał. W ogoóle coś za dużo tutaj Włóczęg. :caleb:

- - -

U mnie wyszło "Indywidualista". Nie mam żadnych zastrzeżeń.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez frosth w 28 Maj 2014, 13:25

heheh ze mnie wyszedł "Arystokrata", od razu sobie przypomniałem żart o arystokratach z South Parku, aż odechciało mi się czytać opis 4w3 (to wygląda jak specyfikacja oleju a nie osobowości).
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Najemnik w 28 Maj 2014, 14:29

Robię sobie ten test co jakiś czas, by sprawdzić, czy się coś zmieniam, czy nie.
Ciągle wychodzi ten sam typ osobowości co u atika, GTRa, vandra, Chisu i cyca.
Czyli 4w5. "Włóczęga".
Opisu wklejać nie mam zamiaru, bo już był wklejany kilka razy.
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 29 Sie 2024, 19:23
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Kuballa44 w 28 Maj 2014, 17:28

7w8 Realista.
Zgodne w 90 procentach. Dziwne ze takie trafne.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, Cysiu.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości