Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 12 Maj 2014, 13:47

Kupny kwas chlebowy jest wg mnie przede wszystkim za słodki. Na tyle za słodki, że nie spełnia roli kwasu chlebowego (kwas, po którym ma się cukrzanego kapcia w gębie to zaprzeczenie idei kwasu). Robiony samemu (nawet z gotowych półproduktów) jest o wiele lepszy. Dobry jest też kwas z żółtych beczkowozów w krajach byłego ZSRR, lekki, orzeźwiający, o kolorze przybliżonym do jasnego piwa. W Moskwie piłem go litrami, ostatnio w Kijowie trudno mi było znaleźć właśnie taki kwas (na większości stoisk był ciemny, słodki, podobny do kupnego), ale ostatecznie mi się udało :)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Szagart w 12 Maj 2014, 15:02

Ostatnio w weekendy pomijam Piwo na miodzie spadziowym, wyjatkowo dobre ale kosztuje 5 zł lecz warto niestety nie wiem od kogo(browaru np Okocim) to piwko. Czasem gdy nie ma tego "miodowego" to piję Sommersby również wyjątkowo dobre. Taka przerwa od standardowego :)
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Iwaszka w 12 Maj 2014, 15:20

Pozwolę sobie na mały wstęp, bardziej nadawał by się do tematu "co was wpienia", ale tyczy się to alkoholu więc niech będzie tutaj, tym bardziej, że i tak miałem zamiar napisać co sam lubię *(patrz na końcu) ;)

Generalnie pije bardzo rzadko, nie kręci mnie to w szczególności przez zachowanie rówieśników. Coraz więcej ludzi żyje tylko wedle zasady "byle do piątku, do imprezy i najeba*ia się", sprawia to, że od czasu skończenia liceum nie zawarłem żadnych nowy znajomości (trzymam się tylko z starą paczką ale i tak każdy w swoją stronę idzie więc wiadomo jak jest ;p)... Co kogo poznaje zmieniając prace itp. to prawie każdy chodzi wieczorami do "klubu" (lepszego czy gorszego - olać to) i to jego jedyne zajęcie. Kurde a gdzie jakieś hobby, pasja i zainteresowania?

Starsze pokolenie też nie daje przykładu. Miałem dupny epizod jako ochroniarz w sklepie, potrzebna była kasa a innej roboty nie było no i ciekawe obserwacje miałem przez ten okres. Mniej więcej na 10 klientów przeciętnie 8/9 kupowało alkohol i to w nie małych ilościach. I to nie sam alkohol, ale po prostu normalne zakupy na obiad itp. ale zawsze do tego dwa czteropaki lub flacha. C*uj, że obok stoi dziecko i patrzy jak "mama i tata" biorą tonę piwska - a dzieciakowi w głowie się koduje, że to standard.
Polska to pijacki naród i to wręcz patologicznie, zaraz będziemy tu mieli burdel jak kiedyś w Finlandii.

Ale żeby było w temacie - jak już sięgam po coś to zasmakowałem w cydrze jabłkowym - zarówno tym "piwnym" jak i "winnym" :)
Ew. lubię też ciemne piwo - Żywiec Porter lub Fortuna Czarna/Miodowa
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 12 Maj 2014, 16:10

Iwanassassin napisał(a):zasmakowałem w cydrze jabłkowym


O, panie, toś twardziel. Ja raz piłem Green Mill Cider i od tej pory jestem uczulony na te siarczanowe szczyny pędzone na główkach od zapałek. Obrzydlistwo do kwadratu.

Ale co do piwa ciemnego, to tu się zgadzam. Skoro smakuje ci Fortuna Ciemna, to posmakuj Noteckiego Eire. Polecam, jako mieszkaniec Wielkopolski :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 12 Maj 2014, 16:29

Iwanassassin napisał(a):zasmakowałem w cydrze jabłkowym - zarówno tym "piwnym" jak i "winnym"


Znaczy, że w czym? Cydr to cydr.
Chwaliłem się kiedyś, że robię cydr po studencku, tj. z soku - nie gorszy od dajmy na to, Lubelskiego, ba - nawet lepszy, a z pewnością 4 razy tańszy. ;) Widziałem ostatnio jakiś cydrowy wynalazek w Biedrze, ale nie próbowałem.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 12 Maj 2014, 16:39

Wiewi0r napisał(a):
Iwanassassin napisał(a): Widziałem ostatnio jakiś cydrowy wynalazek w Biedrze, ale nie próbowałem.

W biedrze można znaleźć wino na bazie soku jabłkowego po 3 zł. Czyli taki typowy jabol.
Panowie, zbliżają się wakacje a co za tym idzie - Jarmark Dominikański. Pamiętam jak dwa lata temu udało mi się na nim zgarnąć jakieś lux piwo zielone i korzenne. Były dość delikatne. Zielone w smaku jakoś specjalnie się nie wyróżniało. Korzenne zalatywało piernikiem (to dość oczywiste), ale było naprawdę dobre. Ogólnie jeżeli w te wakacje ktoś wybiera się w okolice Gdańska niech rozejrzy się w okolicznym spożywczaku. Przelatałam niezły kawałek Gdańska z moją rodzicielką w poszukiwaniu jej piwa. Bo uznała, że jak raz w roku chce się napić to MUSI to być jej dziwaczne Piwo wiśniowe, które przypadkiem obczaiła w jakiś osiedlowym sklepiku. A po drodze minęłyśmy masę ciekawostek. Piwo grapefruitowe, morelowe, arbuzowe, bananowe.

W lutym miałam okazję spróbować czeskiego piwa Starovar. Szału nie robi, ale nie są to jakieś "szczyny".
Wczoraj dostałam też propozycję zrobienia yerba mate z piwem. Pomysł bardzo kuszący ponieważ uwielbiam yerbę a mamy sezon na grilla wiec będzie w sam raz.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 12 Maj 2014, 16:43

Way - jeśli zielone piwo, to prawdopodobnie Lubuskie Zielone. Piłem, smakowało mi wybornie - ale fakt, że to było dobre pięć lat temu, więc nie wiem, jak by to wyglądało teraz. Co do grejpfrutowego i innych takich smaków - browar Czarnków wyczynia takie wynalazki. Polecić mogę właśnie grejpfrutowe, bo piłem je osobiście. Co do wiśniowego - piłem swego czasu Wiśnię w Piwie, czy jakoś tak. Dobra rzecz jakościowo, acz nie przepadam za smakiem wiśniowym w alkoholu, bo kojarzy mi się z najtańszymi sokami w stylu "Zbyszko".

A Starovara mogę polecić - zarówno smakowego, jak i normalnego. Zwłaszcza w stosunku "cena/jakość", gdzie malinowe wygrywa bez problemu z konkurencją w stylu Reddsa.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez STALKIER998 w 12 Maj 2014, 17:02

Ostatnio zacząłem sobie siorbać Dr. Peppera. Całkiem dobre to, podobne jest do smaku Coli, jednak to nie to. A po za tym to bawarka w czasie nauki, od czasu do czasu łyknę mleka o smaku kawy, czyli 1/4 kawa, reszta mleko.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Iwaszka w 12 Maj 2014, 17:04

Wiewi0r napisał(a):
Iwanassassin napisał(a):zasmakowałem w cydrze jabłkowym - zarówno tym "piwnym" jak i "winnym"


Znaczy, że w czym? Cydr to cydr.
Chwaliłem się kiedyś, że robię cydr po studencku, tj. z soku - nie gorszy od dajmy na to, Lubelskiego, ba - nawet lepszy, a z pewnością 4 razy tańszy. ;) Widziałem ostatnio jakiś cydrowy wynalazek w Biedrze, ale nie próbowałem.


Cudzysłowy powsadzałem specjalnie no Panie no! ;p
Chodzi o to, że w różnej formie to sprzedają - w puszkach jak piwo, lub w butelce, na półeczce wśród win.
A co to jest to każdy kto spróbował wie - i nie musza to być siarczyste trunki, takie są tylko te najtańsze.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 12 Maj 2014, 17:53

Iwanassassin napisał(a): i nie musza to być siarczyste trunki, takie są tylko te najtańsze.


To spróbuj wspomnianego już wcześniej przeze mnie Green Mill Cider, to pogadamy, mądralo :caleb: Ale fakt, jakiś czas temu piłem Cydr Lubelski, czy jakoś tak. Ot, sikacz o smaku szampana, ale dało się wypić. Przy czym ponoć nie ma to wiele związku z prawdziwym cydrem.

STALKIER998 napisał(a):Ostatnio zacząłem sobie siorbać Dr. Peppera.


Piłem i w sumie... Jakoś nie jestem zachwycony. Może dlatego, że jest dość drogi - w smaku też taki jakby... owocowy? Nie umiem nawet określić. No, ale dość rzec, że wystarczył nam na trzy godziny gry w karty - nikomu specjalnie nie podchodził.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 14 Maj 2014, 18:44

Właśnie piję Bojana Kokosowe. Gdyby nie to, że węch i smak są ze sobą sprzężone, to prawie wcale bym kokosa nie czuł na języku, gdzieś w tle przewija się tylko charakterystyczny smaczek. Chmiel czuć, ale nie mocno - czyli z grubsza jak lubię. Ogólnie dobra rzecz, tylko nie za piątaka, którego zapłaciłem łącznie z butelką (które namiętnie zbieram). Tak złotówkę mniej, a cena odpowiadałaby jakości.

Sporo lepsze Orkiszowe (zwłaszcza pite 27 IV :caleb:), które chyba stało się jednym z moich ulubionych. W ogóle pszeniczne mi smakują bardziej niż jęczmienne - królestwo za Paulanera lub Pszeniczniaka.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 14 Maj 2014, 22:02

Dziękuję, na afterku u Kriss podpiłem ci nieco twojego pszeniczniaka... Czułem się, jakbym zaczerpnął wody z bagna :caleb: I raczej nie było to spowodowane faktem, że już wcześniej wychyliłeś z butelki parę łyków z gwinta :caleb:

A z innej beczki - właśnie piję Tonic Jurajski z nutą Grapefruita :tm: O ile nijak nie smakuje jak tonik, o tyle robi dość dobre wrażenie jako napój do zamordowania języka i dostarczenia sporej ilości środków słodzących do organizmu. Ba, nawet zawiera cukier! Tak czy siak - nie wali chemią na milę i nie zostawia paskudnego posmaku na języku. Tak więc - pozytywnie.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości