Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Postprzez JjForcebreaker w 06 Maj 2014, 17:37

Witam,

Utknąłem pod koniec lokacji w ww. bunkrze, gdy dostaje wytyczne by porozmawiać z Voroninem. Chodzi o pomieszczenie z tymi dwoma 'pieco-reaktorami', jeden jest aktywny. Są z niego dwa wyjścia- u góry przy kładce metalowa krata ale jest zepsuta oraz na dole stalowe, grube drzwi ale są zamknięte.

Pośrodku jest anomalia która mnie teleportuje na kładkę powyżej, między przełączniki. Obiegłem pomieszczenie 100 razy ale nie znalazłem żadnych drzwi ani sposobu bu skorzystać z tych istniejących.

Jak się stamtąd wydostać?
Awatar użytkownika
JjForcebreaker
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 17:30
Ostatnio był: 06 Cze 2014, 22:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Postprzez Iwaszka w 06 Maj 2014, 17:51

Jak to są zamknięte? Wchodziłeś na kod, czy metodą "na buga" z wrzucaniem broni w zawiasy od drzwi?
Jeżeli pierwszy wariant to wczytaj grę zanim wszedłeś i próbuj do skutku - widać coś nie zaskoczyło...
Jeżeli zaś wrzucałeś giwerę w zawiasy to musisz dopilnować, żeby drzwi się nie zamknęły... Wtedy jedynym wyjściem jest strzelić w nie Gausem, ale na tym etapie gry go nie ma więc musisz zacząć "wejście" od nowa.

Wgraj patch do LA powinien naprawić ten błąd. Sam musiałem rzucać giwerę w zawiasy ale na szczęście została tam na stałe i mogłem wyjść.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Postprzez JjForcebreaker w 06 Maj 2014, 18:01

Legalnie, nawet nie wiedziałem o tej metodzie. Nic, pozostaje wczytać, niestety kilka min w plecy ale może zaskoczy.

Hm powinienem na tym etapie mieć Gaussa? Na razie żadnego nie znalazłem :>

Patcha oczywiście mam, nie wyobrażam sobie gry bez niego. Wcześniej co pare minut miałem crashe. Teraz też są ale dużo rzadziej.

Mówiąc o crashach... jak alt-tabowałem z powrotem grę to wywaliło mnie :E

XR_3DA.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "C:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\bins\xrGame.dll" at 0023:67A2FF89, CDialogHolder::IR_UIOnKeyboardHold()+138409 byte(s)

Nie wiem czemu mam tyle cierpliwości,w przypadku dużej gry z normalnego studia dawno bym ją wywalił. Ale jako mod ma u mnie dużo więcej wyrozumiałości.
Awatar użytkownika
JjForcebreaker
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 17:30
Ostatnio był: 06 Cze 2014, 22:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Postprzez Iwaszka w 06 Maj 2014, 18:06

JjForcebreaker napisał(a):Legalnie, nawet nie wiedziałem o tej metodzie. Nic, pozostaje wczytać, niestety kilka min w plecy ale może zaskoczy.

Hm powinienem na tym etapie mieć Gaussa? Na razie żadnego nie znalazłem :>

No to spróbuj jeszcze raz kodem. Jak nie zadziała to rzucaj giwerę w zawiasy jak tu:

Tylko dopilnuj, żeby giwera nie wypadła i drzwi się nie zamknęły za tobą... Wymaga cierpliwości ale działa - sam tak robiłem bo grałem przed wydaniem patcha a wtedy nie było kodu do tych drzwi ;)
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Postprzez Gizbarus w 06 Maj 2014, 22:19

Jeśli dobrze kojarzę miejsce, musisz załatwić pierw pojawiającego się tam poltergeista ogniowego. Miałem z nim problem, bo gnojek się gdzieś blokował i nie mogłem nic mu zrobić... pomogło któreś wczytanie sejwa. Po załatwieniu go dolne drzwi stają otworem.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Podziemny bunkier- nie ma wyjścia. Bug?

Postprzez JjForcebreaker w 07 Maj 2014, 00:09

Udało się za drugim razem, spróbowałem tej metody z bronią.

Wygląda to tak- panel z przyciskami jest tylko z jednej strony (wejściowej), drzwi się same nie zamykają, teoretycznie, jednak po przerywniku filmowym magicznym sposobem się zamykają. Jak się zamkną to nie ma wyjścia :/

Wrzuciłem broń na próg i dzięki temu nie domknęły się i można było je popchnąć.
Awatar użytkownika
JjForcebreaker
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 17:30
Ostatnio był: 06 Cze 2014, 22:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości