Bugi/niedociągnięcia

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez HollowVooDoo w 05 Maj 2014, 22:04

Już sobie poradziłem, znalazłem jeszcze save przed wyruszeniem do baru po auto i tak szedłem prosto więc nie wiele straciłem. A jak już przy samochodach jesteśmy to muszę o czymś wspomnieć, czy brak możliwości przejechania z wysypiska do kordonu to specjalny zabieg? Czy ktoś najzwyczajniej nie pomyślał żeby zostawić jakąś wolną ścieżkę? Tu kłoda, tu skarpa, tam śmieci o anomaliach już nie wspomnę. Po za tym pojęcia zielonego nie mam dlaczego nie mogę zatankować tzw. starą benzyną, a samochód potrafi zawiesić się nawet na torach czy zwłokach.
Wyjdę z siebie i stanę obok, nabiera nowego znaczenia. A może Jin z Nivy?
Image
Skutek wjechania w anomalię, wywaliło mnie poza mapę po czym samochód się zawiesił.
Image
Miałem więcej tego typu przypadków, raz ni stąd ni zowąd koło samochodu wtopiło się w podłoże i tak już zostało.
Ogólnie możliwość jazdy po zonie zawsze mnie fascynowała dlatego jestem wyczulony na kwestię aut, brakowało mi takiego moda do zewu jako addon do np. MIsery nad czym ubolewam do dziś.
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez szp_ w 06 Maj 2014, 00:11

Skoro o samochodach mowa: zaparkowałem w krzakach i nie mogę wyjechać (uprzedzam pytanie - nie mam save'a przed wybraniem takiego a nie innego miejsca do zostawienia samochodu). Jest jakaś komenda, którą mógłbym wyłączyć spowalnianie/zatrzymywanie przez krzaki?
Image
Awatar użytkownika
szp_
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 27 Kwi 2014, 21:32
Ostatnio był: 30 Cze 2014, 16:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez utak3r w 06 Maj 2014, 02:28

:/
Nie, nie ma.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez mkdante381 w 06 Maj 2014, 10:30

1.Bug z obrażeniami noża:
W każdym stalkerze tak było i w Counter Strike, że na LPM jest wymachiwanie nożem i zadaje małe obrażenia, a na PPM jest wbijanie noża i największe obrażenia. Logiczne że jak wbije nóż, to zabije gościa od razu. W LA jest odwrotnie, czyli klikając LPM wymachując nożem, zadajemy większe obrażenia, niż wbijanie noża PPM. Skandaliczny błąd że nikt tego nie zauważył z testerów.

2.Zacinający się AI:
Grając 1-szy raz w trakcie gry, zauważyłem że jakiś NPC został ranny, więc dałem mu apteczkę. Potem idiota wlazł w coś i znowu został ranny, dałem mu apteczkę i zaczął mi dziękować cały czas. Musiałem się oddalić o 150m by się zamknął bo ciągle gadał że dziękuje mi itd(Zaciął się...)

Edit
McSayerPL to jest błąd. Samemu idzie pomyśleć, że jak wbije nóż to mogę kogoś zabić od razu.
Ostatnio edytowany przez mkdante381, 06 Maj 2014, 18:45, edytowano w sumie 1 raz
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 06:03
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez McSayerPL w 06 Maj 2014, 12:00

mkdante381 napisał(a):1.Bug z obrażeniami noża:
W każdym stalkerze tak było i w Counter Strike, że na LPM jest wymachiwanie nożem i zadaje małe obrażenia, a na PPM jest wbijanie noża i największe obrażenia. Logiczne że jak wbije nóż, to zabije gościa od razu. W LA jest odwrotnie, czyli klikając LPM wymachując nożem, zadajemy większe obrażenia, niż wbijanie noża PPM. Skandaliczny błąd że nikt tego nie zauważył z testerów.

2.Zacinający się AI:
Grając 1-szy raz w trakcie gry, zauważyłem że jakiś NPC został ranny, więc dałem mu apteczkę. Potem idiota wlazł w coś i znowu został ranny, dałem mu apteczkę i zaczął mi dziękować cały czas. Musiałem się oddalić o 150m by się zamknął bo ciągle gadał że dziękuje mi itd(Zaciął się...)

Może był ci bardzo wdzięczny? :E
To z nożem nie wiem, czy jest faktem, ale jeśli jest - faktycznie karygodny błąd.
Awatar użytkownika
McSayerPL
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 18 Maj 2013, 09:02
Ostatnio był: 22 Mar 2024, 12:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez stpauli w 07 Maj 2014, 00:56

BUG [?] przy pierwszym zadaniu od Sacharowa, w którym...

:

...mamy mu dostarczyć jakaś paczkę od najemników z Dead City, zostajemy uwięzieni i oskubani z kasy. Po odnalezieniu naszego ekwipunku tylko częśc pieniędzy wydaje sie być zwrócona.... Miałem ok 80.000, a odzyskałem marne 10.000


Czy jest to prawidłowe zachowanie gry ? ...jeśli tak, to mnie szlag trafi :/

EDIT: sprawa rozwiązana po mojemu, wczytałem sejwa przed najemnikami, ...
:

...wydałem prawie całą kase na klamoty u Sacharowa i mi już nie żal straconego niecałego tysiąca.


PS: ...
:

... nie pomijajcie przypadkiem zadania z odnalezieniem pukawki w podziemiach yantaru i zabiciem (lub nie) pijawek (tych gdzie sie znajduje kabel do naprawy pda).... dostajemy za to w nagrode kombinezon SEVA - zadanie daje nam koleś siedzący przy wejsciu/dziurze do podziemi niedaleko Sacharowa
Ostatnio edytowany przez stpauli 07 Maj 2014, 22:17, edytowano w sumie 3 razy
NIE CHCĘ ABY MOJA GĘBA
BYŁA KOJARZONA Z LUDŹMI
KTÓRYCH POTĘPIAM !
Awatar użytkownika
stpauli
Stalker

Posty: 197
Dołączenie: 18 Paź 2009, 13:11
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 22:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 24

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez mikew_86 w 07 Maj 2014, 12:09

Ja z autem miałem taki temat w dark valley, że po pozostawieniu uszkodzonego pojazdu na placu przy laboratorium po powrocie zastałem w tym miejscu tylko dym wydobywający się znikąd.
Born to be wild.
Awatar użytkownika
mikew_86
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 06 Gru 2006, 21:36
Ostatnio był: 28 Sty 2024, 13:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez utak3r w 07 Maj 2014, 12:56

No to zapewne dostał od śmigłowca, albo co innego go dopadło.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Serutami w 07 Maj 2014, 13:33

Natrafiłem na dziwny bug po modyfikacji VLA Special Assault Rifle. Modyfikacja odbyła się u Lisa w Kordonie. Po jakiejkolwiek modyfikacji w ekwipunku ikona broni zmienia się na inną.
http://imgur.com/DnWycF0 - przed modyfikacją
http://imgur.com/5tFyxII - po modyfikacji.
Korzystam z paczki LA Model Pack wersja 0.91. Da się to jakoś naprawić, czy jest to po prostu bug gry?
Serutami
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 03 Maj 2014, 17:36
Ostatnio był: 15 Wrz 2014, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Pangia w 07 Maj 2014, 13:42

Zwykły błąd w configu, podano złe koordynaty do pliku z ikonami i zamiast ikony ulepszonego Wała dało ikonkę ulepszonego SWU (swoją drogą również niepoprawną, bo bez tego ogromnego tłumika ognia charakterystycznego dla SWU).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez stpauli w 08 Maj 2014, 07:34

!!! SPOJLER !!!

Po ataku najemników na bar, przy wejściu do niego, mam na zmianę (bardo duża samoistna częstotliwość powtórzeń, ok 10/s ) :

Image
Image
Image

Winny temu wszystkiemu jest prawdopodobnie zablokowany za drzwiami, ten oto jegomość (na screenie już martwy... starałem się go zabić znienacka, czyt. RPG, bo inaczej stawał się moim wrogiem, a jedyna mozliwośc dostania się do skrytki w pustym barze wiedzie przez ukatrupienie gościa ):

Image

PYTANIE:
1- Czy ten obszar ma być domyślnie zamknięty tuż po ataku na lokacje i z czasem stanie sie znowu dostepny?
2- Czy po prostu Serjoga sie zbugował i zblokował przejscie do baru 100 Radów na amen?
3- Czy mogę go zlikwidować w celu dostania sie do schowka bez dalszych konsekwencji w fabule?

Pozdrawiam
NIE CHCĘ ABY MOJA GĘBA
BYŁA KOJARZONA Z LUDŹMI
KTÓRYCH POTĘPIAM !
Awatar użytkownika
stpauli
Stalker

Posty: 197
Dołączenie: 18 Paź 2009, 13:11
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 22:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 24

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Iwaszka w 08 Maj 2014, 08:38

Miałem to samo. Idź na wysypisko i od razu jak wczyta się lokacja to z powrotem do Baru. Wszyscy wtedy powinni być na miejscu w jednym z hangarów.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość