[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez qduaty w 04 Maj 2014, 16:15

Omnibus napisał(a):Jak coś zrobić z tymi pikselowatymi koronami drzew? To strasznie mnie wkurza.
Dx10 i AA 2x, następnie włączasz opcję "MSAA for A-test objects" w opcjach grafiki lub "r3_msaa_alphatest" w konsoli.
qduaty
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 15 Sty 2009, 00:49
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 03:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez utak3r w 04 Maj 2014, 16:20

Pangia napisał(a):nie gram, ani nie pobrałem


To i wypowiadać się nie powinieneś.

BTW: caleb, miałeś rację co do mblura na r2. Znalazłem, zafiksowałem :)
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez ZiomB w 04 Maj 2014, 16:29

Pangia napisał(a):LOL
Prawie jak w Call of Duty, liniowo od bólu.

Liniowo źle, nieliniowo źle.. Ostatnio był płacz i sranie że nikt nie mógł znaleźć skrytki Strieloka, gdyż nie była ona zaznaczona na mapie. Ja osobiście znalazłem tę skrytkę w parę minut. Po sprawdzeniu informacji na PDA dotyczącej misji... mogliśmy się dowiedzieć, iż w całych podziemiach mamy do sprawdzenia zaledwie dwa małe pomieszczenia.. tak też zrobiłem.
Misja z pojazdem i ucieczka nim przez darkscape była usunięta - LA przywróciło ją oraz rozbudowało, ja tam jestem zadowolony. To że ktoś się spina o parę znaczników więcej to jedno, ale skoro nikt nie czyta informacji na PDA, gdzie bardzo często są wskazówki podane jak na tacy (różne kody do drzwi, sejfów itd.) no to przepraszam bardzo..
Mój kolega mnie niedawno roz*ebał pytając mnie jak wyjść z bunkra Sida, nie wiedział że ma zabrać rzeczy z szafki i stwierdził że ten mod to gówno bo jest niejasny, oczywiście dialogów nie czytał.. gardzę takimi osobami.
Ostatni patch dodał znaczniki do skrytki Strieloka i jakiejś tam misji na Jantarze (nie wiem, nie doszedłem), bo za dużo osób nie mogło tych rzeczy znaleźć, również powstaje sporo tematów jakie są kody do drzwi i sejfów, mimo że zostały podane przed chwilą lub są zapisane w PDA. Przez takie sytuacje LA nigdy nie będzie nieliniowe, bo większości graczy po prostu albo nie chce się czytać dialogów albo czytać wskazówek.
Ja bym chciał aby poziomy trudności w Stalkerze nie zmieniały tylko jak mocno kopią wrogowie, ale im cięższy poziom, tym mniej znaczników na mapie, Czyli Nowicjusz to liniowość w stylu CoDa, a Mistrz to prawdziwy Stalker - powiedziano ci gdzie masz iść (nie zaznaczono na mapie), masz jakieś tam notatki w PDA i ruszasz. Tyle ode mnie.

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive McSayerPL, Pangia.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Winiacz w 04 Maj 2014, 16:30

Ktoś jeszcze po znalezieniu PDA powinności nie może (nie będę spoilerował, choć to i tak pewnie wszystkim znane
:

znaleźć pijawek do pozabijania?

:

Zabiłem tą po cutscence, 2 w piętrowym budynku, temat z reddita mówi o czwartej w zagazowanym budynku, ale nigdzie jej nie widać. Juz łatwiej było tą w X18 samym nożem zabić jak się amunicja skończyła, niż tą w ogóle znaleźć.



Edyta: pomaga standardowa procedura - zrestartować na innym oświetleniu. op wczytaniu sejwa nie minęło 10 sekund i już było do czego strzelać.
Awatar użytkownika
Winiacz
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 19 Cze 2013, 11:54
Ostatnio był: 01 Sty 2020, 12:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez DRMfree w 04 Maj 2014, 17:05

Witam,
Podobno można zrespawnować zabitą postać fabularną (ciało leży na ziemii), nie mogę bez niej ruszyć dalej fabuły.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
DRMfree
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 03 Maj 2014, 10:08
Ostatnio był: 18 Maj 2014, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez McSayerPL w 04 Maj 2014, 17:10

ZiomB napisał(a):Ja bym chciał aby poziomy trudności w Stalkerze nie zmieniały tylko jak mocno kopią wrogowie, ale im cięższy poziom, tym mniej znaczników na mapie, Czyli Nowicjusz to liniowość w stylu CoDa, a Mistrz to prawdziwy Stalker - powiedziano ci gdzie masz iść (nie zaznaczono na mapie), masz jakieś tam notatki w PDA i ruszasz.

Lepiej by było w ogóle móc ustawiać poziomy trudności podług kategorii, czyli obrażenia otrzymywane, poziom AI, <wstaw tutaj to co napisałeś>, ilość przeciwników itp. Too by było fajne :E
Awatar użytkownika
McSayerPL
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 18 Maj 2013, 09:02
Ostatnio był: 22 Mar 2024, 12:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Cromm Cruac w 04 Maj 2014, 18:15

utak3r napisał(a):To i wypowiadać się nie powinieneś.

Co ty pieprzysz (bez przeproszenia)? Pangia ma jak najbardziej prawo do swojego zdania. Nie muszę ogłądać ani czytać Harego Potera, żeby wiedzieć, że to ujnia :E Nie muszę nawet pisać książek ani kręcić filmów ani tym bardziej ich ogłądać, żeby je oceniać*
*sarkazm do kwadratu, to był cytat z kogoś ale nie pamiętam z kogo
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez qduaty w 04 Maj 2014, 18:26

ZiomB napisał(a):Ostatni patch dodał znaczniki do skrytki Strieloka
Nie pozwólcie nobom zepsuć gry! Ułatwienia powinno się włączać w opcjach.
qduaty
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 15 Sty 2009, 00:49
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 03:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -2

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Iłja w 04 Maj 2014, 18:36

Ta gra (bo to w sumie gra, a nie mod jest) jest zarazem cudowna i niesamowicie frustrująca.

Z jednej strony mało mi oczy w mózg się nie wprasowują, gdy widzę to cudowne promienie słońca, lokacje z buildu 1935 i haluny w X18. Z drugiej - trafia mnie jasny szlag, gdy zapieprzam z X18 do kopalni z Grzechem, błąkam się pół godziny po ciemku i sam już nie wiem gdzie jestem. Koszmar normalnie. Zwłaszcza że na koniec zorientowałem się, że brakuje mi dokumentów dla Barmana i będę musiał wracać do X18 .... Brakuje mi tutaj jakiejś szybkiej podróży do i z siedziby Grzechu. Naprawdę mi brakuje.

Ale poza tym jest jednak cudownie! Taki powinien być Stalker, nawet pomijając okazjonalne bugi!

PS. Odpowiedź "przewyższyło oczekiwania" jest jedyną sensowną, także dlatego że sam fakt że wyszło przewyższyło oczekiwania, a przynajmniej moje.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Lachfe w 04 Maj 2014, 19:06

Misja w z ucieczką z mrocznej doliny jest zaje*ista, szczególnie jeśli auto siądzie i trzeba dymać piechotą pod ostrzałem. Myślę że parę bardziej liniowych akcji pozwala urozmaicić stalkera, a porównywanie do CODa to bzdura. W CODzie nie można zwykle nawet cofnąć się bez konsekwencji parę kroków , tu możemy sporo pokombinować. Ale Darkscape i mines są niesamowite :D
"...dojdę w tym co mam na nogach - a na nogach miałem klapki." ~ Łona opisując utratę pojazdu w darkscape.
Awatar użytkownika
Lachfe
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2016, 22:46
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez ziuto w 04 Maj 2014, 19:58

Mam problem z komputerem w x18. Odniosłem dokumenty do baru wróciłem do x18 chce zgrać plik na PDA ale nie mogę. co mam zrobić ? czytałem gdzieś że potrzebny jest jakiś pendrive. gdzie mogę go znaleźć ?
Awatar użytkownika
ziuto
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 04 Gru 2010, 21:51
Ostatnio był: 24 Lut 2021, 03:19
Miejscowość: Płock
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -2

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Iwaszka w 04 Maj 2014, 20:32

No nie udało mi się jeszcze ukończyć z powodu buga, ale jestem w ostatniej lokacji. Maiłem tu wylać swoje, żale ale powstało tego tyle, że skroiłem małą reckę coby nie zaśmiecać teamtu tutaj.

Zapraszam:
viewtopic.php?f=126&t=23377&p=289340#p289340

Ponawiam pytanie. Ktoś przeszedł etap w X2?
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości