[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 12 Kwi 2014, 22:20

"Jak się jest głąbem" to jest, vandr, niezwykle uprzejmie i eufemistycznie powiedziane. Osobiście uważam, że pobieranie tego leak'u jest skrajnym chamstwem, złodziejstwem i bezczelnością. Ponadto uważam, że pisanie o tym, że się pobrało, albo o tym, co się w środku zastało zasługuje na dużo dosadniejsze epitety. Szczególnie, jeśli jakiś fajfus wypisuje takie farmazony na forum takie jak to, gdzie posty czytają sami autorzy LA i twórcy innych modów (choć nie tylko tutaj się z takim prymitywizmem i brakiem etycznych jaj spotkałem). To jest niesamowite, wprost nie do wiary! Nie akceptuję też sytuacji, w której użytkownicy lub administracja któregoś z forów, pozwala na to, żeby tego typu posty pozostawały bez ostrych reperkusji. Albo żeby dyskusja o tym prowadzona była w takim duchu, jakby temat w ogóle był możliwy do relatywizowania.
Fora chcąc nie chcąc modelują też postawy graczy i userów. Z jakiś powodów na przykład za piraty SoC'a się u nas kiedyś banowało - to samo powinno odbywać się w kwestii LA lub analogicznych sytuacji. Gwałtem niech się gwałt odciska, rzecze dupa do mrowiska.
A dla userów, którzy potrzebują innego rodzaju retoryki, rzecz ująłbym następująco: jak na ulicy kroją naszych kumpli, to jak się ma jaja, to się nie pieprzy, tylko idzie z odsieczą (i wpie*dolem jeśli trzeba, bez dywagowania czy sobie kostki pobrudzisz). To jest właśnie taka sytuacja.
Dziękuję tym, którzy reagują. Hańba tym, którzy bezmyślnie lub z premedytacją odpier...ją manianę.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez n1ck w 12 Kwi 2014, 22:39

Mogę się dowiedzieć co w tej chwili to zmienia? Stało się to się nie odstanie. Kto chce niech gra, kto nie ten poczeka. Ja na pewno poczekam ale nie uważam żeby granie w niedokończony leak to było jakieś 'chamstwo', bo ani wam to chwały nie zabiera, ani pieniędzy, a marcinz jedynie napisał ile ma tam FPS. To wszystko. Korona z głowy komuś spadła?

Za ten post n1ck otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
n1ck
Tropiciel

Posty: 217
Dołączenie: 05 Lis 2011, 09:06
Ostatnio był: 16 Gru 2019, 15:04
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 41

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 12 Kwi 2014, 23:08

Gdyby dalej w tę stronę brnąć, można by powiedzieć, że pobranie tego buildu to... paserstwo :E
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 12 Kwi 2014, 23:12

A gdyby jeszcze dalej w to zabrnąć, można by powiedzieć że pobrać ten bulid... wypada. :E
Nie ma to jak dyskusje w atmosferze "jezus maria to ostatnia prosta, nawet nie wiedziałem jakie mam parcie na te gre". ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez frosth w 12 Kwi 2014, 23:27

Ten wyciek to w ogóle można podpiąć pod aspekt relatywizmu moralnego, jeśli byłby to STALKER 2 tworzony przez GSC to zapewne wszyscy tutaj sikali by po nogach ściągając w nocy z torentów, rapidów, osłów czy innych takich ale tu chodzi o projekt społeczności więc społeczność jest słuszna oburzona :)
Wszystko zależy kto komu i co kradnie, tak jak z Janosikiem. Zrozumiałbym gdyby Soviet to zrobił żeby LA nie było :)


Ale właściwie niech mnie ktoś oświeci co wyciek builda zmienił, jakie ten fakt drogi zamknął i dlaczego bo zrozumieć nie mogę?
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 13 Kwi 2014, 00:00

Bo to była kropla która przegięła pałę Grigorowicza. Cały ten projekt był rodzony w mękach już od lat i wyciek sprawił, że mu się skończyły nerwy. Taka jest przynajmniej wersja oficjalna. W skrócie.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez marcinz w 13 Kwi 2014, 00:03

napisze jeszcze kilka słów do moralizatorów z bolącymi dupami i znikam:

Jak już wspomniałem, kupiłem wszystkie stalkery w dniu premiery i mimo, że LA będzie udostępnione za friko to 26 kwietnia Dezowave otrzymają ode mnie drobny finansowy wyraz wdzięczności za te 5 lat ciężkiej pracy nad (mam nadzieję) świetną grą. Myślę że będą mieć z tego większy pożytek niż z waszego jałowego pie*dolenia i rzucania epitetami w moim kierunku za to, że pobrałem stary build w celu obadania opcji graficznych i wydajności.

Za ten post marcinz otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gorianov.
marcinz
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 30 Sty 2007, 19:16
Ostatnio był: 13 Kwi 2014, 10:53
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -2

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 13 Kwi 2014, 00:22

Trzeba było siedzieć cicho i się nie odzywać. Nikt nie prosił o twój wkład w temacie wydajności ale ty musiałeś się pochwalić nie wiadomo czym. Umiejętnością pobrania moda? A może komputerem? Wina leży po twojej stronie, wygłupiłeś się tylko. Ode mnie też tyle w temacie na dzisiaj.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ZiomB w 13 Kwi 2014, 00:33

Co nie zmienia faktu że ściąganie tego builda nie jest legalne, według zasad forum powinieneś otrzymać ostrzeżenie.
Krytyka innych użytkowników jak najbardziej na miejscu.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 13 Kwi 2014, 07:30

Bardziej niż dupa bolą mnie oczy, kiedy widzę ludzi, któzy bez wstydu publicznie racjonalizują swoje premedytowane uczestnictwo w robieniu dev'ów w wała.
Tu nie chodzi o chwałę, pieniądze czy koronę, tylko o zwykłą ludzką uczciwość. Ta sytuacja jest banalna w swej istocie, nie bardziej złożona niż konstrukcja cepa, tylko trza chcieć zobaczyć coś więcej niż swoją nieprzemożną rządzę zagrania w grę. To nie jest sytuacja do dywagowania czy ściągnięcie zmieniło coś tam coś tam - to nie jest rzecz pierwszoplanowa w tej kwestii. Pierwszoplanowe jest to, że twórcy powiedzieli jasno - proszę nie ściągać naszej ukradzionej roboty, poczekajcie, aż damy wam gotowego moda, tak jak to macie obiecane. A Wasza odpowiedż jest w duchu - walcie się, ja chcę teraz, ja muszę, już zobaczyć, już już, dajmidajmidaj! Jak rozpuszczone bachory. I to jest właśnie chamstwo i bezczelność - tego rodzaju roszczeniowość, takie bezpardonowe stracenie z oczu twórców, którzy przecież tę wielce pożądaną grę właśnie konstruują i się nią z Wami podzielą. Zredukowanie ich do roli mechanicznego cycka, bo ktoś w zaślepieniu musi zassać - to jest raczej ból dupy. Anus cerebri. Mówiąc "Wy" mam tu na myśli oczywiście osoby ściągające oraz pseudorelatywizujące. Pseudo, bo do relatywizowania trzeba dorosnąć. Relatywizowanie to nie jest racjonalizowanie wygodnego i zaprzeczanie/wypieranie istniejącego, tylko branie pod uwagę różnego i kompilowanie z tego sensownego. I uczciwego - choćby tylko intelektualnie, jeśli reszty brakuje.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 13 Kwi 2014, 08:20

Plaargath napisał(a):tl;dr filozoficzne wywody

Dalej nie mam pojęcia co w chwili obecnej zmienia pobranie starego builda. Chcą pobrać to niech pobierają, wy też pewnie nie jeden raz pobraliście coś z internetu, ale jeśli chodzi o Stalkera to nagle wielkiej cieczki dostajecie. Gorzej już z chwaleniem się tym, bo takie coś nie wypada, ale porównania, że "ściągając to pokazujecie wielkiego faka w strone devów" są bardzo wyolbrzymione.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kpuc w 13 Kwi 2014, 09:09

Widocznie dlatego że ludzi burzy brak szacunku dla pracy, czegoś co dostaniemy za darmo, dez'y to nie jakaś korporacja wiec i skala inna.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości