"Artefakt" by ZŻ.

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

"Artefakt" by ZŻ.

Postprzez ZwinnyŻwawy w 06 Kwi 2014, 09:53

Short. Po znalezieniu artefaktu przez Sida, wioska Kopaczi zmienia się w strefę wojny.

:

-Cholera! Żeka, przynieś bandaż! Cholera, cholera, cholera! Szybciej! Kur... staaaaaaaalkeeeeeer. - Żeka zobaczył, jak zombie zabija Sida.
-Ej, Sid, halo, Sid! Ej, przestań proszę, powiedz, że robisz sobie żarty! PROSZĘ!!!
-Granata pacane! - Stalker usłyszał głos bandyty
-Ku*wa! Jeszcze ich tu brakowało! - krzyknął po czym odskoczył w bok. z miejsca gdzie wcześniej był - został popiół. czarny popiół.
-Oddawaj ten cholerny artefakt! Dawaj! DAWAJ GO! - po czym Sułtan wziął do ręki artefakt
-Cholera! Wania, przynieś bandaż! Cholera, cholera, cholera! Szybciej! Kur... staaaaaaalkeeeeeeeer - akcja się powtórzyła
-Ej, Sułtan, halo, Sułtan! Ej, przestań proszę, powiedz, że robisz sobie żarty! PROSZĘ!!!
-Oddziale Wolności - wycofajcie się od tego artefaktu - nie macie z nami szans. Musimy oddać to naukowcom. tacy anarchiści nie mogą go dostać! - na horyzoncie pojawił się oddział Duty
-Oddziale Powinności - wycofajcie się od tego artefaktu - nie macie z nami szans. Musimy wykorzystać go do własnych zacnych celów i sprawdzić, jaką ma moc. Naukowcy nie mogą się o nim dowiedzieć! - na horyzoncie z kolei pojawił się oddział Freedom
-Ja pierdziele... deja vu... nie rozumiem... co to za shit? -pomyślał Żeka
-No dobrze! Walka na ręce przy artefakcie! Młody - połóż go na stół! Dobrze Ci radzę!
-No dobrze! Walka na ręce przy artefakcie! Młody - połóż go na stół! Dobrze Ci radzę! - powtórzył Wolnościowiec
I walka się zaczęła. Wygrał wolnościowiec ale ręce członków Duty i Freedom znalazły się na artefakcie.
Kolejne deja vu i te same komendy. Dziwne. - pomyślał Żeka
-Monolit! Nasza siła jest wielka! Nikt nie ma z nami szans! Ukłoncie się wielkiemu Monolitowi!
-Ja pierdziele! Mam już tego dość. - Żeka przyłożył sobie pistolet do głowy i strzelił
-To pewnie nasz członek - pomyślał dowódca Monolitu


Taki tam shit jak ktoś nie chce sobie psuć nerwów błędami to nie czytajcie. Uni, podobno lubisz czytać słabe teksty - czytaj!
Jestem znany na forum jako singlekonto... i nic tego nie zmieni.

Za ten post ZwinnyŻwawy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi, Soviet,
Negative Grzechu300.
Awatar użytkownika
ZwinnyŻwawy
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 05 Gru 2013, 18:36
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 17:40
Miejscowość: Polska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -3

Reklamy Google

Re: "Artefakt" by ZŻ.

Postprzez Voldi w 06 Kwi 2014, 10:07

Nie wiem, czy miałeś to na celu, czy to tylko jakaś bezsensowna klepanina znaków, ale między wierszami całkiem fajnie ująłeś motyw zmian w człowieku. Chaos i brak opisów tylko potęguje efekt "nie wiem, co się ze mną dzieje". Kompletny miszmasz doskonale oddaje to, co dzieje się w głowie "typowego stalkera" w czasie zagrożenia. To nie kot, to jakiś stały mieszkaniec Zony, któremu radiacja, emisje i niebezpieczeństwo czające się pod każdym źdźbłem trawy wyżarły parę klepek w mózgu i nie jest on już w stanie myśleć tak dokładnie i "składowo" jak świeżak, czy dowolny w sumie człowiek na Dużej Ziemi.

Więc, podsumowując, pewnie chciałeś zrobić coś dla beki, ewentualnie "tak już masz" i nawet się nie spodziewałeś, że ktoś może tak tekst odebrać. Ale "drugie dno" jest, jak wyjaśniłem wyżej, całkiem sensowne i bardzo jasne w odbiorze. Przynajmniej dla mnie. Technicznie może nie najlepiej, ale wszystko da się poprawić.

Podoba mi się. Dziwię się sam sobie, ale... stawiam kozak.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: "Artefakt" by ZŻ.

Postprzez ZwinnyŻwawy w 06 Kwi 2014, 10:16

tak, właśnie miało być, że jemu się wszystko pokręci w tej swojej pyziatej głowie i nie będzie wiedział już co jest prawdą, a co jego wyobraźnią. ;)

ps. Kozak chyba nie zasłużony. To był tylko tekst napisany dla jaj w 10 minut o kolesiu który dostaje halucynacji przez artefakt. :O
Jestem znany na forum jako singlekonto... i nic tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
ZwinnyŻwawy
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 05 Gru 2013, 18:36
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 17:40
Miejscowość: Polska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -3

Re: "Artefakt" by ZŻ.

Postprzez Grzechu300 w 06 Kwi 2014, 15:33

ZwinnyŻwawy napisał(a):-Granata pacane!

Chyba raczej "pacany" czyli "kumple, chłopaki, ziomki".
ZwinnyŻwawy napisał(a):-Oddziale Wolności na horyzoncie pojawił się oddział Duty

Jak mnie denerwuje "anglicyzowanie", nie zdzierżę - czemu to miało służyć? Pokazaniu, że autor zna podstawy języka na poziomie klas 1-3 szkoły podstawowej? :facepalm:
Taki tam shit jak ktoś nie chce sobie psuć nerwów błędami to nie czytajcie.

Spoko, że ostrzegasz, tylko na jaką cholerę wrzucasz tu tekst, o którym sam wiesz, że jest słaby? Czegoś tu nie rozumiem. :|
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: "Artefakt" by ZŻ.

Postprzez Farathriel w 06 Kwi 2014, 15:56

Właśnie to mnie zastanawia - tutaj @Grzechu300 słusznie zauważył - po co wrzucać taki tekst? Ja się wstrzymuję od oceny, czy nawet stawiania lub wypijania jakiegokolwiek kozaka - dla mnie pakowanie tutaj takich wyrwanych nie wiadomo skąd scen jest pozbawione sensu i to jest utwór niepełny. Jak się chcesz zweryfikować - napisz do kogoś z forum na PW - nawet do mnie - mam dużo czasu bo studiuję zaocznie, pogadamy, wymienimy się pomysłami, z pewnością masz kilka ciekawych idei. Zapytaj po swoich znajomych czy by nie chcieli ocenić tego czy owego, ale jak Boga kocham - nie ładuj tutaj takich niedorobionych tekstów bo to jest pospolicie słabe jak barszcz.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: "Artefakt" by ZŻ.

Postprzez Universal w 06 Kwi 2014, 16:17

Voldi napisał(a):Ale "drugie dno" jest, jak wyjaśniłem wyżej, całkiem sensowne i bardzo jasne w odbiorze.

Nie widzę tam żadnego drugiego dna, a szukam go wszędzie węsząc spiski wszelakie. Twoja interpretacja jest bardziej treściwa, chociaż się z nią kompletnie nie zgadzam.
ZwinnyŻwawy napisał(a):Uni, podobno lubisz czytać słabe teksty - czytaj!

Ale ten tekst jest do dupy. Nawet nie ma z czego się pośmiać, podrwić, posucharzyć.
ręce członków Duty i Freedom

"Duty", "Freedom" - ku*wa mać :facepalm:

Napisz tekst, do którego pasowałaby interpretacja Voldiego - chaos, mętlik w głowie. Ale żeby to miało ręce i nogi, a nie przypominało atak padaczki :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: "Artefakt" by ZŻ.

Postprzez Realkriss w 07 Kwi 2014, 09:53

Tekst słaby i szkoda o nim gadać.
Ale samokrytyka na wysokim poziomie, gratulacje, gdyż u nas na forum panuje zasada:
Im słabiej piszesz - tym bardziej się wykłócasz.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive robo_pl.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości