Problem Z Dźwiękiem

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem Z Dźwiękiem

Postprzez wirus136 w 26 Mar 2014, 18:05

Mam problem z bardzo głośnymi strzałami z broni, niektóre są ciche a inne tak głośne że słychać z drugiego końca mapy. Mam moda [Spowiednik Zony] jeśli to coś da. Proszę o szybką pomoc.
Stalker to najlepsza strategia w jaką grałem.
Awatar użytkownika
wirus136
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 20 Sie 2012, 09:52
Ostatnio był: 02 Mar 2021, 17:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez Pangia w 26 Mar 2014, 18:19

To chyba problem z błędnie skomentowanymi plikami .ogg, ale nie jestem pewien.
http://www.metacognix.com/files/stlkrsoc/ --> przewiń do końca i pobierz archiwum z ostatniego linku, po wypakowaniu będziesz tam miał programik do naprawy komentarzy do dźwięków.
Jak nie pomoże, to wyreguluj głośność w Audacity czy innym Goldwave i powtórz naprawę komentarza (taka edycja głośności to psuje).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive wirus136.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez wirus136 w 26 Mar 2014, 19:05

Sory, ale nie wiem jak to obsługiwać, może by pomogło ale ja nie wiem jak. Dzięki za pomoc
Stalker to najlepsza strategia w jaką grałem.
Awatar użytkownika
wirus136
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 20 Sie 2012, 09:52
Ostatnio był: 02 Mar 2021, 17:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez Pangia w 26 Mar 2014, 19:29

Przede wszystkim to potrzebujesz wiedzieć, które dźwięki są niepoprawnie skomentowane. Na pewno da się to zrobić w grze (chyba też z poziomu tego programu, ale nie mam akurat zepsutego dźwięku pod ręką) – po otwarciu konsoli tyldą powinieneś mieć tam informacje, że pliki o danych nazwach mają niepoprawny komentarz. Spisz sobie te nazwy czy coś, nie wiem, później wypakowujesz to, co pobrałeś z archiwum, odpalasz plik .exe, klikasz „Select Drive/Directory”, znajdujesz Stalkera i wybierasz folder z dźwiękami (gamedata/sounds/weapons dla dźwięków broni) i klikasz „Open”. Pojawi się lista dźwięków, tam szukasz tych zepsutych i zależnie od tego, za co odpowiadają wybierasz odpowiednie ustawienie (np. dla wystrzałów weapon_shooting). Klikasz „Apply” i gotowe. Ta opcja obok otwierania odpowiada za zapisywanie starych plików na wypadek, gdyby się coś spieprzyło, więc dla pewności nie odznaczaj tego. Nic trudnego, jak się chce, a nie umie, to można to nawet zrobić ze słownikiem polsko-angielskim w łapce.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez wirus136 w 26 Mar 2014, 22:13

Dzięki. Z angielskim to akurat nie problem i chyba wiem o co chodzi, już chyba rozumiem i wydaje mi się że zadziała. Dzięki stary jeszcze raz że chciało mi się pomóc. Ten temat chyba powinien być tak bardziej na górze bo jak szukałem w google to nic a nic nie było o tym, a ktoś może też mieć ten problem. Jeszcze raz dzięki !!!
Stalker to najlepsza strategia w jaką grałem.
Awatar użytkownika
wirus136
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 20 Sie 2012, 09:52
Ostatnio był: 02 Mar 2021, 17:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez wirus136 w 26 Mar 2014, 22:42

Tak w sumie to pokombinowałem, dałem to "weapon shooting" , coś tam z tymi liczbami i dalej nic ? Masz jakiś pomysł
Przypominam że mam moda Spowiednik Zony- może to przez to. Ale np: nie wszystkie bronie są tak głośne. Taka PM-ka albo 2-rurka są normalnie, a MP5/Viper i AK47u to słychać tak głośno jak bym to ja strzelał, a to strzela gość pół mapy ode mnie.
Stalker to najlepsza strategia w jaką grałem.
Awatar użytkownika
wirus136
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 20 Sie 2012, 09:52
Ostatnio był: 02 Mar 2021, 17:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez Pangia w 27 Mar 2014, 00:05

No to to już musisz ruszyć sam w jakimś Audacity, bo dźwięki są pewnie po prostu za głośne. Tylko później znowu będziesz musiał poprawnie skomentować – komentarz właściwie bardziej wpływa na zachowanie NPC, jeśli będzie zły komentarz, to mogą się dziwnie zachowywać, np. usłyszeć z drugiego końca mapy, jak załadowałeś pocisk do dwururki.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Problem Z Dźwiękiem

Postprzez wirus136 w 13 Kwi 2014, 00:32

To znowu ja, po ostatniej nieudanej próbie zrezygnowałem, ale przed chwilą stwierdziłem że spróbuje jeszcze raz i też nie wyszło. Tak sobie pomyślałem że jak komuś by się chciało pobawić z tymi dźwiękami i mi pomóc to podsyłam folder "weapons" z gamedaty->sounds bo już naprawdę nie wiem co robić. Przypominam że mam moda Spowiednik Zony jeśli to faktycznie w czymś pomoże. Z góry dziękuje jeśli komuś się uda. Coś tam z tymi plikami już robiłem programikiem SAVandT ale albo nie umiem, albo problem ma jakieś głębsze podłoże. Bardzo bym prosił o podesłanie naprawionego jeśli się da lub dokładniejsze wytłumaczenie co zrobić jeśli udostępnienie naprawionego jest niemożliwe.
Jeszcze raz dziękuje użytkownikowi Pangia że poświęcił swój cenny czas aby mi pomóc.
PS: Nie bójcie się, nie podsyłam wam tam żadnych Greków w drewnianym KONIU :D
Kod: Zaznacz wszystko
http://speedy.sh/YHc8b/weapons.rar
Stalker to najlepsza strategia w jaką grałem.
Awatar użytkownika
wirus136
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 20 Sie 2012, 09:52
Ostatnio był: 02 Mar 2021, 17:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości