[S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez djcasey w 07 Lut 2008, 20:45

naprawdę świetny mod,
ale jak to zwykle pytanko i problem
trojanuch: mam pytanko czy jest możliwe włączenie opcji w stalkerze która przyśpieszała albo czas albo szybkość zmiany pogody nie pamiętam było to w wersji podstawowej "*", ale w pierwszym patchu to wywalili, myślisz że jest możliwość tego odtworzenia, nie wiem jak ty ale ja chętnie zobaczyłbym animację zachodzącego słońca itp.Podaję ci adres do Filmika abyś zrozumiał o co mi chodzi ;p

a co do problemu, zarzynając grę zaraz od wyjścia od handlarza na ścianach budynków jak i na ogrodzeniu mam jakby trochę dziwnie wyświetlające się tekstury, pojawiają się na nich jakby czarne linie które zmieniają swoje położenie jak się ruszam screeny poniżej
http://img113.imageshack.us/img113/7619 ... 01epn1.jpg
http://img266.imageshack.us/img266/9279 ... 01ecw0.jpg
djcasey
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 07 Lut 2008, 19:54
Ostatnio był: 16 Mar 2008, 21:34
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez trojanuch w 08 Lut 2008, 10:26

hej,

Odpowiedź na twoje pytanie znajduje się tutaj - troszkę w dół strony :)

A co do problemu - podkręciłem jakość cieni (a właściwie odległość w jakieś 'łapią' detale), a to jest efekt uboczny. Możesz obniżyć jakość cieni - i problem zniknie. W pliku user.ltx zmień następującą linijkę na:

sun_near 18 (albo mniej - 12 to default)

Pozdro!

EDIT

Wersja STATIC wrzucona na FileFront

Hej,

Zakończył się właśnie upload wersji SL na publiczny serwer FileFront. Oto link:

S.W.O.v2.0 STATIC LIGHTING - filefront.com

Miłdego (i szybkiego) pobierania! :)

Pozdrawiam!
L

@Leiga

O co chodziło z tym spamem - to był jedyny sensowny komentarz do tego co w tym poscie było napisane :P - a nie żaden spam...

I druga sprawa - napisałem prv do moderatora Rain 2 dni temu - chciałem podziękować za 'aktywistę' - ale wiadomość nadal jest w folderze 'do wysłania' - nie wiesz może dlaczego?

Odp. 1. Dlaczego to jest niebezpieczna zabawa - tutaj. Inna sprawa, że mi też ręce opadły... dlatego bez sadoklapa :)

Odp. 2. Wydaje mi się, że to nie Rain nadał Ci rangę, raczej MC albo Soviet. Rain jest chwilowo/w sposób nieokreślony niedostępny.
L.


Przyznaję się bez bicia, że to ja. Aktywo otrzymałeś za prężne rozwijanie projektu i promowanie stronki na zewnątrz. Poza tym Rain i reszta moderatorów nie mogą przyznać żadnych rang. - МЦ -

OK - dzięki raz jeszcze! :D
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Rozjasnic noc?

Postprzez garrett76 w 10 Lut 2008, 17:13

jestem zachwycony owym modem, jednak chciałbym się dowiedzieć jak lekko rozjaśnić noc? Totalna ciemność nawet z noktowizorem podnosi poziom trudności ponad akceptowalny przeze mnie poziom:(
*edit* chyba już wiem;)
garrett76
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 10 Lut 2008, 16:51
Ostatnio był: 09 Kwi 2010, 21:59
Kozaki: 0

Deszcz

Postprzez Drow w 02 Mar 2008, 15:59

Od razu wyjaśniam, że korzystałem z google i wyszukiwarki na forum...

Chodzi o znany błąd z artefaktami podczas deszczu :/ Jak go usunąć? Kilku ludzi na różnych forach zadawało to pytanie ale odpowiedzi brak :/ Może więc autor powie co trzeba zrobić by to usunąć ;)
Mój konfig: Asus P5K-E, Q6600, 8800GT, 2GB RAM.
Konfig Stalkera (:) ) : patch 1.004, zainstalowane mody (poza s.w.o.): atmosphere tv, radio mod, miliatry pda skin, silent silencers v3, siros akm-47, dreammod polish 1.1, no_time_limit_on_quests_v0.01, repairmod v2.5pl, show_reward_v1.02, silent_nihgtvision.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Drow
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 22 Lip 2007, 23:31
Ostatnio był: 08 Lis 2008, 21:36
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Rozjasnic noc?

Postprzez Klaymen w 04 Mar 2008, 18:30

garrett76 napisał(a):jestem zachwycony owym modem, jednak chciałbym się dowiedzieć jak lekko rozjaśnić noc? Totalna ciemność nawet z noktowizorem podnosi poziom trudności ponad akceptowalny przeze mnie poziom:(
*edit* chyba już wiem;)



Z koro wiesz to podziel się tą wiedzą. Mam ten sam problem mimo iż wgrałem poprawkę na jaśniejsze noce (zrobiłem to od razu bo z tymi ciemniejszymi nawet nie próbowałem).
NO PEOPLE - NO SEX
NO SEX - NO CHILDREN
NO CHILDREN - NO SCHOOL
NO SCHOOL - NO PROBLEM
Awatar użytkownika
Klaymen
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 16 Wrz 2007, 00:32
Ostatnio był: 04 Mar 2008, 18:31
Miejscowość: 40 cm przed monitorem ;p
Kozaki: 0

Postprzez Missile w 04 Mar 2008, 18:43

A mi wersja 2.o się nie podoba w ogóle. Gdy zobaczyłem jak ciemno potrafi być o 11 w południe to zrezygnowałem i zainstalowałem ponownie 1.o. W dodatku u mnie pogoda wygląda tak, jakby codziennie była taka sama, to znaczy: 4,5 rano - ładny wschód słońca, potem jest zachmurzenie, potem znów słonecznie, następnie gdzieś o 11 robi się ciemno i jest burza i tak do 13, następnie znów słonecznie, potem o 22 ściemnia się niemiłosiernie i leje do 2 w nocy. Potem się rozjaśnia noc, aż w końcu nastaje ranek. I tak w kółko codziennie.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Fred w 04 Mar 2008, 23:36

Przecież mod bazuje na skrypcie i pogoda codziennie jest taka sama to jest normalne i wszyscy tak mają. Już chyba nawet parę postów wcześniej o tym było pisane.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez ThaiWarrior w 13 Mar 2008, 23:28

Trojanuch, dobra robota. Noc faktycznie troche zaciemna(mowa o wersji pod static) lecz z kolei wersja jaśniejsza jest zbyt jasna. Jak dla mnie oczywiście. Rzeczywiscie najładniej wygląda w trybie dynamicznego oświetlenia, lecz na nie pozwolić sobie moge w nocy( która jest faktycznie nocą i efekty latarki bombowe!<- dla trybu dx9) i to w spokojnych momentach dla podziwiania widoków. A tak gram przy static. Ale klimat jest nocą, na tym modzie w trybie dx9 :D I nocnie niebo...mmmmmm..te gwiazdy:)
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez Fred w 13 Mar 2008, 23:38

Wszystko pięknie wygląda za dnia. Burza w sumie mogła by być przerzucona np. na rano. Co do nocy to jest trochu za ciemno bo jak miałem misje na wysypisku to nie widziałem w ogóle bandytów.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez zajec w 15 Mar 2008, 19:43

Witam! jestem tu nowy i proszę o pomoc :)
Posiadam S.T.A.L.K.E.R.a PL w wersji 1.0003 postępowałem zgodnie z instrukcją przy instalacji tego moda i gra się nie uruchamia po kliknięciu na ikonę stalkera wyskakuje błąd
"Cannot Find file e:\gry\s.t.a.l.k.e.r.\config\system.ltx. Please Reinstalling ....."
Możecie coś na to zaradzić ??:( z góry dzięki i pozdrawiam.
zajec
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 15 Mar 2008, 19:37
Ostatnio był: 16 Mar 2008, 19:52
Kozaki: 0

Postprzez cmlPL w 15 Mar 2008, 22:05

Spróbuj przeinstalować, może przez przypadek gdzieś zniknął Ci ten pliczek.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Postprzez zajec w 16 Mar 2008, 11:42

okey doszedłem już do tego co jest nie tak chodzi o plik fsgame przeinstalowałem grę zainstalowałem od nowa patche bez uruchamiania gdy od razu wedle poradnika wrzuciłem moda gra jest czysta bez żadnych modów więc muszę zmienić pierwsza linijkę w pliku fsgame z:
$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\ na $game_data$ = true| true| $fs_root$|

i tu takie pytanie czy po zmianach zostawiać na końcu gamedata\ czy nie ??
zajec
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 15 Mar 2008, 19:37
Ostatnio był: 16 Mar 2008, 19:52
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości