Wiatrówki

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiatrówki

Postprzez Koleś w 06 Mar 2014, 13:01

Tak naprawdę dobre wiatrówki mają cenę co najmniej 500zł. Mam ruskiego Raikala 4.5mm, którego kupiłem za 650zł, a za celownik dołożyłem stówkę. Jak na razie ani raz od pięciu lat mnie nie zawiodła.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

Reklamy Google

Re: Wiatrówki

Postprzez Kuballa44 w 06 Mar 2014, 17:37

Kupa. Hatsana kupisz taniej.
A kolega niech sobie poczyta ten link
http://www.airguns.pl/wiatrowka-porowna ... via-hatsan
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Wiatrówki

Postprzez ubes w 07 Mar 2014, 12:48

Dzięki, poczytam. Hmm... 600 zeta to trochę nie na mój budżet, liczyłem tam sensownie żeby wydać na pierwszy sprzęcik ze 300 zeta, no może bym znalazł jeszcze ze stówkę, ale raczej nie więcej.
Powiedźcie mi - jaki kaliber powinien interesować kogoś kto zaczyna? To powinno mieć znaczenie?
Czy przez te najbardziej znane sieci sklepów z bronią kupię coś solidnego bez stawek z kosmosu?
Awatar użytkownika
ubes
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Mar 2014, 12:48
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 15:25
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Wiatrówki

Postprzez kosek w 10 Mar 2014, 20:58

Możesz zaczynać nawet od najtańszej wiatrówki - kiedy przesiądziesz się na droższe, sam zrobisz sobie dobrze.
A najłatwiej zacząć po prostu w sklepach z bronią. Jak masz galerie w mieście to pewnie macie też Hobby4men.
Możesz też szukać w sieci. Ja zaczynałem od wiatrówki za 199 zeta. I mi się podobało.
Ale wiadomo - kiedy przesiadłem się na aktualną, kosztującą 4 razy więcej, to był inny temat ;-)
kosek
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 10 Mar 2014, 20:57
Ostatnio był: 12 Mar 2014, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: Wiatrówki

Postprzez ubes w 11 Mar 2014, 12:54

Znalazłem w sieci Hutsana, nowego, taki jak na foto:

Image

Konkretnie to RANGER 85 TR kal.4,5mm, 449 zeta w promocji.

Info z opisu:

- lufa gwintowana
- bezpiecznik automatyczny
- klasycznie łamana lufa
- polimerowa kolba z baką typu Monte Carlo
- system antywstrząsowy SAS
- gumowa stopka kolby absorbująca odrzut z regulacją długości TRIO-PAD
- dwustopniowy, precyzyjny mechanizm spustowy z regulacją luzu i siły nacisku
- teksturowany uchwyt
- precyzyjnie regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO
- szyna 11mm ze stoperem do zamontowania celownika optycznego

Jesteście na tak? W sumie to widzę, że większość radzi dołożyć trochę grosza do wiatrówki, aby tylko mieć pewniaka....
Awatar użytkownika
ubes
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Mar 2014, 12:48
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 15:25
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Wiatrówki

Postprzez kosek w 12 Mar 2014, 22:29

O ile tylko masz budżet na taką wiatrówkę to śmiało - Hutsan będzie lepszy niż wiatrówki z niższej półki cenowej.
Tutaj już postrzelasz z większych odległości, z precyzją. Jeśli masz na nią kasę to w sumie nawet nie ma sensu brykać po galeriach.
Nic lepszego w takich pieniądzach ci nie zaproponują, a ta wiatrówka to już naprawdę solidny sprzęt.
kosek
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 10 Mar 2014, 20:57
Ostatnio był: 12 Mar 2014, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: Wiatrówki

Postprzez ubes w 13 Mar 2014, 13:15

W takim razie zainwestuję. Jeszcze możecie coś sensownego poradzić? Chciałem to już dzisiaj zamówić, żeby mieć po weekendzie. Widzicie jakieś ewentualne alternatywy za podobne pieniądze? Odrzucam całkowicie używane wiatrówki, bierzemy pod uwagę wyłącznie nowy sprzęt.
Awatar użytkownika
ubes
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Mar 2014, 12:48
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 15:25
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Wiatrówki

Postprzez Skowoo w 13 Mar 2014, 22:18

Generalnie nic więcej już Ci doradzić w tych pieniądzach nie można, jeżeli mówimy tylko o nowym sprzęcie, pozostają tylko Hatsany. Jest jeszcze kwestia zastosowanie tej wiatrówki, określ co Cie interesuje - moc czy celność. Jeżeli to pierwsze to nawet nie musisz dalej czytać tego posta, kup Hatsana ;). Jeżeli jednak chciałbyś postrzelać słabiej a celniej, to polecam Slavię, to nieco większy wydatek, jednak po kilku drobnych poprawkach celność tego sprzętu (oczywiście biorąc po uwagę cenę) jest fenomenalna.

Nie warto też z góry odrzucać używanego sprzętu, jednak wiadomo, wiąże się to z ryzykiem a i nieraz trzeba się najeździć, jednak powiem Ci że warto. Sam zakupiłem Slavie 630 za marne 200zł, stan bardzo dobry, rocznik 1973. Mimo wieku dmuchawka sprawuje się świetnie, i kosztowała niewiele więcej co podrzędna chinka z odpustu. Plusem jest też jej serwis, tanie i ogólnodostępne części są zaletą równie wielką, co prosta jak budowa cepa konstrukcja pukawki.

Co do postu Koseka - odradzam najtańsze wiatrówki, jescze kupisz jakiś szmelc za 100zł, który będzie tak beznadziejny że raz na zawsze obrzydzisz sobie strzelanie.
Awatar użytkownika
Skowoo
Survarium.pl

Posty: 42
Dołączenie: 21 Lis 2009, 04:32
Ostatnio był: 03 Paź 2023, 19:16
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 15

Re: Wiatrówki

Postprzez marcel w 14 Mar 2014, 00:28

@Skwoo,

Nie zgodzę się co do szajsowych wiatrówek za stówkę. Kumpel kupił kilka lat temu jakieś dzieło sprytnych hińskich rączek szumnie nazwane "Norconia Germoney", pukawka działa do dzisiaj i nadal potrafi sprawić sporo frajdy. Przez pewien czas regularnie z niej strzelaliśmy, a później przesiadłem się na Harrego 80 i właśnie dzięki wcześniejszych przejściach z "odpustową" wiatrówką doceniłem nowy zakup. Jak na początek, taki chinol powinien wystarczyć. Zawsze można postrzelać jeden sezon, a później opchnąć tanioszkę sąsiadowi i kupić solidniejszy sprzęt.

No, chyba że kolega Twoim wzorem trafi na jakąś fajną Slavię - wtedy nie ma co się zastanawiać, trzeba kupować. ;)

Swojego Hatsana kupiłem za 400zł jako używkę na jednym z forów poświęconych wiatrówkom. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, bo w cenie otrzymałem customową, mocniejszą sprężynę od niejakiego "Alchemika" (ale nie naszego forumowego), lekki spust i lunetkę. Do tego, poprzedni właściciel przed wysłaniem Harrego wyczyścił i odpowiednio nasmarował. Po prostu miałem do niego szczęście.

Z mocą Hatsanów to święta prawda, szczególnie po załadowaniu śrutu nadkalibrowego. Najlepszym dowodem niech będzie mocowanie mojej lunety - wykonane z solidnego metalu i porządnie przykręcone, po jakiejś setce strzałów przesunęło się na szynie koło 3-4mm, pomimo tego, że z tyłu blokował je kawałek blaszki, przykręcony na sztywno do wierzchu wiatrówki.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Wiatrówki

Postprzez ubes w 14 Mar 2014, 11:46

Już kupiłem Hutsana. Co mnie nie interesuje? Ja dopiero zaczynam i interesuje mnie zabawa. Podejrzewam, że dopiero w czasie użytkowania będę w stanie ocenić co mi nie odpowiada, po czym oczekiwałbym czegoś więcej. Ale sądząc po tym co ludzie piszą, to dosyć długo z tej broni postrzelam. Rozmawialem nawet z jak sie okazało znajomym, pracującym w Hooby4men. Twierdzi, że to jedne z lepszych wiatrówek, a w tej cenie zdecydowanie najlepsza.

Za ten post ubes otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Skowoo,
Negative LSkiper.
Awatar użytkownika
ubes
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Mar 2014, 12:48
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 15:25
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości