Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Szukam serialu amerykańskiego

Postprzez Gro3a w 01 Lut 2014, 01:56

Coś mi świta, lecz nie mogę sobie przypomnieć nazwy filmu. Czy chodzi Ci o odcinek, w którym czarnoskóry członek służb specjalnych wszedł na minę, a jego białoskóry kumpel (z włosami postawionymi "na żel") chciał ją rozbroić, lecz jakiś tam otwór w minie był czymś zaklejony? Po czym odszedł od niego, by wezwać pomoc a w tedy mina wybuchła? Było tam też coś o badaniu psychicznym i fizycznym tego oddziału, lecz nie wiem, czy akurat o ten serial Ci chodzi ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Reklamy Google

Re: Szukam serialu amerykańskiego

Postprzez Jeannette w 01 Lut 2014, 02:35

Może mi się właśnie coś pomyliło i to Ty masz rację co do tego? Jak tak teraz myślę nad tym to mogło właśnie tak być ha. Tylko teraz co to za tytuł, ten serial "chodzi" za mną już tyle czasu, a ja nadal nie wiem ;D Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Jeannette
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 01 Lut 2014, 01:34
Ostatnio była: 01 Lut 2014, 19:07
Kozaki: 0

Re: Szukam serialu amerykańskiego

Postprzez Freezen360 w 01 Lut 2014, 17:58

To może być scena z kanadyjskiego serialu "Flashpoint" w którym była podobna scena:



Trafiłem?

Za ten post Freezen360 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Method.
Freezen360
Tropiciel

Posty: 254
Dołączenie: 08 Cze 2007, 16:08
Ostatnio był: 19 Gru 2016, 20:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Szukam serialu amerykańskiego

Postprzez Jeannette w 01 Lut 2014, 19:04

O rany, jak wiele rzeczy pomyliłam w moim "opisie", w sumie wcale się nie dziwię, że nie mogłam nigdzie na to trafić ha. Mimo wszystko znalazłeś to, o co mi chodziło :) Na prawdę wielkie dzięki, bo powoli przestawałam już tego szukać ;D
Jeannette
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 01 Lut 2014, 01:34
Ostatnio była: 01 Lut 2014, 19:07
Kozaki: 0

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Universal w 03 Lut 2014, 19:43

Jak mi się przypomniało, to wspomnę:

Person of Interest. Kalekie tłumaczenia na polski: Interpersonalni (wtf, jeszcze gorzej, niż Wirujący Seks), Wybrani (to już lepiej, choć i tak bez polotu).

Fabuła w skrócie, z niewielkimi spoilerami: uznany za zmarłego multimiliarder wynajmuje byłego agenta CIA do ratowania osób wskazanych przez swoją maszynę. "Maszyna" jest w rzeczywistości autonomicznym systemem, mającym dostęp do wszystkich kamer, mikrofonów, sieci, łączy telefonicznych itd. W zamyśle miała podsuwać służbom terrorystów zagrażających bezpieczeństwu. W praktyce robi to, ale ma też parę "furtek". I w pewnym sensie nikt już nad nią nie panuje.

Parę razy wspominałem o tym serialu na forum. Bardzo mnie wciągnął, choć jakby się głębiej zastanowić, ma sporo mankamentów, ale większość nie rzuca się od razu w oczy. Tym bardziej szary człowiek, nie mający jakiegokolwiek pojęcia o "nowych technologiach" się raczej nie połapie co jest uproszczeniem, choć sam zauważyłem, że kilkukrotnie mocno zagalopowali się w stronę fantastyki popularnonaukowej. Ma "walor edukacyjny" - pokazuje, jak bardzo postępuje permanentna inwigilacja :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Realkriss w 01 Mar 2014, 13:47

Można sobie zakupić nawet fototapetę z ulubionego serialu, niektóre naprawdę ładne.

http://pixers.pl/fototapety/show-time?g ... tAodJBsANw

Image
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Dziab_Dziab w 01 Mar 2014, 20:30

Nie przepadam za serialami, ale ostatnio obejrzałem trzy sezony American Horror Story. Każdy z sezonów opowiada inną historię i ciężko jest mi zadecydować, który mi się najbardziej spodobał. Wszystkie były bardzo dobre i chociaż są skierowane bardziej do młodzieży, to mogę wszystkim polecić. Fabuła jest wielowątkowa i serial niezwykle mnie wciągnął, obejrzałem go w ciągu tygodnia. Nie jest specjalnie straszny, ale potrafi trzymać w napięciu.

Za ten post Dziab_Dziab otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Dziab_Dziab
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 17 Sty 2013, 20:09
Ostatnio był: 02 Sie 2017, 16:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 22

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Pangia w 01 Mar 2014, 22:04

Na Pulsie Spartakus leci: najpierw była seria Krew i piach, teraz jest Bogowie Areny, później jeszcze puszczą Zemstę, czyli wszystkie trzy serie po kolei. Obejrzałem pierwszy odcinek, zainteresowało mnie, obejrzałem kolejne i tak mnie wciągło, że nawet późna pora emisji przestała mi przeszkadzać (niedziela o 22:15, dwa odcinki więc kończy się dobrze po północy), a finał oglądałem wręcz z zapartym tchem. Wcale się nie dziwię, że na IMDb serial ma ocenę ~8,5. Naprawdę dobry serial, jak na teoretycznie tępe napi♥rdalanie się spoconych kolesi połączone z podrzynaniem sobie gardeł i seksem w opcji hetero, jak i homo osadzonym w latach starożytnych to historia jest niezła, a zagrane jest wręcz genialnie. Szkoda, że nie będzie już więcej okazji do obejrzenia na ekranie Andy'ego Whitfielda (grającego rolę tytułowego Spartakusa).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez xionc w 04 Mar 2014, 05:13

W tej chwili numer jeden, nie wiem czy to w sumie serial, bardziej jak ośmiogodzinny film
Image
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 04 Mar 2014, 17:14

Nowy odcinek TWD: Sam nie wiem, mieszane uczucia. Niby fajnie bo twórcy serialu postanowili bardziej skupić się na pojedynczych bohaterach i zaserwować im swoje 50 minut, gdzie skupiamy się na ich historii i przeżyciach, ale jakoś tak to nie do końca... leży. Wiele osób zarzuca im zmiękczenie Daryla :P
:

No i gdzieś mi się obiło że jego chwile podobno się zbliżają ku końcowi.


Końcówka odcinka fajna, ale ona sama by wystarczyła.

Co oglądam nowego? Sherlock! Póki co mam za sobą pięć odcinków, czyli ostatni jaki widziałem to S2E2... serial bardzo dobry. Dobrze dobrani aktorzy, brak jakichkolwiek upiększeń typowych dla zachodnich produkcji, tutaj mamy bohaterów z krwi i kości bez tony tapety na twarzy. Ale według mnie odcinki gdzie Sherlock i John skupiają się na sprawach nie związanych z Moriartym są ciekawsze, jakoś te "ustawione" zagadki mnie nie rajcują.

Na co czekam? Gra o tron sezon 4! Zrobiłem sobie powtórkę ostatnich trzech i przyznam, że lepiej mi się oglądało niż za pierwszym razem. Może dlatego że mogłem skupić się na szczegółach i nie byłem tak przytłoczony informacjami jak za pierwszym razem.

Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Idealny w 04 Mar 2014, 20:06

Pangia napisał(a):Na Pulsie Spartakus leci: najpierw była seria Krew i piach, teraz jest Bogowie Areny, później jeszcze puszczą Zemstę, czyli wszystkie trzy serie po kolei. Obejrzałem pierwszy odcinek, zainteresowało mnie, obejrzałem kolejne i tak mnie wciągło, że nawet późna pora emisji przestała mi przeszkadzać (niedziela o 22:15, dwa odcinki więc kończy się dobrze po północy), a finał oglądałem wręcz z zapartym tchem. Wcale się nie dziwię, że na IMDb serial ma ocenę ~8,5. Naprawdę dobry serial, jak na teoretycznie tępe napi♥rdalanie się spoconych kolesi połączone z podrzynaniem sobie gardeł i seksem w opcji hetero, jak i homo osadzonym w latach starożytnych to historia jest niezła, a zagrane jest wręcz genialnie. Szkoda, że nie będzie już więcej okazji do obejrzenia na ekranie Andy'ego Whitfielda (grającego rolę tytułowego Spartakusa).


Również polecam, pierwszy sezon szybko mi zleciał, trochę irytują kiepskie efekty specjalne - w niektórych odcinkach aż rażą po oczach - ale poza tym serial jest naprawdę ciekawy. Poluje teraz na drugi sezon, bo godziny emisji w TV zupełnie mi nie pasują.
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Garbaty w 04 Mar 2014, 20:19

Nie zauważyłem, żeby ktoś wcześniej wspomniał o "Justified"
Image

Fabuła nie jest jakoś przesadnie wyrafinowana. Standardowo dostajemy mężnego stróża prawa, który nieszablonowymi metodami zwalcza zło i występek, co oczywiście nie podoba się prasie i przełożonym. Strzela szybciej od własnego cienia Bla bla bla. Rzecz w tym, że zostaje przeniesiony do stanu Kentucky (z którego się wywodzi i z którego uciekł).
Siłą serialu jest pokazanie tej prowincjonalnej południowej części USA. No i muzyka. No i dialogi. No i jeszcze naprawdę dobrze zarysowane i zagrane postacie. Jestem w połowie drugiego sezonu i szczerze polecam ;]
"Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."

Za ten post Garbaty otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative matekfpol.
Awatar użytkownika
Garbaty
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 05 Gru 2010, 19:33
Ostatnio był: 27 Maj 2021, 20:40
Miejscowość: Gdynia/Ryga
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości