Które Wojsko lepsze?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Który typ armi jest twoim zdaniem lepszy...

Zawodowe.
142
80%
Poborowe.
22
12%
Nie mam zdania.
13
7%
 
Razem głosów : 177

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Tajemniczy w 16 Lut 2013, 13:30

Gizbarus napisał(a):[Gdyby chcieli, roznieśliby ich w proch i pył jedną porządną kampanią. Ale nie byłoby czym straszyć obywateli...:facepalm:

Niemcy podczas IIwś też mieli takie kampanie aby "roznieść w proch i pył partyzantów" w mojej okolicy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sturmwind_I
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sturmwind_II
i jak to się skończyło? Pyrrusowym zwycięstwem. Co prawda pokonali partyzantów ale sami mieli o wiele większe straty niż partyzanci. Dobrze uzbrojone i wyszkolone oddziały partyzanckie mogą mieć siły równoznaczne z regularnymi oddziałami jak na tych dwóch przykładach.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Reklamy Google

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez satan696 w 16 Lut 2013, 13:40

@impulse_101
Wiadomo że po m-c ćwiczeń Kowalski nie bd pro-super-uber sołdatem ale służba rok w rok sprawi że wiedza która wyciągnie się utrwali + dorzuć do tego różne ćwiczenia i szkolenia, wg mnie to nie ma sprawić żeby ludzie byli jak zawodowi snajperzy na każdym kroku ale żeby np. ludność bd umieć obsługiwać broń czy przeżyć w momentach kryzysowych.... Dorzuć do tego jeszcze stałe wojsko zawodowe i na pewno taki kraj lepiej się obroni niż kraj z wojskiem wyłącznie zawodowymi.
Awatar użytkownika
satan696
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 26 Gru 2010, 23:25
Ostatnio był: 23 Cze 2013, 17:37
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez xionc w 17 Lut 2013, 21:07

Przed kim chcesz sie bronić?
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez impulse_101 w 19 Lut 2013, 14:38

Hm tak z innej beczki... Martwi mnie to ze przez obecną sytuacje ekonomiczna kraju powstaje "armia bezrobotnych" która nie grzeszy pasja do żołnierskiego zawodu co pewnie odbije się jakościowo.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Wojas21 w 13 Lut 2014, 23:36

Przepraszam za poruszenie tematu w którym już dawno nie pisano.
Myślę że, Polska armia na chwile obecną NIE jest w stanie obronić się przed atakiem wroga. Żyjemy na nieszczęście w sąsiedztwie z takim krajem, jakim jest bandycka Rosja, więc armia musi stanowić realną siłę.
Wojsko zawodowe powinno być liczniejsze i silniejsze to pewne, ale pobór też musi być. Tylko mówię o rezerwie, która będzie miała możliwości bojowe. Mogło by to działać na zasadzie np. rezerwy w Izraelu. Człowiek ma w swoim domu broń, mudnur, wszystko. Można zastosować zamiennik w postaci składowania sprzętu w jednostkach znajdujących się w miastach, a tam poza tym jakieś ciężarówki i pojazdy opancerzone. Ćwiczenia rezerwy dwa razy w roku. Pół miliona poborowych w połączeniu z zawodową armią już mogą stanowić realną siłę.
Tak mnie jakoś naszło. Napiszcie co sądzicie o rezerwie.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Omnibus w 14 Lut 2014, 00:03

Wojas21 napisał(a):Przepraszam za poruszenie tematu w którym już dawno nie pisano.
Myślę że, Polska armia na chwile obecną NIE jest w stanie obronić się przed atakiem wroga. Żyjemy na nieszczęście w sąsiedztwie z takim krajem, jakim jest bandycka Rosja, więc armia musi stanowić realną siłę.
Wojsko zawodowe powinno być liczniejsze i silniejsze to pewne, ale pobór też musi być. Tylko mówię o rezerwie, która będzie miała możliwości bojowe. Mogło by to działać na zasadzie np. rezerwy w Izraelu. Człowiek ma w swoim domu broń, mudnur, wszystko. Można zastosować zamiennik w postaci składowania sprzętu w jednostkach znajdujących się w miastach, a tam poza tym jakieś ciężarówki i pojazdy opancerzone. Ćwiczenia rezerwy dwa razy w roku. Pół miliona poborowych w połączeniu z zawodową armią już mogą stanowić realną siłę.
Tak mnie jakoś naszło. Napiszcie co sądzicie o rezerwie.

1. Myślałem, że po to mamy Litwę, kraje ludów bałtyckich, Ukrainę, by stanowiły bufor, jak nie polityczny, to rzeczywisty.
2. Rosja nie może wkroczyć na nasze ziemie. Przypominam szanownemu panu, że graniczymy jedynie z eksterytorialnym Kaliningradem. Epoka, w której polegała wojna na przenoszeniu ogromnych sił przez granicę skończyła się mniej więcej przy wojnie w korei. Dzisiaj walczy się rakietami. Bombowcami strategicznymi, mysliwcami, rzadziej dywizjami pancernymi, helikopterami. Armia nie-zawodowa przestała mieć sens.
3. Kim jest ten wróg? Pepiki? Niemcy? Wikingowie? Zakon krzyżacki?
4. Epoka, w której jedno państwo mogło przeciwstawić się blokowi militarnemu też się skończyła. Ba! W Polsce nigdy nawet nie istniała. Przynajmniej nie w histori współczesnej.
5. Możliwości bojowe rezerwy w czasach, gdy operacje wojskowe zostawia sie dronom, i siłom specjalnym?
6. Naprawdę chcesz powrotu obowiązku stawiania się przed komisją wojskową po ukończeniu nauki? Ja nie (I tak papierek od lekarza załatwi wszystko, a u nas co nie zabronione...).
7. Jednostki z bronią w miastach? Daję takim miejscom 2, góra 3 dni. Potem szukaj broni w polu.
8. Co innego izrael, który w ciągu lat toczył kilka wojen z arabskimi konfederacjami, regularnie mękanym przez hamas i jest mocarstwem militarno-politycznym, a... my.
9. Po jaką cholerę nam ogromne wojsko? Nie lepiej wydać te pieniądze na np. pobudzenie gospodarki? Od ćwierć wiecza żyjemy w okresie pokoju, pewnej stabilizacji. I biedy, bałaganu. Bo w takim tępie, to nie będzie potrzebne wojsko, a potężne siły policyjne (które i tak nie działają)...

Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Duardo.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Duardo w 14 Lut 2014, 00:05

Łap Wojas:
Image

Jednak coby nie offtopować - jak dla mnie armia zawodowa jest tylko (czy aż) rdzeniem armii. W razie konfliktu zbrojnego zostanie ogłoszona mobilizacja, która da nam około 3 mln żołnierzy, więc problemem może być uzbrojenie armii, a nie jej liczebność. Tak więc przykro mi Wojasie, twój argument jest inwalidą.
Image
Awatar użytkownika
Duardo
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 03 Lut 2014, 03:04
Ostatnio był: 31 Mar 2014, 16:43
Miejscowość: Tak.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -3

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Krzyk19 w 14 Lut 2014, 00:24

Nie najlepszy pomysł. Dzisiaj wojna jest zupełnie inna niż kiedyś. Teraz to są drony, rakiety ziemia-powietrze, powietrze-powietrze, bomby atomowe, jądrowe itd, itd. Pobór? To nie ilość jest dla nas ważna tylko wyszkolenie, taktyka i broń.
Inna sprawa - dlaczego uważasz, że Rosja jest bandycka? Czy to jakiś stereotyp?
Ps: Nie cytowuj mnie. Nie jestem Napoleonem.
Ostatnio edytowany przez Krzyk19, 14 Lut 2014, 00:38, edytowano w sumie 1 raz
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Szagart w 14 Lut 2014, 00:27

Duardo 3mln żołnierzy? HAHAHA dobre, mamy 100000 armię po mobilizacji cudem będzie zebranie 950tyś. Uważam, że pobór powinien być przywrócony, bylby większy porządek, zawodowa armia zawsze zdziała więcej niż takie pospolite ruszenie mam na myśli branie pod broń rezerwistow z przeszkoleniem, ktorych jest coraz mniej.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Duardo w 14 Lut 2014, 00:36

@Szagart nie śmiechaj, bo nie ma z czego - dwa dni temu na EDB miałem temat o obronności Polski. Nauczycielem jest były wojskowy, więc z dupy takiej liczby raczej nie wziął. Oczywiście są dane statystyczne, ale nawet jeśli w rzeczywistości byłyby mniejsze o 1/3 to i tak jest to duża siła ludzi.
Image
Awatar użytkownika
Duardo
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 03 Lut 2014, 03:04
Ostatnio był: 31 Mar 2014, 16:43
Miejscowość: Tak.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -3

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Wojas21 w 14 Lut 2014, 00:36

Omnibus napisał(a):2. Rosja nie może wkroczyć na nasze ziemie. Przypominam szanownemu panu, że graniczymy jedynie z eksterytorialnym Kaliningradem.

A wiesz co to jest ZBIR? Nie słyszałeś o manewrach Rosyjsko-Białoruskich pod Polską granicą?

Omnibus napisał(a):. Po jaką cholerę nam ogromne wojsko?

Wojsko to zabezpieczenie państwa.

Krzyk19 napisał(a):Inna sprawa - dlaczego uważasz, że Rosja jest bandycka? Wyjaśnij mi.

Bo rządzi ją Putin z KGB. Poczytaj sobie Suvorova to dowiesz się oznacza bycie w takiej strukturze.

Krzyk19 napisał(a): bomby atomowe, jądrowe itd, itd. Pobór?

A czy w ostatnich wojnach, została użyta taka broń? Atak może być bez przeprowadzenia takiej broni.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Method w 14 Lut 2014, 00:46

Wojas21 napisał(a): Bo rządzi ją Putin z KGB. Poczytaj sobie Suvorova to dowiesz się oznacza bycie w takiej strukturze.

Można wiedzieć dlaczego uważasz że "Putin z KGB" miałby zbrojnie podbić taką Polskę? "Walcząc słowem i piórem" jest w stanie zdobyć większe korzyści, niż jakby miał zbrojnie nas podbić. Wojsko jest zabezpieczeniem państwa, no i dlatego je mamy- zawodowe, bardziej nam potrzebne niż poborowi. Z resztą, pobór w Polsce? Czyszczenie szmatą korytarzy, zamiatanie liści, raz na miesiąc może strzelanie- ot, pobór w Polsce. W gratisie- prawie rok wyjęty z życiorysu. Tak poronionych pomysłów jak z tymi magazynami w każdym mieście ze sprzętem nawet nie będę komentować, bo wyczuwam za duży trolling.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości