Mapa

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Mapa

Postprzez Generał Golonka w 06 Lut 2014, 18:30

Oj pasowałoby. ;) Kurczełę, no nie da się wpasować mapki z CoP do CS, bo nie dałoby się umiejscowić Zatonu, Jupitera i Prypeci, aby pasowały. Jakbyśmy dali CEJ na północ mapki z Zewu, to wpasowałbym ją najprędzej na północ od Czerwonego Lasu z CS i SoC. Mniej więcej nad nimi. Mapka Prypeci podchodziłaby z lewej strony do Prypeci z SoC. Możliwe, jakbyśmy przesunęli elektrownię na północ to by styknęło.
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 25 Mar 2024, 14:07
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Reklamy Google

Re: Mapa

Postprzez Leo0502 w 06 Lut 2014, 18:48

Skoro już poruszacie temat topografii, to mnie interesują słupy wysokiego napięcia. Zawsze rzucały mi się w oczy w CS na Bagnach i w Czerwonym lesie, jak z resztą lokacji - nie wiem. Ktoś wie skąd dokąd idą te kable z prądem?
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 03 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Mapa

Postprzez Krzyk19 w 06 Lut 2014, 18:49

Domyślam się że idą do transformatorów i elektrowni.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Mapa

Postprzez Generał Golonka w 06 Lut 2014, 18:51

Leo0502 napisał(a):Skoro już poruszacie temat topografii, to mnie interesują słupy wysokiego napięcia.

Słupy jak słupy. W końcu w tych wiochach też musiał być prąd..
Ostatnio edytowany przez Generał Golonka, 06 Lut 2014, 19:16, edytowano w sumie 1 raz
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 25 Mar 2024, 14:07
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Pytania Szagarta, ciąg dalszy.

Postprzez Szagart w 06 Lut 2014, 19:06

Siemano, założyłem temat, ponieważ mam wiele pytań do gry, a sam osiągnąć odpowiedzi nie mogę, a różne Wiki nie są dla mnie źródłem :). Cóż, więc może mi ktoś napisać czym jest tzw. Świadomość Z? Usłyszałem o tym w CS i w intrze CoP a nie wiem czym jest. Za odp oczywiście pół litra :D

Uwagi moderatora:

Niech już wszystko będzie w jednym temacie. - Wheeljack
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Pytania Szagarta, ciąg dalszy.

Postprzez Generał Golonka w 06 Lut 2014, 19:09

Świadomość-Z? Odpowiedź na to pytanie będzie spoilerem (dobrego) zakończenia SoC, także jak chcesz mogę Ci odpowiedzieć, ale nie chcę Ci psuć zabawy.
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 25 Mar 2024, 14:07
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Mapa

Postprzez Szagart w 06 Lut 2014, 19:23

Nie obchodzą mnie spojlery, pisać śmiało :)
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Mapa

Postprzez Krzyk19 w 06 Lut 2014, 19:36

Tak, istnieje taka frakcja. Czyste Niebo chyba jest jej odłamem. Świadomość Z to supertajna frakcja naukowców, która bada jakąś neosfere w Zonie. To oni zbudowali Monolit(kryształ), emitery pola psionicznego i oni sterują Monolitem(kryształem i frakcją).
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Mapa

Postprzez Generał Golonka w 06 Lut 2014, 19:55

Do Świadomości-Z można dołączyć, co owocuje złym zakończeniem gry, albo rozpiździć te dziwne kapsuły i sprawić, aby Zona zniknęła. To sprawia, że zakończysz grę z dobrym zakończeniem.
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 25 Mar 2024, 14:07
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Mapa

Postprzez Pangia w 06 Lut 2014, 20:35

Leo0502 napisał(a):Skoro już poruszacie temat topografii, to mnie interesują słupy wysokiego napięcia. Zawsze rzucały mi się w oczy w CS na Bagnach i w Czerwonym lesie, jak z resztą lokacji - nie wiem. Ktoś wie skąd dokąd idą te kable z prądem?

Zauważ, że słupy są tylko w miejscach, w których mają one sens tj. na Bagnach są tylko przy torach, a w Czerwonym Lesie chyba tylko przy chacie Leśnika i w okolicach mostu (Lasu tak bardzo nie zwiedzałem :P)
Szagart napisał(a):Nie obchodzą mnie spojlery, pisać śmiało :)

Mimo wszystko zalecałbym zagranie w Cień Czarnobyla. To trochę tak, jakbyś grał w Half-Life'a 2, nie grając uprzednio w pierwszą część – nie widząc powiązań fabularnych z poprzednimi grami, można się srodze zawieść na marce HL'a, bo dwójka wg mnie zestarzała się znacznie szybciej niż poprzednik (zbyt mocno ze strzelaniem, zbyt słabo z atmosferą). W sumie podobnie to wygląda ze Stalkerem, ale nie o tym miało być.
Krzyk19 napisał(a):Czyste Niebo chyba jest jej odłamem.

Niepotwierdzone i niezbyt prawdopodobne. Poza tym jeden z wielu powodów, dla których kolejna część Stalkera byłaby bardzo przydatna z tego prostego powodu, że zostawiła dość sporo takich niedokończonych pobocznych wątków, potraktowanych nieco po macoszemu przez GSC.
Krzyk19 napisał(a):To oni zbudowali Monolit(kryształ)

A czymże jest ten kryształ? Bo ani nikt go nie widział, ani nikt o nim nic nie wie. Gdybyś zastąpił „kryształ” przez „Spełniacz Życzeń”, twoja wypowiedź odzyskałaby sens.

Świadomość-Z miała za cel postawione wyeliminowanie z ludzkich charakterów takich cech jak gniew, chciwość, zazdrość itp., gdyż według ich wyliczeń Ziemię otacza noosfera, która zawiera myśli wszystkich ludzi zamieszkujących planetę. Ich ingerencja w noosferę zakończyła się jednak katastrofą, która spowodowała powstanie Zony znanej nam ze Stalkera. To, że pokrywa się ona z czarnobylską Strefą Wykluczenia spowodowane jest faktem, że eksperyment przeprowadzono właśnie na tym terenie, ponieważ po awarii w elektrowni z terenu wysiedlono praktycznie całą ludność i Świadomość-Z mogła w spokoju prowadzić badania (rozpoczętych w 1989 roku, idąc za słowami Przedstawiciela). Po nieudanym eksperymencie, który przyciągnął do Zony stalkerów, aby uniknąć dekonspiracji, wybudowali sieć emiterów pola psionicznego, która miała za zadanie zniechęcić śmiałków chcących wyruszyć w głąb Zony, a najbardziej znamienitymi jej elementami są emiter w X16 oraz emiter w X10 – Mózgozwęglacz. Ci, którzy mimo tego wyruszali w głąb Zony, kończyli albo uzombifikowani, albo jako żołnierze Monolitu (którzy byli niejako armią Świadomości-Z, zobowiązaną do ochrony centrum Zony za wszelką cenę), albo jako „agenci” przydzieleni – nie, zaprogramowani do określonych zadań (skojarzyło mi się to w tym momencie z Terminatorem; sądzę, że słusznie). Ponadto Świadomość-Z badała zwierzęta; mówi się, że to za ich sprawą w Zonie pojawiły się mutanty (zauważ, że poza nibyolbrzymem każdy jest albo podobny do jakiegoś zwierzęcia, albo w pewien sposób do człowieka). Postać Strieloka w tym wszystkim pominę, bo wtedy już nie będziesz miał praktycznie żadnego powodu, dla którego mógłbyś chcieć zagrać w Cień Czarnobyla.
Jak chcesz poczytać, to masz link do naszej rodzimej Wikipedii – jak rzadko w wypadku czegokolwiek związanego z grami komputerowymi udało im się w miarę sensownie (choć nieco krótko) opisać ten temat.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Generał Golonka, Szagart.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Mapa

Postprzez Szagart w 06 Lut 2014, 21:38

Dobra, udało mi się pożyczyć SoC od kumpla, jutro zacznie się moja przygoda za Strielokiem :) może rozwieje to moje wszelkie wątpliwości.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 46 gości