Artefakty

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Artefakty

Postprzez Szagart w 26 Lis 2013, 00:45

Witam! Chciałbym się zapytać gdzie w CS jest dużo pól artefaktów, bo przyznam że z kasą bardzo cienko naprawa po dwa kafle RU a za broń praktycznie nic nie dostajemy. Jestem weteranem CoPa tam o kasę nie trudno oraz mamy mapy z anomaliami. Wygodnie by było jakbyście podali miejsca w Kordonie/bagnach/wysypisku bo tam się znajduje obecnie. Za odpowiedzi z góry dziękuję.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Reklamy Google

Re: Artefakty

Postprzez wimmer w 26 Lis 2013, 03:11

W CS jest nieco inaczej. Artefakty nie leżą przy drodze, jak w SoC ;) i nie pojawiają się w określonych dużych anomaliach jak w CoP. W CS potrzebny Ci będzie głównie detektor. Artefakty są początkowo tak jakby nie zauważalne dopiero jak wykryjesz je detektorem to się wyłaniają z anomalii. Znajdziesz je więc głównie w pobliżu (a nieraz wewnątrz) anomalii, a także w miejscach o dużym skażeniu.

Podam Ci kilka miejsc, w których możesz poszukać:
Na Wysypisku:
-niedaleko złomowiska (tego ogrodzonego, gdzie stoją ciężarówki i helikopter) jest bagienko z zielonymi oparami. Tam coś znajdziesz.
-Ogólnie na złomowisku oraz wokół płotu, który je otacza.
-Przy wyjściu z Wysypiska do Agropromu (to w stronę lewego górnego rogu PDA)
W Kordonie:
-wzdłuż płotu po lewej, idąc w stronę bazy wojskowych. Tylko idź z przyczajki i nie podchodź za blisko, bo Cię utłuką :)
-w drodze na Wysypisko, po prawej, mniej więcej tam, gdzie w SoC wywaliła się ciężarówka z Naznaczonym.

Ogólnie, to z aktywowanym detektorem pchaj się w anomalie :)

Za ten post wimmer otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
wimmer
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 08 Lis 2013, 16:45
Ostatnio był: 10 Mar 2021, 21:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 10

Re: Artefakty

Postprzez Szagart w 26 Lis 2013, 09:34

Dzięki jak wspomniałem grałem w CoP to wiem że nie leżą sobie tak "o" i że trzeba detektor, akurat mam Wieles (Wales). Jeszcze raz dzięki. Jak ktoś ma jeszcze jakieś miejsca to proszę podać.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Artefakty

Postprzez PatolZDZ w 26 Lis 2013, 12:14

Dużo artefaktów można znaleść także na "bagnach". Dwa artefakty znajdziesz wzdłuż lini prądowych , po lewej stronie mapy bagien są wysepki tam jest dużo zielonego skażenia tam też są artefakty. Obok placu maszynowego jest anomalia ognia tam też jest artefakt. " Wysypisko " są też artefakty gdy wejdziemy na lokalizacje wysypiska nie opodal są jeziorka tam są artefakty "2" bodajże. "Dolina mroku" koło bazy najemników gdzie mamy misje przechodzimy przez pole od strony Hangaru i tam też jest anomalia ognia i artefakt. :)
PatolZDZ
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 09 Lis 2013, 21:36
Ostatnio był: 21 Sty 2014, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: Artefakty

Postprzez Pangia w 26 Lis 2013, 13:48

Artefakty się nie respawnują, więc po zebraniu jednego już nie masz po co łazić po anomalii.
Czasami zdarza się, że artefakt wpada pod ziemię i jest już nie do wygrzebania stamtąd.
Najlepsze artefakty zaczynają się od Jantaru, chociaż już w Dolinie Mroku zdarza się znaleźć coś lepszego (Skrętak, Bateria).
O ile pamiętam, z gry da się wyłapać coś koło 55 artefaktów (nie licząc kilku questowych), odbij sobie od tego tak z 5 takich, co wpadają pod ziemię, z 10 bezużytecznych i zostaje całkiem mała pula.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Artefakty

Postprzez Tormentor w 26 Lis 2013, 13:59

A ja mam pytanie również związane z artefaktami. Czy można je znaleźć u jakiegoś martwego stalkera? Bo trochę wkurzające jest chodzenie z detektorem Echo po anomalii, mając w dodatku słabiutki kombinezon.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Artefakty

Postprzez Pangia w 26 Lis 2013, 14:08

Nie. Chociaż podobno na którejś wersji można znaleźć Gwiazdę Wieczorną przy ciele pijawki, jednak szczerze wątpię w prawdziwość tej notki.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Artefakty

Postprzez Tormentor w 26 Lis 2013, 14:24

Głupie to, bo wychodzi na to, że tylko Szrama zbiera artefakty w Zonie :D A ciekawostka z pijawką - pierwsze słyszę.

Dobra koniec offtopa.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Artefakty

Postprzez Szagart w 26 Lis 2013, 15:25

W CoP mozna znaleźć Gwiazdę Wieczorną w legowisku pijawek przy ciele stalkera. Ok chłopaki bardzo dziękuję za podanie tych lokacji sprawdzę je i może wreszcie sobie karabin ulepsze :P . Temat nie do zamknięcia bo może ktoś coś doda.
Ostatnio edytowany przez Szagart, 26 Lis 2013, 15:48, edytowano w sumie 1 raz
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Artefakty

Postprzez Pangia w 26 Lis 2013, 15:40

Tormentor napisał(a):Głupie to, bo wychodzi na to, że tylko Szrama zbiera artefakty w Zonie :D A ciekawostka z pijawką - pierwsze słyszę.

Akurat tak było we wszystkich Stalkerach (wyłączając Zew Prypeci, niemniej jednak i tak trudno było znaleźć artefakt przy ciele NPC poza questami).
A co do ciekawostki to na Wikii ją wyczytałem. Jak dla mnie bzdura, bo też nigdy się z tym nie spotkałem, no ale kto wie…
Szagart napisał(a):może wreszcie sobie karabin ulepsze

Nie ulepszaj nic poza AKS-em, reszta to albo psujące się gówno, albo drogie dziadostwo (ulepszać jeszcze się opłaca Wała i Wintoreza), pieniądze tylko zmarujesz, a tak to u Sacharowa będziesz mógł Bułata kupić.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Artefakty

Postprzez Szagart w 26 Lis 2013, 15:52

Spoko Pangia. W sumie nie ulepszałem nic poza AN94 i tu problemy finansowe. Wspomniales że warto ulepszyć Lawinke, tu znów moje pytanie gdzie znajdę Wała? Bo Wintar BC mi nie podchodzi. ;)
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Artefakty

Postprzez wimmer w 26 Lis 2013, 16:12

Jeśli nadal pytasz o CS, to Wała możesz zdobyć zabijając Monoliciarzy. O ile dobrze pamiętam kilku z nich jest odpieranych w magazynach wojskowych. Czasem ma go również w sprzedaży Barman.
Potem częściej występuje u zabitych wrogów w Czerwonym Lesie i w drodze do Limańska. Mają go też bandyci, z którymi jest jatka przy moście prowadzącym do Limańska.
Awatar użytkownika
wimmer
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 08 Lis 2013, 16:45
Ostatnio był: 10 Mar 2021, 21:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 10

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości