Obrona konieczna

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Obrona konieczna

Postprzez Pangia w 18 Lis 2013, 15:33

No tak. Bez narkotyków pewnie skończyłoby się na co najwyżej zabójstwie w afekcie i może 5 latach, ale ta maryśka go udupiła, bo wyszedł na faceta, który w narkotycznym widzie/głodzie zaczął dźgać kolesi, którzy włamali mu się do chałupy, chociaż już ich stamtąd wyrzucił.
xionc napisał(a):Kto sie tu chwalil ze nosi przy sobie kose?

Ha, słuszna uwaga.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Obrona konieczna

Postprzez Woland w 18 Lis 2013, 21:14

Microtus napisał(a):Nie wiadomo w jaki sposób wzywał policję i kto to zrobił. I owszem policja powinna wezwać karetkę jak wie ocb. Poza tym kolesie się wykrwawili jeden na schodach drugi pod klatką więc bardziej tu idzie o nie udzielenie pomocy.

O ile wiem powiadomienie odpowiednich służb liczy się już za "udzielenie pomocy".

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Microtus.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Obrona konieczna

Postprzez Pangia w 18 Lis 2013, 21:39

No właśnie nie i o ile byłoby tak, że pogotowie by przyjechało i ci goście by przeżyli, to może i by dali sobie spokój, ale w takim wypadku to tylko dodatkowy bonus do wyroku.

Uwagi moderatora:

Nie cytuj ostatniego posta
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Obrona konieczna

Postprzez Microtus w 19 Lis 2013, 11:26

Prawda, że wezwanie Policji jest jednoznaczne z udzieleniem pomocy ale nie wiadomo do czego on i kiedy tą Policje wzywał. Informacje jak zwykle w takich przypadkach zdawkowe, więc w sumie to i tak to co piszemy to dywagacje na temat sytuacji.

Pangia, jak kolesie by przeżyli to po pierwsze oni też by byli sądzeni po drugie spowodowanie obrażeń to nie zabójstwo (i kaliber bądź co bądź mniejszy).

Co do tego, że byś zrobił identycznie to pomyśl co przeżywa jego rodzina i osoby postronne które tym zachowaniem skrzywdził. Łatwo jest napisać, że byś zabił bez litości i skrupułów. Ale potem przychodzi refleksja a do tego istnieje coś takiego jak sumienie. I chyba trzeba go nie mieć, żeby po czymś takim spać spokojnie do końca życia.

Dam tu cytat z Tolkiena wygłaszany przez Gandalfa a który zawsze mi się przypomina jak ktoś nawija że zabiłby drugą osobę: "Wielu żywych zasłużyło na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie. Potrafisz im je zapewnić? Nie sądź i nie uśmiercaj tak pochopnie."

Przeca wielu wierzy w odkupienie win prawda? Katolicy?
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Obrona konieczna

Postprzez Kpuc w 21 Lis 2013, 22:46

Wymieniliśmy na PW parę postów ja i Microtus i doszliśmy do konsensus, trochę podkolorowałem całą sytuacje ale nie widziałem że ktoś się do tego przyczepi i wyjdą z tego takie głupoty ponieważ nie oto w tym chodziło ale teraz to już nieważne.

Tak wiedź przepraszam cie Microtus za wyzwiska, po rozmowie na PW uważam cię za całkiem spoko kolesia.
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Microtus.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Obrona konieczna

Postprzez Microtus w 21 Lis 2013, 23:08

Potwierdzam, to co wyżej. Doszlim do porozumienia przeprosiny przyjęte i respect za przyznanie do koloryzacji. Tak się powinno załatwiać sprawy ;) Post wielce edukacyjny dla forumowych pieniaczy lol. Też przepraszam za wypowiedziane w emocjach słowa. Peace :E
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kpuc.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Obrona konieczna

Postprzez Kalashnikov w 11 Gru 2013, 22:22

Sorka za odkopanie (jeśli to zrobiłem o.0). Napiszę krótko: Ja zawsze jak mam taką sytuację to uciekam. Nie ma się co pierdzielić. Przynajmniej uniknę nieprzyjemności (jak mnie nie dorwą...).
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości