Obrona konieczna

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Obrona konieczna

Postprzez szm w 13 Lis 2013, 14:54

Sprałeś jakiś leszczy a dumny że japierdole


Nom. W końcu spranie 2 przedszkolaków to największy respekt na dzielni.. Jak nie być z tego dumnym ? :facepalm:
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: Obrona konieczna

Postprzez vandr w 13 Lis 2013, 14:59

Ja też ostatnio dałem w mordę dwóm chuliganom. Aż im kredki z tornistrów wyleciały. :caleb:
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szm, GTR, Lucjusz.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Obrona konieczna

Postprzez Kudkudak w 13 Lis 2013, 15:36

Jak Ty ledwo masz siły żeby ukroić kromkę chleba :caleb:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Obrona konieczna

Postprzez Kpuc w 13 Lis 2013, 16:57

Microtus napisał(a):O a teraz Cię spisali jednak, nie ma to znaczenia nie sądzisz chyba, że będę szukał po komisariatach notatek o tym czy Cie spisali? Nie wiedząc nawet jak się nazywasz lol Więc za anonimowością forumową to Ty się łachu ukrywasz. :facepalm: Jak chcesz udowodnić, że pisałeś prawdę Ty to zrób pajacu forumowy... Łacha z Cibie będą darły kolejne forumowe pokolenia ;)

Jak na razie to Twoją jedyną obroną jest sypanie we mnie inwektywami. Więc już się nie pogrążaj...
Radzę Ci się przyznać, że jesteś zaklinaczem rzeczywistości i liczyć na wyrozumiałość innych użytkowników.
Dla mnie już jesteś po prostu frajerem który się zapętlił w Swoje kłamstwa.

EDIT: PS: Ja mam jeździć do łodzi bo Ty ściemniasz? chyba coś Ci się pomyliło kolego. Do tego to kolejny wybieg w stylu dziecinady. Jakbyś został napadnięty jak piszesz to nie zostałbyś tylko spisany a przynajmniej wezwany na przesłuchanie więc naprawdę już skończ temat...



No sorry ale to ty bardzo chcesz mi wmówić ze czegoś nie było, je ze swojej strony dałem możliwość przyjechania i na własne oczy sprawdzenia, co było a czego nie to nieistotne bo to nie przesłuchanie a moim celem była konkluzja o posiadania środków samoobronnych które w takich sytuacjach na nic by się nie zdały. Cała historia została mocno skrócona bo po jakiego grzyba miał bym opisywać wszystko ze szczegółami.

Pokaż paszport boga skoro wiesz wszystko lepiej.


Image

Jak ktoś mi wmawia że czegoś nie było to zawsze mi to podnosi ciśniecie i nie jestem sobą.

Terminus napisał(a):Jak Cię spisali Kpuc to chyba powinieneś dostać pouczenie o prawach osoby poszkodowanej, albo kopię zgłoszenia przestępstwa, które możesz nam pokazać...


Tak się składa że jak mnie odwozili pod dom to mnie spisali co jest rutynowe, byłem wtedy jeszcze niepełnoletni a papier to się dostaje jak się poprosi o niego. Kolejny mądraliński który wszystko wie lepiej.


xionc napisał(a):Pewno sie zgubiło, albo pies zeżarł


Smacznego.


Soviet napisał(a):Nie kućcie się.


Pójdę za twoją radą, co się będę kłócił z lepiej wiedzącymi, przecież oni tam byli i wszystko wiedzą lepiej. Banda dorosłych o charakterach dzieci którzy wiedzą lepiej od osoby która coś przeżyła :facepalm:
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Red Liquishert.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Obrona konieczna

Postprzez Soviet w 13 Lis 2013, 17:34

Ej, ale serio, to "nie kućcie się" może i brzmi wesoło i radośnie, ale znaczenie jest to samo - z osobistymi wycieczkami idźcie sobie na PW, bo będą warny.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Obrona konieczna

Postprzez Provski w 13 Lis 2013, 18:40

Tak czytam i czytam i nie wiem co myśleć... Z tematu który wyglądał jak dyskusja na temat samoobrony, zrobił się temat o tym ile to kto mord obił i jaki to z niego Pudzian. Nie piszę oczywiście o wszystkich użytkownikach piszących w tym temacie :E
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Obrona konieczna

Postprzez Microtus w 14 Lis 2013, 12:07

Kpuc napisał(a):No sorry ale to ty bardzo chcesz mi wmówić ze czegoś nie było, je ze swojej strony dałem możliwość przyjechania i na własne oczy sprawdzenia, co było a czego nie to nieistotne bo to nie przesłuchanie a moim celem była konkluzja o posiadania środków samoobronnych które w takich sytuacjach na nic by się nie zdały. Cała historia została mocno skrócona bo po jakiego grzyba miał bym opisywać wszystko ze szczegółami.


Po pierwsze to ja właśnie oskarżam Cię o to, że nam wmawiasz coś czego nie było, wiec nie odwracaj kota ogonem. Sprawdzenie czy ktoś Cię kiedyś spisał nie załatwia sprawy (mogłeś być spisywany z byle powodu też parę razy byłem w życiu spisywany - co innego jakbyś miał spisane zeznania), pomijając fakt, że nie jestem pewien czy ktokolwiek na policji udzieliłby takiej informacji. Wiesz w czym rzecz? W tym, że nie próbujesz nawet rozwiewać moich wątpliwości, bo ta sytuacja nie miała miejsca. Twoja niechęć do opisania dokładniej sytuacji tylko to potwierdza. Jakbyś wrzucił taki tekst na forum SFD w temat combat/samoobrona mieliby tam używania na pół roku.

Zresztą Twoje kolejne wyjaśnienia też się kupy nie trzymają, teraz pisałeś, że byłeś nieletni a wcześniej, że wracałeś z pracy i wiozłeś brudy do prania. To jako nieletni pracowałeś do północy? Give me a break ;)
Do tego jak byłeś nieletni to jeszcze Twoi starzy by składali zeznania co robiłeś sam po nocy na przystanku bez opiekuna. Pomijając, że za pobicie dzieciaka to by tak łatwo nie odpuścili...

Kpuc napisał(a):Jesteś zwykłym je*anym śmieciem, życzę ci by cię skroiła banda zakapturzonych po czym cie jakiś pedał wyśmiewał.


Wklejasz jak to Cię strasznie ludzie traktują i kozaki wypijają to wytłumacz to... Generalnie zasłużyłeś sobie.
I zamiast się po ludzku przyznać do drobnej ściemy rozdmuchałeś temat i zrobiłeś sobie na forum gnój.
Także naprawdę skończ bo nie umiesz nawet dobrze kłamać...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Obrona konieczna

Postprzez scigacz1975 w 14 Lis 2013, 13:11

Proponuję Wam obu żebyście się spotkali na ubitej ziemi, dali sobie po .... a temat wrzućcie do kosza. Nie macie bardziej sensownych tematów do kłótni? Czy może sztucznie podtrzymuje się takie bzdety żeby coś się działo.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Obrona konieczna

Postprzez KOSHI w 14 Lis 2013, 22:27

Temat to może jest dobry, tylko Microtus z kpucem zrobili z niego gównoburzę. Opowieść pierwsza jeszcze się kupy dupy trzyma. Raz naźgany wracałem i krojonko, ale, że kolesie też tęgo nagięci i o bożym świecie nie wiedzieli to niewiele myśląc ripostuje: Panowie, był jakiś dobry uczynek, jakaś staruszka przez pasy, może jakąś torbę z zakupami do domu komuś zanieśliście? ku*wa, eeee, aaaa, aaaaale o co chodzi??? Zanim skończył już grzałem zygzakiem między budki straganu. Nie ma co się w dyskusje wdawać, zawsze spie*dalam, bo ch*j wie na kogo trafisz, nawet jak dwóm dojebiesz, to trzeci ci zaje*ie butelką w łeb jak mojemu bratu i cię zbutują. Jak się bronić, to tylko, jak nie ma wyjścia, nie ma gdzie spie*dolić, tudzież idziesz z kobietą. Wtedy idzie się na całość. A co do drugiej opowieści to sorry, ale suabo to wygląda. Kuzyna nad zalewem dorwali z kumplem. wpie*dolili go w jeżyny, butowanko, zaje*ali mu wszystko i zostawili obu na golasa w lesie. Jedyne co myślał, to je*nąć zółwia na glebie, chronić bańkę i modlił się, żeby się skończyło i odeszli. Nawet nie wie, ilu ich było, chyba z 6, 7, nawet nie zdążył policzyć.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Obrona konieczna

Postprzez vandr w 16 Lis 2013, 16:18

Na 10 lat więzienia więzienia za podwójne zabójstwo skazał w piątek Sąd Okręgowy w Koszalinie 21-letniego Damiana R. Sąd uznał, że oskarżony działał w warunkach obrony koniecznej, ale użył środków niewspółmiernych do niebezpieczeństwa.

Do zabójstwa doszło 9 marca 2012 r. w wieżowcu przy ul. Budowlanych w Kołobrzegu. Ofiary - Sebastian G. i Dawid P. - z nieustalonych powodów wtargnęły wieczorem do mieszkania zajmowanego przez oskarżonego, jego matkę, ojczyma i siostrę. Byli pijani i uzbrojeni w pałkę teleskopową i pneumatyczny pistolet. Jeden z nich miał na twarzy kominiarkę. Mężczyźni grozili Damianowi R. śmiercią, rzucili się na niego. Doszło do szarpaniny, w której uczestniczył również ojczym oskarżonego. W trakcie bójki Damian R. sięgnął po kuchenny nóż, którego ostrze miało 22 cm i zadał atakującym kilka ciosów. Napastnicy zostali wypchnięci z mieszkania. Napadnięta rodzina wezwała policję. Jednego z pokrzywdzonych znaleziono na 5 piętrze bloku, drugiego przed klatką schodową. Obaj zmarli w wyniku odniesionych ran. Damian R. został aresztowany. Nie przyznał się zabójstwa.

Sąd: Zabójstwo popełnił „odpierając bezpośredni, bezprawny zamach”

W ogłoszonym w piątek wyroku sąd orzekł też, że oskarżony ma zapłacić matce jednego z zabitych 15 tys. zł. zadośćuczynienia za śmierć syna. Damian R. został też uznany za winnego posiadania 4,067 grama marihuany, za co wymierzono mu pół roku więzienia. Nie zmieniło to jednak łącznego wymiaru 10 lat pozbawienia wolności. Sąd w wyroku przyjął inną kwalifikację czynu niż prokuratura w akcie oskarżenia. Damianowi R. zarzucano popełnienie dwóch zabójstw z art. 148 par 1 Kodeksu karnego. Sąd uznał, że było to przestępstwo opisane w art. 148 par 3, czyli zabójstwo więcej niż jednej osoby. Przepisy te różnią się minimalnym wymiarem kary. W pierwszym przypadku wynosi on 8 lat więzienia, w drugim 12 lat. Damianowi R. wymierzono 10 lat pozbawienia wolności, gdyż ze względu na to, iż zabójstwo popełnił „odpierając bezpośredni, bezprawny zamach” sąd nadzwyczajnie złagodził karę. W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Jacek Matejko powiedział, iż sąd przyjął, że oskarżony miał prawo do obrony koniecznej, a przekroczenie jej granic nie nastąpiło w wyniku użycia noża, ale sposobu w jaki się nim posługiwano. W ocenie sądu ciosy zadane napastnikom przez Damiana R. nie służyły tylko ich przestraszeniu lub zranieniu, ale usunięciu z mieszkania nawet, jeśli wiązałoby się z koniecznością ich zabicia, na co oskarżony się godził.

Sąd powołując się na opinię biegłych psychiatrów uznał również, że determinacja, z jaką Damian R. dążył do wyrzucenia napastników z mieszkania, nie wynikała ze strachu, który jest okolicznością wyłączająca odpowiedzialność za przekroczenie granic obrony koniecznej.

Wyrok nie jest prawomocny

Broniący Damiana R. mecenas Wiesław Breliński zapowiedział apelację. Jak wyjaśnił dziennikarzom w jego ocenie sądowi zabrakło odwagi w tej sprawie. „Argumenty podniesione w ustnych motywach wyroku są argumentami wskazującymi na to, że całości powinna być zastosowana obrona konieczna” - powiedział.

Oskarżenie decyzję o odwołaniu podejmie dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku. W mowie końcowej prokurator Barbara Stolińska domagała się 25 lat więzienia.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Obrona konieczna

Postprzez scigacz1975 w 16 Lis 2013, 16:38

No to wpie*dalamy się sędziemu na chatę, rypiemu mu żonkę, a jak nas wyrzuci to do sądu go o przekroczenie obrony koniecznej. Papierki na uszkodzenie ciała się znajdą - jeszcze odszkodowanie zapłaci.
A tę panią prokurator to chyba by trzeba publicznie w biały dzień żeby idotce coś do bani dotarło. Ja pier*olę :facepalm: :/
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Obrona konieczna

Postprzez Pangia w 16 Lis 2013, 17:11

W ocenie sądu ciosy zadane napastnikom przez Damiana R. nie służyły tylko ich przestraszeniu lub zranieniu, ale usunięciu z mieszkania

No to w takim wypadku chyba jedyne, co mógłby jeszcze zrobić z tym nożem to przyłożyć go sobie do gardła i krzyknąć, że się zabije, jak nie wyjdą z mieszkania :facepalm:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość