Problem z tabletem

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Problem z tabletem

Postprzez CONAN w 13 Wrz 2013, 16:26

Siemka.
Posiadam tablet Ferguson S3 z andkiem 4.0.3. Ostatnio tablet przestał wygrywać pamięć wewnętrzną (NAND) i wszystkie aplikacje które na niej były przestały istnieć. Gdy w chodzę w ustawienia nie ma tam karty SDA i wyświetla włóż kartę. Komputer też jej nie wykrywa, podłączałem nawet pod konsole i też zero wykrycia. Przywracałem ustawienia fabryczne ale to nic nie dało. Gdy wchodzę w recovery mode pod listą wyboru wyświetla się napis "E:failed to mount /sdcard (No such file or directory)". Wipe cache partition i wipe data nie pomaga. Co teraz zrobić ma ktoś jakiś pomysł ? bo ja już nie mam zielonego pojęcia co robić.
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Reklamy Google

Re: Problem z tabletem

Postprzez Kpuc w 13 Wrz 2013, 17:37

Prawdopodobnie odkleiła/uszkodziła się kość pamięci, ja bym wgrał czystego andka albo oddał na gwarancję. Ewentualnie jeszcze sprawdził punkt mocowania pamięci, jest to w takim pliku zapisane ale o nazwę mnie nie pytaj bo nie pamiętam http://forum.android.com.pl/f29/poradni ... ie-225835/ Jeżeli w tym pliku się namiesza to system przestanie widzieć pamięć.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Problem z tabletem

Postprzez CONAN w 17 Wrz 2013, 22:31

Pamięć się nie odkleiła, gdyż po wejściu w recovery mode i np update from nand pokazuje tam folder "xbox360" tak xbox z głupoty podłaczyłem taba pod konsolę i on sformatował pamięć nand i teraz nie mogę wywalić tego folderu z plikami xboxa. Można jakoś sformatować tą pamięć ? dodam że nie mam windowsa tylko linuxa jako główny system.

P.S-Mówiąc sczerzę nie potrafię wgrać andka do niego a w necie nie ma żadnych poradników jak wgrać do niego system :/
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Problem z tabletem

Postprzez kubekpop w 17 Wrz 2013, 22:54

A spróbuj w recovery dać Advanced->Partition SD card, i tam ustawić rozmiar pamięci, jaki był, a SWAP na 0 daj. I wtedy powinien to sformatować do domyślnego systemu plików. Niby ma problem ze znalezieniem /sdcard, ale format i partycjonowanie czasem pomaga.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Problem z tabletem

Postprzez CONAN w 19 Wrz 2013, 18:21

Ja mam jakieś lipne recovery wersja 3e i nie mam opcji ''Advanced-partition sd'' , i nawet roota nie mam na tym tabie bo nie ma aplikacji do zrotowania -,- chyba będzie lipa a bez tej pamięci prawie nic mi nie działa -,-

Edit: Zrobiłem roota , ale nie ma do mojego modelu takowego recovery jak up, jest możliwość zamonotowania tej karty bądz format przez termina emulator ?
Ostatnio edytowany przez CONAN, 19 Wrz 2013, 20:25, edytowano w sumie 1 raz
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Problem z tabletem

Postprzez kubekpop w 19 Wrz 2013, 20:11

Spróbuj może wgrać na nowo soft, to chyba tutaj http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Tablety/S3/
W manualu powinno być coś o update, masz tam też zip z update i chyba program do tego (zakładam, że S3 google update). Chociaż nie wiem, jak to wpłynie na pamięć, ale może coś zacznie wykrywać...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Problem z tabletem

Postprzez CONAN w 22 Wrz 2013, 19:57

S3_google_update.zip <- to było do aktualizacji marketu był okres że nie działał nic to nie da.
FergusonS3.v1.3.20121024.zip <-ta akutalizacja nie chce się zainstalować wyskakuje taki komunikat:
Kod: Zaznacz wszystko
--Install /sdcard ...
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
E:signature verification failed
Installation aborted.
Ostatnio podbity przez CONAN, 22 Wrz 2013, 19:57
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości