Taktyczne strzelanki.

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez T-man w 02 Sie 2013, 13:55

Nikt cię nie prosi, nie chcesz nie pisz.
@GTR- a jak singiel?
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez utak3r w 02 Sie 2013, 15:02

Battlefield taktyczną strzelanką :E hit sezonu.

SWAT4 i seria Rainbow Six.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez GTR w 02 Sie 2013, 23:47

t_man napisał(a):Nikt cię nie prosi, nie chcesz nie pisz.
@GTR- a jak singiel?


Singiel też nie jest zły. Po przejściu można z czystym sercem sercem powiedzieć, że grało się miło. AI ogólnie wolne, zresztą cała gra wolna, (o ile dobrze pamiętam nie można biegować) czasami się też zbuguje ale nie razi to w oczy. I wyzwania misji na 100% (opcjonalne) typu: żeby cywilom nie stała się żadna krzywda, nikogo nie zabij, zabezpiecz każdy dowód to nie jest byle co i daje w kość.

Ale po singlu serio warto sięgnąć po multi. Ja z reguły jestem gracz singlowy, na X360 przegrałem sporo gier a konsola nawet nie podpięta do internetu, ale w SWAT4 tradycji stało się zadość. Podobnie jak w COD4 - można grać, grać, niby monotonne a jednak się nie nudzi.

I tak samo jak ktoś powiedział to Operation Flashpoint, oczywiście pierwsza część z dodatkami. Klimat gry w dodatku Resistancje jest nie z tej ziemi - fabuła jest świetna, postać Vistora Troski świetna, klimat rosyjski w czasie największego rozkwitu komunizmu dobrze odzwierciedlony. Mimo że grałem w to dobrych parę lat temu, zakończenie zapamiętałem. Cold War Crisis (podstawka) też całkiem niezła - i ostatnia misja, nie powiem jaka - szokujące doznanie.

I jeżeli już mówimy o takich grach jak OFP, to o dziwo nikt nie dorzucił jednej znanej, i dobrej gry - ArmA. ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 09:56
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 72

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez utak3r w 03 Sie 2013, 02:23

Dawno w SWAT4 nie grałem, ale to chyba w nim w multi był taki tryb, że eliminacja wroga to musiało być... skucie kajdankami? :E fakt, to był jeden z BARDZO nielicznych multi, w które grywałem :)
Singiel mi się bardzo podobał, t_man.

ArmA? To nie jest taktyczny shooter raczej... niby podobne, ale jednak zupełnie inaczej się w to gra.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez Wave w 03 Sie 2013, 09:18

A czy musi to być shooter? Swoją drogą nawet nawet grało mi się w Full Spectrum Warrior. Podejście do strategii w taki sposób było dosyć ciekawe i przy grze miło spędzało się kolejne chwile. Na pewno jest warte wypróbowania.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez T-man w 03 Sie 2013, 11:02

@up- No tak, musi być shooter :E
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez djcycu w 03 Sie 2013, 11:19

Nie wiem czy ktoś wymienił, dwa bardzo fajne tytuły:

Project IGI "I'm going in"

AI wrogów może czasem nie smakuje ale nie znaczy to że gra jest łatwa. Taktyka i sprytne podejście do sprawy przede wszystkim. Dużo strzelania, misje snajperskie, dużo myślenia i kombinowania jak przejść misję. Ciekawa fabuła, lokacje i misje. Zero save w trakcie trwania misji (dopiero na końcu). Rosyjski klimat gry gdyż akcja tam się rozgrywa.


Project IGI 2 "Covert Strike"

To co powyżej. Lepsze AI wrogów, uruchomiony alarm ma większe znaczenie. Zupełnie inna nowa operacja ale powiązana lekko z jedynką. Więcej broni, ciekawsze lokacje i misje. Liczba save ograniczana według stopnia trudności. Na łatwym jest 5, na średnim 3 na trudnym jeszcze nie grałem.

Gorąco polecam. Klasyki moim zdaniem. Szkoda że o trójce były tylko pogłoski i nigdy nie wyszła ani nie została zaczęta. Dzisiejsze CoD i BF tylko ładnie wyglądały przy tym.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez GTR w 03 Sie 2013, 15:31

utak3r napisał(a):ArmA? To nie jest taktyczny shooter raczej... niby podobne, ale jednak zupełnie inaczej się w to gra.


Sugerowałem się tym, że ktoś już podał OPF, ja rozwinąłem o tej grze myśl, a że OPF i ARMA to praktycznie to samo, to dodałem Armę.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 09:56
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 72

Re: Taktyczne strzelanki.

Postprzez T-man w 03 Sie 2013, 21:22

@dj- a są do tego jakieś mody poprawiające jakość tekstur? Niby szukałem ale...Oczywiście jeśli gra jest dobra to grafika nie jest ważna ale zapytać zawsze można.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości