Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 31 Lip 2013, 17:33

smoq2 napisał(a):Dlaczego tak ciężko jest powiedzieć sobie, że "jak jest na prawdę" po prostu nie wiecie, a dyskutując o tym się niczego nie dowiecie? Gdyby ten "dialog" był otwarty i konstruktywny, może by w dalekiej przyszłości coś z tego wyszło,


Wybacz ale to co napisałeś brzmi może ładnie, ale nie widzę w tym sensu. Co "by wyszło z tego dialogu"? Wspólne stanowisko wierzących i ateistów? Spotkamy się "w połowie drogi", ustalimy "wspólne stanowisko"? Nie żartuj. To nie polityka. Wiara to system zero-jedynkowy. Albo wierzysz albo nie. Jak jesteś agnostykiem, poszukujesz -chwała Ci za to, ale nie wierzysz.
A jeżeli doznałeś łaski wiary, tej prawdziwej to wiesz a nie "się domyślasz". I nie da się tego wytłumaczyć niewierzącemu a zwłaszcza przekonać w dyskusji internetowej. Tak jak ateista nie przekona w ten sposób wierzącego.

Jedyne co istotne w takim wątku to tylko wzajemny szacunek i wzajemna akceptacja. Ja wierzę, Ty nie ale nie czyni mnie to lepszym od Ciebie. I na odwrót. To że nie wierzę nie czyni mnie lepszym od Ciebie wierzącego.
I tyle.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 31 Lip 2013, 18:06

smoq2 napisał(a):Wydaje mi się, że ten wątek trochę zatracił obiektywizm, i stał się miejscem starcia ateiści vs. wierzący.

Smoq'u tu nie chodzi o bitkę tylko reakcję no bo jak już ktoś pitoli smuty gorsze niż z wikipedii na temat religii to się nóż w kieszeni otwiera. Stąd wyskoczyłem i zagasiłem "wojującego ateistę" kilka postów wcześniej bo najpierw napisałem że ktoś myli fakty (że religia to tylko kler i do Boga mają pretensje a nie do księży) i większość to potwierdziła a k4mAch zaczął dyskryminację mnie i innych wierzących mówiąc że z nami się w dyskusje nie wchodzi... Oczywiście napisał troszkę więcej co też było bzdurą uplecioną na podstawie brukowców. Na takie bzdety żaden człowiek nie pozwoli. To jak patrzeć jak ktoś kopie leżącego bo chce mu telefon ukraść - nie da się tego pominąć.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez smoq2 w 31 Lip 2013, 18:24

@ Terminus - Akceptuje Twoje wyznanie, i twierdzę, że mimo tego co napisałeś, Cię rozumiem. Szkoda, że bez wzajemności. :) Na tym proszę zakończmy, bo nie miałem na celu stawiać nowych zasiek, a zachęcić do wynurzenia zza nich głowy.

@ djcycu - Nie porównywałbym "pitolenia" do kopania. Masz też racje, że wypowiedzi ateistyczne w tym wątku są często ubliżające. Jak pisałem wcześniej, jedyne co chciałem zasugerować, to zacząć rozmowę na poziomie np. wymiana jakiś filozoficznych spostrzeżeń, bo wcześniej widziałem tylko jak jedna i druga strona wyciąga sobie brudy.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 31 Lip 2013, 19:03

To chyba normalna ludzka natura by wyprać od czasu do czasu coś co zaczyna śmierdzieć ;) Zirytowałem się wtedy bo już dość mam tych waśni jacy to "katole" źli. Najlepiej właśnie jest im tak powiedzieć oczywiście na podstawie krucjat, domniemanego blokowania nauki i złego kleru. A to nie tędy droga. Wczoraj nawet gdzieś przeczytałem jakąś durną wypowiedź że w sprawie sytuacji gospodarczej nie jest winien rząd tylko Watykan. No przepraszam ale z tego co mi wiadomo polski rząd niezbyt przepada za religią i klerem więc strzał w Watykan był samobójczym strzałem w głowę. Tak to postrzegam. Jeśli ktoś bredzi to trzeba go na kierować a jeśli się nie daje to trzeba uciszyć by nie "głosił tej herezji" dalej bo to tylko dąży do destrukcji. A tego Bóg by nie chciał...

PS: Kolejny raz powtórzę że nie mam nic do normalnych ateistów. Wielki żal mam ale do tych co się za nich podają a są zwykłymi hejterami i "fashion hunterami".
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez DarthAvalon w 31 Lip 2013, 20:35

Ok, teraz jo. Jestem wojującym ateistą, uważam religię za zacofanie i szukanie sobie oparcia w nieistniejących istotach. Pomaganie sobie tezami typu "Bóg tak chciał" jest według mnie tchórzostwem. No i religia to opium dla ludu. Gdy ludzie są wykorzystywani wmawiają sobie, że taka jest wola Boga i tego typu bzdety. Dziękuję dobranoc.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 31 Maj 2024, 18:51
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Re: Wiara

Postprzez vandr w 31 Lip 2013, 20:40

Po co ten temat w ogóle istnieje? Już przewinęło się tutaj chyba zyliard wypowiedzi, które spokojnie mogłyby go podsumować i stanowić jego zamknięcie, ale jak widać są rzeczy, które chyba wymagają notorycznego rozdrapywania, kiedy sensu w tym nie ma żadnego. Cóż, nie mój cyrk, nie moje małpy, ale cała szopka wokół tego tematu jest naprawdę zabawna. :kotek:
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 31 Lip 2013, 21:13

DarthAvalon napisał(a):uważam religię za zacofanie

Czyli plucie na wyznawców jest nowoczesne? Resztę pomijam bo to brukowcowy bełkot sprzeczny z realiami. Trzeba pogadać z wierzącym żeby ogarnąć jak on tak na prawdę patrzy na życie. Jesteś kolejnym który nie ma zamiaru poruszać tego tematu stąd walisz bzdety byle coś powiedzieć.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez Adam w 31 Lip 2013, 21:15

Temat miał służyć to tego, że użytkownicy przedstawiają swoje poglądy religijne i koniec. Oczywiście później przerodził się w dyskusję wierzący - ateiści. Nad tym nie da się zapanować. Po prostu unikajmy (lub raportujmy) posty, które ewidentnie obrażają nasze własne poglądy i tyle.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 31 Lip 2013, 21:19

DarthAvalon napisał(a):No i religia to opium dla ludu.

... powiedział wierzący, nastoletni marksista...

@smoq2: nie atakowałem w swoim poście ani ateizmu/ateistów ani agnostycyzmu/agnostyków. Odniosłem się do utopii szukania "wspólnego stanowiska" pomiędzy wierzącymi/niewierzącymi.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez Universal w 31 Lip 2013, 22:36

DarthAvalon napisał(a):uważam religię za zacofanie i szukanie sobie oparcia w nieistniejących istotach [...] religia to opium dla ludu

O, to ja mam tak w przypadku socjalizmu, który chyba lubisz. Tylko "istoty" wymienić na "prawdy", a "religia" na "socjalizm".

Jak chcesz być "racjonalny" to zostań agnostykiem, a nie ateistą. Nie masz dowodów na nieistnienie jakiegokolwiek boga i nigdy nie będziesz mieć, bo z definicji jego istnienia nie da się udowodnić. Nawet jeśli poprzesz dowodami, że nie istnieje chrześcijański Bóg, to może istnieć Światowid itd.

Daj pan spokój.

Królu Kowełło, [lub: księciu Sowitoldzie, regencie Utakrze, cesarzu klawiszu, hrabio Cysiowiczu], zamknijcieże zagrodę, proszę. Czuję się jak heroinista, nie mogę się oprzeć, by nie odpisywać na bzdurki.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez Lucjusz w 31 Lip 2013, 23:42

Mnie rozbraja ta zaciekłość z jaką wielu "niewierzących" chce udowodnić, że wiara w boga to zacofanie i w ogóle "opium dla ludu". Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami, których nie jesteśmy w stanie potwierdzić i wybieramy w które wierzyć a w które nie. Dla 3/4 ludzkości sama nauka, jest czarną magią. W teorie o wielkim wybuchu, ewolucji i lądowaniu na księżycu, wierzą bo ich discovery poinformowało. Równie dobrze mogłoby poinformować o smokach i latających wróżkach a połowa spasionych amerykanów by w to uwierzyła, ba nawet by dzwonili z informacjami o porwaniu przez wróżki. Obecnie nową religią może być nauka bo większość ludzi i tak nie wie o co chodzi a wierzy na słowo. Jestem niewierzący (i wcale się z tego nie ciesze) i nic mnie tak nie wkur... jak bezmyślne nabijanie się z religii, nie spotkałem jeszcze nikogo w koszulce pastagó*nocośtam ale jak spotkam to chyba nie wyrobie i strzele w pysk, po chamsku nie chrześcijańsku.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, vandr, RadekNioch, szm.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Wiara

Postprzez DonDomino w 01 Sie 2013, 15:14

Jak chcesz być "racjonalny" to zostań agnostykiem, a nie ateistą. Nie masz dowodów na nieistnienie jakiegokolwiek boga i nigdy nie będziesz mieć, bo z definicji jego istnienia nie da się udowodnić. Nawet jeśli poprzesz dowodami, że nie istnieje chrześcijański Bóg, to może istnieć Światowid itd. - Uniwersal


Nie chcę nikogo urazić, ale jak ma niby znaleźć dowody, na nie istnienie czegoś? Jeżeli czegoś nie ma to nie ma dowodów, to dość logiczne :P

Oczywiście wiara w Boga opiera się na "wierzeniu" (no kto by pomyślał). Ale jego istnienia nie da się udowodnić, bo niby jak?
Awatar użytkownika
DonDomino
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 28 Lip 2013, 14:17
Ostatnio był: 21 Lut 2015, 14:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości