Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez djcycu w 19 Lip 2013, 00:28

Nie wiem czy był może jakiś osobny temat ale myślę że dzięki temu co znalazłem można przypiąć minusa dla CS.


Jest to filmik z builda 3120. Przedstawia on podziemia Prypeci które finalnie zobaczyliśmy w CoP oraz Generatory. Jaka jest opinia o tej grze po znalezieniu tego? Opinia poleciała oczywiście w innym kierunku. Gra w moich oczach z 8/10 ma teraz 5/10. To surowa ocena ponieważ znalezisko to odpowiedziało na pytanie "dlaczego gra tak dziwnie nabiera tempa w Limańsku?". A to cwane bestie... Wycięli po raz kolejny dobry kawałek projektu zostawiając ochłap dla gracza a potem wcisnęli to w kolejną odsłonę.

Od początku do Limańska śledzimy losy Striełoka i dowiadujemy się że obchodzi on jednak Mózgozwęglacz. Patrząc na mapę oraz po naturze zony od szpitala coś daleko do tej elektrowni. Sam Lebiediew mówi nam o podziemiach Prypeci ale dziwnym trafem schodząc w podziemia szpitala wychodzimy od razu w elektrowni... (tak jak w SoC z Doliny Mroku w Kordonie) Wyobraźcie sobie teraz jak mogła wyglądać gra z podziemiami oraz Generatorami. Dla mnie bomba, szli byśmy przez najdziksze zakątki zony i bawili się ze dwie godziny dłużej patrząc jak Czyste Niebo ledwie dochodzi do tej elektrowni. Myślę że gdyby te lokacje zaistniały w CS to spadek klimatu i jakości rozgrywki nie pierdzielnął by w Limańsku... Od szpitala zaczęło robić się ciekawie, dziko, mrocznie czyli tak jak lubimy... Szkoda że twórcy znów zrobili sobie z nas jaja.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Cromm Cruac w 19 Lip 2013, 09:47

djcycu napisał(a):Wyobraźcie sobie teraz jak mogła wyglądać gra z podziemiami oraz Generatorami. Dla mnie bomba, szli byśmy przez najdziksze zakątki zony...

Spoiler alert!:

Szpital połączony z podziemiami i generatory zobaczysz w takim modzie co go nie będzie :TM:
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez djcycu w 20 Lip 2013, 12:02

Tak było w pierwotnych założeniach SoC? Bo wydaje mi się że przez powiedzenie jakie użyłeś masz na myśli LA :E Ze starych mapek i buildów wydawało mi się że na generatory idzie się od elektrowni przez zniszczone ogrodzenie starą dróżką.

BTW, wiem że mody oferują przeważnie fajne rozwiązania ale gdyby tak jak opisałem w poprzednim poście było w oryginalnym CS to fabuła była by ciekawsza.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Cromm Cruac w 20 Lip 2013, 13:45

Podziemia Prypeci znane z CoPa miały pojawić się w CS. Mieliśmy do nich przechodzić ze szpitala za Limańskiem. Czy miał to być jeden level czy 2 osobne to sprawa dyskusyjna. Z pewnych szkiców developerskich wynika, że jeden.
Poniżej screen z tej lokacji
Image
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez djcycu w 20 Lip 2013, 15:24

To wiedziałem o tym jeszcze jak zapowiadali samą grę bo była jakaś notka że będziemy szli podziemiami Prypeci i nawet chyba tego screena wtedy widziałem. Rozczarowałem się kiedy ze Szpitala trafiłem od razu do Elektrowni. Szczególnie dlatego że grałem w 1.03 i w Limańsku będąc zostałem podłączony do neta i znalazłem patche... Zacząłem grę na nowo i okazało się że byłem przy końcu :facepalm: Spodziewałem się więcej i widocznie dobrze się spodziewałem ale wg zapowiedzi, nie efektu końcowego. Stąd nie lubię czytać przedpremierowych newsów.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Pangia w 20 Lip 2013, 22:38

http://stalker.wikia.com/wiki/Pripyat_u ... ear_Sky%29 - masz, Cycu, co prawda po angielsku, ale głupi nie jesteś, przetłumaczysz sobie. Zresztą tekstu nie ma wiele, ale screenów jest całkiem sporo.

Rzeczywiście szkoda przełożenia podziemi Prypeci do Zewu Prypeci - lepiej nadawało się ono w Czystym Niebie, dodałoby fajnego smaczku po przejściu, bądź co bądź, przesadnie "rozstrzelanego" Limańska. W Zewie jest... nie wiem, jak to ująć. Jakoś plątanie się z grupką NPC i pilnowanie im tyłków nie pasuje mi do tej lokacji. Przejście tamtędy samemu byłoby o wiele ciekawsze, ale i podziemia musiałaby być nieco inaczej zrobione - jakieś skakanie po drabinach i wciskanie guziczków niczym w Half-Life nie wydaje mi się interesujące, ale gdyby przerobić lokację na coś w stylu ostatniego bastionu Monolitu, z dużą ilością zarówno przyjaciół (oddziały Czystego Nieba, jacyś stalkerzy, może jakoś też dałoby się wcisnąć inne frakcje), jak i wrogów (Monolit, mutanty) dałoby w efekcie dużą ilość akcji, w którą gracz jednak nie musiałby się włączać, gdyby miał dosyć po przejściu Limańska.

Pamiętałem jedno ciekawe video z któregoś z buildów z podziemiami Prypeci, tylko nie pamiętałem, czyje ono było. Przepraszam ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_zwcyVvOndM
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez artur11111 w 30 Lip 2013, 17:35

Cóż, ja napiszę tak...Według mnie CN jest najsłabszy ze wszystkich Stalkerów, ale to nie znaczy, że jest słaby w ogóle. Mówiąc szczerze to taki "prequel", skupiający się na zależnościach między frakcjami zamiast na kontynuowaniu fabuły był potrzebny. Ja, na przykład, nie wyobrażam sobie by w fabułę, dajmy na to Zewu, wplątać wojny frakcji. Z kolei w CN...No chyba każdy się ze mną zgodzi, że fabuła nie powala na kolana.
Zniszczymy Zonę i anarchistów, bo taka jest nasza Powinność.
Awatar użytkownika
artur11111
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 19 Sie 2011, 09:06
Ostatnio był: 14 Cze 2014, 15:52
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 3

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez djcycu w 30 Lip 2013, 20:30

Tyle że te wojny frakcji zabiły klimat stalkera na amen... Wystarczyło tylko że Powinność leje się z Wolnością, Najemnicy robią usługi na zlecenie przez co walczą z tymi co im przeszkadzają. Bandyci i Stalkerzy to nie frakcje tylko dwa typy społeczności no a Czyste Niebo to kluczowa grupa która w tej grze pracuje z nami. Gra z tymi wojnami przypomina Squad Deadmatch w czystej postaci znany z BF. Idź rozwal posterunek i go utrzymuj. Fabuła była dobra ale przez cięcie psuje się po Czerwonym Lesie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive artur11111.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Bruce w 07 Sie 2013, 20:03

Pytanie wątku jest mylące, gdyż sugeruje że w CS jest jakiś główny problem poza wojnami frakcji. Te bieganie z jednego miejsca w drugie w nieskończoność zabiło to grę. A zdrugiej strony jest jakaś potrzeba przebrnięcia prze te wojny mimo iż najlepszym wyjściem byłoby po prostu je ominąć.. Ale czego się nie robi dla Egzoszkieletu.
Bruce
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 16 Lip 2013, 11:07
Ostatnio był: 19 Sie 2013, 21:03
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 2

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez RadekNioch w 07 Sie 2013, 21:15

Akurat wojny frakcji są ok, ale zostały niezbyt dopracowane, niektóre sytuacje potrafią denerwować. Ale przecież można się w ogóle w tę wojnę nie pakować, nie? Ogólnie Czyste Niebo to bardzo fajna gra. Ja za najgorszą część uważam CoP-a, gdyż to trochę inne uniwersum. To z ShoC-a i CS-a jest bardziej klimatyczne.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Extreme w 07 Sie 2013, 21:18

Jak dla mnie ta gra jest strasznie słaba fabula jest nie ciekawa od limanska to już nie stalker tylko chyba call of duty gra jest zabugowana 5 razy odbijałem placówkę bandytów powybijałem wszystkich a za chwile dalej ze bandyci zdobyli wysypisko mimo ze nie było żadnych na mapce zaznaczonych klimatu nie ma ehh na szczęście jest Cien Czarnobyla i Zew Prypeci który według mnie jest najlepszy z wszystkich stalkerow Czyste niebo przeszedłem raz i mam dość a Cien Czarnobyla a zwłaszcza Zew Prypeci mogę przechodzić bez końca

Extreme
Wygnany z Zony

Posty: 25
Dołączenie: 08 Lip 2013, 10:00
Ostatnio był: 12 Sie 2013, 13:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -3

Re: Czemu uważacie Czyste Niebo za słabą grę?

Postprzez Bruce w 07 Sie 2013, 21:56

Akurat wojny frakcji są ok, ale zostały niezbyt dopracowane, niektóre sytuacje potrafią denerwować. Ale przecież można się w ogóle w tę wojnę nie pakować, nie? Ogólnie Czyste Niebo to bardzo fajna gra. Ja za najgorszą część uważam CoP-a, gdyż to trochę inne uniwersum. To z ShoC-a i CS-a jest bardziej klimatyczne.


Co jest w wojnach ok? Niestety to wygląda jak bardzo słaby pseudomod niźli coś co może się znaleźć w pełnoprawnej grze.
Bruce
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 16 Lip 2013, 11:07
Ostatnio był: 19 Sie 2013, 21:03
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości