Wirus w xrEngine z biedronki

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez kacper97pl w 14 Lip 2013, 20:54

Witam. Kupiłem Stalkera Zew Prypeci w biedronce i odkąd go zainstalowałem, Avira wariuje na punkcie xrEngine. Czy jest szansa, że jest zainfekowany?
kacper97pl
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Lip 2013, 20:52
Ostatnio był: 15 Lip 2013, 12:42
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez Omnibus w 14 Lip 2013, 21:03

Na 99%- nie. Większość programów antywirusowych, traktuje rózne gry, programy wewnętrzne gier jak np. silnik jako key-loggery (programy scztujące naciskane klawisze). Po prostu należy wybrać opcję ""zostaw w spokoju", albo "pozwól na działanie" i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez kacper97pl w 14 Lip 2013, 21:07

Dziękuje za odpowiedź i przepraszam, bo teraz zauważyłem, że stworzyłem temat w ogólnej dyskusji, zamiast w pytaniach i odpowiedziach.

Uwagi moderatora:

Przeniesione. :P Warna nie będzie, skoro to tylko przez przypadek, ale na przyszłość proszę uważać. :) - Cysiu
kacper97pl
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Lip 2013, 20:52
Ostatnio był: 15 Lip 2013, 12:42
Kozaki: 0

Re: Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez Kpuc w 14 Lip 2013, 21:29

Pierwszy raz słyszę by legalny soft był wykrywalny przez antywirusa. To na 99% nieprawdopodobne, wszystkie legalne pliki są podpisane cyfrowo, nie wiem dokładnie jakie stosuje się zabezpieczenia ale na pewno są sprawdzane ich sumy.

Kiedyś miałem taki przypadek że wirus zaatakował antywirusa, dlatego warto by było przeskanować komputer sieciowym skanerem. Taki test antywirusów może i stary bo z 2012r ale widać że Avira to słaby antywirus http://i.wp.pl/a/f/pdf/28855/tabela-tes ... pl-big.pdf

Ja stawiam na zainfekowany komputer, ale warto by ktoś kto kupił stalkera z biedronki napisał czy u niego antywirus szaleje ?
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kacper97pl.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez Omnibus w 14 Lip 2013, 21:46

Ja tak miałem kilkakrotnie, a nie mam w zwyczaju calebić gier :P Taka tendencja występuje głównie w gorszych antywirusach, a jak dla mnie szansa na to, że płyty z Biedronki są zainfekowane jakimś gó*nem jest niewielka :caleb:
A to, że kolega może mieć zasyfiony komputer to inna ewentualność, której z racji pytania "czy to możliwe by gra była zainfekowana" nie omówiłem szerzej .
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez kacper97pl w 15 Lip 2013, 09:42

Sprawa wygląda tak. Miałem 90 dniową licencję na Kasperskiego, przy kupowaniu laptopa. Nie wiem, jakby wypadła Avira, ale jak przeskanowałem w całości wszystko Kasperskim, to miałem 4 zagrożenia. Nie pokazało mi jakie i czy na pewno to były wirusy, ale po zneutralizowaniu, xrEngine jest nadal i działa. Dziękuje za pomoc, szczególnie za ten test antywirusów.
kacper97pl
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Lip 2013, 20:52
Ostatnio był: 15 Lip 2013, 12:42
Kozaki: 0

Re: Wirus w xrEngine z biedronki

Postprzez Wave w 15 Lip 2013, 10:12

Mój AVG również szalał przy oryginalnych płytach. Ta z Zewem z Biedry na przykład u mnie nie wywołuje żadnych raportów z zagrożeniami. Po prostu czas poszukać lepszego antywirusa.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości