Potrzebny pad

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Potrzebny pad

Postprzez Kpuc w 01 Lip 2013, 20:36

Nie wiem jak w ps3 bo nie grałem na nim w nic co by to mogło wykorzystywać, ale w ps2 oryginalny pad nie zamiennik miał tez buttony ze skokiem czułości, tylko przycisk to nie spust, ma bardzo mały skok, przez co w GT4 w zakrętach zamiast przejść gładko robiłem bączki, tego nie uświadczy na padzie od x360 bo jak wspomniano są spusty dzięki czemu można lekko przyhamować i lekko dodać gazu a nie rura i lecimy na pobocze.
Można by powiedzieć że pad stworzony do wyścigów ale nie bo dzięki przemieszczonej gałce z krzyżakiem i spust strzela się bardzo fajnie, a spust jest jak cyngiel w pistolecie co daje frajdę.
Kolejna sprawa w padach od sony gałki mają chody w lewo/prawo/góra/duł i na krzyż są opory a te w konsoli m$ tych oporów nie mają i chodzą z takim samym oporem w każdą stronę.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: Potrzebny pad

Postprzez djcycu w 01 Lip 2013, 20:42

W ramach ciekawostki powiem tylko tyle że spusty X360 fajnie grały w Falloucie (choć całą grę i tak na myszce preferuję) :D Tani pad czyli ten Speedlinkowski służył mi w NFS tylko do wyłączania pokazówek przed startem co by od razu jechać. Klawiatura mi nie umożliwiała tego więc sam pomyśl, jest sens dawać 70 zeta za klawisz wywalający filmiki? Niezbyt, radzę dołożyć i kupić coś dobrego bo kupując tanio kupisz dwa razy. Z resztą tak jak ci Kpuc pisze weź X360 bo przewodowa wersja jest tania jak barszcz a dzięki kabelkowi 3 metry będziesz grał wygodnie, stabilnie i bez ciśnienia że w końcu bateria padnie. Ja go w ciężarówce używam jak stoję na Włoszech i gram sobie z łóżka by się nie garbić przy stoliku :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Potrzebny pad

Postprzez Kpuc w 01 Lip 2013, 20:47

Ja bym jeszcze radził autorowi tematu poczytać o problemach związanych z padami firm x i sony. W przypadku pada od sony jest problem z gałkami które działają tylko w trybie cyfrowym czyli on/of. Pady firm x znowu mają problemy z osiami gałek, a do każdej prawie gry trzeba edytować pliczek ini, dasz radę ?

Ja nie namawiam do pada m$, ale warto policzyć za i przeciw bo jak pisał kolega wyżej potem zabulisz dwukrotnie.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Potrzebny pad

Postprzez Winiacz w 01 Lip 2013, 20:56

I właśnie dlatego podałem Logitecha.
Kwestia który układ jest lepszy (Sony/Microsoft) jest nierozwiązana od lat i taką pozostanie.
Awatar użytkownika
Winiacz
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 19 Cze 2013, 11:54
Ostatnio był: 01 Sty 2020, 12:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

Re: Potrzebny pad

Postprzez djcycu w 01 Lip 2013, 21:12

Bo to jest analogiczne do sytuacji co lepsze, CoD czy BF... Fani jednego stoją za tym a fani drugiego za tym stąd kwestia jest nierozwiązalna... Na chłopski rozum wystarczy pograć na jednym i drugim i wnioski same się znajdą. To jasne jak słońce że X360 jest lepszy bo i praktyczniejszy i bardziej łatwy w obsłudze dzięki wsparciom.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Potrzebny pad

Postprzez Kpuc w 01 Lip 2013, 21:38

Ale już pomijając sam subiektywny wynik a skupiając się na fakcie co działa a co nie suma summarum wychodzi jedyna możliwość kupić pada od x360. Wszystkie gry wydane na konsole m$ wspierają pada, a i większość gier wydanych tylko na pc również. Natomiast gry wspierane przez sony i firmy x na pc = 0
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Potrzebny pad

Postprzez caleb59 w 01 Lip 2013, 21:41

@djcycu ma rację - korzystałem jakiś czas z pada od Xkloca 360 (kablowy) na PC ale się zepsuł (nie z mojej winy) i musiałem zrezygnować ale kompatybilność była idealna...

Aktualnie jadę na padzie od PS2 (Dualshock 2) + przejściówka USB i emulator x360ce - emulacja pada xkloca 360 w 90% gier i zero problemów, nawet wibracje są - tańsze rozwiązanie ale szkoda mi póki co ponad 100zł za nowego pada od xkloca 360 - kupuję gry na Steamie hyhy :caleb:...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości