World of Tanks

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 16 Maj 2013, 19:18

Często i gęsto poruszany temat.

Zarabiarki to V tier (czasem IV, czasem VI). Ponoć PzIV jest dobry, T-34 także, jeśli o średnie chodzi. Ja polecam KW-1 z ciężkich, a SU-85, StuG III i S-35 z niszczycieli.

Artylerią sporo zarobisz jak masz załogę dobrze wyszkoloną i WG Cię lubi, inaczej pociskami sypie 30 metrów wokół celu :| Przetestowane na kilku artach.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Reklamy Google

Re: World of tanks

Postprzez jalkavaki w 16 Maj 2013, 19:36

DRex: pograłem tym (T1E6) kilka bitew i sprzedałem. Nie chcę o nim pamietać. O mej decyzji przęsądziła sytuacja kiedy to "en face" z PzII nie potrafiło to uszkodzić oponenta a on owszem. Dlatego zostałem przy starym, dobrym PzII.
ale na co komu pancerz na tym tierze?

To chyba nie miałeś do czynienia z T18.
Po grze wyższymi tierami nie mam zamiaru schodzić poniżej III, a najlepiej i IV.

O pacz! Ledwie wyrwał się z niskich tierów i od razu się odżegnuje. Bo zapomniał byk jak cielem był.
Dlatego wszystkie "premiumy" II, III tieru sprzedaję, bo nie widzę sensu grać tym nawet dla przyjemności.

Każdy prem tankjest stworzony tylko i wyłącznie dla zabawy. Skoro nie widzisz przyjemności grać takim Tetrarchem, Pz35S czy Valentine II to mam dla Ciebie zlą wioadomość:
:

w tej grze (jak każdej innej) nie chodzi o ekspienie i osiagnięcie jak najlepszego wyniku i najwyższego tieru tylko o dobrą zabawę. Skoro nie idzie Tobie na wyższych tierach to może spróbuj na tych "lamerskich". A prem tanki temu pomagają..
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.

Za ten post jalkavaki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gwizdek, Nyguz.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: World of tanks

Postprzez Nyguz w 16 Maj 2013, 21:36

Mój przedmówca dobrze mówi.
To nie jest Tibia czy inne cuś żeby wbić exp i zabić jak najwięcej i jak najszybciej. W to gra się dla zabawy.
Od 3 tygodni mam zbadanego T-44, ale nie mam zamiaru go kupować bo ulepszam wszystkie czołgi-zarabiacze co mam, żeby dobrze się na nich bawiąc przy okazji zdobyć tę kasę (2 300 000). Jakoś nie ciągnie mnie do tego VIII tieru... Wiem jak było z VII na początku. Zanim nauczyłem się grać T-43 to straciłem tyle szmalu na nim, że czasem miałem dość gry ^^
Teraz sobie zbadałem na spokojnie T-46 i T-28 i idę w T-50 i KV-1. Dla odmiany ogarnę sobie styl gry scoutem i HTekiem.
Według mnie na IV,V i VI tierze opłaca się posiedzieć trochę dłużej.
A wspomniane wyżej PZIV, T-34 oraz KV-1 to faktycznie najlepsze zarabiacze. Nie opłaca się ich sprzedawać, bo są cholernie opłacalne, masło maślane... Mam w stajni PZIV i T-34, dążę do KV-1 i co mogę powiedzieć o pierwszych dwóch.
PZIV - 20 000 w porywach do 30 000 kredytów na bitwę (bez premium i bez kosztów naprawy). Minimum 2 fragi, pod warunkiem, że jest wymaksowany z działkiem 7,5 cm KwK 40 L/48. Czemu to działo? Według mnie med to med i powinien mieć penetrację i szybkostrzelność.
T-34 - Moje najlepsze bitwy rozegrałem właśnie tym czołgiem oraz wbiłem nim 8 fragów. Poniżej dam dowód. Czołg szybki, zwrotny, niestety pancerz z masła, ale z działem 57mm ZIS-4 i szybkostrzelnością 26.09 naprawdę potrafi być groźny. A często jest niedoceniany i dlatego olany przez wroga ma pole do popisu by go oflankować. ^^

Nad KV-1 nie będę się wymądrzał, bo jeszcze go nie mam, ale niejednego już solowałem i cholernie ciężko dziada spenetrować np. w/w czołgami. Kolega ma KV-1 i do 30 000 kredytów mówi, że nie problem dojść. Ponadto ma ciekawe losowania. Praktycznie zawsze jest w górnej połowie stawki.

To tyle ile chciałbym powiedzieć. Są to opinie tylko i wyłącznie wysunięte z mojego własnego doświadczenia gry na IV-VI tierach. Możecie się nie zgadzać i dyskutować, ale napisałem tylko swoje zdanie. Może macie jakieś inne konfiguracje?
shot_005.jpg
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 16 Maj 2013, 22:00

jalkavaki napisał(a):O pacz! Ledwie wyrwał się z niskich tierów i od razu się odżegnuje. Bo zapomniał byk jak cielem był.

Odżegnuję, bo jazda nimi nie sprawia mi przyjemności. Dla mnie zabawa zaczyna się od IV tieru wzwyż i kończy na VIII/IX. X to paranoja, chyba, że w plutonach - wtedy jest przyjemnie. I nie takie ledwie, już trochę w to gram :P
jalkavaki napisał(a):
Dlatego wszystkie "premiumy" II, III tieru sprzedaję, bo nie widzę sensu grać tym nawet dla przyjemności.

Każdy prem tankjest stworzony tylko i wyłącznie dla zabawy. Skoro nie widzisz przyjemności grać takim Tetrarchem, Pz35S czy Valentine II to mam dla Ciebie zlą wioadomość:
:

w tej grze (jak każdej innej) nie chodzi o ekspienie i osiagnięcie jak najlepszego wyniku i najwyższego tieru tylko o dobrą zabawę. Skoro nie idzie Tobie na wyższych tierach to może spróbuj na tych "lamerskich". A prem tanki temu pomagają..

A czy ja napisałem, że mnie interesuje tylko łupanie doświadczenia? Lubię pograć od czasu do czasu Jagdpantherą, KW-1, IS-3, które już dawno mam elitarne, a załoga ma 2/3 umiejętność. Nie lubię niskich tierów i tyle, kwestia gustu. Przecież nie wypowiadałem się za kogoś, a za siebie. Zresztą jak mi nie idzie na wysokich tierach, to na niskich też mi nie idzie, a kiedy odnoszę sukcesy na niskich, podobnie jest i na wyższych.

Poza tym "ekspienie" i zarabianie to dla mnie też przyjemna czynność, bo jest to sięganie jakiegoś celu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 16 Maj 2013, 22:13

Każdy lubi co mu pasuje. Ja trzymam Cruisera żeby pograć z innymi na II tierze, gdzie wszyscy są na tym samym poziomie i liczą się umiejętności. I nie trafiają się sytuacje jak na wyższych tierach gdzie byle noobek w IS-3 jest panem na wsi bo ma zupełnie niezbilansowany czołg względem innych na polu bitwy.

PzKpfw IV - lubię ten czołg. Po prostu lubię. Fajny med V poziomu. Zbalansowany. W miarę szybki, zwrotny, potrafi użądlić dość szybkostrzelnym działkiem. Przyzwoicie zarabia jak dla mnie.
Su-85 - nie to co kiedyś ale ciągle dobry zarabiacz V tieru. Duża siła ognia i papierowy pancerzyk. Fajnie trolluje z haubicą ;-)
At-2 - mój ulubiony troll V poziomu. Jak Cię nie wylosuje z VI-VII tierami to po prostu jedziesz przed siebie i kasujesz po kolei noobków. Zarabia dość niewiele ale draństwo ciężkie do ubicia i z wyszkoloną załogą groźne dla każdego na V tierze. Zaskakująco dużo skoutów typu T-50 utłukłem. Pędzi taki, żeby objechać żółwia, jeden celny strzał z haubicy i po gościu.

Do zarabiania: Su-122-44. Różnie losuje. Często bitwy z IX tierem. Bardzo ofensywny niszczycie czołgów. Ślepy z działem o kiepskiej celności i długim czasie celowania. W praktyce z penetracją jest niewesoło. Dużo 100% nie wchodzi. Za to szybki i zwrotny. Pancerz przeciętny. Dobrze się sprawdza jako czołg wsparcia, trzymający się pleców ciężkich czołgów. Potrafi błyskawicznie wystartować i objechać ciężki czołg i dorwać mu się do rufy. Zupełnie zawodzi jako snajper.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez jalkavaki w 16 Maj 2013, 23:19

Tak nawiązując do mej poprzedniej wypowiedzi odnośnie czołgu do zabawy i odstresowania to polecam PzS35. Jego jedyną wadą jest to, że 2 na 10 bitew rzuci na V tiery. A jak fajny czołg jest to może pokażę moje osiagnięcia na nim ( a jestem graczem z tej dolnośredniej półki):
Image
PS. Medale odnoszą się do tego czołgu.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: World of tanks

Postprzez Darth ReX w 17 Maj 2013, 00:37

jalkavaki napisał(a):To chyba nie miałeś do czynienia z T18.

Miałem do czynienia, mam zrobione drzewko TD-ków amerykańskich aż do Hellcata. I właśnie T18 jest powodem, dla którego mam 10 pocisków ze złota w T1E6. Co do PzII - nie podoba mi się ten czołg. Ja lubię pojazdy szybkie, a PzII jest taki... nijaki. Często niszczyłem PzII za pomocą T1E6. Nie rozumiem, co ludzie mają do tego czołgu.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Re: World of tanks

Postprzez Nyguz w 18 Maj 2013, 15:15

Panowie czołgiści. 3 już część niezwykle porąbanej kompilacji:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.

Za ten post Nyguz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: World of tanks

Postprzez Papa Mobile w 19 Maj 2013, 10:37

Gra nabier nowego wymiaru polecam gorąco.

Historical Realism Gun Sound Mod 1.6.1(0.8.5)

"Modyfikacja zmieniająca standardowe dźwięki dział z WoTa na bardziej "realistyczne"(a dokładniej historyczne dźwięki dział pojazdów pojawiajacych się w WoT). Generalnie nie jestem za wprowadzaniem na listę modów dźwiękowych - jednak ten zmienia samą rozgrywkę - przede wszystkim o wiele lepiej słychać nadlatujące pociski artyleryjskie oraz lepiej słychać pociski wystrzelone przez inne czołgi, w skrócie - używając danej modyfikacji ma się faktycznie wrażenie, jakbyśmy prowadzili prawdziwą bitwę."
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: World of tanks

Postprzez Pangia w 19 Maj 2013, 11:35

Papa Mobile napisał(a):przede wszystkim o wiele lepiej słychać nadlatujące pociski artyleryjskie oraz lepiej słychać pociski wystrzelone przez inne czołgi

Już to widzę:
"omg noob cheat hak skond on wiedzial rze tam jesdem pszeciesz mialem kaumflarz na 90 procent"

EDIT: A podobno odrobina ironii jeszcze nikomu nie zaszkodziła...
Ostatnio edytowany przez Pangia, 21 Maj 2013, 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gwizdek, Majster Pijawa, Merhius.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: World of tanks

Postprzez Woland w 19 Maj 2013, 11:53

Jakim czołgiem średnim polecacie spróbować zdobyć medal za zniszczenie dwóch czołgów o dwa tiery wyższe?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Odp: World of tanks

Postprzez grzesiek1945 w 19 Maj 2013, 12:36

Ciężko kura wyczuć, może M4?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Ostatnio był: 11 Lut 2019, 22:24
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 0 gości