[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 03 Maj 2013, 11:54

kaczor_1991 napisał(a):PS. Dla świętego spokoju: tak, błędy w ostatnim zdaniu są pisane w pełni świadomie i z premedytacją, żeby wskazać konkretną grupę użytkowników internetu, nie jest to błąd wynikający z nieznajomości naszego języka;]

Wybacz, ale Lost Alpha od początku było zapowiadane jako modyfikacja. Jeśli na pół roku przed premierą (dobre sobie) zapowiedzą, że jednak będzie to dziadostwo płatne to chyba coś nie halo? Ja ja po prostu rozumiem to oburzenie ludzi.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 03 Maj 2013, 11:55

Prohibition napisał(a):A ja z przyjemnością zagram w samouczek !
Jeśli oczekuję jakiejś gry której po prostu nie mogę się doczekać. To badam ją dogłębnie we wszystkich jej aspektach obojętnie jak durne i nie potrzebne by mi one były .
Radzę w przypadku ewentualnej premiery LA zapomnieć ,że są inne stalkery i rozkoszować się poznaniem tego uniwersum od nowa !


To cudownie, ale w przypadku każdej części Stalka samouczek to były napisy wyświetlające się przez pewien czas na ekranie, a nie odrębna misja, plansza, coniebądź. Nie ma podstaw, żeby w LA spodziewać się czegoś innego. Tak więc dla kogoś, to przed uruchomieniem dowolnej gry najpierw sprawdza opcje, taki "samouczek" jest bezużyteczny. Nie żądam tutaj wywalenia samouczka całkowicie, ale chciałbym mieć opcję wyłączenia takich podpowiedzi. Jak komuś potrzebne, to niech ma. Mnie nie potrzebne i chciałbym je wyłączyć.

@ meJKu, to nie zapłacisz i nie zagrasz. Problem?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 03 Maj 2013, 11:58

paintball_0 napisał(a):@ meJKu, to nie zapłacisz i nie zagrasz. Problem?

Nie do mnie to kieruj. To nie żaden problem, tylko wodzenie swoich odbiorców za nos nie jest fajne ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 03 Maj 2013, 12:08

paintball_0 napisał(a):ale chciałbym mieć opcję wyłączenia takich podpowiedzi


Wejdziesz sobie w Config/Ui/game_tutorials.xml i pozmieniasz tam wartości na "0" w każdej sekcji i voila. :caleb:
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 03 Maj 2013, 12:28

vandr napisał(a):
paintball_0 napisał(a):ale chciałbym mieć opcję wyłączenia takich podpowiedzi


Wejdziesz sobie w Config/Ui/game_tutorials.xml i pozmieniasz tam wartości na "0" w każdej sekcji i voila. :caleb:



Muszę to sobie zapisać na przyszłość. Za dwa dni nie znajdę tego pod zwałami nowych postów. ;) Ale czy naprawdę tak trudno jest zrobić okienko w opcjach gry?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 03 Maj 2013, 15:49

meJKu napisał(a):Wybacz, ale Lost Alpha od początku było zapowiadane jako modyfikacja. Jeśli na pół roku przed premierą (dobre sobie) zapowiedzą, że jednak będzie to dziadostwo płatne to chyba coś nie halo? Ja ja po prostu rozumiem to oburzenie ludzi.


Pół roku? Optymista XD a tak serio, kiedy LA było zapowiadane, to nawet sami twórcy nie spodziewali się ani takiego hypu na to, ani tego, że produkt tak się rozrośnie, ani że tyle ludzi będzie nad tym siedziało tak długo. Jakbyś tyle czasu poświęcił na produkowanie czegoś, to sam byś doszedł do wniosku, że chciałbyś coś za to dostać. Ale to zrozumiesz dopiero, kiedy sam zaczniesz cokolwiek w życiu robić. Póki tylko korzystasz z tego co zrobią inni nic im nie dając od siebie to są to pojęcia abstrakcyjne bez względu co się o tym myśli. Sam tak miałem, myślałem, że cały świat mi się należy. A guzik prawda:P

A to, że wiele razy ludzie co innego mówią (i mówią to szczerze w momencie mówienia) a co innego potem robią (bo stało się to czy tamto) też jest niestety normalne. I musisz się do tego przyzwyczajać, taki już jest świat. NIe zawsze można dotrzymać obietnicy choćby nie wiem jak się tego chciało.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!

Za ten post kaczor_1991 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0, Kałach.
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 03 Maj 2013, 21:23

A ja już bym się tak tą odpłatnością i złamaniem przez to umownych zasad modowania nie bulwersował. Wcale nie jestem przekonany, czy, tak jak sugeruje U3, że biorąc kod wiedzieli czym to pachnie. Był to czas ogólnej rozpierdówy w GSC zarówno w sensie materialnym jak i prawnym. Status praw autorskich do kodu mógł być nie ustalony a intencje poszczególnych frakcji w GSC bardzo różne. Być może dopiero po czasie zostało ustalone, że Sidor trzyma łapę? Cholera wie ile zamiarów złożenia pozwów tam było, ile pozwów wpłynęło do sądów i co zostało polubownie ustalone?
Nie próbuję udowodnić tutaj żadnej z wersji wydarzeń, bo niby skąd mam wiedzieć, ale prywatnie skłaniam się do przeczucia, że trochę Dezów GSC na tym przejechało. A poza tym, nawet jeśli wiedzieli, to myślicie, że #$@% co? Ambitni, zdolni programiści i designerzy (zobaczcie chociaż na dorobek Cromma) dostają taki prezent, a uj, nawet za cenę ryzykownej gry i co, mieliby nie skorzystać?
LA będzie. LA była, jest i będzie.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 03 Maj 2013, 23:20

zderzack napisał(a):Status praw autorskich do kodu mógł być nie ustalony


Ech...
Prawa autorskie do kodu źródłowego należały i należą do właściciela studia. Stan zatrudnienia programistów nie ma tu nic do rzeczy...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Gertgar w 03 Maj 2013, 23:31

Jak dla mnie to skończcie te głupie dysputy i czepianie się Dez'ów o to czy tamto, LA to ich dziecko i mogą sobie z nim robić co chcą (nawet skasować i pokazać wszystkim faka), jak się coś komu nie podoba to pomodujcie sobie sami, proste. Chłopaki odwalają kawał dobrej roboty i należy im się wsparcie i szacunek a narzekanie że gra bd kosztować 30zł są ku*wa śmieszne, bo nikt mi nie powie ze to takie wielkie pieniądze, wystarczy sobie parę browarów odmówić jak już tak ciężko z kasą. Za taki ogrom pracy wypadało by zapłacić nawet samemu z siebie, tak z czystej uczciwości i wdzięczności.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 04 Maj 2013, 00:24

kaczor_1991 napisał(a):Ale to zrozumiesz dopiero, kiedy sam zaczniesz cokolwiek w życiu robić.

Ale co ty mi tu za filozoficzne posty zaczniesz nawalać? Poza tym znasz mnie czy co, że tak śmiało się o mnie wypowiadasz? Nie odpowiadaj na to, ten temat nie do tego służy.

Chodzi o to, że Dezowory strasznie nieprofesjonalnie (nawet jak na amatorów) podchodzą to spraw związanych ze społecznością. Wiele obiecują, a często wychodzi jak wychodzi. Niech się uczą od innych, za przykład będę ciągle podawać deweloperów Black Mesa.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 04 Maj 2013, 12:11

Tych samych, którzy niczego nie publikowali przez całe lata i którzy nie utrzymywali żadnych kontaktów ze społecznością całymi miesiącami? :E

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kaczor_1991.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Soviet w 04 Maj 2013, 12:31

Jak ati jest PRem to czego wy oczekujecie :ati:
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości