[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Gertgar w 02 Maj 2013, 14:47

1. GSC nie upadło.
2. Projekt ma się dobrze i chłopaki nad nim pracują.
3. Opóźnienia są spowodowane, fochami i niezdecydowaniem GSC które chciałoby na modzie zarobić, ale według nich mod JESZCZE nie osiągnął poziomu produkcji komercyjnej.
4. Dez nie może zerwać współpracy z GSC bo za bardzo zmodyfikowało silnik i według GSC LA nie podpada już pod bycie modem (mody według nich nie obejmują tak znaczących modyfikacji samego silnika)

Tyle ode mnie, jak coś uzupełnijcie i poprawcie mnie jak gdzieś się pomyliłem.

Edit: @Cromm był jakiś filmik prezentujący lokacje Dark Valley Escape ?
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'

Za ten post Gertgar otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0.
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 02 Maj 2013, 14:55

Czyli wszystko po staremu? A już się martwiłem. :E
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 02 Maj 2013, 15:15

Cromm Cruac napisał(a):
Kudkudak napisał(a):...i co to te Dreamscape...

Dark Valley Escape nazwane również Jelitem Zony (kufa, kto tą nazwę wymyślił :E)


Aaa Darkscape :P A Jelito usłyszałem od Giza, a po za tym patrząc na mapę to to tak wygląda...idziesz z Kordonu do jamy brzusznej, umierasz, wpadasz do żołądka w Dolinie i dalej Jelitem z nowu do...no :caleb: Nie trzyma się anatomii człowieczej ale to Zona :darthrexfilologbezpracyiperspektyw:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 02 Maj 2013, 16:06

Przeczytałem ostatnie bodaj 20 stron tematu, żeby pojąć. Zachęciło mnie streszczenie Gertgara, za co poleci kozak (jak mi odblokuje limit).

Powiem wam, że powiało wiosną w temacie. Nie tylko wielkie wyjawienie zwrotu akcji (tak też podejrzewałem, że Grigorowicz będzie chciał skapitalizować moda), ale pójście w zieleń i wzorowanie się na filmowego Stalka. Piknik też jest z gruncie rzeczy zielony i piękny. Tylko dla ludzi śmiertelnie niebezpieczny, co zawsze mi się w Pikniku podobało. Zona nie powinna być wrogiem wszystkiego co żywe. Nie powinna być nawet wrogiem ludzkości. Zona powinna być tajemnicza i niewyjaśniona. Niczym sytuacje na rosyjskich drogach. :E

Jako że jestem fanem teorii spiskowych mam wrażenie, że Cromm i tak nie mówi nam wszystkiego i że ekipa dezodorów ma spore szanse wskrzesić GSC, jeśli mod/gra/remake odniesie komercyjny sukces. Najwyższy czas zmienić metkę z "mod" na "indie" i wołać pieniądze za bezbudżetową gierkę robioną przez fanów dla fanów. Nie takie rzeczy wypływają ostatnimi czasy na kickstarterach i greenlightach i kto wie, może niegdyś topowa oprawa SoCa teraz okaże się staroszkolna i hipsterska? ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 02 Maj 2013, 17:47

ZiomB napisał(a):Takimi tekstami może obrzucać inne mody ale nie LA. :facepalm:
Zawiodłem się trochę nad GSC czytając tego newsa.


No, bo obecny status LA to kompletny bug-free czysty release. Też bym się wkurzył, słysząc takie słowa.

A nie, czekaj... :facepalm:


Gertgar napisał(a):zamiast podziękować moderom że im się chce naprawić to co oni spie*dolili to jeszcze kłody pod nogi rzucają.

djcycu napisał(a):Czysty przykład psa ogrodnika. Sami nie zrobili a teraz nie chcą tego oddać za friko. Wystarczająco fanów zawiedli by dać nam to w prezencie.


Ten, kto kiedyś tam podjął decyzję o użyciu kodu źródłowego, bardzo dobrze wiedział, jak to się skończy. No, chyba że jest jeszcze dzieckiem, nieobytym w świecie. Na miejscu GSC zrobiłbym dokładnie to samo.

Teraz grunt, to aby udało im się dwustronnie jak najlepiej dogadać. Dotyczy to również progu, na którym podjęta zostanie decyzja "tak, już można to wypuścić".

Kudkudak napisał(a):A tak na serio - oby GSC oprzytomniało. Jeśli mają zarabiać, to Wy też zarobcie.


Wydaje się to być oczywistym. Jeżeli będzie toto płatne, to część weźmie GSC a część LA - no chyba, że koszt będzie tylko na pokrycie dystrybucji, wtedy nikt nic nie dostanie...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Prohibition w 02 Maj 2013, 23:47

Achhh ten kapitalizm ... Im bardziej czegoś potrzebujesz tym więcej musisz za to zapłacić ...

Uwagi moderatora:

Wyciąłem niepotrzebne słowa... daruj sobie na przyszłość. - u3
Awatar użytkownika
Prohibition
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 04 Mar 2010, 22:44
Ostatnio był: 01 Lis 2021, 21:49
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 03 Maj 2013, 09:40

Cromm Cruac napisał(a):Musieliśmy pozyskać nowych członków i z powodu praw autorskich usunąć całą zawartość, którą przygotowali ci co nas opuścili, co zajęło parę miesięcy.

Cromm, czy wobec powyższego LA ma inne / mniej ficzerów niż chcieliście przed zmianami personalnymi? Czy może ten usunięty content pisaliście na nowo?
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 03 Maj 2013, 10:39

Nieźle się natworzyliście. To i ja się dorzucę;]

Kilku ludzi odeszło, i musieliście w imię praw autorskich wyrzucać całą ich twórczość? O ile pracujecie w koleżeńskiej atmosferze przy robieniu darmowego moda, to chyba coś tu nie trybi... Co by im szkodziło pozwolić wam zostawić to co zrobili, żeby wam nie rzucać kłód pod nogi? I tak ten kod by nie zarobił i tak, najwyżej byście ich zostawili w napisach końcowych. No chyba, że już nieoficjalnie jest postanowione, że LA będzie płatne tylko czekacie z ogłoszeniem tego... Albo rozejście wcale nie było w miłej atmosferze... i nie wiem co wygląda gorzej...:(

A co do bulwersu (kilka stron temu, ale narosły w takim tempie...:P), że GSC chce dotrzeć do jak najszerszego grona graczy a nie tylko do najzagorzalszych fanów. A przepraszam ja was, o co Wam chodzi? Jeśli udałoby się ustawić gdzieś w menu jakiś suwaczek "Jestem hardkorem <--> jadę do zony na wycieczkę" wyłączający niepotrzebne dla weteranów ustawienia, to komu z Was stałaby się krzywda zmieniając w menu jeszcze jedną opcję? A zawsze kilku więcej fanów pojawiłoby się na stalker.pl ;] A nawet i dezodory by się ucieszyły. Zawsze milej jest zobaczyć licznik pobrań przebijajacy kolejne progi zamiast się cieszyć, że co prawda w naszą grę gra tylko setka, ale tych najwytrwalszych.... Co prawda to byłoby szczególnie ważne, gdyby modyfikacja trafiła na steama/półki sklepowe....

To wszystko daje do zrozumienia, że LA będzie choćby symbolicznie, ale jednak płatne. No ale jeśli się uda, to czy za te 5 lat roboty nie należy się postawić tym ludziom po piwie? Oby tylko jak ktoś zauważył ta kasa trafiła do twórców, nie do Sidora... Steam też nie jest najgorszym pomysłem, tryb offline istnieje, a właściciel GSC jakby zobaczył ilu jeszcze ludzi potrzebuje stalkera (zakładając, że jest ślepy i głuchy na wszystko co do tej pory było) może by poszedł po rozum do głowy i na poważnie zabrał się za odkurzanie stalkera 2
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 03 Maj 2013, 11:14

kaczor_1991 napisał(a):Kilku ludzi odeszło, i musieliście w imię praw autorskich wyrzucać całą ich twórczość?

Jeżeli mają zamiar sprzedawać Lost Alpha to co w tym dziwnego? Dlaczego inne osoby mają zbierać profity za pracę innych?

Dlatego szanuję politykę Valve, udostępniają swoje kody źródłowe i dzięki temu mamy wiele wspaniałych modów. Tutaj GSC zaświeciły się kurwiki w oczach i nie wiadomo co z tego będzie, bo autorzy widzę bardzo boją się przyznać na jakiej zasadzie będzie ten mod dystrybuowany.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 03 Maj 2013, 11:18

Wątpię, żeby pojawił się suwaczek. Jeśli już, to sprowadzą grę do poziomu plebsu "bo fani i tak zagrają", bo to 2x mniej roboty. Od biedy oczekuję w opcjach okienka "włącz/wyłącz samouczek na początku gry". :(
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Prohibition w 03 Maj 2013, 11:35

A ja z przyjemnością zagram w samouczek !
Jeśli oczekuję jakiejś gry której po prostu nie mogę się doczekać. To badam ją dogłębnie we wszystkich jej aspektach obojętnie jak durne i nie potrzebne by mi one były .
Radzę w przypadku ewentualnej premiery LA zapomnieć ,że są inne stalkery i rozkoszować się poznaniem tego uniwersum od nowa !
Awatar użytkownika
Prohibition
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 04 Mar 2010, 22:44
Ostatnio był: 01 Lis 2021, 21:49
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 03 Maj 2013, 11:44

meJKu napisał(a):Jeżeli mają zamiar sprzedawać Lost Alpha to co w tym dziwnego? Dlaczego inne osoby mają zbierać profity za pracę innych?

(...) Tutaj GSC zaświeciły się kurwiki w oczach i nie wiadomo co z tego będzie, bo autorzy widzę bardzo boją się przyznać na jakiej zasadzie będzie ten mod dystrybuowany.


o tym przecież piszę trochę później

kaczor_1991 napisał(a):(...)
To wszystko daje do zrozumienia, że LA będzie choćby symbolicznie, ale jednak płatne. (...)


Tylko widzisz, ja się nie dziwię. Niektórzy to przyjmą z pokorą i zapłacą bo nie ukrywajmy - należy się (podkreślam JEŚLI mod zostanie wydany i granie w niego nie będzie po prostu przykre z jakiś powodów), ale całkiem sporo ludzi (a i tutaj trafiłem wcześniej na kilka takich głosów) zacznie hejt, że co to ma być? miało być darmo a teraz hcą, rżeby za niego płacić? Jak tak to ściongnom z jakiegoś torrenta a wy (tu wstaw dowolne bluzgi) "spadajcie" z kasom za tom swojom (tu więcej bluzgów) grę...

PS. Dla świętego spokoju: tak, błędy w ostatnim zdaniu są pisane w pełni świadomie i z premedytacją, żeby wskazać konkretną grupę użytkowników internetu, nie jest to błąd wynikający z nieznajomości naszego języka;]
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości