Survarium - ogólna dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Soviet w 17 Kwi 2013, 12:53

A mi się wydaje, że Survarium może być podobne do WoT. Wybieramy klasę i wskakujemy do gotowej instancji.

A fakt, że nic nie wiemy o rozgrywce pokazuje tylko, jak bardzo ssie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Gertgar w 17 Kwi 2013, 13:01

Soviet napisał(a):A fakt, że nic nie wiemy o rozgrywce pokazuje tylko, jak bardzo ssie.


Wiesz co, jeszcze nie wystartowały testy wersji alfa, wiec chyba nie spodziewasz się że podadzą nam wszystko na tacy, jak dla mnie i tak Vostock Games, bardzo dobrze prowadzi tzw. "dzienniki developerskie' i tak naprawdę wiemy już całkiem sporo o grze, nie ma na co narzekać.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez $towarzysz$ w 17 Kwi 2013, 17:27

Myślałem, że Survarium będzie właśnie grą jak każde MMO ze spójnym światem (może nie otwartym ale podzielonym na mapy jak w STALKERze właśnie), npcami i postaciami sterowanymi przez graczy, którzy będą ten świat wypełniać i w pewien sposób go kształtować (wojny frakcji o terytoria, dobieranie się graczy w bandyckie gangi i organizowanie grup które zajmowały by się polowaniem na nich itp.). Albo chociaż system z serwerami na którym gra max po 60-100 ludzi jak w DayZ. Tymczasem w tych całych dziennikach, devowie sugerują, że będzie to raczej rozgrywka znana z większości MMO F2P czyli krótkie starcia na niewielkich mapach rodem z takiego WoTa właśnie. Straszna straszna bieda, jaki ma być w tym klimat, gdzie tu ma być tytułowy survival ?
Ostatnio edytowany przez $towarzysz$ 17 Kwi 2013, 18:27, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
$towarzysz$
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 11 Sty 2009, 18:20
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Gertgar w 17 Kwi 2013, 17:49

Wydaje mi się że potyczki na małych mapach dotyczą trybu PVP, tryb PVE będzie pewnie taki jak w WarZ właśnie.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez KoweK w 17 Kwi 2013, 19:33

Dokładnie. Twórcy w video-dziennikach skupiają się na omówieniu tryby PvP, a pozostaje przecież jescze CO-OP (który podobno ma wystarczyć na masę godzin) oraz PvE, czyli pewnie coś a'la DayZ/WarZ.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Szlam w 19 Kwi 2013, 21:52

xKowenx w żadnym MMO nie ma w 100% otwartego świata jest on podzielony na lokacje. między którymi gracz się przemieszcza. Czasami są w nich "szwy" (konieczność ładowania) jak w stalkerze lub nie ma "szwów"i przechodzi się płynnie bez ładowania np. "Rune of magic". W obu przypadkach i tak są granice strefy lokacyjnej.
Będziesz miał też wyludnienie z tego co wiem na planszy na raz ma być od 20 - 30 ocalałych, chyba widziałem to na encyklopedii gier

Ja wstrzymuje się z wystawieniem oceny aż zagram, w końcu ściągamy grę darmowo.

Za ten post Szlam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
Szlam
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 11:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 2

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Gertgar w 19 Kwi 2013, 23:40

No właśnie w MMO są otwarte światy, według twojej definicji otwarty świat to taki bez granic, wiesz nawet Ziemia ma 'granice lokacyjne' :P w grach pojecie 'otwarty świat' oznacza że możesz go swobodnie eksplorować i możesz się dostać w każde miejsce w które pozwala fizyka gry.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Fender w 25 Kwi 2013, 00:11

Jest mi trochę przykro. Obejrzałem najnowszy trailer, który ocieka słodkościami. Ta grafika jest paranoiczna i boję się, że po kilku godzinach obcowania w grze mutanty, czy inne harde sztuki zaczną mi się z różowymi i radosnymi króliczkami mylić. Oby to zmienili. Prypeć wygląda okropnie. Gdyby zlikwidować troszkę zieleni i uporządkować lekki burdel, wyglądałoby to jak jedno z tysięcy polskich osiedli. Zero klimatu, zero czerpania z dorobku stalkera. Co jak co, ale takie gry powinny mieć klimat. Abstrahując już od poronionej idei zony w grze mmo. To oczywiste, że stalkerowski klimat nie pasuje to setek graczy na mapie. Rozumiem coop z ogarniętym towarzystwem, ale widzę tysiące debili latających jak po łące dnia letniego. Życzę chłopakom jak najlepiej, ale według mnie projekt jest przegrany. To po prostu nie ma szans wypalić. Wyjdzie, przez tydzień będzie szum, a potem każdy ze łzami w oczach wróci do stalkera. Taki zamysł według mnie nie ma przyszłości. Trailery niestety to potwierdzają.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez KoweK w 25 Kwi 2013, 15:48

Fender napisał(a):Prypeć wygląda okropnie.

Jaka znowu Prypeć...?

Fender napisał(a):Zero klimatu, zero czerpania z dorobku stalkera.

Bo to nie jest S.T.A.L.K.E.R.... Ile razy wam trzeba to tłumaczyć.

Fender napisał(a):To oczywiste, że stalkerowski klimat nie pasuje to setek graczy na mapie.

Bo to nie jest S.T.A.L.K.E.R.... [2]
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Pangia w 25 Kwi 2013, 16:17

Aha... Czyli robią tą grę tylko dla forsy? Bo taki wniosek nasuwa mi się po śledzeniu tego tematu i wypowiedziach forumowiczów. Ot, taka Tibia 3D, tylko zamiast czarów będą artefakty, a zamiast miecza - karabinek AK.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Kpuc w 25 Kwi 2013, 16:31

Z założenia tego typu gry są robione dla kasy. Jak zrobią takiego stalkera to się sprzeda i koniec, a tutaj cały czas lecą mikropłatności. Co nie kupisz np. kolimatora do AK ? Tylko 2zł no co ty, nie kupisz ? :E
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez KoweK w 25 Kwi 2013, 16:38

Pangia napisał(a):Aha... Czyli robią tą grę tylko dla forsy?

:o :o :o :o
Ja myślałem, że producenci gier to fundacje charytatywne i wszystko robią z dobroci serca, a nie po to, by zarobić...

Każda gra jest robiona dla kasy, deal with it.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor, Igi07, ZiomB, Gray Fox.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron