[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kpuc w 25 Mar 2013, 17:19

BJ Blazkowicz napisał(a):Zróżnicowanym? Ty kiedykolwiek odpaliłeś AM czy tylko udajesz eksperta? 60 ak różniących się skinami i parę innych pukawek (większość i tak na tej samej animacji, że o dźwiękach strzału nie wspomnę).


AM miałem a NS i jakoś problemu nie widziałem. To źle że jest sporo skinów do wyboru ? Według mnie to dobrze. Wszyscy ncp tacy sami, pukawki identyczne, to po co rożne lokację w grze ? to dajmy wszędzie kordon a co :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez smoq2 w 25 Mar 2013, 18:57

@ Kpuc - Bardzo dobre porównanie. Jak dla mnie, to 60 AK z różnymi skinami na tej samej animacji daje identyczne odczucie, jakie dałby mod z 15 mapami, z czego 11 to Kordon w innych kolorach. I jedno, i drugie jest bez sensu.

Nigdy nie rozumiałem idei z AM. Argument z "ulubioną pukawką" jest dla mnie tym samym, co ulubiony kubek z naklejką Supermena (lub innym wzorkiem). Ale to tylko moje zdanie i szanuje poglądy innych.

Problem w tym, że w tym przypadku każdy kolejny item dodaje zużycie zasobów, i nie jest tutaj mowa tylko o tym ile mod z miliardem modeli AK o różnych skinach waży, lecz np. o wydłużonym czasie ładowania olbrzymich configów z bronią, parsowaniu modyfikacji (o ile w LA wystąpią), etc. Wszystko to (moim zdaniem) w modzie z największym naciskiem na grywalność powinno być zbędne, albo przynajmniej o szczególnie niskim priorytecie.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez GangStarr w 25 Mar 2013, 20:04

jak na moje idealna ilość broni jest w vanillowym stalkerze, więcej nie trzeba, bo to moim zdaniem bezsens dodawać 100ak w różnych kolorach, o nazwach ak-47sdsjk, 74skfjsalfjk, ani to klimat, ani nic, niech się skupią na czymś bardziej pożytecznym a nie na takich pierdołach, i kpuc porównanie trochę idiotyczne... jeśli chcesz AM to wtedy masz takie coś jak świat gry składający się z 20 map kordonu w różnych kolorach, a jak jest kilka broni ( z vanilli) to wtedy masz utrzymaną równowagę, różne bronie, różne mapy;P
Awatar użytkownika
GangStarr
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Sty 2012, 11:10
Ostatnio był: 11 Paź 2017, 16:15
Kozaki: 1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 25 Mar 2013, 20:25

Nie wiem, ale dla mnie klimat jest wtedy, gdy nie potykam się o kilkaset nowych broni, które jak już zostało napisane- różnią się jedynie teksturą, 70% z nich używa tych samych, niezsynchronizowanych do animacji (zazwyczaj tych od King Fridays'a) dźwięków. Dla mnie jest to całkowite zaprzeczenie idei tej i klimatu pustki i osamotnienia, zagrożenia, którym epatuje.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Meesh w 25 Mar 2013, 21:00

Założenie *pierwotnego* Oblivion Lost było takie, że jak sięgasz po broń, to w zasadzie jest za późno - ilość modeli nic nie wnosi, jeśli nie masz amunicji, a tak to powinno wyglądać.
Wieczne szczypanie się z wydatkami sprzętu, jeden-dwóch handlarzy. Samotność, spustoszenie i wielkie nic dokoła, tylko helikopter krążący nad głową i ślepe psy wyjące po wzgórzach.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 25 Mar 2013, 21:09

W sumie to AM zazwyczaj jest mi zbędny, bo i tak dąrze do otrzymania Vintoreza lub G36 i już. Pobawię się kilkoma AK i już, w tym macie rację. Znalazłem w Soli 3 kałasznikowy z takimi samymi teksturami, różniły się tylko cyframi w nazwie. Teraz już wiem, dlaczego mod po części tyle się ładuje. Z dodatkowych broni toleruję tylko TOZy i miotacze płomieni...na szczęście LA nie będzie drugą Soljanką, tylko wedle mnie rozbudowanym buildem.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 25 Mar 2013, 21:12

Kudkudak napisał(a):Teraz już wiem, dlaczego mod po części tyle się ładuje.


Przede wszystkim, ładuje się tyle czasu bo co dwa metry masz inną anomalię + od cholery skryptów, ale wiem do czego dążysz. A porównywanie LA z Soljanką to nic innego jak śmiech na sali.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 25 Mar 2013, 21:40

No niby tak, ale za dużo tego. Bez przesady, żeby wokół jednej meduzy było 10 anomalii + te z Soljanki, a tamte potrafią dać w kość ;) Muszę też dodać, że w LA raczej zagram dla prywatnej oceny, bo jestem masochistą i wolę skończyć NS w całości. Pewnie zrobię to zanim LA wyjdzie :)
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ZiomB w 31 Mar 2013, 21:42

Kudkudak napisał(a): Pewnie zrobię to zanim LA wyjdzie :)

Zanim LA wyjdzie to ukaże się Soljanka Deluxe + 10 dopełnień do niej. :caleb:
Nie oszukujmy się, oni już dawno powinni tylko testować, wyłapywać bugi, łatać i wydawać moda by był jak najbardziej stabilny (popatrzcie na Priboi Story, jeden z najbardziej stabilnych modów zmieniający fabułę).
W tym momencie są zajęci dodawaniem do moda zbędnych bajerów typu wymieniony parę stron wcześniej potworek.
Pod opisem ostatniego filmu Dezodor pisał, że usprawnia tryb TP. Pytam się, po cholerę? 90% graczy gra w trybie FP
i w tym trybie domyślnie jest Stalker.
Jak przeczytałem, że teraz zajmują się przenoszeniem na render CoP'a to się załamałem..
Gdzieś indziej na ich stronie doczytałem o rzekomych samouczkach.. Też się pytam po cholerę, jak ktoś tutaj już wspomniał w Lost Alpha będą grali raczej fani, którzy są już obeznani w świecie Stalkera.
Gdyby miał mi się odpalić taki trening przed grą, gdzie pokazuje nam jak rzucać śrubą to po prostu walnę Facepalma :facepalm:

Wrócę jeszcze do Tarka, Karła już ponoć dodali więc czemu by nie jego? Przypominam że tyle samo informacji o Karle było ile o Tarku.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 02 Kwi 2013, 15:18

vandr napisał(a):A porównywanie LA z Soljanką to nic innego jak śmiech na sali.


Obyś nie musiał wypluwać potem...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 02 Kwi 2013, 15:27

Nie wiem dlaczego porównujecie Lost Alpha do Soljanki...jeśli wyszły jakieś mutanty, to niech wychodzą. Wyraźnie jest jednak powiedziane i pokazywane - setki broni, kolejnej dziesiątki anomalii i pół setka pancerzy też raczej nie zagracą moda. To będzie tylko podrasowany build. Po za tym, póki nie ma screnów, nie wiadomo czy ten mutant faktycznie będzie w tym modzie. Porównamy, zobaczymy. Ale zapewniam Was - to nie będzie wyrób soljankopodobny.
:

O ile LA wyjdzie :suchar:
Ostatnio edytowany przez Kudkudak 04 Kwi 2013, 09:09, edytowano w sumie 3 razy
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Iłja w 02 Kwi 2013, 20:10

Hmph, ta cała Harpia to naprawdę z dupy wzięta. Chyba że to potwór mający spadać nam na łby z dachów budynków Prypeci... chociaż w tej roli i tak wolałbym stare, dobre zombiaczki.
Cóż, w sprawie podobieństwa Soljanki do LA, w przynajmniej mojej opinii nie powinno się mówić w ogóle. Póki nie możemy zagrać w LA, każde takie porównanie jest bezprzedmiotowe.

:

Ale w mojej opinii LA jednak wyjdzie ;d Oni poprostu odtwarzają historię tworzenia gry tak dobrze jak mogą, z niesamowitymi opóźnieniami włącznie.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D

Za ten post Iłja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiśniur.
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości