World of Tanks

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 20 Mar 2013, 08:45

Normalnie. Wrzucają wszystkich do jednego worka ;-)
Dawno mówiłem, że brakuje trybu "historycznego" w którym walczyłby sprzęt z danej epoki.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: World of tanks

Postprzez jalkavaki w 20 Mar 2013, 08:57

Ale o co Wam chodzi? Gra nazywa się Świat Czołgów a nie Świat czołgów z II Wojny Światowej.
Leo będzie X tierowym maleństwem i spotka się z czołgami z, góra, końcówki wojny lub pojazdami opracowanymi w mniej więcj tym samym okresie.
@Terminus: są organizowane tzw. Bitwy Historyczne, gdzie gra się tylko sprzętem historycznym, który brał lub mógł brać udział w danejj batalii. Smaczkiem jest wymóg posiadanego odpowiedniego uzbrojenia, czyli nie uświadczymy np. Tigera II z armatą 105mm ;)
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: World of tanks

Postprzez Ahmed1109 w 20 Mar 2013, 09:02

Ja tam wolę grać w War Thunder, bo w WoT bez konta premium na wyższych tierach nic nie ugrasz.
Musiałem po bitwie czołgiem 8 tieru grać dwoma z 5 żeby wyjść na plus z kasą
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: World of tanks

Postprzez jalkavaki w 20 Mar 2013, 09:09

Znaczy się nieźle "noobkowałeś" bo i na IX bez premki można wyjść na plus ;)
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: World of tanks

Postprzez Gwizdek w 20 Mar 2013, 10:52

Ahmed1109 napisał(a):Musiałem po bitwie czołgiem 8 tieru grać dwoma z 5 żeby wyjść na plus z kasą


Jak się skupiasz by mieć wuchta zniszczonych czołgów bądź rzeczywiście noobkujesz to tak jest. Tu liczy się dmg, a na VIII nie mówiąc już o XI można narobić go bardzo wiele a to wtedy = kredyty.
A co do tego, że straty po ósemce musiałeś aż dwoma 5 nadrabiać lekko, to trochę dziwne. Średnio na 5 można wyciągnąć 15k, ja z doświadczeń wiem, że nawet po fatalnej bitwie na VIII byłem średnio -7k.

adin napisał(a):Ciekawy jestem jak deweloperzy widzą walkę czołgów z IIWŚ (niech to będą i prototypy) z takim Leosiem z lat powojennych.


Zauważ, że już jest sporo powojennych konstrukcji. Choćby drzewko francuskie od amx elc, amerykański m48, rodzina t-54/62 i jakoś nikomu nie przeszkadza. Wprowadzą Leosia to i będą kolejne co pewnie spowoduje powstanie nowych tierów. I będzie gitarra ;)
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: World of tanks

Postprzez Piłat w 20 Mar 2013, 11:29

Pozostaje już tylko czekać na Abramsy i Merkavy. Luz - Tygrys II ma szanse.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 20 Mar 2013, 12:40

Wiem, że są organizowane "bitwy historyczne", ale to zdaje się wiąże z przynależnością do klanów (?) czy czegoś tam.
Mi chodzi o zwykły wybór trybu bitwy, bez łączenia się w drużyny, klany itp, itd...

Nie nie zależy mi na siłę na realizmie, bo zdaję sobie sprawę, że WoT to prosta, dynamiczna gra zręcznościowa z elementami taktyki (siedzimy w krzakach albo kupą panowie!), ale takie urozmaicenie jak np. rozgrywanie scenariuszy historycznych np. Barbarossa czy Kursk na pewno by grze nie zaszkodziło.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez Gwizdek w 20 Mar 2013, 14:11



Proszę bardzo Abramsy vs T-90 :P

Jeśli się pojawią takie maszynki to na pewno wyższe tiery wprowadzą...
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: World of tanks

Postprzez adin w 20 Mar 2013, 14:46

@up W balona nas nie zrobisz, to battlefield jakiś :/ I nawet nie ma to znaczenia, oba czołgi trzeciej generacji.

Ja wszystko "rozumie", nie wrzucą Leoparda 1 czy 2 do jednego worka ze StuGiem III czy innym dziadkiem ale to przecież zupełnie inna konstrukcja niż pojazdy z IIWŚ, inny pancerz, inne pociski, inna technika/elektronika wewnątrz, inny dystans prowadzenie skutecznego ognia. Dzisiejsze czołgi nie muszą już "widzieć przeciwnika", wystarczy że komputer je zlokalizował.

Ja widzę ten pomysł dopiero wtedy gdy w grze będzie dostępnych na tyle dużo pojazdów by spokojnie na każdym tierze potyczka odbywała się w czołgach z identycznych epok. I nie ma tu żadnej wagi że X tier to X tier (tak samo jak nie ma porównywać szybkości '63 911 z tą z 2011). Przyjmując tą nomenklaturę, czołgi powojenne powinny przyjmować tiery >XIII na przykład.

Pogrupować je też można według generacji i dla każdej z nich zbudować drzewka od I do X. To jedyne wyjście.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: World of tanks

Postprzez Gwizdek w 20 Mar 2013, 15:42

Wcale nie miałem na celu robić nikogo w balona, tylko się śmiałem z postu Piłata
Piłat napisał(a):Pozostaje już tylko czekać na Abramsy i Merkavy


adin napisał(a):inny pancerz, inne pociski, inna technika/elektronika wewnątrz, inny dystans prowadzenie skutecznego ognia

Wymieniasz cechy rzeczywiste które w WoT często nie istnieją.
Np
inny dystans prowadzenie skutecznego ognia
- Tygrys II na stockowej 88 bez problemu na 1km dawał rade T-34/85.
inny pancerz
- pod koniec wojny pancerz niemieckich czołgów był znacznie gorszy a jakoś tego nie czuć.

Co do elektroniki to wiesz, większość zaraz powojennych konstrukcji nie miała jakiś nie wiadomo jakich bajerów więc nie będzie jeszcze takich wielkich dysproporcji. W większości opierali się na rozwiązaniach II WŚ.

Ja widzę ten pomysł dopiero wtedy gdy w grze będzie dostępnych na tyle dużo pojazdów by spokojnie na każdym tierze potyczka odbywała się w czołgach z identycznych epok.

To trochę trzeba będzie poczekać aż wprowadzą kolejne bo narazie można bitwy typu np Is-3 vs M103, Conqueror bądż T-54, T-62 vs M48, Centurion...
Na razie cieszmy się tym co mamy :E

http://www.wotdb.info/# - fajna stronka
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 20 Mar 2013, 16:19

Tak jak to już było powiedziane nie ma sensu doszukiwać się nieścisłości technicznej w grze, w której widoczność czołgu jest uzależniona od: zainstalowanego radia (słuchacze Radia M. "wiedzą więcej" więc może to ma sens), współczynników zależnych od wyposażenia pojazdów i wyszkolenia załogi (dziwne bo mi z wiekiem i doświadczeniem zasięg widzenia spada)- a wynika to tylko i wyłącznie z niewielkiej wielkości plansz, która w realu w całości mieści się w zasięgu skutecznego ognia większych czołgów ;-)

A co do współczesnych: to taki Abramsik ma skuteczny zasięg ognia na dystansie 2000m co przy standardowym zasięgu widzenia w WoT: "ale nie więcej niż 500m" ... :E
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 20 Mar 2013, 16:37

Nom, ale górna granica to 734m bodajże, i gdzieś miałem skrina jak ściągnąłem pacjenta z takiej odległości.
No ale jak się ma skałtów z radiami na 300m to co poradzić. :caleb:

I nie wiem co pitolicie o tym Leosiu 1, bo to będzie wczesna wersja produkcyjna (X tier) lub wczesny prototyp (IX tier), nie wspominając o tym że będzie miał pancerz z dykty zbrojonej...

No ale fakt, jak trafi na takiego VIII lub VII tiera to będzie mniej więcej coś takiego

Image

:E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości