Crysis

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Crysis

Postprzez Kpuc w 17 Mar 2013, 16:08

Ktoś to wytłumaczył na forum gier online: (Jak ktoś nie grał i nie chce sobie psuć zabawy to nie czytać, gdyż jest to streszczona fabuła drugiej cześć gry)

:

Alcatraz był chodzącym trupem, ponieważ rany które odniósł podczas ataku na łódź podwodną (nie pamiętam już dokładnie czy była to akurat podwodna) na samym początku gry, były zbyt duże i kombinezon łączył się z jego ciałem podtrzymując je przy życiu. Prorok natomiast zastrzelił się na początku gry, ponieważ był zarażony i musiał to zrobić aby wsadzić Alcatraza w kombiezon, który łączył się z Prorokiem za pomącą symbiozy. Cała jego świadomość natomiast nie umarła razem z jego ciałem, lecz przetrwała w kombinezonie. W ciągu gry, gdy kombinezon łączył się coraz bardziej z ciałem Acatraza i analizował kod genetyczny obcych, coraz bardziej dawała znać o sobie świadomość Proroka, która w końcu do nas przemówiła (w filmiku przed misją "Spacer po parku"). Dodam jeszcze że Alcatraz po każdym wejściu do tych kapsuł obcych, kiedy nanokombinezon niszczył zarodniki, wymagał reanimacji. Tak więc na końcu gry, kiedy weszliśmy do największego węzła obcych, Alcatraz po prostu tego nie przeżył i w jego ciało "weszła" świadomość Proroka, który stał się tak jakby "żywym chodzącym kombinezonem". Z tego wynika że na końcu nie przemawia Alcatraz, tylko Prorok.


Tutaj też są odpowiedzi: http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic. ... 8&start=10


Ja mam tylko jedno pytanie, jak prorok się zastrzelił i wsadził w kombinezon alcatras ? No kur. Przecież na filmie widać że był w kombinezonie, strzelił do siebie i padł trupem.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: Crysis

Postprzez kolokolo98 w 17 Mar 2013, 21:22

Kpuc, zobacz sobie. Prorok najpierw ubrał Alcatraza w kombinezon, a potem dopiero się zastrzelił. Tylko, że miał pod kombinezonem jakiś czarny strój, który wyglądał trochę jak właśnie ten kombinezon.

Gdzieś w 10 minucie.

Ogólnie to warto wydać te ponad 100 zł na Crysis 3? Mi druga część się podobała. I co sądzicie o multi w trójce?
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Crysis

Postprzez Kpuc w 17 Mar 2013, 21:55

No faktycznie nie był w kombinezonie a w czymś przypominającym połańczanie pianki do nurkowania i stroju batmana. Dziwi tylko fakt że strzelając sobie w pałkę był w czarnym stroju a potem leżał w białym :?: Ale tego się nie będę czepiał, w końcu to zaawansowana technologia :E
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Crysis

Postprzez Piłat w 18 Mar 2013, 15:28

To co miał na sobie Prorok w czasie popełnienia samobójstwa to "pianka" mająca uchronić posiadacza przed symbiozą z nanokombinezonem. Alcatraz nie miał takiej "pianki" i nanosuit połączył się z jego ciałem na stałe i nierozerwalnie.

P.S. Kolokolo98
- Nie warto. A multi jest identyczne jak w "dwójce" z tą różnicą że masz nowe mapy i jakże zajebiaszczy łuk.

P.S. 2
Też zauważaliście, że ostatnio w FPS'ach zbyt często pojawia się przesławny łuk? Najpierw Far Cry, teraz Crysis...
Ostatnio edytowany przez Piłat, 18 Mar 2013, 16:28, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Crysis

Postprzez Pangia w 18 Mar 2013, 16:18

Piłat napisał(a):Też zauważaliście, że ostatnio w FPS'ach zbyt często pojawia się przesławny łuk? Najpierw Far Cry, teraz Crysis...

Jak będzie kryzys i co bardziej cwani rozkradną całą amunicję, zawsze zostaną drzewa, a z nich możesz zrobić łuk i tyle strzał, żeby wyrżnąć w pień pół Ameryki :P
Podobno (mi to tak nie wygląda, ale to tylko moje zdanie) to jest concept art Coacha z L4D2. Też ma łuk, więc patent najwidoczniej nie jest taki nowy ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Crysis

Postprzez Junx w 02 Kwi 2013, 20:23

A ja po 2-giej części jestem i powiem, że Warta jest "dwójka" swojej ceny, na "trójkę" na razie mnie nie stać, ale na wysokich gra pięknie chodziła bez przecinek :D

Teraz tylko 3-cią część się zaopatrzyć i wszystko ładnie się ułoży w całość, część tajemnic się wyjaśniła, ale zobaczymy co 3-cia część przyniesie :)
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Crysis

Postprzez Fred w 02 Kwi 2013, 21:28

Hmm, o jakiej cenie mowa ? Bo o ile pierwszy Crysis urywał dupę pod względem graficznym, tak drugi nie wnosi za dużo jeśli chodzi o grafikę jak i fabularnie szału nie ma (choć nie na tyle, abym przerwał rozgrywkę w trakcie co mi się zdarza). Podejrzewam, że z Crysisem 3 (nie miałem okazji grać) też nie będzie urwania dupy, ot parę nowych efektów graficznych, fabuła pewnie też będzie na pewno w miarę standardowa i nie zaskoczy niczym nowym / oryginalnym.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Crysis

Postprzez Junx w 02 Kwi 2013, 21:38

Ja kupił za 50 zł stąd: http://sklep.gry-online.pl/KartaProdukt ... -2-classic

"Dwójka" też według mnie urywa dupę, ale to może z racji "nie grania" od premiery jedynki czyli od 2007 do 2013 to ładny kawał czasu minął bo wcześniej nie miałem maszynki do C2, więc to może moje takie wrażenie, ale widoczki ładne są i grafika też jest na poziomie a już o optymalizacji nie wspomnę, która jest PERFECT. Przez całą grę, czyli dwa dni miałem może 2 razy tylko skok, ale to to tylko na sekundę może dwie a prze cały czas to standardowo 30 fps'ów gra trzymała przez cały czas. Grę przechodziłem na wersji 1.9, więc może miałem jakiś "dodatki" w stosunku to wersji 1.0, ale to moje zdanie, trzeba zagrać i tyle :)
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Crysis

Postprzez Gray Fox w 22 Sie 2013, 00:36

Bracia Stalkerzy, mam kłopot z pierwszą częścią Crysisa.

Przy odpalaniu gry, mam czarny ekran i crash po conajmiej 5 minutach. Gram na Windowsie 8 64 bitowym, szukałem fixów ale widać po forach że 12latkowie bardziej lubią sobie robić jaja niż pomóc.

Więc, was proszę o pomoc ponieważ ludzie wolą być dzisaj mega dupkami.

Dziękuje.
b
Awatar użytkownika
Gray Fox
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 07 Maj 2012, 19:56
Ostatnio był: 02 Kwi 2024, 18:02
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Crysis

Postprzez Ranger801 w 01 Wrz 2013, 18:04

Pierwsza i druga część bardzo mi się spodobała i bardzo chciałbym zobaczyć co się działo po dwójce. Ale czy trzecia część ruszy mi na Windows XP? Wszędzie jest napisane że ruszy na Vista, 7 i 8 ale ja mam XP (i przy XP zostanę :) ) więc jak myślicie?
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Crysis

Postprzez Kpuc w 01 Wrz 2013, 18:36

Teoretycznie nie włączysz na xp, ale jak poczytasz na google to się da, nie wrzucę linka bo niezgodne z reg.
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ranger801.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Crysis

Postprzez lukebuka w 01 Wrz 2013, 21:22

Gray Fox napisał(a):Przy odpalaniu gry, mam czarny ekran i crash po conajmiej 5 minutach. Gram na Windowsie 8 64 bitowym, szukałem fixów ale widać po forach że 12latkowie bardziej lubią sobie robić jaja niż pomóc.

Ekspertem nie jestem, ale czy próbowałeś uruchomić grę w zgodności z wcześniejszym systemem? Jest taka opcja w właściwościach, może to pomoże.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości