Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez CapitanAwesome w 25 Lut 2013, 11:53

Hej wszystkim jestem nowy na forum i mam już dla was ciekawostkę. Otóż w bazie wojskowej w Kordonie znajduje się barak, po lewej stronie baraku jest latryna, po lewej stronie latryny jest płot, kiedy okrążymy płot, na wprost od latryny znajdują się śmieci, wskakujemy po śmieciach, następnie na latrynę a z latryny na dach. Wchodzimy w dziurę w dachu. Znajdują się tam skrzynki, które za pomocą noża rozwalamy. Wychodzimy przez tą samą dziurę i wchodzimy do baraku. Prócz amunicji będą tam leżały stroje wojskowego. Po założeniu w 3 osobie wyglądamy jak wojskowy ale nie ten w kombinezonie Beryl, tyko ten z chustą na głowie. Kiedy go założymy w ekwipunku wygląda on jak skórzana kurtka. Tylko nie wiem jak tam z parametrami.

Uwagi moderatora:

Nie oszukasz nas, Bambo - Soviet

Za ten post CapitanAwesome otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gray Fox.

CapitanAwesome
Wygnany z Zony

Posty: 1
Dołączenie: 25 Lut 2013, 11:37
Ostatnio był: 25 Lut 2013, 22:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez StalkerCell w 01 Mar 2013, 23:55

Hmm...tak sobie czytam i czytam a tu... Wilka nie ma!
Pamiętacie Wilka z wioski kotów w Kordonie ze STALKERA SoC? Kolesia z taką samą ksywką znalazłem w Magazynach Wojskowych! Był już w Niebieskiej Zonie, w dodatku płonoł w beczce...

Mam takie mniemanie, co do jego postaci:
Wychodzimy od Sida do Wilka, który daje nam misje. W tym momencie jest w Kordonie. Po wyjściu z Lab X-18 Gruby prosi Strieloka, aby wrócił do Kordonu, bo mu się coś grubego kroi. No i w Kordonie nie ma już Wilka tylko jakiś inny cep. Dalej nie ma już śladu po Wilku do czasu wejścia do Magazynów Wojskowych. Leży sobie w beczce i się smaży... No dobra, dotarł do Magazynów, ale po jakiego grzyba? Jeszcze w tak krótkim czasie. Troche to tajemnicze. Strielok musi dwa podziemia odwiedzić, tfu, trzy podziemia odwiedzić żeby wejść do MW, a Wilk se hadza w tym czasie po Zonie.

P.S. Wiem, post nie trzyma się d***y, ponieważ pisałem go na szybko :E .
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Adam w 01 Mar 2013, 23:58

@StalkerCell, Fanatyk (nowy dowódca Wioski kotów) informuje nas po powrocie z Doliny Mroku, że Wilk zabrał skrzynkę dynamitu i wyruszył na północ. A to, że znajdujemy go w ognisku, to błąd gry. Powinien się zrespić obok paleniska....
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez silos w 02 Mar 2013, 11:59

zapomniałem screena zrobić ale jak przy przejściu do doliny mroku od strony wysipiska gadam z wolnościowcem to gada że pogoni pewnych dupków (typowy tekst dla wolności i powinności) a potem jak zagadałem co robisz to gada że obrabia jakiegoś frajera a potem działke oddaje Jodze z szacunku...
Czyli teksty wolności powali się z tekstami bandytów.Ach ten nasz Stalker
Awatar użytkownika
silos
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 12 Lut 2013, 18:05
Ostatnio był: 13 Cze 2015, 23:14
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Wojorowskipl w 02 Mar 2013, 21:51

Chociaż to się raczej nie zalicza ani do Easter Eggów, ani do smaczków, a raczej do ciekawostek (choć to niedopracowanie twórców), otóż: Idąc przy stacji pomp na bagnach jest schowek w starym aucie, a auto ma na rejestracji UKRAIŃSKĄ flagę. Chodzi w tym o to, że podczas katastrofy w Czarnobylu nie było Ukrainy, Białorusi, a ZSSR (CCCP, Cep Cepem Cepa Poganiał), tak więc wydaje mi się, że na rejestracji powinien być prędzej Sierp i Młot.
Wojorowskipl
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 25 Sty 2013, 17:29
Ostatnio był: 27 Mar 2015, 22:29
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Adam w 02 Mar 2013, 22:42

Nieprawda, 11 czerwca 2006 roku był decydujący wybuch, który stworzył Zonę. Wcześniej były samochody zarejestrowane na ukraińskich blachach. Zwłaszcza wojskowe auta.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez szm w 02 Mar 2013, 23:33

Jest tylko jedno małe "ale". Ukraińskie blachy mają wszystkie wraki pojazdów, które spotykamy w Zonie. I o ile zgodzę się, że taki UAZ lub taka Niwka, należące do Ministerstwa Wnutrisznich Spraw muszą mieć ukraińskie blachy. Ale jeśli chodzi o wraki Zaporów czy Moskwiczy, stojących gdzieś przy/w garażach w Limańsku czy Prypeci.. Moim zdaniem one stoją tam od ewakuacji. Tak samo jak strażackie ZIŁy.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Wojorowskipl w 03 Mar 2013, 01:32

Tak jak @up, to jest Zaporożec stojący zalany na bagnie, pordzewiały, wygląda moim zdaniem właśnie jak zostawiony po Ewakuacji z Czarnobyla. Pojazdy wojskowe, fakt, były w Zonie testy, które dopiero w 2006 zakończyły się drugą katastrofą, i do nich nic nie mam. Chodzi mi o cywilne pojazdy sprzed ewakuacji.
Wojorowskipl
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 25 Sty 2013, 17:29
Ostatnio był: 27 Mar 2015, 22:29
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez abbott w 30 Mar 2013, 20:29

Ja mogę dodać, że w bazie Powinności w Agropromie leci muzyczka z gry Kozacy 2: Wojny Napoleońskie, o ile mnie słuch nie myli. Kozacy to też gra GSC, co pewnie większość wie :)

Za ten post abbott otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cezarski.
abbott
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 29 Mar 2013, 20:13
Ostatnio był: 30 Mar 2013, 21:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Cezarski w 26 Cze 2013, 20:41

Faktycznie, masz rację to muzyczka jest właśnie z Kozaków, z menu początkowego ;)

Ja zauważyłem gitarę w Agropromie powieszoną na ścianie.
EDIT.
W Kozaków 2 to się nagrałem tyle..... :o
Cezarski
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 26 Cze 2013, 20:12
Ostatnio był: 26 Cze 2013, 20:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Gandohar w 27 Gru 2013, 18:53

W magazynach wojskowych w wiosce przy wieży ciśnień jest dom (ostatni po lewej jak by się szło drogą od wieży ciśnień chyba) i gdy się od przodu wejdzie do tego domu to ekran czernieje i pojawiam się przed domem leczy gdy wejde od tyłu to moge poruszać się po domu prócz jednego miejsca a mianowicie pokoju z zejściem do piwnicy gdy się tam podejdzie to znowu ta akcja z teleportem lecz tym razem na korytarzu pojawia się zakrwawione ciało monolitowca a screena narazie nie mam jak przesłać bo nie ma mnie w domu więc może ktoś się spotkał z tym miejscem i wie o co tam chodzi ?

Edit 1:

I jeszcze apropo ciekawostki z mostem na bagnach i tą tajemniczą kopalnią zamieszczam link do filmiku jakby komuś się niechciało szukać po google.
Nigdy nie odwracaj wzroku – czy to od koszmaru, czy od prawdy
Awatar użytkownika
Gandohar
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 13 Wrz 2011, 12:37
Ostatnio był: 11 Sty 2021, 04:07
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Adam w 27 Gru 2013, 19:17

@Gandohar, moim zdaniem to nie easter egg, tylko świadoma blokada twórców gry, aby tam nie wchodzić.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości