Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Bies86 w 31 Sty 2013, 21:42

Z wódek- Lubie Art'a. Jest to tania wódka... Hm... Nie wiem czy to nazwać wódką bo ma tylko 30% .
Przezroczysta jak większość wódek , smakuje tak samo , ale trochę mało procent za jedyne 15 zł . Na większą ilość się opłaca bardziej niż normalna wóda.
Wina- Lubie tanie , te drogie taki Don Perignon są za drogie a według mnie smakiem dużo się nie różnią od ich odpowiedników za 5 zł- Bispol Wiśniowy [polecam].
Piwo- Wypije prawie każde , oprócz Lecha i Brewera czyli taki shit za równo 2 zł piwo pół na pół z wodą :/
Spiryt -Polecam z cukrem i cytryną . Dokładnych proporcji nie pamiętam , to było chyba z 2-3 cytyny na o,5l spiryta a cukru według uznania.

I przytoczę jeszcze zasłyszany od pewnego Ukrainca pewną wzmiankę że Prawdziwy Ukrainiec czy też Rosjanin jest nim dopiero gdy rozcieńcza spirytus wódką - wszystko oczywiście w formie żartu.

http://www.youtube.com/watch?v=Yo212B-J-NI
- Mnie najbardziej zdziwiło "piwo z psikiem "
Bies86
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 15 Sty 2013, 12:56
Ostatnio był: 26 Sty 2014, 22:29
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez xionc w 01 Lut 2013, 06:37

Dom Pérignon to szampan jest. Przestań pić te tanie mózgojeby to będziesz lepiej ogarniał.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Terminus w 01 Lut 2013, 07:45

Xionc: wg profilu Bies to 15-latek więc jego opowieści alkoholowe potraktujmy z przymrużeniem oka.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 01 Lut 2013, 10:30

Dziś to dzieciaki wcześnie zaczynają z piciem...:facepalm:

Co do alkoholi, to na zimę polecam Krupnik. Nie zupę (jakoś 90% społeczeństwa nie potrafi zrozumieć, że Krupnik to nie zupa), ale wódkę. Podgrzana jest idealna na mrozy.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gro3a.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gro3a w 01 Lut 2013, 11:39

:arrowu: No, ta dzisiejsza młodzierz ma takie wielkie problemy, że popadają w alkoholizm ;) Tak jak mówisz Gizbarus, Krupnik to chyba jedna z lepszych wódeczek (w sylwestra poszło kilka buteleczek) a na ciepło podczas mrozu grzeje lepiej niż niejeden grzejnik :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Voldi w 01 Lut 2013, 15:43

Nie mogę się zgodzić w kwestii Krupniku. Jedyna wódka, która jest gorsza to Stock. Tych dwóch nie potrafię zdzierżyć. Jeśli o mnie chodzi to Bols, najlepiej z Ice Tea z Biedronki. Można litrami pić :E
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez xionc w 01 Lut 2013, 16:05

Gorsza wódka? Znajdzie sie co najmniej dwie: Lodowa i 1906. Pozdrawiam smakoszy taniej chemii bo wódką tego nazwać nie można.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kuballa44 w 01 Lut 2013, 16:14

Starogardzka, najgorszy syfior.
A Krupnik i Gorzka to ta sama półka, wódki za około 20 zł/0.5l przy czym ostatnio Gorzka opusciła się w jakości, więc troszkę lepszy stał się Krupnik. Tania wódka, dobra na to żeby napić się bez okazji gdy ma się ochotę, a nie ma za wiele sianka.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Kudkudak w 15 Lut 2013, 22:49

Ja tam narazie nie maltretuje wątroby i pije głównie herbatę, robię małą przerwę od trunków. Przeszedłem na zieloną herbatę i jest dobrze. Smakuje mi o wiele bardziej niż a zwykła. Bo teraz Post :caleb: potem będzie znowu kosztowanie napitków...Ultra wierzący nie jestem, ale Post to Post.
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative vandr.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Dżuz w 19 Cze 2013, 19:50

Z cyklu chmielowe wojaże Dżuza :suchar:

Ostatnio naszła mnie ochota na odwiedziny sąsiadów zza zachodniej granicy i zakosztowałem w dwóch produktach ichniejszych browarów. Spróbowany w pierwej kolejności (i w obu wariantach) Paulaner, okazał się strzałem w dziesiątkę. Świetne, orzeźwiające pszeniczne piwo. Wersja jaśniejsza bardziej mnie przekonuje, ale tej ciemniejszej też niczego nie brakuje. No może prócz ciut niższej ceny :P

Z kolei masówka o nazwie Perlenbacher, produkowana dla pewnej sieci hipermarketów, zaskakuje jakością niespotykaną w tym przedziale cenowym. Nasze żubry, tyskie-syfskie, czy warki, nie dorastają mu nawet do pięt. Bardzo dobre lekkie piwo, w którym czuje się goryczkę i nie ma się wrażenia jakby opętany browarnik wrzucił do kadzi wór nadmanganianu potasu. Jest z tym piwem jednak jeden uciążliwy problem. Otóż, jest ono, jakby to powiedzieć, niekompatybilne z naszym Żywcem. Z innymi piwami jeszcze nie eksperymentowałem. Nie wiem czy sprawia to wręcz spartański skład ów niemieckiego piwa, czy coś innego, ale połączenie perlenbachera z większą ilością żywca, zakończyło się okrutnym bólem głowy na drugi dzień. Uprzedzając chybione komentarze, dodam że nie tylko u mnie :caleb: Spożywany natomiast "w samotności" perlenbacher, następnego dnia nie zostawia żadnego śladu...
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 19 Cze 2013, 20:06

Ja bym dorzucił Złotego Kłosa jeszcze do roczniko-chemio podobny alkoholi. Też syf. No i nieśmiertelny Silber Kreuze, czy jak się tam ta ku*wa nazywa...

Co do mieszanki, to ja stawiałbym na to, że nie pomieszanie trunków ci zaszkodziło, a jedynie konsumpcja Żywca, do którego ponoć dawali świńską żółć by była goryczka. Czy dają dalej, czy nie i czy wogóle dawali nie mam pewności, ale były takie pogłoski. Nie zmienia to faktu, że Żywiec się spie*dolił. Dlatego po kilku okrutnych kacach po tym trunku odpuściłem go i pijam inne piwa. Przynajmiej łeb nie napie*dala i bebech.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Dżuz w 19 Cze 2013, 20:49

Heh, z tą żółcią to ja bym aż tak nie galopował :) Fakt, nasze koncernowe piwa są wybitnie podłe. Muszę się przyznać, że gdybym dostał do spróbowania pięć wytworów z pod godła Tyskie, Warka, Żubr, Kasztelan i na przykład Perła, to jestem pewien, że nawet nie poczułbym różnicy. A nie - Perła wybitnie cuchnie :caleb:

Podłości w smaku naszego piwa masowego dopatrywałbym się raczej w przyśpieszonej produkcji i oszczędzaniu przy doborze składników, aniżeli w mitach typu żółć w piwie :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości