Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez pan kozaq w 09 Gru 2012, 20:53

Po przeczytaniu Metra 2033 i 2034 nie wiem co dalej. Władcy Pierścieni czy ktoś może polecić inne książki post-apokaliptyczne
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 09 Gru 2012, 20:56

:arrowu: "Samotność anioła zagłady", "Apokalipsa według pana Jana". Ale tej drugiej jeszcze nie czytałam. I o ile mnie pamięć nie myli, to coś postapokaliptycznego można też znaleźć w zbiorach opowiadań "Zapach szkła" i "Epidemie i zarazy".
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez Royaliste w 10 Gru 2012, 01:37

Ja ostatnio z takich ambitnych lektur to czytałem "Mein Kampf" oraz Historię Wszechzwiązkowej Partii Komunistycznej (bolszewickiej) Pierwsza lekturka, opowiadająca o marzeniach pewnego wizjonera z klasą jest pobrana z internetu, natomiast druga opowiada nam historie tej zacnej organizacji pro-pokojowej i jest to oryginalna książka z 1936 roku:)

Tak, jestem cholernie upolityczniony.

A z takich lżejszych lektór to serie o Tytusie Crow'ie przeczytałem (Kretochłony, Przemiana Tytusa Crowa) oraz Zegar Snów). Kilka innych książek też (trochę Lema, na przykład), nie wspominając o Glukhowskim i braciach Sapkowskich.
Awatar użytkownika
Royaliste
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 09 Gru 2012, 15:42
Ostatnio był: 16 Gru 2013, 20:20
Miejscowość: Wandea
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co czytacie?

Postprzez marcel w 10 Gru 2012, 01:49

@margarita, pan kozaq,

"Apokalipsę..." szczerze polecam, po kulawym wstępie fabuła się rozkręca i robi niesamowicie wciągająca. Poza tym, eksploracja tych wszystkich tajemniczych bunkrów... Cud, miód i maliny. "Zapach" faktycznie zawiera kilka opowiadań klimatycznie podchodzących pod czyste PA. "Epidemie" czytałem, ale nic cholery nic nie pamiętam. Tylko jeden tekst, o wagonie pełnym zamarzniętych dzieci. Brr, nie jest łatwo zrobić na mnie wrażenie, ale tamto opowiadanie było... poruszające.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 10 Gru 2012, 09:19

Jeśli chcesz czytać postapo, to koniecznie "Drogę" Cormacka Mc Carthy.
Moim zdaniem weszła już do kanonu literatury o tej tematyce.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 10 Gru 2012, 16:47

marcel napisał(a):"Epidemie" czytałem, ale nic cholery nic nie pamiętam. Tylko jeden tekst, o wagonie pełnym zamarzniętych dzieci. Brr, nie jest łatwo zrobić na mnie wrażenie, ale tamto opowiadanie było... poruszające.

A ja z kolei pamiętam tylko to ze szpitalem, co się na końcu okazało, że
:

bodajże tak naprawdę to było miejsce, gdzie zebrano ludzi przed końcem świata, którzy mogliby być przydatni później. Ale serio nie pamiętam fabuły, tylko ten szpital i że to tak naprawdę szpitalem nie było :D

I chyba było jeszcze coś o facecie, co to na jakąś chorobę zapadł i o schronach, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć, czy to w "Epidemiach" było czy nie.
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez Nallrog w 10 Gru 2012, 19:06

Zapach Szkła czytałem i bardzo mi się spodobał, świetna książka, niestety momentami troszkę nudnawa, ale ma więcej zalet od tych nielicznych wad.
A co do Metra. Jaka część rozpoczyna tą serię? Pytam, bo zamierzam zabrać się do czytania tej książki i będę musiał ją kupić, bo w bibliotekach jej nie ma :/
A może byś tak wziął ten karabin i wybiegł w podskokach szturmować wrogie pozycje?

Nallrog
Wygnany z Zony

Posty: 1
Dołączenie: 10 Gru 2012, 18:58
Ostatnio był: 10 Gru 2012, 19:45
Miejscowość: Elbląg
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0

Re: Co czytacie?

Postprzez Royaliste w 10 Gru 2012, 19:20

Metro 2033 pierwsze a Metro 2034 drugie.
W dodatku mógłbyś się porozglądać za Polskimi książkami w uniwersum Metra ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Royaliste
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 09 Gru 2012, 15:42
Ostatnio był: 16 Gru 2013, 20:20
Miejscowość: Wandea
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co czytacie?

Postprzez Wunderwaffe w 31 Gru 2012, 19:37

Ostatnio sobie powoli czytam "Pakt Ribbentrop-Beck". Całkiem fajna książka, jeśli ktoś nie wie, to opowiada, co by było, gdyby Polska zawarła sojusz z III Rzeszą. Dowiedziałem się z niej czegoś, czego nie wiedziałem, bo Jedyna Słuszna Prawda Historyczna tego nie obejmuje - konkretniej tego, iż Hitler bardzo lubił Polaków i znienawidział ich dopiero po podpisaniu paktu z Francją i Zjednoczonym Królestwem.

Poza tym przeczytałem kawałek "Długiego ramienia Moskwy", ale nie spodobało mi się. W skrócie - ciągłe udowadnianie, iż LWP i MBP to najgorsze zło w historii Polski.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 31 Gru 2012, 21:16

Dzisiaj w nocy (tak około czwartej) skończyłam czytać "W mrok", drugą część serii Andrieja Diakowa opartej na uniwersum "Metra 2033".
Nikogo, kto zna moją miłość do historii z cyklu "Wybuchła Bomba Atomowa I Co Się Działo Później" nie zdziwi to, że książka mi się podobała. Podobało mi się też powtórzenie wątku poszukiwania, hm, nieskażonego, bezpiecznego miejsca.
Diakow w nocie odautorskiej na końcu skrobnął coś, że może napisze i część trzecią, zatem będę na nią czekać z niecierpliwością.

Wunderwaffe napisał(a):Poza tym przeczytałem kawałek "Długiego ramienia Moskwy", ale nie spodobało mi się. W skrócie - ciągłe udowadnianie, iż LWP i MBP to najgorsze zło w historii Polski.

O ty chamie.
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez manash w 31 Gru 2012, 21:31

Wunderwaffe napisał(a):Całkiem fajna książka, jeśli ktoś nie wie, to opowiada, co by było, gdyby Polska zawarła sojusz z III Rzeszą.

W takim razie pewnie zainteresuje cię ten film.

Parę dni temu dostałem Sztukę wojny Sun Tzu i Metody wojskowe Sun Pina, ale chyba sobie trochę poleży, bo mam zamiar przeczytać najpierw Człowieka, który śpi Georgesa Pereca. A w tym momencie czytam Justynę, czyli nieszczęścia cnoty Markiza De Sade. Powiem tylko, że ponoć od jego nazwiska wzięło się pojęcie sadyzmu. ;)
Awatar użytkownika
manash
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 16 Kwi 2012, 19:57
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:19
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 37

Re: Co czytacie?

Postprzez vandr w 31 Gru 2012, 22:17

manash napisał(a): bo mam zamiar przeczytać najpierw Człowieka, który śpi Georgesa Pereca.


Później polecam obejrzeć film. :)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości