Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Powinność
150
19%
Wolność
76
10%
Bandyci
285
37%
Monolit
113
15%
Wojsko
77
10%
Czyste Niebo
10
1%
Naukowcy
17
2%
Najemnicy
43
6%
 
Razem głosów : 771

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Kalib w 26 Gru 2012, 21:00

@epickaziq
To chyba dobrze że chcą zniszczyć zonę wyobraź sobie co by było gdyby zona zwiększyła swój rozmiar 2krotnie.

A jeśli chodzi o mnie to:
1.Monolit za to że wierzą w święte moce jakiejś skały, poza tym mają zbyt dobre uzbrojenie jest to moim zdaniem najbardziej niebezpieczna frakcja w zonie
2.Bandyci za to że okradają niewinnych stalkerów, gorzej mają ci stalkerzy którzy nie mają im czym zapłacić wtedy kulka w łeb :/
3.Wolność za to że mają wojnę z moją ulubioną frakcją 'Powinnością'. Samej frakcji nie lubie ale lubię ich członków np. Wujek Jar, Kuchmistrz, Aszot.
4.Najemnicy za to że otwierają do nas ogień ( w SoC ) bez żadnego ostrzeżenia i ogólnie nie mają żadnego pożytecznego celu.
Ostatnio edytowany przez Kalib 31 Gru 2012, 22:58, edytowano w sumie 2 razy
:

iks de

Kalib
Wygnany z Zony

Posty: 11
Dołączenie: 18 Lis 2012, 19:32
Ostatnio był: 23 Kwi 2013, 21:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Merhius w 26 Gru 2012, 23:40

A czy powinność ma jakiś plan na zniszczenie Zony? Łażenie i strzelanie do mutantów raczej jej nie zaszkodzi, ponieważ problem leży w neosferze a nie w mutacjach, wzieliby się lepiej do jakieś konkretnej roboty, zbadali Zonę, opracowali plan działania a nie tylko szwendali się i gadali jacy to oni mocni i strzelali w co popadnie, byle bandyta z obrzynem to potrafi.

Co do monolitu... Cuż, każdy ma prawo wierzyć w co chce a to że są potężni to chyba dobrze o nich świadczy. Przynajmniej nie jest nudno.

A co do bandytów to racja, chamy z nich, oportuniści i pierdoły ostatnie. Szlag mnie trafia jak widze takiego poje*a w tym ich syfiastym płaszczyku i brudnej kominiarce na mordzie co łazi po okolicy i rozgląda się jak by tu dziś na łatwiznę zarobić... Rozdzieram ich wtedy na strzępy z maniakalną przyjemnością :mad: A najlepiej jak ich zachodzę od tylca tuż przed tym jak chcą zaatakować jakichś poczciwych stalkerów. Ich zdziwieniu nie ma wtedy końca jak znienacka w ich dupach pojawia się granat :E Czuję wtedy spełnienie i wiem że zrobiłem coś dobrego dla świata :)
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Slovik w 27 Gru 2012, 00:12

Merhius napisał(a):A najlepiej jak ich zachodzę od tylca tuż przed tym jak chcą zaatakować jakichś poczciwych stalkerów.


~~Od tyłu tak nie po Bożemu.

A co do samych w sobie bandytów też ich nie znoszę, takie wrzody na dupsku, z którymi nawet nie idzie po ludzku porozmawiać. Chociaż w sumie po co i o czym?... Żerują na czyim wysiłku i "pracy" co nie podoba się chyba każdemu "poczciwemu stalkerowi"- jak to kolega wyżej napisał.
Monolit właściwie mi dynda i powiewa. Tacy kochani wariaci, przynajmniej jest do kogo postrzelać. Dużo radości mi sprawiła przechadzka w SoC-u, kiedy w ich bazie w Prypeci klęczeli sobie wspólnie, zawijając głowami na wszystkie cztery strony świata i w ogóle nie zwracali uwagi jak beztrosko sobie hasam i po kolei ich unicestwiam... No... Zabawne przeżycie.
W wolności wkurza mnie ich ideologia i kompletny bezsens w istnieniu całej frakcji, ale to dobre chłopy, więc nie będę mówić na nich nic złego :E A Aszot i Jar wymiatają :P

Za ten post Slovik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Merhius.
Slovik
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 17 Gru 2012, 20:27
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 14:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Merhius w 27 Gru 2012, 02:07

~~Od tyłu tak nie po Bożemu.

A znasz tekst że "Tylko prawdziwi faceci nie boją się wchodzić od tyłu"? :E
Wolność jest ugrupowaniem ludzi którzy lubią luźne życie bez niepotrzebnych stresów (to tak samo jakbyś uważał za bezsens istnienie hipisów) i którzy pragną zrozumieć naturę Zony by w przyszłości wykorzystać jej dary dla dobra ludzkości. Jednak ostatecznym powodem stworzenia tej frakcji było powstanie powinności, wielu ludzi nie zgadza się z niszczycielską naturą tej frakcji i postanowiło się temu przeciwstawić i tyle. A co do Aszota i Jara to zacne z nich chłopy, chyba nie ma na tym forum człeka który ich nie lubi ;)
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Gorianov w 27 Gru 2012, 02:20

Chociaż w sumie po co i o czym?... Żerują na czyim wysiłku i "pracy" co nie podoba się chyba każdemu "poczciwemu stalkerowi"

Da się pogadać, tylko trzeba znaleźć na to sposób. W czystym niebie jak i zewie prypeci była takowa możliwość, wystarczyło nie otwierać do nich ognia, ale to bardziej trudne niż się może wydawać.
Tak czy siak, nie pojmuję ideologii bandytów, okradanie słabszych, bezbronnych stalkerów to nie jest wyjście z sytuacji. Ale to zona, każdy chce przetrwać, łatwiej dobić niż pomóc.
Co do monolitu... Cuż, każdy ma prawo wierzyć w co chce a to że są potężni to chyba dobrze o nich świadczy.

No.. trochę ich jest w centrum zony. Nie są moim zdaniem najpotężniejsi, aczkolwiek ich fanatyzm sprawia że dobrze sobie radzą. Trzeba na nich spojrzeć z innej strony, to są nieszczęśnicy którzy nie wybrali tej drogi z wyboru, to sprawka monolitu, kamienia.. przez który postradali rozum. Dobrym przykładek jest Włóczęga, nie chciał zabijać, ale nie wiedział co robi, koniec końców udało się jemu i jego oddziałowi jakoś oswobodzić z tego ''uroku''. Tak czy siak, nie wiem co gorsze, bandyci czy monolit. Chyba to drugie, bo celniej strzelają.
W wolności wkurza mnie ich ideologia i kompletny bezsens w istnieniu całej frakcji, ale to dobre chłopy, więc nie będę mówić na nich nic złego

Bo nie pojmujesz tej ideologii. Jak można zniszczyć coś czego się po prostu nie da ? to powinność sama nie wie co robi, zona się rozrasta a oni walczą z nią na wszelkie sposoby co jest moim zdaniem głupotą.
Można się tylko bronić i poznawać zonę. To nie ona przywędrowała do ludzi, tylko oni do niej.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 36

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Slovik w 27 Gru 2012, 02:40

Gorianov napisał(a):Tak czy siak, nie pojmuję ideologii bandytów, okradanie słabszych, bezbronnych stalkerów to nie jest wyjście z sytuacji. Ale to zona, każdy chce przetrwać, łatwiej dobić niż pomóc.


I właśnie o to mi chodziło, pisząc, że nie ma sensu z takimi gadać. Owszem, z tego typu ludźmi lepiej jak się trzyma sztamę, bo jakąś część zagrożenia mamy z głowy, ale osobiście nie sądzę, by to było dobre rozwiązanie. Niemal każda inna frakcja budzi już więcej zaufania, no nie?

Merhius napisał(a):A znasz tekst że "Tylko prawdziwi faceci nie boją się wchodzić od tyłu"? :E


No cóż... w Zonie to raczej jedyny sposób na praktykę, panie prawdziwy mężczyzno :E

Gorianov napisał(a):Bo nie pojmujesz tej ideologii. (...)Można się tylko bronić i poznawać zonę.


A w sprawie Wolności... Owszem, rozumiem ich poglądy, ale wprowadzanie takiej anarchicznej atmosfery w Strefie to jeszcze gorsze mieszanie w buzującym kociołku. Jak dla mnie i Wolność i Powinność to dwie, niepotrzebne frakcje, które- tak czy siak- po drodze zatraciły właściwy cel swojego istnienia przez wzajemną chęć wyeliminowania się.
POWINNOŚĆ- od zaprowadzania porządku jest wojsko, które ma za zadanie "wygonić" stalkerów i wybić mutanty, a zniszczenie Zony przez strzelanie do Wolnościowców i tak graniczy z cudem.
WOLNOŚĆ- rozumiem, że pasuje im bezprawie, ale tym równie dobrze cieszą się bandyci. Natomiast od poznawania Zony są naukowcy, a nie naćpani stalkerzy xD
Slovik
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 17 Gru 2012, 20:27
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 14:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Merhius w 27 Gru 2012, 03:51

No cóż... w Zonie to raczej jedyny sposób na praktykę, panie prawdziwy mężczyzno

Hehehehe, powiedz to Zulusowi, to on chyba ten tekst wymyślił w Prypeć 1 :E

Nie rozumiem trochę tego oskarżania Wolności o sianie anarchii, widział kto żeby w Zonie panował jakikolwiek porządek który można by zachwiać? A porównywanie wolnościowców do bandytów to lekki nietakt moim zdaniem... Wolność ma swoje zasady i nie są jeb***mi (przepraszam za słowo), pazernymi gadami którzy urodzili się tylko po to żeby wydoić kase od rodziców, założyć dres, poleść do Czarnobyla i żerować na cudzym nieszczęściu. Oooo matko, znowu się nabuzowałem :/ Niech szlag trafi te dresowo-płaszczowe pypcie!

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Slovik w 27 Gru 2012, 21:36

No dobra, dobra, dobra... :E Poddaję się, może faktycznie przesadzam. Do Wolności jako frakcji nic od początku nie miałem, po prostu uważam, że bez Wolności i Powinności byłby większy spokój, bo oni w sumie są tylko po to żeby się wzajemnie powyżynać. (Przynajmniej odnoszę takie wrażenie...) Na ogół jestem człowiekiem, który stroni od konfliktów, a już tym bardziej konfliktów na dużą skalę, więc może dlatego nie czuję większej sympatii do obu frakcji.

A co do porównania- chodziło mi tylko o radość z bezprawia, nic więcej ;) Nie oskarżam ich o te same czyny siane wśród bandytów, bo wolnościowcy to całkiem dobre ludzie są :E Chociaż wszędzie się trafi czarna owca... Co prawda najbardziej lubię samotników (taki beztroski, czasami wręcz rodzinny klimacik; ognisko, zaufani przyjaciele i w ogóle sielanka), ale w Zewie Prypeci też mnie jedna, mądra grupka nieźle wkurzyła jak mi chcieli rąbnąć siłą zdobyty artefakt :-/ To przemienione koło. Ale w rezultacie i tak się udało...

~~"dresowo-płaszczowych pypciów" też zdecydowanie nie lubię.

A o wchodzeniu tyłem faktycznie mówił Zulus :E I w ogóle dzięki za kozaczki, hojny z Ciebie człek, Merhius! :P

Za ten post Slovik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Merhius.
Slovik
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 17 Gru 2012, 20:27
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 14:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Jaroć w 01 Sty 2013, 18:47

Ja naprawdę nienawidzę tych z Powinności są sztywni i mają takiego świra co Monolitowcy z Wojskiem zmieszani,czyli ich motto to 'Zastrzelić wszystko co się rusza oprócz swoich i tych co się nie wtrącają'. Niby tacy mocni i tak dalej,ale w części Czyste Niebo proszą stalkerów o pomoc z mutantami :/
Sorry za błędy ortograficzne
Awatar użytkownika
Jaroć
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Gru 2012, 12:34
Ostatnio był: 17 Kwi 2017, 23:28
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: -2

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez czarnyj_stalker w 01 Sty 2013, 20:21

Monolit,to frakcja z którą nie mamy szans nawiązać żadnej współpracy,więc i wybór dla mnie prosty.
Obcy,agresywni fanatycy,mało wnoszący do fabuły.
czarnyj_stalker
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 06 Mar 2010, 15:27
Ostatnio był: 25 Paź 2015, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Wunderwaffe w 01 Sty 2013, 20:33

@up Jak to mało wnoszący do fabuły? To naprawdę ciekawa frakcja, tylko trzeba trochę pomyśleć, a nie, że fabuła to tylko zadania i cutscenki.
Image

Za ten post Wunderwaffe otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive stalker3467.
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez czarnyj_stalker w 01 Sty 2013, 20:46

Grałem w Stalkera kilkadziesiąt razy i mam wyrobione zdanie w tym temacie.Najmniej mi zależy na tej frakcji,nie mamy szansy jak dotąd, nawiązać z nimi żadnego, logicznego kontaktu.
Do tej pory,żadna z części, nie rozwinęła w jakimś sensownym stopniu obrazu Monolitu.
Są tylko tłem dla wiodących grup.
czarnyj_stalker
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 06 Mar 2010, 15:27
Ostatnio był: 25 Paź 2015, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość