Muzyka - czytaj pierwszy post!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez Towarzysz Lenin w 18 Paź 2007, 20:13

Kane napisał(a):
xionc napisał(a):Ten, propagowanie faszyzmu, komunizmu i innych zbrodniczych ideologii jest zakazane przez prawo a ono obowiazuje tez tutaj wiec radze sie pilnowac coponiektorym.

No i git gitara. Ale to nie była chyba mowa o NOP? A radzisz się pilnować postaci o ksywie "Towarzysz Lenin"? Czy to nie jest propagowanie komunizmu? Jak nie, to już szukam jakiejś foty z panem 18!
Sława!

Nie komunizmu, lecz jeśli już to socjalizmu. Każdy może mieć swoje poglądy. Mnie odpowiada socjalizm, nie będę przepisywał tutaj swojej pracy z WOS-u w celu wyjaśnień. W takim razie dlaczego cały czas jestem wystawiany na równie morderczą propagandę tzw. "demokracji" i kapitalizmu? Bo jakiś elektryk skoczył przez płot?
A żeby otu nie było: słucham co leci. Preferuję metal, jazz, rock, grunge, jugosłowiańskie pieśni patriotyczne i utwory z filmów (za dużo by pisać) gier (Half-Life, Hitman 2, Stalker) i anime (Hellsing, Naruto). Co do konkretnych zespołów to Rammstein i Lube.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Kane w 19 Paź 2007, 15:51

Hmm, racja! Ja sobie popropaguję narodowy socjalizm, ok? A jesteś wystawiany na "równie morderczą" (wyjaśnij proszę, i, proszę, nie porównuj demoidiotyzmu do komunizmu/socjalizmu) propagandę, bo demokracja jest "jedynym słusznym systemem" i jeśli tak nie uważasz, to wpadnie do ciebie ONZ itp. wymysły "broniące" świat od zagrożeń ustrojów totalitarnych i innych. Wzorem i prawdziwie demokratycznym krajem jest Holandia! MUSIMY być tacy jak Holandia!

PS. Wiem, że socjalizm/komunizm (porównuję, bo komunizm się wywodzi od socjalizmu) nie jest w głębi złym systemem, ale został źle wykorzystany. Tak samo narodowy socjalizm jest bardzo dobrym systemem, ale, na bogów, nie trzeba umieszczać wizerunków/propagatorów tych idei, szczególnie gdy są postaciami BARDZO kontrowersyjnymi!

PPS. Pamiętajcie, jakby co, że ja krytykuję idee i poglądy, a nie ludzi! Więc proszę się na mnie nie obrażać jeśli będę zamieszczał jakieś ksywki forumowiczów. Po prostu one pasują do tego co mówię, lub są związane z tym co mówię (np. w tym wypadku Towarzysz). Więc proszę się NIE obrażać!

Sława!
W imię tych, którzy odeszli, trzymając w rękach broń, naszej wojowniczej sile, składamy dzisiaj hołd, oni stoją tu, przed nami, ich dusze tutaj są, coraz większy płonie ogień, coraz silniej bije dzwon...

You talk about anarchy?
Well, i'll show You some!
You won't last one minute,
If the real thing comes!
Awatar użytkownika
Kane
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Sie 2007, 21:37
Ostatnio był: 09 Lis 2007, 16:35
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Postprzez Terminus w 19 Paź 2007, 16:19

Kane: Nie da się oddzielić systemów i ideologii totalitarnych [narodowy-socjalizm, komunizm, maoizm itp.] od ich twórców i ideologów: Hitlera, Lenina, Mao.
Można teoretyzować, że ich utopijne założenia były moralnie słuszne. Tylko, że absolutnie nierealizowalne. W każdym z tych systemów tworzyła się kasta rządząca - partia, konsumująca 90% dochodów państwa i utrzymująca przy pomocy sił policyjno-wojskowych resztę społeczeństwa w feudalnym posłuszeństwie. Ideą demokracji jest równy dostęp do władzy i praw obywatelskich. W systemach totalitarnych z założenia jakieś grupy są wyłączone z tych praw [Żydzi / komuniści / burżuazja / posiadacze / inteligencja] a reszta stopniowo ubezwłasnowalniana [partia - jedyny uczestnik wyborów kontroluje ich przebieg i wynik].
Przywołana Holandia jest demokracją. Choć jak dla mnie z idei "wolności" to oni tam sobie zrobili fetysza/boga i w paru aspektach przesadzili [eutanazja, prawa mniejszości seksualnych itp.].
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez swatu w 19 Paź 2007, 16:35

Jeżeli bym miał kasy jak lodu to bym pojechał do Holandii, dlaczego? Heh bo życie tam to sielanka :D , o ile ma się dużo kasy! Zioło bym sobie palił :D , piękne miasto podziwiał, piękne panie do towarzystwa, życ nie umierac! Holendrzy mają mały stopień kłótliwości, toteż nie mają takich problemów jak np: My POLACY.
Co do socjalizmu to uważam to za świetne rozwiązanie. Komunizm to chmmm... taki dużo przesadzony socjalizm, ale dlaczego wszyscy nie mieli by miec tyle samo? Ja tak to wszystko widzę.
Co do demokracji to taka sobie.

Muzę słucham jaka się nawinie, preferuję takich wykonawców jak np: Lewa3wa, kiedyś tede teraz mniej.
swatu
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 14 Sie 2007, 20:41
Ostatnio był: 04 Lip 2008, 21:24
Miejscowość: x12
Kozaki: 0

Postprzez Kane w 19 Paź 2007, 17:12

Terminus napisał(a):Kane: Nie da się oddzielić systemów i ideologii totalitarnych [narodowy-socjalizm, komunizm, maoizm itp.] od ich twórców i ideologów: Hitlera, Lenina, Mao.


Masz rację, nie można. Ale ja nie mówiłem, że można. Założyciele/twórcy/ideologowie są integralną częścią (w tym wypadku) myśli politycznej/ustroju. Ale można na przykład ustalić, że NS jest dobrym systemem, jako system, a nie jako twór Hitlera. W ten sposób jest to dużo mniej kontrowersyjna myśl.

Terminus napisał(a):Ideą demokracji jest równy dostęp do władzy i praw obywatelskich.


Z tym, że to też jest absolutnie nie do zrealizowania. Mamy teoretyczny dostęp do władzy, bo wpływamy tylko na to, kto do niej dojdzie. Nie mamy już wpływu na to co oni z tą władzą zrobią i przeciw komu/czemu jej użyją. A praw jest z jednej strony za dużo, a z drugiej za mało (zależy dla kogo). Za dużo praw mają np. uczniowie, a za mało nauczyciele (chodzi mi o szkołę).

Terminus napisał(a):Przywołana Holandia jest demokracją. Choć jak dla mnie z idei "wolności" to oni tam sobie zrobili fetysza/boga i w paru aspektach przesadzili [eutanazja, prawa mniejszości seksualnych itp.].


Nie, przywołana Holandia jest Sodomą i Gomorą. Partia pedofili anyone?

Sława!
W imię tych, którzy odeszli, trzymając w rękach broń, naszej wojowniczej sile, składamy dzisiaj hołd, oni stoją tu, przed nami, ich dusze tutaj są, coraz większy płonie ogień, coraz silniej bije dzwon...

You talk about anarchy?
Well, i'll show You some!
You won't last one minute,
If the real thing comes!
Awatar użytkownika
Kane
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Sie 2007, 21:37
Ostatnio był: 09 Lis 2007, 16:35
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Postprzez xionc w 19 Paź 2007, 17:24

Omg, juz chyba wam napisalem ze to jest temat o muzyce i macie sie w nim nie udzielac na temat pogladow politycznych, mniej lub bardziej skrzywionych. To bylo ostatnie ostrzezenie.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Terminus w 19 Paź 2007, 17:28

Terminus napisał(a):Nie, przywołana Holandia nie jest Sodomą i Gomorą. Partia pedofili anyone?

Nie jest aż tak źle. Ja uważam jak jeden z teoretyków współczesnego liberalizmu, że prawdziwy liberalizm nie jest oparty na relatywiźmie, czyli jednak oceniamy pewne zjawiska wg własnych kryteriów i systemu wartości a nie zakładamy, że wszystko ma taką samą wartość, każda postawa, każdy system polityczny, każdy związek et cetera, cetera. [bo wtedy żadno nie ma wartości]

Ja ich w Holandii nie oceniam, ani tym bardziej nie potępiam. To ich państwo, życie, wybory. Najzwyczajniej w świecie źle się czułbym w takim społeczeństwie jak tamto, więc fanem Niderlandów nie jestem.
A z drugiej strony ciekawą drogę przebyli od paskudnego, feudalnego kolonializmu 60 lat temu [w czasie II wś ludność holenderskich kolonii witała Japończyków jak wyzwolicieli] do przesadnego celebrowania wolności człowieka dzisiaj.

EDIT: Żeby się Xionc nie czepiał:
W Holandii mają przyzwoitych współczesnych jazzmanów [Misha Mengelberg, Han Bennink i Ernst Reijseger].:P

Udanego weekendu
Pozdrawiam
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Towarzysz Lenin w 19 Paź 2007, 18:02

Nie słyszałem. Ten język taki dziwny mają, nie podoba mi się on.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 30 Paź 2007, 23:06

Jak ktoś lubi reggae to polecam nowy wypaśny album Vavamuffin ^^ tytuł: Inadibusu...
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez maciekt w 09 Lis 2007, 22:52

.
Ostatnio edytowany przez maciekt, 14 Lip 2019, 22:45, edytowano w sumie 1 raz
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Postprzez ThaiWarrior w 09 Lis 2007, 23:48

Ostatnio edytowany przez ThaiWarrior, 09 Lis 2007, 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez nagyatsu w 09 Lis 2007, 23:51

maciek jak mówisz, że ci się podoba muzyczka z Requiem fora dream to polecam przeróbkę tej piosenki na reggae w wykonaniu Mr. Reggaeneratora :) Nutka wyypaśna - połączona fajna piosenka z fajnym wykonawcą :P

Mr. Reggaenerator - Bloodshed mix

http://www.wrzuta.pl/audio/jkicXJgFpC/m ... odshed_mix
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 4 gości