Ciekawe linki/artykuły/fotografie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: seryjny "samobójca" znowu w akcji

Postprzez Terminus w 28 Paź 2012, 20:49

Kiedyś zadałem sobie trud wygrzebania w necie przyczyny śmierci tych rzekomych "ofiar seryjnego samobójcy".
Im bardziej śmierć była "tajemnicza" wg sierot Smoleńkich tym banalniejsza się okazywała. No cóż, pewnie Tusk na zlecenie Putina wczepia ludziom nowotwory, choroby serca i inne takie...
Zamknijcie ten temat jak najszybciej.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szpagin.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez scigacz1975 w 28 Paź 2012, 21:53

Powiedz to chłopakom z GROM-u o śmierci gen. Petelickiego Ciekawy jestem jak po tym będziesz wyglądał :/ - chociaż, to są profesjonaliści, więc może nie będą tego tłumaczyć "ręcznie"
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Terminus w 28 Paź 2012, 22:11

Dlaczego sugerujesz, że zawodowi żołnierze Gromu mieliby być paranoikami czy zwolennikami teorii spiskowych? Obrażasz ich imputując im swój sposób myślenia.
Swoją drogą ostatni denat jest ciekawym przypadkiem: "Chor. M. twierdził, że już po wylądowaniu Jaka-40, pozostając w kabinie, słyszał przez radio rozmowę między załogą Tu-154M i kontrolerem i słyszał wyraźnie, że kontroler miał zezwolić na zejście do "wysokości decyzji" 50 m, na której załoga miała zdecydować, czy wyląduje."
- super, tylko ktoś zapomniał, że cała rozmowa wieży z załogą Tu-154M jest zapisana w czarnej skrzynce. Mówiąc krótko kłamał. Na dodatek załoga Jak-40 też ma "krew na rękach" bo nie dość, że wylądowała mimo zakazu wieży to przekazała do Tupolewa informacje, że warunki na lotnisku umożliwiają lądowanie. Co skończyło się jak wiemy. Tyle faktów ścigacz. Teraz czekam na jakieś zabawne konfabulacje....
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez scigacz1975 w 28 Paź 2012, 22:43

Bo czytałem i widziałem filmy z ich wypowiedziami. I kilku z nich (pewnie że nie wszyscy) stwierdziło że nie bardzo wierzą w samobójstwo.
Kiedyś zadałem sobie trud wygrzebania w necie przyczyny śmierci tych rzekomych "ofiar seryjnego samobójcy".
Im bardziej śmierć była "tajemnicza" wg sierot Smoleńkich tym banalniejsza się okazywała. No cóż, pewnie Tusk na zlecenie Putina wczepia ludziom nowotwory, choroby serca i inne takie...

Na jakich stronach wygrzebałeś te "sprawdzone" informacje? I jak zostały sprawdzone?
Specsłużby (i nie tylko) stosują różne wynalazki, np. środki wywołujące zawał serca - dawno przestało to być tajemnicą że takie środki istnieją. I szybko się rozkładają - np. kwas 4-hydroksymasłowy - czyli inaczej pigułka gwałtu. Rozpada się bardzo szybko i jest naprawdę trudny do stwierdzenia.

Ok, ok - to wszystko może być rzeczywiście nieprawda, ale te wszystkie dziwne przypadki śmierci zastanawiają. Zresztą, na temat tego jak działają u nas pozostałości poprzedniego ustroju, jak mogą działać specsłużby, czy choćby ludzie przez nie szkoleni można się zorientować czytając o Aferze FOZZ - może wiki nie jest do końca wiarygodna, ale to nie jedyna strona gdzie można znaleźć "ciekawe" informacje i - zgony z nią związane.

Edit: Tu jest opis katastrofy dagestańskiego tu-154 lądująceg awaryjnie bez 3-ch działających silników - widzę tam nie tylko brzozy - http://www.flightglobal.com/news/articl ... ow-350546/

A tu nasz - http://ndb2010.files.wordpress.com/2010 ... _pic32.jpg
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Szpagin w 28 Paź 2012, 23:06

@Terminus: wyluzuj. Ścigacz żyje we własnym, pełnym spisków świecie i nie przekonasz go, że jest inaczej. To tak jak z moim kumplem, który nie potrafił uwierzyć w lądowanie na Księżycu. Nawet najbardziej racjonalne argumenty obalające teorie uznawał za "pranie mózgu" i "spisek NASA".
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez scigacz1975 w 28 Paź 2012, 23:11

@szpagin - mój świat zostaw w spokoju. Podobnie mogę powiedzieć o tobie i @Terminusie. Bo ja w przeciwieństwie do was nie do końca ufam "oficjalnym" uznanym źródłom. Nieraz już się okazało jakie są prawdomówne. Trochę za krótko żyjesz żeby mieć o tym jakieś pojęcie. A nasza obecna "demokracja" niewiele się różni w stosunku do poprzedniego ustroju. Ale oczywiście ja sram ogniem bo ACTA jest na naszą korzyść, nie było nagonki na PiS żeby ich od władzy odsunąć itp. itd. Chcesz to im wierz - ja wolę pytać.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Szpagin w 28 Paź 2012, 23:21

Wiesz, komu najbardziej zależało na powodzeniu lotu do Smoleńska? Ruskim. Polska delegacja by przyleciała, pomodliła się i wróciła do kraju. Tyle. Nie zasługiwałoby to na krótką wzmiankę w światowych mediach. Ale Tupolew się rozbił, zginęli ludzie (w tym prezydent). I cały świat się tym zainteresował. A potem zainteresował się tym, dlaczego tam lecieli. I dowiedzieli się o Katyniu. Wątpię, żeby "organizatorzy zamachu" tego nie przewidzieli. Ergo, "zamach" przyniósłby Rosji więcej strat, niż zysków.

Po prostu niektórzy ludzie nie mogą uwierzyć w najprostsze wyjaśnienie i zaczynają kombinować jak koń pod górę. Przez to zamiast o poważnych rzeczach (przede wszystkim: jak poradzić sobie z kryzysem), zajmujemy się zupełnie niepotrzebnymi sprawami. Nie ma co grzebać dalej, bo wszystko zostało już dawno ustalone.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez scigacz1975 w 28 Paź 2012, 23:52

A nie przyszło Ci do głowy ze niekoniecznie ruskich trzeba tu obwiniać? Kaczyński i jego ekipa (a to Oni głównie lecieli tym samolotem) byli niewygodni dla wielu. A Polska zawsze najwięcej i największych wrogów miała w środku, wewnątrz. I wcale się to nie zmieniło. Sądzę ze niewiele potrzeba żeby samolot "spadł".
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Szpagin w 29 Paź 2012, 00:04

Tak, masz rację. Tusk specjalnie posadził brzozę, aby rozbić samolot... Uwierz mi, są bardziej subtelne sposoby, by wyeliminować konkretne osoby, nie zabijając przy tym 90 innych ludzi. Nie trzeba wywoływać światowej sensacji. Smoleńsk to zwykła katastrofa, za którą nikt nie chce wziąć odpowiedzialności. Pogódź się z tym.

Kurde, po cholerę o tym gadam? Mamy ważniejsze problemy. W końcu historii się już nie zmieni, za to czeka na nas cała przyszłość.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez scigacz1975 w 29 Paź 2012, 00:44

Uwierz mi, są bardziej subtelne sposoby, by wyeliminować konkretne osoby, nie zabijając przy tym 90 innych ludzi. Nie trzeba wywoływać światowej sensacji. Smoleńsk to zwykła katastrofa

A jak łatwiej ukryć celową eliminację. Jeżeli eliminujesz jednego czy dwóch to w dupie masz że przy tym zginie jeszcze setka. A nawet lepiej - ta setka będzie dobrą przykrywką. Piszesz że rozgłos itd. - ten rozgłos powoduje że ludzie są zdezorientowani i gonią w piętkę. I wtedy wszelkie głosy o tym, że mogło to być celowe, zostają obśmiane, a ludzie którzy to mówią zostają nazwani paranoikami. Potem oficjalnie zamyka się śledztwo uznając błąd pilotów, złe szkolenie, fatalny stan maszyny itd. Poza tym - coście się tej brzozy czepili.
Stare powiedzenie - najciemniej pod latarnią. Szukamy sobie wrogów na świecie a nie znamy własnego podwórka.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Alchemik w 29 Paź 2012, 03:05

Po co Donek miałby zabijać Lecha? On był nieudolnym karłem, uzależnionym od swego charyzmatycznego brata. Na 99% nie wygrałby wyborów, nie był zagrożeniem dla Tuska. Motyw zemsty odpada. Można byłoby jej dokonać subtelniej, po przegranej Lecha w wyborach. A poza tym po co? Ludzie na stołkach wiedzą, że lepiej nie zabijać z zemsty (lepiej dla forsy, bezpieczeństwa lub władzy), bo to może się obrócić przeciw nim.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Soviet w 29 Paź 2012, 10:02

Proponuję wrócić do tematu.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości