Chińska konsola do gier z Androidem

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Fred w 09 Paź 2012, 18:37

Aracz napisał(a):@Fred
Lepiej nie przerabiać PSP. Byłem ostatnio w sklepie z konsolami, i się gostek pytał czy można kupić przerobione. Nie dość, że nie można takich sprzedawać, to posiadanie jest karalne. Niby małe ryzyko, ale lepiej nie.


hahahahahhaha.... :E

Po pierwsze, nie da się kupić nowej konsoli w sklepie przerobionej. Przerobić trzeba samemu lub w odpowiednim serwisie świadczącym takie usługi.
Po drugie, wgranie CFW czyli przerobienie konsoli nie jest nielegalne, jedynie tracimy gwarancję chyba, że korzystamy z Live CFW to wtedy i gwarancja zostaje. Nielegalne jest korzystanie z pirackich obrazów gier i filmów ISO/CSO (ale kto by się tym przejmował).
Po trzecie, posiadanie przerobionej konsoli również nie jest nielegalne.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Reklamy Google

PSP: wybór wersji

Postprzez Szpagin w 20 Paź 2012, 18:06

Parę recenzji w Internecie przekonało mnie, że inwestowanie w chińskie (polskie zresztą też, bo, jak się ozkazało, nasi kumple z Manty też produkują taki sprzęt) wynalazki typu "konsola do gier na Androidzie" czy "odtwarzacz MP4 z emulatorem NESa i Gameboy'a" raczej nie ma sensu. Postanowiłem więc zwrócić się w stronę oficjalnego sprzętu. Z miejsca odrzuciłem 3DS'a i PS Vita - głównie z powodu ceny, ale też stosunkowo małej ilości gier. Ja rozumiem, konsole są stosunkowo krótko na rynku (obie miały premiery w 2011), ale mimo wszystko zbytnio nie ma w co na nich grać. Teraz studia poszły w kierunku tworzenia gier na komórki z Androidem i iOS, których nie mam zamiaru kupować, bo granie na dotykowym ekranie zbyt wygodnie nie jest. Perspektywy obydwu urządzeń też nie są zbyt optymistyczne, szczególnie w przypadku sprzętu Sony: ludzie po prostu nie chcą kupować Vity.

Neo-Geo X zapowiada się ciekawie, ale sprzęt sprawia wrażenie bardzo niszowego. W telegraficznym skrócie: za tą konsolką stoi SNK - firma, która w latach 90. produkowała automaty Neo-Geo. Metal Slug, King of Fighters - pewnie kojarzycie te produkcje. SNK produkowało też konsolę Neo-Geo AES, a potem także sprzęt przenośny. Teraz wracają do biznesu ze wspomnianym już Neo-Geo X. To interesujący sprzęt, ale adresowany raczej do miłośników starszych produkcji. Poza tym, nie wiadomo, jak wyglądać będzie wsparcie firm trzecich, ale tu raczej nie nastawiam się na nic specjalnego. Skoro Sony ma z tym problemy, to tym bardziej znacznie mniejsza firma.

Nową generacją mamy z głowy, zostaje więc starszy sprzęt: DS oraz PSP. Konsolka Nintendo odpada w przedbiegach, bo sprzęt ten raczej nie osiągnął u nas zawrotnej popularności, więc może być poważny problem z dostępnością gier. Poza tym, same gry na DSa niespecjalnie mnie interesują - lwia część to typowe produkcje dla dzieci i "niedzielniaków".

Uff, ale się rozpisałem... Metodą eliminacji doszliśmy więc do Sony PlayStation Portable. I właśnie tu mam pytanie: na Allegro znalazłem dwie wersje: 3004 i E1004. Wyczytałem, że ta druga to wariant budżetowy, pozbawiony WiFi, dźwięku stereo i z gorszym ekranem. Używany (i przerobiony) 3004 w bardzo dobrym stanie kosztuje tyle, co nowy E1004 (z oczywistych względów nieprzerobiony). Który wybrać? Jak skomplikowane jest przerabianie konsoli? Wiem, że nie jest to nielegalne, nielegalne jest za to uruchamianie pirackiego oprogramowania, z czym Sony bezskutecznie próbowało walczyć.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Prif w 20 Paź 2012, 19:10

Iphone'y i telefony z andkiem bez fizycznych przycisków w zasadzie też nie muszą odpadać, Szpagin. Można, już od ~5 dyszek, kupić klawiaturę bluetooth pod telefon. Takie klawy są na tyle małe, że mieszczą się do średnio głębokich kieszeni, albo są spore, ale składają się do rozmiarów opisanych wcześniej. Klawiatura ma pełną funkcjonalność poza częścią numeryczną, nie trzeba do tego rootować telefonu ani żadnych innych czary-mary. W zasadzie jedyna wada, to że większość klawiatur pod telefony nie ma "półeczek" na telefony, takiego czegoś dzięki czemu telefon leży na klawie i nie trzeba go trzymać bezpośrednio na kolanach albo szukać stolika. Granie podczas ruchu (spaceru) i tak jest bardziej frustrujące i męczące niż przyjemne, więc tego pozwolę sobie nie traktować jako wady.

EDIT: tak sobie pomyślałem, że to także ułatwia pisanie sms'ów. Jest przyjemniej nawet niż na telefonach z fizyczną klawą. Na andka wychodzą też gry w stylu GTA 2 , GTA 3 , Quake 3. Od razu nadmienię, że emulatory GBA i wcześniejszych GB'ów są łatwo dostępne na andka, pierwszej playstation też. O emulatorze NES'a niestety nic nie wiem.
Ostatnio edytowany przez Prif, 20 Paź 2012, 19:14, edytowano w sumie 1 raz

Prif
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 07 Lut 2011, 20:48
Ostatnio był: 05 Sie 2013, 15:09
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Darth ReX w 20 Paź 2012, 19:12

Przerabianie konsoli jest proste jak budowa cepa. Bierz 3004.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szpagin.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Szpagin w 20 Paź 2012, 20:24

@Prif: wiem, że takie coś istnieje, widziałem nawet specjalne pady do telefonów, ale telefon służy do dzwonienia, a nie do grania. Trochę zmieniłem moje założenia, o czym zapomniałem powiedzieć. Z ciekawości obejrzałem kilka recenzji gier na PSP (które Fred polecił mi kilka postów wcześniej) i dosłownie mnie zatkało. Bo jeszcze kilka lat temu grałem w podobnie wyglądające gry na komputerze. Ośmioletni sprzęt wywołał u mnie opad szczęki. Mo i na PSP jest znacznie więcej (jakby to nazwać?) "dużych i poważnych" produkcji niż na telefony. Wiem, że istnieją porty GTA 3 i Maxa Payne'a na komórki, ale zdecydowana większość gier to produkcje typu Angry Birds - proste gry logiczno-zręcznościowe, zaprojektowane, by wykorzystywać ekran dotykowy. Przykro mi, ale jakoś nie jestem przekonany do grania na telefonie.
@Darth ReX: dzięki, kozak leci. Sam słyszałem różne rzeczy na ten temat: od konieczności fizycznej modyfikacji sprzętu, przez użycie baterii Pandory, po jakieś cudaczne modyfikacje oprogramowania, które mogą skończyć cię uszkodzeniem sprzętu. Cieszę się, że ktoś wreszcie mi to wytłumaczył.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Soviet w 20 Paź 2012, 20:45

Przerabianie konsol to nie jest odpowiedni temat na to forum. Zaraz warny polecą.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Szpagin w 20 Paź 2012, 21:23

@Soviet: przerobienie PSP to trochę jak instalacja programu do tworzenia wirtualnego napędu DVD na komputerze - jest legalne, dopóki nie wykorzystujesz tego do uruchamiania pirackich gier. Dzięki przerabianiu konsoli można uruchomić masę legalnego softu - programy do lepszego zarządzania plikami, emulatory starych systemów itp. A to, że 99% użytkowników wykorzystuje to do odpalania pirackich gier, to zupełnie insza inszość. Ale, jak chcesz, możemy o tym nie rozmawiać.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez MatrixSTR w 20 Paź 2012, 21:40

Szpagin napisał(a):Wiem, że istnieją porty GTA 3 i Maxa Payne'a na komórki, ale zdecydowana większość gier to produkcje typu Angry Birds - proste gry logiczno-zręcznościowe, zaprojektowane, by wykorzystywać ekran dotykowy. Przykro mi, ale jakoś nie jestem przekonany do grania na telefonie.

Na smartphony jest sporo na prawdę dość zaawansowanych gier. Problem jest tylko właśnie z sterowaniem, chociaż do grania w strzelanki za pomocą ekranu też można się przyzwyczaić. A jakby co to zobacz sobie Xperię Play. Rozsuwany telefon posiadający pada ;)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Szpagin w 20 Paź 2012, 22:05

@Matrix: widziałem, fajny sprzęt, obsługuje gry na PSOne, ale niestety nie na moją kieszeń :( Chyba zostanę przy zakupie PSP.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Prif w 20 Paź 2012, 22:18

Jest parę gier dużo powyżej poziomu Angry Birds, ale na pewno nie sporo, z tym akurat ciężko polemizować. Każde w miarę współczesne urządzenie dedykowane jedynie grom pod tym względem zostawia androida w tyle, ale andek lada chwila dogoni konkurencję. Najnowszy sort urządzeń z andkiem an pokładzie ma chipy odpowiedzialne za grafikę o dużych możliwościach, zostało jedynie dopracować sterowanie i czekać na więcej dobrych tytułów.
Natomiast jeśli nie telefon to może tablet o wyświetlaczu 7 cali? Niach, to już haczy o absurd. Sam na HTC Desire gram w tytuły na GBA, wydajność przy emulatorze PSX już odrobinę kuleje, ale to telefon sprzed 2 lat. Jeśli zależy Ci jedynie na starych grach z GB, nintendo itp. Telefon z andkiem wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, nie trzeba nosić dwóch cegieł żeby pograć i zadzwonić. Z ciekawostek to emulatory na androida mają często opcję przyśpieszenia rozgrywki względem oryginału, w starych grach z GB/GBC/GBA gdzie wszystko się ślimaczy przyśpieszenie x3 jest naprawdę przyjemnym dodatkiem.

Prif
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 07 Lut 2011, 20:48
Ostatnio był: 05 Sie 2013, 15:09
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Szpagin w 20 Paź 2012, 22:44

Przykro mi, kolego, ale jestem hejterem wszelkich urządzeń z dotykowym ekranem. Po prostu uważam pisanie na takim sprzęcie za cholernie niewygodne - musiałbym oddzielnie nosić smartfona do gier oraz zwykły telefon z fizyczną klawiaturą, z którego bym dzwonił i SMS-ował. A tablety uważam za sprzęt o znikomej użyteczności, który na rynku utrzymuje się jedynie dzięki niezrozumiałej przeze mnie modzie. Więc proszę, nie namawiajcie mnie do zakupu tego typu sprzętu, bo będę wypijał kozaki :E

O to mi właściwie chodzi, że PSP jest platformą schodzącą z rynku (przynajmniej u nas - w Japonii ciąż świetnie się trzyma). Wbrew pozorom, kupowanie takiego sprzętu nie jest złym pomysłem. Od razu masz bogatą bibliotekę gier, w tym takie hity, jak God of War, Metal Gear Solid: Peace Walker i sporo innych gier. Grafika dalej jest niezła, zaś sama konsola pozbawiona jest większości wad, jakie miały wczesne wersje. Android jest wciąż rozwijany, ale po prostu nie uważam tego, za krok we właściwym kierunku w rozwoju komórek, które są (dla przypomnienia) przede wszystkim urządzeniem do komunikacji.

A o to porównanie z Angry Birds to nie chodziło mi o grywalność (choć też nie rozumiem, co ludzie w tej grze widzą), ale o sam rodzaj gry. I zapewne za kilkanaście miesięcy pojawi się sprzęt z taką grafiką, jak PS Vita (widziałem demonstracje układu Tegra 3, montowanego już teraz w topowych telefonach - miazga!), ale będą pewnie cholernie drogie, a ja jestem tylko biednym studentem, który chce sobie pograć w pociągu :D
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Chińska konsola do gier z Androidem

Postprzez Terminus w 21 Paź 2012, 15:20

Namawiać Cię nie będę, ale powiem, że też byłem "hejterem" tabletów dopóki... sam takiego żonie nie kupiłem.
Nie utrzymują się tylko dzięki modzie a dlatego, że mają swoją niszę na rynku i myślę, że dość szybko razem ze smartfonami zmarginalizują tradycyjne kieszonkowe konsole do grania.
Gry jakie na nich są dzisiaj takie są, ale to dopiero początek rozwoju tych produktów. Przy czym zupełnie czym innym są przeportowane na ekrany dotykowe gry pierwotnie przygotowane z myślą o innym sterowaniu ( mam np. Duka Nukem 3D i steruje się tym koszmarnie) a czymś zupełnie innym gry przygotowane od początku z myślą o sterowaniu przez tablet dotykowy czy wbudowane żyro. Zupełnie inna bajka i zupełnie inne doznania. Takie pseudo "Pirates!" pt. Age of Wind gdzie okrętem sterujemy nie klawiszami/klawiaturą a obracając tablet potrafiło mi dać zupełnie niespodziewaną dawkę rozrywki a mojej rodzinie niezły ubaw kiedy obserwowali jak tato z zawziętą miną wymachuje w powietrzu tabletem.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości