Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 27 Wrz 2012, 22:15

Książki o Diablo?
Zacząłbym od Biblii ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez vandr w 27 Wrz 2012, 22:24

Terminus napisał(a):Zacząłbym od Biblii ;-)


Przykro mi Termi, ale nie jestem wśród...ogromu, którzy Biblię mieli w ręku tylko podczas pierwszej komunii. A ostatnie baśnie jakie czytałem to te Andersena.

Soviet- wiem, nie mniej jednak sprawdzę i się przekonam. Dzięki za info.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, KoweK.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 29 Wrz 2012, 15:48

Cóż przepraszam, że namawiałem do czytania bajek. Pozostań przy poważnej i dojrzałej lekturze książek o Diablo.

A ja tym czasie czytam sobie kolejną bajkę, przepraszam książkę historyczną: Nicolas Werth, Wyspa Kanibali, Wydawnictwo Znak, Kraków 2011. Jedna z wielu książek, które szerokim łukiem ominie nasze forumowe nastoletnie koło wyznawców komunizmu. Relacjonuje ona bowiem efekty czystek jakie w latach 30-tych przeprowadzano w Moskwie i Leningradzie gdzie komuniści [którzy oczywiście nie byli komunistami bo komunizm przecież nie istniał] urządzali uliczne łapanki "niepożądanego" elementu tj. osoby starsze, inwalidów, właścicieli domków i wszystkich winnych, że przypadkowo byli na miejscu łapanki a następnie tych nieszczęśników wywożono tysiące kilometrów na Syberię gdzie zostawiano ich otoczonych strażą w lesie, na wyspach itp. bez zaplecza, jedzenia, miejsc do mieszkania. Jak się można domyśleć kończyło się to masowym pomorem "skazanych" oraz szerzeniem się kanibalizmu wśród nich.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 29 Wrz 2012, 16:17

O a u mnie akurat posucha jeśli chodzi o książki. Z chęcią przeczytam.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez TomekPopek21 w 08 Paź 2012, 14:06

Ostatnio zaczełem czytać książki Baldurs Gate i muszę powiedzieć że mnie wciąneły. Najbardziej podoba mi się postać mrocznego elfa Drizzta do'urdena. Kolega polecał mi jeszcze książki o Warcrafcie podobno też są niezłe.
TomekPopek21
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 08 Paź 2012, 13:58
Ostatnio był: 21 Lut 2023, 19:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 14 Paź 2012, 22:24

Gears of War: Ostatni z Jacinto - Karen Travis. Ksiązka jeszcze grubsza od poprzedniej. Czyta się bardzo przyjemnie. Książka opowiada o dalszych losach bochaterów z pierwszej części. Dla tych, którym podobała się poprzednia część i dla fanów gry na pewno pozycja obowiązkowa. Oczywiście po przeczytaniu drugiego rozdziału musiałem zainstalować grę...
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez echelon w 14 Paź 2012, 23:30

Ostatnio czytałem Kinga. Dotrwałem do początku V tomu Mrocznej Wieży (Wilki z Calla) i nie zdzierżyłem. Liczba zepsutych pomysłów, głupich pomysłów i bezmyślność całej sagi w końcu spowodowała, że przestałem to czytać i chyba nigdy do tego nie wrócę. Ciekawe, że King chełpi się tym, że to dzieło jego życia, ukoronowanie twórczości itd., a to raczej przeciętne, głupawe czytadło wyszło jeśli porównać to do jego pozostałej twórczości (zwłaszcza kiedy dobrze się przypomni genialne Lśnienie). Niektórym mogę się narazić, ale do sprzeczki mam niełatwe argumenty jak by ktoś chciał spróbować ;).
Ale wracając do tematu, to postanowiłem dać sobie na razie spokój z Kingiem, magią, duchami i tym podobnymi rzeczami i czytam Gomorrę Roberto Saviano. Rzecz raczej dokumentalna, traktująca o sposobie działania włoskiego klanu mafijnego Kamorra i jego zasięgu możliwości. Trochę wstrząsające i nie do uwierzenia, jak głęboko i na różne sposoby mafia wkracza w życie milionów. Autor za tę książkę dostał wyrok śmierci od Kamorry i od tego czasu facet ma policyjną ochronę i co jakiś czas musi zmieniać swoje miejsce pobytu.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Co czytacie?

Postprzez Soviet w 14 Paź 2012, 23:33

Mnie w Gomorra (Gomorrze? :P ) strasznie irytowały te psuedo-filozoficzne wstawki i ten bełkot, który często tam Saviano wtrąca. Ogólnie dobra książka.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Co czytacie?

Postprzez dorian w 15 Paź 2012, 00:22

@echelon, jeśli nie znasz przeczytaj Kinga:
- Lśnienie,
- Misery,
- Miasteczko Salem,
- Carrie,
- Smetarz dla Zwierząt,
- Sklepik z Marzeniami,
- Christine,
- To!
- może jeszcze Firestarter..

Polecam, czytałem, i na nich się nie zawiodłem. Późniejsze to już nie to samo imo.
P.S. Nie czytałem Zielonej Mili, aczkolwiek film wiadomo..
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 15 Paź 2012, 08:10

Może nie jestem obiektywna, bo Kinga kocham bezgranicznie, ale mnie saga o Mrocznej Wieży się podobała.
Owszem, jest sporo niedorób i dłużyzn, ale całość klimatyczna jak dla mnie.

Dorian, skoro nie czytałeś "Zielonej mili", to koniecznie to nadrób. Książka jest wspaniała, poruszająca, a jak się wcześniej oglądało film, to już masz gotowe postacie, bo film jest świetną ekranizacją.

Ja z Kinga polecam jeszcze "Talizman", naprawdę świetna opowieść. Jej kontynuacja "Czarny dom" jest bardzo słaba i tylko dla wytrwałych.

Dorian, z ostatnich koniecznie przeczytaj - "Rękę mistrza" - jest najlepszą książką Kinga w ostatnim dziesięcioleciu, mroczna, tajemnicza, klimatyczna ze wspaniałym rozwiązaniem. Dziwne rezydencje, tajemnicze dzieci, pełnokrwiste postacie, przyjaźń - to co u Kinga kocham najbardziej.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez vandr w 15 Paź 2012, 08:37

Osobiście, z twórczości Kinga łykam wszystko bez popity. Po prostu doskonałe książki i świetny styl ich pisania, którego nie sposób pomylić. Jedyna powieść, którą uważam za nieporozumienie to "Regulatorzy". Zbyt zakręcona.

A miłośnikom i fanatykom powieści grozy(np. mnie ;)) naprawdę polecam:

Image

Jeśli ktoś jest sympatykiem opisu drastycznych scen a'la Masterton- jak najbardziej ta pozycja się mu spodoba. Do tego wciąga jak odkurzacz. :)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, The Witcher.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Co czytacie?

Postprzez echelon w 15 Paź 2012, 11:42

Soviet, rozumiem co masz na myśli. Te wstawki jakoś bardzo to mi nie przeszkadzają, ale czasem faktycznie są zbędne.
dorian, z tych wymienionych przez ciebie czytałem Lśnienie (mistrzostwo świata), "Miasteczko Salem", "Cmętarz Zwieżąt" (dla niewtajemniczonych informacja, że te ortografy są celowe), "Sklepik z marzeniami" i dobrych kilka innych i te mi się podobały.
Realkriss, jeśli masz na myśl ten "Talizman" napisany z Peterem Straubem, to tu niestety nie mogę się z tobą zgodzić, dla mnie to książka znacznie słabsza od którejkolwiek z przeczytanych przeze mnie 4 części "Mrocznej Wieży". Ale widzę, że sympatia lub antypatia do tych książek to już raczej kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje :).
"Rękę mistrza" przeczytałem, całkiem niezła była, ale jak dla mnie lepsze było "Dallas '63".
Czekam na styczeń 2013, kiedy wyjdzie "Doctor Sleep" o losach dorosłego już Dannego Torrance'a. Nie mam złudzeń, że będzie tak dobre jak jego przygody w "Lśnieniu", ale książkę kupię na pewno.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości