S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez kab00m1006 w 10 Paź 2012, 13:23

Od niedawna mam Satlker Zew Prypeci. Nigdy jeszcze nie grałem w żadnego Stalkera ,więc to jest mój pierwszy. Przeglądając internet znalazłem takiego moda jak Stalker Complete i zastanawiam się czy go zainstalowac biorąc pod uwagę, że nigdy nie grałem w Stalkera i liczy się dla mnie klimat i doznania z gry. Zastanawiam się czy ten mod nie pogorszy klimatu takiej epickiej gry!
Grac w S.T.A.L.K.E.R.'a z modem complete czy grac w czystego S.T.A.L.K.E.R.'a bez modów, a Call od Prypiat Complete zostawic sobie na deserek? Co polecacie dla świeżego gracza :?:
Awatar użytkownika
kab00m1006
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 09 Paź 2012, 19:53
Ostatnio był: 25 Mar 2013, 08:12
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Ahmed1109 w 10 Paź 2012, 14:05

Ja się na tym modzie nie znam ale jak jest tam zwiększony poziom trudności ( typu : zwiększony realizm itp. ) to na pewno będzie trudno, ja grałem na MISERY nie dawno i chodź przeszedłem Shoc'a i Cop to i tak miałem problemy z przejściem niektórych misji a nawet we free playu .


Więc Radził bym ci najpierw zagrać bez moda byś poznał nieco grę a potem dopiero spróbuj z modziem
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez r_populik w 10 Paź 2012, 15:04

Zagraj bez modów, a już na pewno nie z modem Complete, albowiem jest to mod bardzo problematyczny. Jak masz dobry sprzęt i chcesz mieć lepsze doznania wizualne to ewentualnie zainstaluj sobie mody CrommCruaca z serii Absolute oraz moda Atmosfear 3.

Za ten post r_populik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kab00m1006.
Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Sivert w 10 Paź 2012, 15:52

Warto na początku zagrać w wersję dziewiczą, żeby poczuć ducha tej gry - popularne "co poeta miał na myśli?!". Bez ulepszeń, upiększeń i innych -eń będziesz miał materiał porównawczy przy kolejnych próbach, gdy być może zdecydujesz się na 'tuning' (wątpię, że wystarczy Ci tylko jedno przejście tej gry; to bardziej, jak uzależnienie).

Miłego grania! :E
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Endriu92 w 11 Paź 2012, 14:23

Po 1. sugeruje zacząć od Cienia Czarnobyla ;) lepiej zrozumiesz fabułę ogółu.
Po 2. wrzuć sobie co najwyżej AtmosFear'a 3 i np. aimingsway (kołyszący się celownik), ja na tych 2 gram i mi bardzo odpowiada :)
Image
Awatar użytkownika
Endriu92
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 27 Gru 2009, 13:57
Ostatnio był: 10 Lis 2021, 19:25
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez kondotierfred w 15 Paź 2012, 16:01

Aby grać w modowane stalkery, korzystnym jest przejść najpierw wszystkie trzy części. Mody wykorzystują lokacje z wszystkich części równocześnie, kwestowych NPCów i wyposażenie z nich. Brak znajomości tego, a przede wszystkim lokacji, może bardzo utrudnić grę w moda, który nie prowadzi po fabule. Gracz musi wiedzieć gdzie ma się udać. A mody wprowadzające kosmetyczne zmiany w grze, wg mnie nic nie dają.
Awatar użytkownika
kondotierfred
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 08 Cze 2011, 21:31
Ostatnio był: 20 Cze 2023, 18:48
Kozaki: 25

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez MineFux w 28 Paź 2012, 09:17

Ehem
1.Nowy - Bez modów ,musisz poznać klimat i fizykę tej gry bez tego możesz strzelać przez ściany jak w CS 1.6 i nic ci to nie da :)
2.Complete urozmaica grę i dodaje lepszy klimat lecz bez fizyki z CoP-a nie będzie ci szło w Complete ,ponieważ niektóre celowniki lub bronie(tekstura)mają znak celności gdzie indziej(ta mała kropka na celownikach - pośrodku) i walisz obok głowy zamiast HS z 1 metra
3.Polecam bez modów na start... potem możesz sobie torcik zrobić z Complete-a :E
Nie klikaj pokaż :)
:

Kliknąłeś L.A.M.U.S.I.E :(
Awatar użytkownika
MineFux
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 03 Lip 2012, 20:28
Ostatnio był: 19 Lut 2019, 20:31
Miejscowość: Trolejbus na Sezamkowej 69
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Iridiumvenom w 12 Lis 2012, 00:00

Witam
Proponuje najpierw przejść grę bez żadnych modów po to aby zaznacz rozkoszy z grania na "dziewiczej" wersji a potem można dopiero pograć w tzw odgrzewany kotlet z modem
pozdrawiam
Iridiumvenom
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Lis 2012, 01:33
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 13:59
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez pan kozaq w 12 Lis 2012, 16:41

:arrowu: Jak i reszta również proponuję zagrać bez moda, przejść ze dwa razy żeby wiedzieć o co chodzi, a ewentualnie potem wgrać mody fabularne lub na broń.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 09:41
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Witka w 19 Lis 2012, 10:21

Wsumie bez moda jest lepiej ale dla tych którzy już przeszedli stalker cień czarnobyla czyste niebo i zew prypeci może się pobawić z modyfikacjami :)
było piękne niebo aż chciało się żyć w roku 2014 myślałem że tak będzie bez końca jednak godzine wcześniej syreny przeciw bombowe zabrzmiały nad miastem jednak to nie była wojna to była zona ona piękna zabójcza niepokonana . Teraz żyjemy w metrach w opuszczonych domach i tunelach walczymy z wojskowymi którym odbiła chęć władzy a z bandytami którzy rabują i napadają zabijąją bezbronnych ludzi którzy chcieli tylko spokoju.to my brygada 413 na czele której stoji nasz wódz Witka.
Awatar użytkownika
Witka
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 18 Lis 2012, 16:32
Ostatnio był: 11 Mar 2013, 16:54
Miejscowość: bunkier naukowców . Jupiter
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -1

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Bambo w 10 Lut 2013, 11:16

Tak jak przedmówcy proponuję przejść w pierwszej kolejności wcześniejsze części i zagłębić się w ich fabułę, ponieważ koniec Zew Prypeci może być dla ciebie zwyczajnie, niejasny .Tutaj masz spojler aby nie psuć ci na siłę zabawy.
:

Pod koniec możesz spotkać Striełoka i kompletnie nie wiedzieć kto to jest
. A pierwsze kroki w przechodzeniu Zew Prypeci, powinny być (według mnie) nie zmodyfikowane.
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci z modem czy bez?

Postprzez Voldi w 10 Lut 2013, 11:21

Tak samo jak każda inna część. Najlepiej najpierw przejść vanilię (oryginalną, niezmodowaną), poznać jej uroki i błędy, a potem kombinować z modami.
Jeśli chodzi o Zew, od biedy można AtmosFear zarzucić na pierwsze przejście, choć ze smaczkami w postaci emisji i opadów (toksycznych/radioaktywnych) może być ciężko, szczególnie bez włączonych zadań, które pokazują, gdzie można się ukryć. Gra nie każde miejsce wyglądające na bezpieczne przyjmuje jako schronienie.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości