[PYTANIE] folder gamedata?

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PYTANIE] folder gamedata?

Postprzez ProSPRING w 06 Paź 2012, 21:29

Witam, postanowiłem pobawić się trochę w tworzenie modyfikacji do Stalkera, lecz nie wiedziałem jak się do tego zabrać.
Znalazłem pewien program, który rozpakowuje gamedata.db#, i co trzeba zrobić by modyfikacje działały(wypakować do folderu gamedata i zmienić z false na true [...]), lecz nie uzyskałem pełnej odpowiedzi na moje pytanie.
No wiec: czy wypakowane pliki trzeba wrzucać luźno do folderu gamedata w głównym katalogu gry?, czy może trzeba robić dla nich osobne foldery, jeśli tak, to jakie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ; )
ProSPRING
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 06 Paź 2012, 21:07
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 21:35
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: folder gamedata?

Postprzez r_populik w 06 Paź 2012, 21:39

Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263

Re: folder gamedata?

Postprzez Wheeljack w 06 Paź 2012, 21:45

Ścieżka do pliku musi być taka sama, jeżeli edytowałeś coś z gamedata/config/misc to musisz to wrzucić do gamedata/config/misc. :)
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 15:46
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: [PYTANIE] folder gamedata?

Postprzez ProSPRING w 06 Paź 2012, 22:34

hm, zrobiłem tak jak pisaliście wyżej, i gry gra się włączy(pojawi się początkowy czarny ekran) wywala mnie do pulpitu.
Co jest nie tak?
ProSPRING
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 06 Paź 2012, 21:07
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 21:35
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: [PYTANIE] folder gamedata?

Postprzez jalkavaki w 06 Paź 2012, 22:45

Ciężko powiedzieć. Jasnopwidzami nie jesteśmy i nie wiemy co zmieniałeś. Napisz po kolei co robiłeś i na koniec wklej loga:
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [PYTANIE] folder gamedata?

Postprzez ProSPRING w 06 Paź 2012, 23:02

Utworzyłem nowy folder "gamedata" w głównym folderze gry, rozpakowałem wszystkie gamedata.db# do owego folderu, zmieniłem w pliku fsgame.ltx z $game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\ na $game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\
I nie mam takich logów jak kolega wyżej przedstawił .
ProSPRING
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 06 Paź 2012, 21:07
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 21:35
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość