Survarium - ogólna dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium

Postprzez lukebuka w 02 Paź 2012, 13:17

No, jak ujrzałem screeny, to muszę powiedzieć, że zaje*iście wygląda. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to "soczyste" kolory, przy których nie wiem, czy nadal będziemy mówić o podobieństwie do S.T.A.L.K.E.R.'a.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Reklamy Google

Re: Survarium

Postprzez adin w 02 Paź 2012, 17:16

xKoweKx napisał(a):Trudno, żeby engine napisany jeszcze w tamtym wieku był dobrze zoptymalizowany pod wielordzeniowe procesory itd. :P

Akurat w tym miejscu miałem na myśli głównie optymalizację trybu multiplayer. Potencjał był ale lagi zabijały całą zabawę.

@DOWN: Na sprzęt nie narzekam, natomiast w innych grach multi na lagi się nie uskarżam. Kowek wyjaśnił cały problem.
Ostatnio edytowany przez adin, 03 Paź 2012, 07:30, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Odp: Survarium

Postprzez jalkavaki w 02 Paź 2012, 17:28

Zmień sprzęt na którym grasz albo dostawcę neta. Ja tam na lagi w STALKERZE nie narzekałem.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Survarium

Postprzez KoweK w 02 Paź 2012, 18:22

Trudno o grę bez lagów, skoro wszystkie serwery są rosyjskie z beznadziejnym pingiem.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium

Postprzez StalkerCiastek w 02 Paź 2012, 19:42

Multiplayer w Stalkerze to był koszmar. Przynajmniej dla mnie. Pograłem na trzech mapach w jedynce. Na pierwszej cały czas ginąłem, na drugiej cały czas ginąłem, na trzeciej cały czas ginąłem, połowa graczy to byli cziterzy i do tego jeszcze mega lagi. Dlatego mam lekkie obawy co do Survarium. Vostok ma raczej małe doświadczenie w grach multiplayer, bo, powiedzmy szczerze, w Stalkerach ten multi był taki sobie, trochę dodany na siłę i niepotrzebny.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Survarium

Postprzez Fender w 02 Paź 2012, 20:03

Oglądając filmik miałem wrażeni jakby była mowa o odświeżonym stalkerze. Grę na pewno kupię, ale szczerze wątpię, abym wpadł w nią tak jak w jej starszego brata- Stalkera. Muszą ostro pracować nad mechaniką rozgrywki, aby nie było za dużo/ za mało graczy, aby nie wyszło, że 24/h czterdziestka typa będzie stała przy anomalii i czekała na artefakt, a kiedy ten wypadnie dawaj! na złamanie karku i łapać. Przede wszystkim musi być klimat. Ja stonowałbym trochę kolory, bo na dzień dzisiejszy wygląda to ładnie, ale coś jest nie tak. Gra ma ogromny potencjał, ale projektanci muszą połączyć dwie najistotniejsze kwestie. Tego, że na mapie będzie jednak nieco graczy i wiadomo, znajdą się debile, którzy będą zachowywać się w sposób znany z gier mmo z klimatem, aby nie stracił przez ww. na znaczeniu. Są dwie drogi- albo będzie to crap, albo gra wybitna. Z całego serca życzę, aby okazała się właśnie wybitna.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Survarium

Postprzez KoweK w 03 Paź 2012, 17:42

Fender napisał(a):Grę na pewno kupię

To powodzenia w kupnie, bo będzie za darmo. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium

Postprzez Fender w 04 Paź 2012, 16:59

Bluebuduuud, będę aktywnie wykupywał wszelkie dodatki, pierdołki i inne wspomagatory rozgrywki :D
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Survarium

Postprzez Szpagin w 04 Paź 2012, 20:53

Nie rozumiem tego. Jeśli gra jest już tak zaawansowana po 6 miesiącach prac, to co do cholery robiła ta sama ekipa przez póltora roku (co najmniej) prac nad Stalkerem 2? Jedyne wyjaśnienie, jakie przychodzi mi do głowy, to konieczność opracowania od zera silnika do S2. Ktoś wie cokolwiek o silniku Vostok Engine (czy był już wykorzystywany w grach itd.)?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Survarium

Postprzez KoweK w 04 Paź 2012, 23:58

Bo silnik S.T.A.L.K.E.R.a 2 był multi-platformowy i dlatego to tak długo schodziło.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium

Postprzez wobes w 05 Paź 2012, 01:41

Vostok Engine to kolejny z rzędu silnik tej ekipy. Jak wiadomo w raz z doświadczeniem rośnie wydajność pracy. A że dopiero co porzucili prace nad silnikiem do nowego Stalkera, to działa znany programistom mechanizm "usunął mi się kawałek kodu napisany przed chwilą nad którym myślałem cały dzień, ale w minutę napiszę go od nowa bo już wiem jak ma działać". Kolejna sprawa jest taka, że nie uwierzę, że w Survarium nie znalazł się żaden element Stalkera 2. Nawet jeśli nie pozwolono im wykorzystać kodu Stalkera 2, to na 100% użyli tych samych algorytmów i technik, które się sprawdziły w silniku Stalkera 2, dzięki czemu większość prac z ich doborem i optymalizacją mieli z głowy.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Survarium

Postprzez paintball_0 w 14 Lis 2012, 18:44

Portal VG24/7 opublikował wywiad z PRowcem Vostok Games odnośnie Survarium i okoliczności powstania studia: http://www.vg247.com/2012/11/14/s-t-a-l ... arium-dev/

Wkrótce ma się ukazać interview na temat samej gry. Całość po angelsku.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron