AKMS

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Broń wojska polskiego

Postprzez Stalker Rambo w 05 Wrz 2012, 12:12

W pełni się z tobą Xionc zgadzam. WIST to kompletne nieporozumienie i przykład tego jak nie należy konstruować pistoletów. Nie wiem też po co tworzą nowy pistolet skoro mamy już jeden świetny (p-99 to jeden z najlepszych pistoletów na świecie).

Zresztą jeśli chodzi o pistolety, to powinni wznowić produkcję VIS-ów (oczywiście po odpowiedniej modyfikacji. Największym grzechem komunizmu było zastąpienie VISa jakimś radzieckim badziewiem.)
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Reklamy Google

Re: AKMS

Postprzez xionc w 05 Wrz 2012, 12:25

tetetkami, potem czakiem i wanadem a na końcu wistem bo ktoś za to przytulił worek pieniędzy
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: AKMS

Postprzez nismoztune w 07 Wrz 2012, 13:41

Z tego co wiem to FB Radom wznowiła produkcję VIS-a do celów kolekcjonerskich. Jeśli chodzi o wybranie WIST-a to kompletna porażka. MAG, który brał udział w konkursie był bronią dużo lepszą i niezawodną, niestety nie spełniał wymogów co do masy całej konstrukcji. Chyba ktoś komuś zapłacił za to żeby WIST został przyjęty do służby w WP.
Jeszcze jedna sprawa to, że nasze wojsko uparcie trzyma się wymogu aby pistolet miał kurek zewnętrzny. Tym czasem wiele członków NATO ma Glocki z kurkiem wewnętrznym i sprawują się one świetnie. Wojska specjalne Finlandii przyjęły na wyposażenie P99 z kurkiem wewnętrzny. Polska powinna wsiąść przykład i wprowadzi tą konstrukcje do WP, tym bardziej, że jest ona dostępna "od zaraz". Można jeszcze napomknąć, że FB ma wyłączność na dostarczanie luf do tego pistoletu, z racji wysokiej jakości wykonania.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: AKMS

Postprzez Gro3a w 07 Wrz 2012, 16:59

Co do ViSa dla kolekcjonerów to są na stronie FB Radom: http://www.fabrykabroni.pl/?d=119. Słyszałem od wujka, który jest w wojsku (zawodowy żołnierz) na temat WISTa. Strasznie się zacina i jest wykonany ze słabo jakościowego tworzywa (przez co jest tani w produkcji). Cała historia WISTA jest tu: http://www.militarium.net/viewart.php?aid=63 wraz z "niską" opinią. Jestem tylko ciekaw jakiego pistoletu używałoby polskie wojsko zamiast Wist-94. MAG 08 ma całkiem niezły wygląd i co jest ważne: jest tańszy, celniejszy i wytrzymalszy od WISTa!
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AKMS

Postprzez duty w 07 Wrz 2012, 18:50

Na temat WISTa i MAGa rozmawialiśmy już na 2 stronie tego tematu , podałem tam powód dlaczego MAG przegrał w przetargu z WIST'ą.
duty napisał(a):Pistolet P99D RAD to ładnie zmodernizowany Walther, ale za to Wist 94 jest kopią Colt All American i jest jakąś pomyłką . Wist 94 wgrał z MAGiem przetarg tylko dla tego że spełniał kryterium 0,75kg wagi broni (pewnie specjalnie ktoś ustalił tą granicę) , MAG 0.80kg. W testach w MAGu wystąpiło o połowę zacięć mniej niż w przypadku Wista. MAG posiadał większą żywotność i przeszedł próbę nie wystrzelenia przy zrzucie z wysokości 1 m w przeciwieństwie do Wista. Dodajcie do tego wypadające magazynki i obraz Wista 94 gotowy :facepalm:

Można się wkurzyć , co za kraj :(
Awatar użytkownika
duty
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 27 Lut 2011, 22:29
Ostatnio był: 15 Cze 2015, 18:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 27

Re: AKMS

Postprzez Gro3a w 07 Wrz 2012, 20:05

"Po przegranym konkursie w ZM "Łucznik" opracowaną w 1996 nową lżejszą wersję pistoletu MAG-98, z aluminiowym szkieletem, ale w dalszym ciągu był za ciężki o 75 g i miał za duże wymiary, wobec czego do uzbrojenia wojska został w 1999 przyjęty konkurencyjny WIST." No tak, masz rację. WIST wygrał o 10mm długości, 5mm wysokości, 2mm szerokości i nieznacznie lżejszej konstrukcji... Przez taki tok myślenia polska broń jest wyrzucana do "śmietnika". Co gorsza nie spodobało się to, że Mag nie miał wskaźnika naboju w komorze nabojowej, a Wist miał... Widać, że ponad wszystko cenią sobie "wymogi" niż zawodność... Ciekawe, który z tych pistoletów wygrałby, gdyby opracowali Mag 08 Compact (chociaż WIST miał tą wersję)? Można się tego tylko domyślać.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AKMS

Postprzez mCq w 08 Wrz 2012, 13:16

Nawiążę do wcześniej poruszanego tematu MSBS. Znalazłem stosunkowo ciekawie przeprowadzoną rozmowę na stanowisku Bumaru na targach w Radomiu.

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... dlugo.html

Za ten post mCq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive duty.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 27 Wrz 2024, 18:47
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: AKMS

Postprzez Gro3a w 15 Paź 2012, 12:06

Kupiłem łopatę i robię odkop. Co myślicie o Tej broni? http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_PMM Prototyp od 2003, a prace nad nim ucichły.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AKMS

Postprzez lukebuka w 15 Paź 2012, 15:41

lufa trochę za krótka, a kolba za długa. :P
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: AKMS

Postprzez scigacz1975 w 15 Paź 2012, 15:43

To jest projekt PDW - ma być jak najbardziej kompaktowy, dlatego taka lufa. A kolba jest ok - po prostu nie masz odniesienia do postaci człowieka, a proporcje broni nie pozwalają ocenić tego na zdjęciu.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: AKMS

Postprzez duty w 15 Paź 2012, 15:54

Dokładnie, bo to jest taki mały PM, dlatego tak nieproporcjonalnie wygląda, ale po co komu Pistolet Maszynowy Modułowy ??
Awatar użytkownika
duty
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 27 Lut 2011, 22:29
Ostatnio był: 15 Cze 2015, 18:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 27

Re: AKMS

Postprzez Gro3a w 15 Paź 2012, 21:26

Może dla policji albo obsługi wozów bojowych. Nie wiadomo czy też trafi do seryjnej produkcji a co dopiero o zastosowanie do na polu walki :D
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości